Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Sławnie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Sławnie

PPHU DOMINATOR Sylwester Gibas

2 opinie
Wyburzenia Sławno

Powierz zadanie usuwania azbestu fachowcom firmy PPHU DOMINATOR Sylwester Gibas z miejscowości Sławno. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Sławna są w ścisłej czołówce. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki

6 opinii
Usługi Budowlane Bogdan Koman - Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki Sławno

Jeśli jeszcze szukasz dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Usługi Budowlane Bogdan Koman. Sławno i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Porządne Rozbiórki

2 opinie
LES-BUD MONTER - Porządne Rozbiórki Sławno

Potrzebujesz specjalisty od rozbiórek? Trafiłeś w dobre miejsce - LES-BUD MONTER jest do Twoich usług. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Solidne Usuwanie Azbestu Sławno

2 opinie
KLUBE construction works - Solidne Usuwanie Azbestu Sławno

Dokonaj najlepszego wyboru i zleć swoje zadanie specjalistom od usuwania azbestu z Sławna. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

1 opinia
Lech-Pol - Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Sławno

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Lech-Pol są dla Ciebie idealni. Jeśli chcesz poznać ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Doskonałe Kruszenie Betonu Sławno

1 opinia
SOLID usługi ogólnobudowlane - Doskonałe Kruszenie Betonu Sławno

Po prostu zleć zadanie kruszenia betonu fachowcom z miejscowości Sławno. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Sławna są w ścisłej czołówce. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

Kompleksowe usługi dekarskie "Kam-Dach"

1 opinia
Kompleksowe usługi dekarskie "Kam-Dach" - Staranne Wyburzenia Sławno

Starasz się odnaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu solidnego usuwania azbestu z Sławna, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Kompleksowe usługi dekarskie Kam-Dach jest gotowa Ci pomóc. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu w Sławnie

2 opinie
usługi ogólnobudowlane Damian Sobkowiak - Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu w Sławnie

Zleć prace dotyczące usuwania azbestu specjalistom z miejscowości Sławno. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Sławna nie mają sobie równych. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

CRABRO

1 opinia
CRABRO - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Sławno

Rozbiórka budynków to dla firmy CRABRO pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze chętni do współpracy. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Firma handlowo-usługowa Łukasz Jędrzejewski

1 opinia
Firma handlowo-usługowa Łukasz Jędrzejewski - Solidne Wyburzanie Ścian Sławno

Po prostu zleć zadanie wyburzania ścian profesjonalistom z miejscowości Sławno. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Sławna są w ścisłej czołówce. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Sławnie (16)

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 3500m², Sławno

Przygotowanie rozbiórek dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 3500m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

2023-10-05 do 2023-10-13

 • Sławno

Zlecę wyburzenie ścian, 3500m², Sławno

Nadal masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako specjalista od rozbiórek. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2023-10-05 do 2023-10-13

 • Sławno

Firma Wyburzeniowa Sławno

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Nadbudówka z pustaków, zbrojenie wylewka betonowa Termin rozpoczęcia pra...

2023-08-04 do 2023-08-12

 • Malechowo

Profesjonalna Rozbiórka Budynków Sławno

Jako wysoko wykwalifikowani specjaliści jesteście w stanie spełnić oczekiwania z zakresu rozbiórki budynków. Zapytanie ma treść "Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 36m²". Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-07-28 do 2023-08-05

 • Wicie

Solidne Wyburzenia, Rozbiórki Sławno

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: przepust betonowy Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: rozbiórka przepustu betonowego śr. około 1000mm oraz ścianki czoł...

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Karnieszewice

Doskonała Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 125m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-08 do 2023-08-16

 • Koszalin

Prace rozbiórkowe, do 100m², Koszalin

Rodzaj prac: Kucie tynku Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Tynk cementowo wapienny Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-10 do 2023-10-18

 • Koszalin

Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 20m², Koszalin

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 20m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Koszalin

Profesjonalne Wyburzenia Sławno

Zlecający poszukuje dobrej współpracy i pisze - Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 101-200m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Ustal pasujący termin!

2023-06-14 do 2023-06-22

 • Koszalin

Perfekcyjne Rozbiórki Sławno

Pragniesz znaleźć zlecenie do wykonania jako solidny fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Koszalina. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

2023-07-07 do 2023-07-15

 • Koszalin

Znakomite Rozbiórki

Zachwyć tego Klienta sprawnym działaniem w rejonie Koszalina. Jako uznana firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia o treści "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 101-200m²" i udowodnij, że realizacja rozbiórek zostanie zakończona błyskawicznie. Zadzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

2023-09-15 do 2023-09-23

 • Koszalin

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 30m², Koszalin

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 30m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-29 do 2023-11-06

 • Koszalin

Porządne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: Użyteczności publicznej Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Koszalin

Solidna Rozbiórka Budynków

Jeśli Rozbiórka budynków nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie. Bazując na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-08-08 do 2023-08-16

 • Koszalin

Dam zlecenie na wykucie otworu w ścianie, 120m², Koszalin

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 120m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Zlecę wyburzenie otworu w ścianie o wymiarach około 150 x 250 cm, wraz...

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Koszalin

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 301-500m², Rusinowo

Rodzaj prac: zlecę rozbiórke dachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: mam dach do rozbiórki powierzchnia 400m Termin rozpoczęcia prac: naj...

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Rusinowo
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty