EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Czy można kupić dobrą i lekką pilarkę elektryczną?

Czy można kupić pilarkę elektryczną, która będzie dobra i lekka? fot. Makita

Czy można kupić pilarkę elektryczną, która będzie dobra i lekka? fot. Makita

Elektryczne pilarki łańcuchowe stają się coraz bardziej pożądanym sprzętem, którego zalety doceniają zarówno profesjonaliści, jak i ogrodowi majsterkowicze. W porównaniu do benzynowych odpowiedników są znacznie łatwiejsze w obsłudze, cichsze, a także nie emitują żadnych szkodliwych spalin. Ważne jest jednak, by zakupić dobre urządzenie. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią pilarkę elektryczną, i poznaj polecane przez fachowców modele.

treść sponsorowana

Czym są pilarki elektryczne i w jaki sposób działają?

Pilarki elektryczne to wprost niezastąpione narzędzia umożliwiające szybką obróbkę drewna. Wyposażone są w ostry łańcuch, napędzany przez wydajny silnik zasilany prądem zmiennym. Osiąga on maksymalny moment obrotowy tuż po wciśnięciu spustu, tym samym umożliwiając precyzyjne sterowanie prędkością posuwu łańcucha.

W zależności od wybranego modelu pilarki elektrycznej moc urządzenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 1800 do 2200 W, pozwalając przecinać gałęzie o dużej średnicy, a nawet pnie drzew. Dzięki temu z łatwością przygotujesz zapasy materiału opałowego na zimę, korzystając z drewna zakupionego z lasów państwowych.

Pilarki elektryczne mogą być też z powodzeniem wykorzystywane w trakcie wszelkiego rodzaju prac budowalnych. Sprawdzą się one podczas skracania desek oraz kantówek, umożliwiając szybkie docinanie ich na pożądaną długość. Docenią to w szczególności dekarze oraz osoby planujące budowę własnych projektów, takich jak drewniane tarasy czy przydomowe altanki. Sprawdź >>

Pilarki łańcuchowe – elektryczne czy spalinowe?

Na przestrzeni kilkunastu lat zmienił się trend i klienci wybierają pilarki elektryczne spośród wszystkich dostępnych pilarek. Pilarki elektryczne są nieco mniejsze, a zastąpienie silnika spalinowego wariantem elektrycznym pozwoliło znacznie zwiększyć kulturę ich pracy.

Łańcuchowe pilarki elektryczne są również nieco prostsze w budowie i posiadają mniej części ruchomych. Ogranicza to ryzyko awarii, jednocześnie upraszczając czynności związane z ich okresowym konserwowaniem oraz czyszczeniem po zakończeniu pracy.

Mniejszy poziom skomplikowania technicznego bezpośrednio przekłada się też na wagę samego urządzenia – pilarki elektryczne ważą około 4,2–4,5 kg. Dla porównania ich spalinowe odpowiedniki często przekraczają 5 kg. Z pozoru może wydawać się to niewielką różnicą, ale już po kilkunastu minutach pracy można odczuć zauważalnie mniejsze zmęczenie dłoni.

Polecane modele pilarek elektrycznych

Elektryczna pilarka łańcuchowa powinna być lekka, wydajna, a przede wszystkim niezawodna. Wymagania te niemal idealnie spełnia Makita UC3541A. Sprzęt ten wyposażony jest w wydajny silnik elektryczny o mocy 1800 W, który napędza łańcuch o długości tnącej wynoszącej 35 cm. W zupełności wystarczy to do cięcia zarówno miękkiego, jak i twardego drewna, a także materiałów budowlanych.

Pilarka Makita UC3541A jest także bardzo dobrze wyważana, co w połączeniu z wygodnym i podgumowanym chwytem zapewnia możliwość precyzyjnego sterowania posuwem jej ostrza tnącego. Urządzenie wyposażone jest też w sprzęgło przeciążeniowe, funkcję soft start oraz hamulec łańcucha.

Z kolei tam, gdzie potrzebny jest nieco większy zasięg, przyda się piła Makita UC4041A. Jej sercem również jest silnik o mocy 1800 W, lecz tym razem napędza on łańcuch o 40 cm długości ostrza tnącego. Dzięki temu pilarka Makita UC4041A może być z powodzeniem wykorzystywana do realizacji praktycznie każdego przydomowego zadania. Korzystając z niej, można z łatwością przygotować materiał opałowy, docinać deski, a nawet skracać dużych rozmiarów kantówki.

Pilarki łańcuchowe – elektryczne czy spalinowe?

Na przestrzeni kilkunastu lat zmienił się trend i klienci wybierają pilarki elektryczne spośród wszystkich dostępnych pilarek. Pilarki elektryczne są nieco mniejsze, a zastąpienie silnika spalinowego wariantem elektrycznym pozwoliło znacznie zwiększyć kulturę ich pracy.

