EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Posadzka w altance

Redakcja | 2010-03-24

W altance można schować się przed upałem, zapewni ona również schronienie, gdy podczas grillowania złapie nas wiosenny lub letni deszcz. Żeby móc w pełni korzystać z zalet altanki, trzeba zadbać o to, by miała solidne podłoże.

Zobacz także

DOMITECH P. Janiszewski T. Wąż Sp. k. Meble z palet – jak je wykonać i zaaranżować?

Meble z palet – jak je wykonać i zaaranżować? Meble z palet – jak je wykonać i zaaranżować?

Meble z palet to nieustannie popularny trend wśród majsterkowiczów i osób, które nie lubią gotowych, marketowych rozwiązań, bądź chcą żyć w zgodzie z ideą zero waste. Pomysłów na wykorzystanie dostępnych...

Meble z palet to nieustannie popularny trend wśród majsterkowiczów i osób, które nie lubią gotowych, marketowych rozwiązań, bądź chcą żyć w zgodzie z ideą zero waste. Pomysłów na wykorzystanie dostępnych niemal wszędzie palet jest mnóstwo. Często można natknąć się na nietypowe i zaskakujące projekty wykonane z tego materiału. Oto kilka pomysłów na wykorzystanie palet.

Dragon Poland Sp. z o.o. Ochrona i dekoracja drewna – wybierz rozwiązanie na lata

Ochrona i dekoracja drewna – wybierz rozwiązanie na lata Ochrona i dekoracja drewna – wybierz rozwiązanie na lata

Drewno to jeden z najbardziej szlachetnych materiałów dostępnych na rynku, nie bez powodu bardzo chętnie po niego sięgamy. Dodatkowo drewno jest stosunkowo trwałym surowcem, który przy odpowiednim zabezpieczeniu...

Drewno to jeden z najbardziej szlachetnych materiałów dostępnych na rynku, nie bez powodu bardzo chętnie po niego sięgamy. Dodatkowo drewno jest stosunkowo trwałym surowcem, który przy odpowiednim zabezpieczeniu może nam służyć na długie lata.

Redakcja Układanie kostki brukowej

Układanie kostki brukowej Układanie kostki brukowej

Finał budowy domu to zagospodarowanie terenu wokół niego – ogrodu, alejek, ścieżek i podjazdu. Wieloletnia i bezproblemowa eksploatacja nawierzchni wokół posesji w dużej mierze zależy od pracy brukarzy...

Finał budowy domu to zagospodarowanie terenu wokół niego – ogrodu, alejek, ścieżek i podjazdu. Wieloletnia i bezproblemowa eksploatacja nawierzchni wokół posesji w dużej mierze zależy od pracy brukarzy i stosowanie przez nich zasad sztuki budowlanej. A te nie są wcale skomplikowane.

Altanka Fot. Atlas

Altanka Fot. Atlas

Postawienie samej altanki to nie problem. Można kupić gotową, wykonaną z drewna, i zmontować według instrukcji. Niezależnie od tego, z jakiego materiału chcemy ją zbudować, podstawę zawsze stanowić powinien solidny fundament. W przypadku altany, fundament nie musi być głęboki – zwykle wystarcza 50-60 cm. Przed przystąpieniem do wykonania fundamentów i końcowej posadzki należy zapoznać się z instrukcją montażu altanki i na odpowiednim etapie prac budowlanych zamontować elementy, które będą służyć do jej posadowienia.

  1. Pierwszą czynnością będzie zebranie humusu (czyli warstwy ziemi urodzajnej wraz z trawą) w miejscu, gdzie chcemy wybudować altanę.
  2. Następnie wykonujemy wykop pod fundament po obrysie przyszłej altany i układamy szalunek z desek (deski powinny wystawać ok. 10 cm powyżej planowanego poziomu fundamentów).
  3. Teraz układamy zbrojenie z prętów – na przykład o przekroju 8 mm.
  4. Wlewamy beton. Najtaniej wyjdzie, gdy beton przygotujemy samodzielnie. Problem w tym, że niełatwo jest uzyskać mieszankę o optymalnych właściwościach. Żeby je sobie zapewnić, warto uzupełnić mieszankę np. o Emulsję Budowlaną Atlas – plastyfikator, który polepszy właściwości robocze i wytrzymałościowe betonu. Dodaje się ją bezpośrednio do mieszanki betonowej pod koniec mieszania lub do wody zarobowej. Zamiast betonu można użyć np. Posadzki Cementowej Atlas – to rozwiązanie jest o wiele wygodniejsze i zdecydowanie skraca czas pracy.
  5. Następnego dnia, po związaniu betonu, wyjmujemy deski od wewnętrznej strony fundamentów. Przestrzeń pomiędzy powstałymi ściankami fundamentowymi wypełniamy żwirem lub gruzem i wylewamy na to chudy beton. Uzyskany poziom wylewki powinien znaleźć się na równi ze ściankami fundamentowymi. Gdy beton wyschnie, na całości układamy folię budowlaną jako materiał izolacyjny. Kładziemy na nią siatkę z prętów zbrojeniowych na podkładkach dystansowych (można je kupić w sklepach budowlanych).
  6. Na tak przygotowane podłoże wylewamy Posadzkę Cementową ATLAS. Deski szalunkowe, pozostawione na zewnętrznych stronach fundamentów, będą stanowiły ograniczenie dla wykonywanej płyty i nie pozwolą na wylanie się zaprawy poza obrys fundamentów.

