EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Strefa wejścia do domu – jaką wybrać nawierzchnię?

Magdalena Ćwikła | 2/2023 | 2023-06-03
Jaka nawierzchnia do strefy wejścia do domu? fot. Joniec

Jaka nawierzchnia do strefy wejścia do domu? fot. Joniec

Nawierzchnia w strefie wejściowej to bardzo ważna i często stosunkowo niewielka przestrzeń do zagospodarowania, dlatego bardzo istotne jest jej odpowiednie zaaranżowanie. Musi zostać przemyślana zarówno pod kątem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

Zobacz także

Redakcja Nawierzchnia w ogrodzie – modne i trwałe gresy

Nawierzchnia w ogrodzie – modne i trwałe gresy Nawierzchnia w ogrodzie – modne i trwałe gresy

Jaką nawierzchnię wybrać na taras czy patio w ogrodzie? Musi być trwała, ładna i łatwa w utrzymaniu. Do tego celu świetnie sprawdzi się gres.

Jaką nawierzchnię wybrać na taras czy patio w ogrodzie? Musi być trwała, ładna i łatwa w utrzymaniu. Do tego celu świetnie sprawdzi się gres.

Redakcja news Przywróć blask nawierzchniom wokół domu

Przywróć blask nawierzchniom wokół domu Przywróć blask nawierzchniom wokół domu

Zaczął się już letni sezon urlopowy - ciepłe i słoneczne dni chętnie spędzamy na świeżym powietrzu, w przydomowym ogródku czy na działce. Aby w pełni cieszyć się ładnym i zadbanym ogrodem, warto odpowiednio...

Zaczął się już letni sezon urlopowy - ciepłe i słoneczne dni chętnie spędzamy na świeżym powietrzu, w przydomowym ogródku czy na działce. Aby w pełni cieszyć się ładnym i zadbanym ogrodem, warto odpowiednio go przygotować. Do odświeżenia wyblakłych okładzin z kostki czy płyt chodnikowych przyda się specjalistyczny produkt do renowacji nawierzchni wokół domu. Weź udział w naszej sondzie i wygraj.

Redakcja Ścieżki i alejki w ogrodzie

Ścieżki i alejki w ogrodzie Ścieżki i alejki w ogrodzie

Kostki brukowe i płyty betonowe to najbardziej rozpowszechnione materiały do utwardzania nawierzchni wokół budynków i ścieżek w ogrodzie. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nowoczesne, dobrej jakości...

Kostki brukowe i płyty betonowe to najbardziej rozpowszechnione materiały do utwardzania nawierzchni wokół budynków i ścieżek w ogrodzie. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nowoczesne, dobrej jakości elementy betonowe w niczym nie przypominają szarych i nudnych kostek.

Wejście do domu jest jego wizytówką. Jeśli chcemy wywrzeć na odwiedzających gościach dobre wrażenie, już od przysłowiowej furtki warto dobrze przemyśleć wszystkie elementy aranżacji tego miejsca. Jednym z nich jest nawierzchnia.

Strefa wejścia do domu

Fot. IKEA

Szerokość nawierzchni

Chodnik prowadzący od furtki do drzwi domu to najważniejszy ciąg komunikacyjny na działce oraz główna arteria. Powinien być na tyle szeroki, aby mogły wygodnie minąć się dwie osoby zmierzające w przeciwnych kierunkach. Przyjmuje się, że tego typu chodnik powinien mieć szerokość od 1,2 do 1,5 metra.

Kształt

Nawierzchnia ta ma umożliwić szybką komunikację pomiędzy furtką a drzwiami domu. Nie warto więc udziwniać jej kształtu ani tworzyć niepotrzebnych zakrętów. Jeżeli drzwi domu są usytuowane na wprost furtki, chodnik wyznaczamy w linii prostej. Jeżeli natomiast drzwi znajdują się po przekątnej, nawierzchnię można ułożyć po lekkim łuku.