Łańcuchowe pilarki elektryczne są również nieco prostsze w budowie i posiadają mniej części ruchomych. Ogranicza to ryzyko awarii, jednocześnie upraszczając czynności związane z ich okresowym konserwowaniem oraz czyszczeniem po zakończeniu pracy.

Mniejszy poziom skomplikowania technicznego bezpośrednio przekłada się też na wagę samego urządzenia – pilarki elektryczne ważą około 4,2–4,5 kg. Dla porównania ich spalinowe odpowiedniki często przekraczają 5 kg. Z pozoru może wydawać się to niewielką różnicą, ale już po kilkunastu minutach pracy można odczuć zauważalnie mniejsze zmęczenie dłoni.

Komentarze

  • Balans Balans, 29.08.2023r., 11:02:49 Lekka pilarka to wygoda podczas prac w ogrodzie. Wybór narzędzi zawsze to balans między wagą a funkcjonalnością.

Powiązane

DOMITECH P. Janiszewski T. Wąż Sp. k. Meble z palet – jak je wykonać i zaaranżować?

Meble z palet – jak je wykonać i zaaranżować? Meble z palet – jak je wykonać i zaaranżować?

Meble z palet to nieustannie popularny trend wśród majsterkowiczów i osób, które nie lubią gotowych, marketowych rozwiązań, bądź chcą żyć w zgodzie z ideą zero waste. Pomysłów na wykorzystanie dostępnych...

Meble z palet to nieustannie popularny trend wśród majsterkowiczów i osób, które nie lubią gotowych, marketowych rozwiązań, bądź chcą żyć w zgodzie z ideą zero waste. Pomysłów na wykorzystanie dostępnych niemal wszędzie palet jest mnóstwo. Często można natknąć się na nietypowe i zaskakujące projekty wykonane z tego materiału. Oto kilka pomysłów na wykorzystanie palet.

DOMITECH P. Janiszewski T. Wąż Sp. k. Jaką szlifierkę wybrać? Szlifierka oscylacyjna vs mimośrodowa

Jaką szlifierkę wybrać? Szlifierka oscylacyjna vs mimośrodowa Jaką szlifierkę wybrać? Szlifierka oscylacyjna vs mimośrodowa

Jeżeli zastanawiasz się, którą szlifierkę wybrać, mimośrodową czy oscylacyjną, lub nie wiesz, jakie różnice występują między tymi dwoma urządzeniami, ten artykuł jest dla Ciebie! Przedstawiamy charakterystykę...

Jeżeli zastanawiasz się, którą szlifierkę wybrać, mimośrodową czy oscylacyjną, lub nie wiesz, jakie różnice występują między tymi dwoma urządzeniami, ten artykuł jest dla Ciebie! Przedstawiamy charakterystykę tych urządzeń, porównujemy ich zastosowanie oraz wyjaśniamy wątpliwości.

Najnowsze produkty i technologie

REGULUS®-system Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami, jak ulewne deszcze...

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami, jak ulewne deszcze z groźnymi burzami i silnym wiatrem, po nich susze, długotrwałe upały, potem zaś znaczne spadki temperatury, powodują, że domy i miejsca pracy należy dostosowywać do znacznych wahań temperatur.

energetycznyprojekt.pl Czy warto wymieniać okna?

Czy warto wymieniać okna? Czy warto wymieniać okna?

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które...

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które różnią się wielkością i wykonaniem. Jednak nic nie jest stałe i okna to także nie jest produkt „na zawsze”.

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź! Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne...

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne etapy budowy domu. Kluczem do sukcesu jest sprawna koordynacja prac oraz dobra współpraca z kierownikiem budowy.

Daikin Airconditioning Polska Sp. z o.o. Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto...

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto jest się nad tym wyborem zastanowić i zebrać informacje z różnych źródeł, aby upewnić się, że wybierasz najlepszą jednostkę dla swoich teraźniejszych potrzeb, jednocześnie pamiętając o przyszłych wymaganiach.

Balex Metal THERMANO DECK na dachy płaskie

THERMANO DECK na dachy płaskie THERMANO DECK na dachy płaskie

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw,...

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw, z których każda ma określoną funkcję, a jeśli nawet ich nie mają, to istnieją dzisiaj materiały takie jak THERMANO ROOF czy nowość w ofercie – THERMANO DECK – które zadbają o właściwą izolację termiczną i nie tylko.

mgr inż. Monika Hyjek, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują...

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują dane GUS, na przestrzeni ostatnich pięciu lat ich popularność zwiększyła się ponad dwukrotnie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.