Tak wykonana posadzka wytrzyma wszelkie trudy, związane z jej użytkowaniem. Ostatnim etapem może być wykonie okładziny wykończeniowej, w zależności od naszych upodobań. 

Ekspert radzi


Anna Dydycz,
GRUPA ATLAS

Gres najlepszy

Odpowiednią okładziną dla tego typu posadzki są płytki gresowe. Gres to wyjątkowo trwały materiał, twardy, odporny na ścieranie i zmywanie. Na zewnątrz należy stosować płytki antypoślizgowe, z gresu nieszkliwionego i niepolerowanego. Wysoka odporność i trwałość gresu niesie ze sobą pewne ograniczenie – płytek nie wolno przyklejać na zwykły klej cienkowarstwowy. Wymagają one specjalnej zaprawy o zwiększonej przyczepności. Do tego celu doskonale nadają się zaprawy z linii Atlas PROgres. Najlepszym z nich będzie Atlas PROgres Mega. Dzięki swoim właściwościom, pozwala on  trwale i mocno zespolić okładzinę z podłożem, nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacji. Klej posiada również zwiększony zakres grubości stosowania – od 4 do 20 mm.

opracowano na podstawie materiałów firmy Atlas

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

  • Pinki Pinki, 22.11.2023r., 16:16:07 Pod koniec lata zabraliśmy się za wykańczanie altany - świetnie sprawiła się u nas płyta MPB. W kilku miejscach wykorzystaliśmy ją także jako podest - jest bardzo wytrzymała i nie wchłania brudu więc doskonale się sprawdza. Co jest też ważne - nie rysuje się, nie obija itp bo jest odpowiednio zabezpieczona fabrycznie. Posłuży lata!

Powiązane

Anna Wilgocka Nawierzchnie z kostki brukowej - zasady prawidłowego układania

Nawierzchnie z kostki brukowej - zasady prawidłowego układania Nawierzchnie z kostki brukowej - zasady prawidłowego układania

Bogaty wybór faktur, kształtów i kolorów sprawia, że wyłożone kostką brukową ścieżki pasują do każdej niemal aranżacji. Jak samodzielnie wykonać nawierzchnię z kostki brukowej w ogrodzie?

Bogaty wybór faktur, kształtów i kolorów sprawia, że wyłożone kostką brukową ścieżki pasują do każdej niemal aranżacji. Jak samodzielnie wykonać nawierzchnię z kostki brukowej w ogrodzie?

Redakcja Jak prawidłowo kosić trawę?

Jak prawidłowo kosić trawę? Jak prawidłowo kosić trawę?

Koszenie trawy wydaje się być łatwą czynnością, jednak jeśli chcemy, żeby nasz trawnik pięknie się prezentował, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach.

Koszenie trawy wydaje się być łatwą czynnością, jednak jeśli chcemy, żeby nasz trawnik pięknie się prezentował, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach.

Redakcja Budowa grilla krok po kroku

Budowa grilla krok po kroku Budowa grilla krok po kroku

Letnie miesiące to szczyt sezonu grillowego. Swobodna atmosfera wspólnego biesiadowania na świeżym powietrzu zachęcają do zapraszania gości i przyjmowania zaproszeń od innych. Jeśli chcemy zachwycić naszych...

Letnie miesiące to szczyt sezonu grillowego. Swobodna atmosfera wspólnego biesiadowania na świeżym powietrzu zachęcają do zapraszania gości i przyjmowania zaproszeń od innych. Jeśli chcemy zachwycić naszych gości pięknym, funkcjonalnym, murowanym grillem z cegieł, warto zastanowić się nad jego budową.

Redakcja Betonowy podjazd

Betonowy podjazd Betonowy podjazd

Betonowy podjazd kojarzy się zwykle z szarą, brzydką i popękaną nawierzchnią. Nic bardziej mylnego. Dobrze wykonany, jest trwały, na życzenie inwestora może być barwiony, a nawet fakturowany we wzorki.