Strefa wejścia do domu

Fot. Joniec

Strefa wejścia do domu

Fot. Polbruk

Spójny styl

Wszelkie alejki znajdujące się w ogrodzie, podobnie jak inne elementy aranżacji, powinny być dopasowane do stylu domu i ogrodu. To samo dotyczy nawierzchni w strefie wejściowej. Bardzo ważna jest również spójna kolorystyka architektury i chodnika. Nie wolno zapomnieć, że to budynek pełni kluczową rolę, a nawierzchnia ma stanowić tło, dzięki któremu architektura będzie dobrze wyeksponowana. Przy projektowaniu strefy wejściowej należy więc wziąć pod uwagę zarówno materiał, z którego zostanie wykonana, kształt płyt, ich kolor oraz ewentualny rysunek.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiału?

Materiał, z którego zostanie wykonana nawierzchnia prowadząca od furtki do domu, przede wszystkim musi zapewnić bezpieczne jej użytkowanie. Nie może być śliska (również podczas padającego deszczu). Nie może być zbyt wyboista, aby osoba chodząca po niej nie potknęła się o wystające krawędzie czy różnego typu wypukłości. Powinna być także łatwa w utrzymaniu czystości oraz trwała, aby mogła służyć przez lata.

Przy wyborze wielkości elementów nawierzchni warto zwrócić również uwagę na to, w jakim obuwiu najczęściej chodzą mieszkańcy domu. Jeżeli pani domu zazwyczaj chodzi w szpilkach, kostka brukowa nie powinna być zbyt małego formatu.

Kolejnym aspektem, który bierzemy pod uwagę, jest koszt materiału. Położenie nawierzchni to duży wydatek i, niestety, dość często cena materiału narzuca jego wybór. Zanim dokonamy zakupu, koniecznie należy policzyć, ile będzie potrzeba materiału do ułożenia chodnika. Trzeba mieć na uwadze również fakt, że do ceny nawierzchni trzeba jeszcze doliczyć koszt krawężnika, materiałów potrzebnych do wykonania podbudowy oraz robociznę.

Strefa wejścia do domu

Fot. Libet

Strefa wejścia do domu

Fot. Libet

Dlaczego warto wybrać nawierzchnię z betonu?

Nawierzchnie wykonane z płyt i kostki betonowej od lat bezsprzecznie królują w aranżacji przestrzeni wokół budynków. Dlaczego tak się dzieje?

Otóż beton jest doskonałym materiałem do wykonania chodników i ścieżek. Płyty i kostka brukowa wykonane z betonu charakteryzują się dużą odpornością, są antypoślizgowe oraz łatwe w utrzymaniu. Są również trwałe. Ich atutem jest także ciekawy design.

Producenci betonowych materiałów nawierzchniowych, wiedząc, jak ważna dla klientów jest estetyka i dekoracyjność, cały czas rozwijają portfolio rozwiązań zgodnych z najnowszymi trendami w architekturze. Dlatego aleja czy ścieżka wykonana z betonowych prefabrykatów wcale nie musi być mało finezyjna, a wręcz przeciwnie – może przyciągać wzrok, a bogata różnorodność dostępnych wzorów pozwoli na wybór tego najbardziej pożądanego. Poza tym beton świetnie imituje inne materiały, takie jak np. naturalny kamień czy drewno, które są o wiele od niego droższe.

Strefa wejścia do domu

Fot. Polbruk

Strefa wejścia do domu

Fot. Polbruk

Wykończenie powierzchni

Nawierzchnie wykonane z betonu świetnie sprawdzają się w połączeniu z nowoczesną architekturą. Wspaniale się z nią uzupełniają. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się te wykonane z dużych, jednolitych płyt. Przy budynkach w stylu klasycznym warto położyć nawierzchnie imitujące naturalny kamień. Ich struktura, kolor i kształt do złudzenia przypominają naturalny materiał. W naturalistycznych i wiejskich założeniach z kolei idealnie sprawdzą się płyty imitujące drewno. Beton może również zastąpić niezwykle drogi bruk granitowy. Wystarczy wybrać odpowiedni odcień i wielkość kostki.

Strefa wejścia do domu

Fot. Joniec

semmelrock schody wejscie do domu

Fot. Semmelrock

Rysunek nawierzchni

Planując położenie nawierzchni w strefie wejściowej, należy mieć na uwadze fakt, że będą ją otaczały rośliny, które w ciągu sezonu będą kwitły, zmieniały kolor liści, a także ich zieleń będzie dość różnorodna. Nie ma więc większej potrzeby, żeby i chodnik był wielokolorowy. Układanie wzorów z różnych kolorów lub odcieni kostek betonowych może wprowadzić optyczny chaos, nieład i po jakimś czasie znudzi się. Poza tym jest niemodny.

Z kolei nawierzchnie jednolite kolorystycznie wyglądają elegancko i porządkują przestrzeń. Mają neutralny charakter. W przypadku chęci lub konieczności wizualnego wytyczenia granic ścieżek, można na przykład na krawędziach ułożyć kostkę o ciemniejszej barwie, a wewnątrz wykorzystać jasne kolory.

Komentarze

Powiązane

Magdalena Ćwikła Zastosowanie betonu w ogrodzie

Zastosowanie betonu w ogrodzie Zastosowanie betonu w ogrodzie

Beton to materiał bardzo popularny i chętnie wykorzystywany w ogrodzie. Daje duży wachlarz możliwości zarówno pod względem wzorniczym, kolorystycznym, jak i funkcjonalnym. W jaki sposób stosowany jest...

Beton to materiał bardzo popularny i chętnie wykorzystywany w ogrodzie. Daje duży wachlarz możliwości zarówno pod względem wzorniczym, kolorystycznym, jak i funkcjonalnym. W jaki sposób stosowany jest najczęściej?

Magdalena Ćwikła Schody w ogrodzie – jak i z czego je zbudować?

Schody w ogrodzie – jak i z czego je zbudować? Schody w ogrodzie – jak i z czego je zbudować?

Schody muszą być przede wszystkim bezpieczne, trwałe i wygodne w użytkowaniu. Na co zwrócić uwagę oraz jak i z czego je zbudować, żeby dobrze służyły przez długie lata?

Schody muszą być przede wszystkim bezpieczne, trwałe i wygodne w użytkowaniu. Na co zwrócić uwagę oraz jak i z czego je zbudować, żeby dobrze służyły przez długie lata?

Magdalena Ćwikła Jak praktycznie i funkcjonalnie wykorzystać elementy betonowe w ogrodzie?

Jak praktycznie i funkcjonalnie wykorzystać elementy betonowe w ogrodzie? Jak praktycznie i funkcjonalnie wykorzystać elementy betonowe w ogrodzie?

Zastosowanie betonu w ogrodzie jest bardzo popularne i daje duży wachlarz możliwości zarówno pod względem wzorniczym, kolorystycznym, jak i funkcjonalnym. Nawierzchnie i ścieżki to jedynie najprostszy...

Zastosowanie betonu w ogrodzie jest bardzo popularne i daje duży wachlarz możliwości zarówno pod względem wzorniczym, kolorystycznym, jak i funkcjonalnym. Nawierzchnie i ścieżki to jedynie najprostszy sposób na wykorzystanie tego materiału. W jaki sposób można go jeszcze zastosować?

Redakcja news Innowacyjne płyty nieabsorbujące ciepła

Innowacyjne płyty nieabsorbujące ciepła Innowacyjne płyty nieabsorbujące ciepła

Dobre rozwiązania budowlane powinny odpowiadać na aktualne potrzeby użytkowników i dynamicznie zmieniającego się otoczenia. Obecnie ekologia to wiodący trend w architekturze, a budownictwo pasywne staje...

Dobre rozwiązania budowlane powinny odpowiadać na aktualne potrzeby użytkowników i dynamicznie zmieniającego się otoczenia. Obecnie ekologia to wiodący trend w architekturze, a budownictwo pasywne staje się normą. W ten nurt doskonale wpisują się produkty marki Dasag – płyty Indigo Prato oraz Promenada Prato wzbogacone oznaczeniem SRI. To propozycje, która realnie wpływają nie tylko na parametry budynku i wysokość rachunków za jego eksploatację, ale też na... jakość życia użytkowników.