Betonowy podjazd kojarzy się zwykle z szarą, brzydką i popękaną nawierzchnią. Nic bardziej mylnego. Dobrze wykonany, jest trwały, na życzenie inwestora może być barwiony, a nawet fakturowany we wzorki.

Małgorzata Dobrowolska Nawadnianie ogrodu

Nawadnianie ogrodu Nawadnianie ogrodu

Nowoczesny system podlewania ma na celu nie tylko utrzymanie roślin w dobrej kondycji, ale również oszczędność naszego czasu, a przede wszystkim obniżenie kosztów utrzymania ogrodu.

Nowoczesny system podlewania ma na celu nie tylko utrzymanie roślin w dobrej kondycji, ale również oszczędność naszego czasu, a przede wszystkim obniżenie kosztów utrzymania ogrodu.

Redakcja Sposób na piękny trawnik

Sposób na piękny trawnik Sposób na piękny trawnik

Każdy najpiękniej zaprojektowany i wypielęgnowany skrawek ziemi dopiero wtedy spełnia  funkcję ogrodu, gdy możliwy staje się spacer po miękkim i puszystym dywanie trawnika. Aby jednak trawnik wyglądał...

Każdy najpiękniej zaprojektowany i wypielęgnowany skrawek ziemi dopiero wtedy spełnia  funkcję ogrodu, gdy możliwy staje się spacer po miękkim i puszystym dywanie trawnika. Aby jednak trawnik wyglądał jak zielony dywan, trzeba się przedtem niemało napracować przy jego zakładaniu i pielęgnacji.

Jadwiga Litke Przesadzanie starych drzew

Przesadzanie starych drzew Przesadzanie starych drzew

Nawet starsze drzewa i krzewy ozdobne można przesadzać. Trzeba się jednak do tego dobrze przygotować i wybrać właściwą porę roku.

Nawet starsze drzewa i krzewy ozdobne można przesadzać. Trzeba się jednak do tego dobrze przygotować i wybrać właściwą porę roku.

Redakcja Budowa schodów tarasowych

Budowa schodów tarasowych Budowa schodów tarasowych

Dobrze zaprojektowany i wykończony taras to miejsce harmonijnie łączące dom z ogrodem. A w takim przypadku nie sposób obejść się bez dopasowanych do klimatu miejsca schodów tarasowych – na przykład ze...

Dobrze zaprojektowany i wykończony taras to miejsce harmonijnie łączące dom z ogrodem. A w takim przypadku nie sposób obejść się bez dopasowanych do klimatu miejsca schodów tarasowych – na przykład ze szlachetnej kostki brukowej.

Redakcja Murek gabionowy - montaż krok po kroku

Murek gabionowy - montaż krok po kroku Murek gabionowy - montaż krok po kroku

Murek gabionowy może znaleźć zastosowanie jako element ogrodzenia, przesłona zapewniająca poczucie prywatności, wygrodzenie, którym możesz zasłonić kompostownik, grządkę z warzywami czy domek narzędziowy....

Murek gabionowy może znaleźć zastosowanie jako element ogrodzenia, przesłona zapewniająca poczucie prywatności, wygrodzenie, którym możesz zasłonić kompostownik, grządkę z warzywami czy domek narzędziowy. Podpowiadamy, jak go wykonać.

Redakcja Układanie kostki brukowej

Układanie kostki brukowej Układanie kostki brukowej

Finał budowy domu to zagospodarowanie terenu wokół niego – ogrodu, alejek, ścieżek i podjazdu. Wieloletnia i bezproblemowa eksploatacja nawierzchni wokół posesji w dużej mierze zależy od pracy brukarzy...

Finał budowy domu to zagospodarowanie terenu wokół niego – ogrodu, alejek, ścieżek i podjazdu. Wieloletnia i bezproblemowa eksploatacja nawierzchni wokół posesji w dużej mierze zależy od pracy brukarzy i stosowanie przez nich zasad sztuki budowlanej. A te nie są wcale skomplikowane.

Redakcja Impregnacja drewna – krok po kroku

Impregnacja drewna – krok po kroku Impregnacja drewna – krok po kroku

Wiosna to dobra pora na renowację elementów architektury ogrodowej. Drewno narażone jest na nieustanne działanie destrukcyjnych czynników atmosferycznych i biologicznych. Skala negatywnego oddziaływania...