Redakcja news Renowator do bruku do kostki i płyt betonowych

Renowator do bruku do kostki i płyt betonowych Renowator do bruku do kostki i płyt betonowych

Wieloletnie użytkowanie oraz zmienne warunki atmosferyczne powodują systematyczne ścieranie i płowienie okładzin z kostki brukowej czy płyt chodnikowych. W takiej sytuacji pomoże Renowator do bruku niemieckiej...

Wieloletnie użytkowanie oraz zmienne warunki atmosferyczne powodują systematyczne ścieranie i płowienie okładzin z kostki brukowej czy płyt chodnikowych. W takiej sytuacji pomoże Renowator do bruku niemieckiej marki Ultrament - specjalistyczna farba przeznaczona do odświeżania kolorystyki wyblakłych kostek brukowych i chodników betonowych.

Redakcja news Jak dbać o powierzchnie wokół domu? Impregnaty do betonu, kamienia, klinkieru i marmuru

Jak dbać o powierzchnie wokół domu? Impregnaty do betonu, kamienia, klinkieru i marmuru Jak dbać o powierzchnie wokół domu? Impregnaty do betonu, kamienia, klinkieru i marmuru

Kamień, klinkier, marmur, granit czy beton, z których wykonuje się przydomowe powierzchnie, to materiały podatne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. Aby zadbać o ich estetyczny wygląd...

Kamień, klinkier, marmur, granit czy beton, z których wykonuje się przydomowe powierzchnie, to materiały podatne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. Aby zadbać o ich estetyczny wygląd oraz trwałość, warto po zimie poddać je gruntownemu czyszczeniu oraz odpowiednio zaimpregnować.

Redakcja Układanie krawężników – krok po kroku

Układanie krawężników – krok po kroku Układanie krawężników – krok po kroku

Układanie krawężników jest stosunkowo proste, o ile jest prowadzone w linii prostej. Nieco trudniej ułożyć ścieżkę biegnącą po krzywej ograniczonej łukami. Podpowiadamy, jak to wykonać, że efekt zachwycał.

Układanie krawężników jest stosunkowo proste, o ile jest prowadzone w linii prostej. Nieco trudniej ułożyć ścieżkę biegnącą po krzywej ograniczonej łukami. Podpowiadamy, jak to wykonać, że efekt zachwycał.

Jak wybrać kostkę brukową

Jak wybrać kostkę brukową Jak wybrać kostkę brukową

Jak przygotować się do rozmowy z architektem?

Jak przygotować się do rozmowy z architektem?

Co zrobić z białymi wykwitami na kostce brukowej

Co zrobić z białymi wykwitami na kostce brukowej Co zrobić z białymi wykwitami na kostce brukowej

Co zrobić z białymi wykwitami na kostce brukowej

Co zrobić z białymi wykwitami na kostce brukowej

Redakcja Budowa schodów tarasowych

Budowa schodów tarasowych Budowa schodów tarasowych

Dobrze zaprojektowany i wykończony taras to miejsce harmonijnie łączące dom z ogrodem. A w takim przypadku nie sposób obejść się bez dopasowanych do klimatu miejsca schodów tarasowych – na przykład ze...

Dobrze zaprojektowany i wykończony taras to miejsce harmonijnie łączące dom z ogrodem. A w takim przypadku nie sposób obejść się bez dopasowanych do klimatu miejsca schodów tarasowych – na przykład ze szlachetnej kostki brukowej.

Redakcja Betonowy podjazd

Betonowy podjazd Betonowy podjazd

Betonowy podjazd kojarzy się zwykle z szarą, brzydką i popękaną nawierzchnią. Nic bardziej mylnego. Dobrze wykonany, jest trwały, na życzenie inwestora może być barwiony, a nawet fakturowany we wzorki.

Betonowy podjazd kojarzy się zwykle z szarą, brzydką i popękaną nawierzchnią. Nic bardziej mylnego. Dobrze wykonany, jest trwały, na życzenie inwestora może być barwiony, a nawet fakturowany we wzorki.

Joanna Korpysz-Drzazga Wygodny podjazd

Wygodny podjazd Wygodny podjazd

Podjazd do garażu i parking dla samochodu to miejsca, które wymagają odpowiednio zaaranżowanej nawierzchni. Można ją wykonać z różnych materiałów,  wśród których popularnym i stosunkowo niedrogim jest...

Podjazd do garażu i parking dla samochodu to miejsca, które wymagają odpowiednio zaaranżowanej nawierzchni. Można ją wykonać z różnych materiałów,  wśród których popularnym i stosunkowo niedrogim jest kostka brukowa.

JONIEC®/ F.P.U.H. JONIEC® Mieczysław Joniec Ogrodzenia firmy JONIEC

Ogrodzenia firmy JONIEC Ogrodzenia firmy JONIEC

Firma JONIEC® jest czołowym krajowym producentem podmurówki od 2006 roku, wprowadzenie desek fundamentowych i łączników na rynek poprzedzone było wykonaniem szeregu badań nad gotowym produktem i wykonaniu...

Firma JONIEC® jest czołowym krajowym producentem podmurówki od 2006 roku, wprowadzenie desek fundamentowych i łączników na rynek poprzedzone było wykonaniem szeregu badań nad gotowym produktem i wykonaniu wielu prób produkcji. Efektem było uzyskanie wyrobu o najlepszych cechach technicznych, deklarowanych zgodnie z normą europejską.

JONIEC®/ F.P.U.H. JONIEC® Mieczysław Joniec Ogrodzenie łupane GORC

Ogrodzenie łupane GORC Ogrodzenie łupane GORC

Ogrodzenie jest istotnym elementem otoczenia domu. Współczesna architektura rozpatruje ogrodzenie nie tylko w kategorii zaznaczenia granic działki lub ochrony domu, ale również jako elementu ozdobnego,...

Ogrodzenie jest istotnym elementem otoczenia domu. Współczesna architektura rozpatruje ogrodzenie nie tylko w kategorii zaznaczenia granic działki lub ochrony domu, ale również jako elementu ozdobnego, stanowiącego wykończenie otoczenia i dopełniającego aranżację działki.

Krystyna Stankiewicz Ogrodzenie w dobrym stylu

Ogrodzenie w dobrym stylu Ogrodzenie w dobrym stylu

Ogrodzenie pełni wiele funkcji - utrudnia intruzom wstęp na posesję, izoluje od hałasu, kurzu i spalin. Powinno też być ładne, mocne i trwałe oraz współgrać z architekturą domu.

Ogrodzenie pełni wiele funkcji - utrudnia intruzom wstęp na posesję, izoluje od hałasu, kurzu i spalin. Powinno też być ładne, mocne i trwałe oraz współgrać z architekturą domu.

Redakcja Murek gabionowy - montaż krok po kroku

Murek gabionowy - montaż krok po kroku Murek gabionowy - montaż krok po kroku

Murek gabionowy może znaleźć zastosowanie jako element ogrodzenia, przesłona zapewniająca poczucie prywatności, wygrodzenie, którym możesz zasłonić kompostownik, grządkę z warzywami czy domek narzędziowy....

Murek gabionowy może znaleźć zastosowanie jako element ogrodzenia, przesłona zapewniająca poczucie prywatności, wygrodzenie, którym możesz zasłonić kompostownik, grządkę z warzywami czy domek narzędziowy. Podpowiadamy, jak go wykonać.

Redakcja Układanie kostki brukowej

Układanie kostki brukowej Układanie kostki brukowej

Finał budowy domu to zagospodarowanie terenu wokół niego – ogrodu, alejek, ścieżek i podjazdu. Wieloletnia i bezproblemowa eksploatacja nawierzchni wokół posesji w dużej mierze zależy od pracy brukarzy...

Finał budowy domu to zagospodarowanie terenu wokół niego – ogrodu, alejek, ścieżek i podjazdu. Wieloletnia i bezproblemowa eksploatacja nawierzchni wokół posesji w dużej mierze zależy od pracy brukarzy i stosowanie przez nich zasad sztuki budowlanej. A te nie są wcale skomplikowane.

Redakcja Ogrodzenie międzysąsiedzkie. Czy na ogrodzenie potrzebne jest pozwolenie na budowę?

Ogrodzenie międzysąsiedzkie. Czy na ogrodzenie potrzebne jest pozwolenie na budowę? Ogrodzenie międzysąsiedzkie. Czy na ogrodzenie potrzebne jest pozwolenie na budowę?

Czytelniczka z Warszawy przysłała do redakcji list z prośbą o poradę dotyczącą ogrodzenia między jej posesją a działką sąsiada. Zwróciliśmy się o pomoc do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Czytelniczka z Warszawy przysłała do redakcji list z prośbą o poradę dotyczącą ogrodzenia między jej posesją a działką sąsiada. Zwróciliśmy się o pomoc do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Redakcja Jak wykonać murowane ogrodzenie

Jak wykonać murowane ogrodzenie Jak wykonać murowane ogrodzenie

Popularność ogrodzeń murowanych wynika przede wszystkim z wytrzymałości i minimalnej potrzeby konserwacji. Podpowiadamy, jak wykonać je samodzielnie.

Popularność ogrodzeń murowanych wynika przede wszystkim z wytrzymałości i minimalnej potrzeby konserwacji. Podpowiadamy, jak wykonać je samodzielnie.

Krystyna Stankiewicz Zanim postawisz ogrodzenie

Zanim postawisz ogrodzenie Zanim postawisz ogrodzenie

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi, postawienie ogrodzenia nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie zawsze jednak można je zbudować bez zgłoszenia w wydziale architektury właściwego urzędu...

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi, postawienie ogrodzenia nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, nie zawsze jednak można je zbudować bez zgłoszenia w wydziale architektury właściwego urzędu gminy.

Redakcja Jak zaprojektować ogród i otoczenie domu?

Jak zaprojektować ogród i otoczenie domu? Jak zaprojektować ogród i otoczenie domu?

Ładny dom to nie wszystko. Zarówno dla własnego komfortu i poczucia estetyki, jak i ze względu na wygląd całego otoczenia, w którym mieszkamy, warto zadbać również o jego otoczenie. Podpowiadamy, jak to...

Ładny dom to nie wszystko. Zarówno dla własnego komfortu i poczucia estetyki, jak i ze względu na wygląd całego otoczenia, w którym mieszkamy, warto zadbać również o jego otoczenie. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Redakcja Jak wykonać podbudowę pod nawierzchnię z kostki?

Jak wykonać podbudowę pod nawierzchnię z kostki? Jak wykonać podbudowę pod nawierzchnię z kostki?

Planując otoczenie domu, dużo uwagi poświęcamy aranżacji nawierzchni – dobieramy kolor, kształt kostki brukowej, palisad, wytyczamy ścieżki i podjazdy. Efekty tych wszystkich starań będą długo cieszyć...

Planując otoczenie domu, dużo uwagi poświęcamy aranżacji nawierzchni – dobieramy kolor, kształt kostki brukowej, palisad, wytyczamy ścieżki i podjazdy. Efekty tych wszystkich starań będą długo cieszyć oczy pod warunkiem właściwego przygotowania podłoża, czyli podbudowy. Podpowiadamy, jak ją prawidłowo wykonać.

Agata Grudecka Jak odnowić metalowe ogrodzenie?

Jak odnowić metalowe ogrodzenie? Jak odnowić metalowe ogrodzenie?

Metalowe ogrodzenia (ze stali, żelaza lub żeliwa) cenione są zwłaszcza za solidność, trwałość i estetyczny wygląd. Aby jednak mogły one służyć przez długie lata, konieczna jest ich właściwa konserwacja....

Metalowe ogrodzenia (ze stali, żelaza lub żeliwa) cenione są zwłaszcza za solidność, trwałość i estetyczny wygląd. Aby jednak mogły one służyć przez długie lata, konieczna jest ich właściwa konserwacja. Jej brak może bowiem sprawić, że metalowe elementy zaczną korodować i niszczeć. Podpowiadamy, jak szybko i skutecznie odświeżyć metalowe ogrodzenie i jakie preparaty do tego zastosować.

Redakcja Jak usunąć tłuste plamy z kostki brukowej?

Jak usunąć tłuste plamy z kostki brukowej? Jak usunąć tłuste plamy z kostki brukowej?

Podpowiadamy, jak się pozbyć tłustych plam z nawierzchni pokrytej kostką brukową – czym usunąć uciążliwe plamy z oleju silnikowego czy tłuste kleksy z tłuszczu powstałe podczas grillowania?

Podpowiadamy, jak się pozbyć tłustych plam z nawierzchni pokrytej kostką brukową – czym usunąć uciążliwe plamy z oleju silnikowego czy tłuste kleksy z tłuszczu powstałe podczas grillowania?

Wybrane dla Ciebie

Nawiewniki okienne - czy należy je montować? »

Nawiewniki okienne - czy należy je montować? » Nawiewniki okienne - czy należy je montować? »

Ścieki, fontanna, walka z pożarem - wybierz swoją pompę »

Ścieki, fontanna, walka z pożarem - wybierz swoją pompę » Ścieki, fontanna, walka z pożarem - wybierz swoją pompę »

Jaki styropian na elewację? »

Jaki styropian na elewację? » Jaki styropian na elewację? »

Ochroń rynny przed zamarzaniem »

Ochroń rynny przed zamarzaniem » Ochroń rynny przed zamarzaniem »

Jak wygląda system izolacyjny w systemach chłodniczych i klimatyzacyjnych

Jak wygląda system izolacyjny w systemach chłodniczych i klimatyzacyjnych Jak wygląda system izolacyjny w systemach chłodniczych i klimatyzacyjnych

Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom »

Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom » Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom »

Odzyskaj swoje ciepło

Odzyskaj swoje ciepło Odzyskaj swoje ciepło

Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym»

Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym» Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym»

Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe »

Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe » Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe »

Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu »

Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu » Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu »

Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi »

Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi » Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi »

Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji »

Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji » Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji »

Najnowsze produkty i technologie

REGULUS®-system Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami, jak ulewne deszcze...

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami, jak ulewne deszcze z groźnymi burzami i silnym wiatrem, po nich susze, długotrwałe upały, potem zaś znaczne spadki temperatury, powodują, że domy i miejsca pracy należy dostosowywać do znacznych wahań temperatur.

energetycznyprojekt.pl Czy warto wymieniać okna?

Czy warto wymieniać okna? Czy warto wymieniać okna?

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które...

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które różnią się wielkością i wykonaniem. Jednak nic nie jest stałe i okna to także nie jest produkt „na zawsze”.

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź! Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne...

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne etapy budowy domu. Kluczem do sukcesu jest sprawna koordynacja prac oraz dobra współpraca z kierownikiem budowy.

Daikin Airconditioning Polska Sp. z o.o. Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto...

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto jest się nad tym wyborem zastanowić i zebrać informacje z różnych źródeł, aby upewnić się, że wybierasz najlepszą jednostkę dla swoich teraźniejszych potrzeb, jednocześnie pamiętając o przyszłych wymaganiach.

Balex Metal THERMANO DECK na dachy płaskie

THERMANO DECK na dachy płaskie THERMANO DECK na dachy płaskie

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw,...

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw, z których każda ma określoną funkcję, a jeśli nawet ich nie mają, to istnieją dzisiaj materiały takie jak THERMANO ROOF czy nowość w ofercie – THERMANO DECK – które zadbają o właściwą izolację termiczną i nie tylko.

mgr inż. Monika Hyjek, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują...

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują dane GUS, na przestrzeni ostatnich pięciu lat ich popularność zwiększyła się ponad dwukrotnie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.