Wiosna to dobra pora na renowację elementów architektury ogrodowej. Drewno narażone jest na nieustanne działanie destrukcyjnych czynników atmosferycznych i biologicznych. Skala negatywnego oddziaływania tych czynników jest bardzo różna, od powierzchniowej dotykającej sfery estetycznej po bardzo poważną, niosącą ze sobą konieczność wymiany uszkodzonego drewna. Chcąc zachować na długo niepowtarzalne właściwości drewna, musimy pamiętać o jego prawidłowym zabezpieczeniu.

Redakcja Taras z włókien bambusowych – montaż krok po kroku

Taras z włókien bambusowych – montaż krok po kroku Taras z włókien bambusowych – montaż krok po kroku

Dostępne na rynku systemy tarasowe, wykonane z kompozytu włókien bambusowych i polimerów, pozwalają na samodzielny i łatwy montaż tarasu. Aby móc z niego korzystać przez długie lata, już w trakcie budowy...

Dostępne na rynku systemy tarasowe, wykonane z kompozytu włókien bambusowych i polimerów, pozwalają na samodzielny i łatwy montaż tarasu. Aby móc z niego korzystać przez długie lata, już w trakcie budowy warto zastosować się do kilku zaleceń.

Redakcja Jak naprawić podjazd?

Jak naprawić podjazd? Jak naprawić podjazd?

Ubytki w betonowym podjeździe mogą pojawiać się z różnych powodów: od uszkodzeń mechanicznych, po działania celowe, np. konieczność poprowadzenia instalacji elektrycznej. Podpowiadamy, jak samemu wypełnić...

Ubytki w betonowym podjeździe mogą pojawiać się z różnych powodów: od uszkodzeń mechanicznych, po działania celowe, np. konieczność poprowadzenia instalacji elektrycznej. Podpowiadamy, jak samemu wypełnić i uzupełnić powstałe braki.

Jadwiga Litke Jak założyć trawnik?

Jak założyć trawnik? Jak założyć trawnik?

Jeśli chcemy, żeby trawnik w naszym ogrodzie pięknie się prezentował, musimy się napracować przy jego zakładaniu i późniejszej pielęgnacji. Jednak efekty naszej pracy zrekompensują nasz wysiłek i poświęcony...

Jeśli chcemy, żeby trawnik w naszym ogrodzie pięknie się prezentował, musimy się napracować przy jego zakładaniu i późniejszej pielęgnacji. Jednak efekty naszej pracy zrekompensują nasz wysiłek i poświęcony czas.

Redakcja Budowa basenu w ogrodzie

Budowa basenu w ogrodzie Budowa basenu w ogrodzie

Nawet niewielki basen w ogrodzie może zapewnić nam relaks, ale również da gwarancję spokoju i intymności. Podpowiadamy, jak się zabrać do planowania i budowy basenu.

Nawet niewielki basen w ogrodzie może zapewnić nam relaks, ale również da gwarancję spokoju i intymności. Podpowiadamy, jak się zabrać do planowania i budowy basenu.

Redakcja Jak odnowić stare drewno - krok po kroku

Jak odnowić stare drewno - krok po kroku Jak odnowić stare drewno - krok po kroku

Jak wybrać odpowiedni preparat do konserwacji drewnianych podłóg i mebli? Czym zabezpieczać drewno i czym je odnawiać? Przedstawiamy rozwiązania problemów z powierzchniami drewnianymi.

Jak wybrać odpowiedni preparat do konserwacji drewnianych podłóg i mebli? Czym zabezpieczać drewno i czym je odnawiać? Przedstawiamy rozwiązania problemów z powierzchniami drewnianymi.

Redakcja Jak opryskiwać rośliny?

Jak opryskiwać rośliny? Jak opryskiwać rośliny?

W dzisiejszych czasach trudno się obejść bez opryskiwania drzew i roślin. Jest to najskuteczniejszy sposób na to, by rośliny były zdrowe i chronione przed szkodnikami. Zanim jednak zaczniemy prace w ogrodzie,...

W dzisiejszych czasach trudno się obejść bez opryskiwania drzew i roślin. Jest to najskuteczniejszy sposób na to, by rośliny były zdrowe i chronione przed szkodnikami. Zanim jednak zaczniemy prace w ogrodzie, warto upewnić się, czy wiemy, jak prawidłowo opryskiwać rośliny.

Redakcja Jak wykonać murowane ogrodzenie

Jak wykonać murowane ogrodzenie Jak wykonać murowane ogrodzenie

Popularność ogrodzeń murowanych wynika przede wszystkim z wytrzymałości i minimalnej potrzeby konserwacji. Podpowiadamy, jak wykonać je samodzielnie.

Popularność ogrodzeń murowanych wynika przede wszystkim z wytrzymałości i minimalnej potrzeby konserwacji. Podpowiadamy, jak wykonać je samodzielnie.

Redakcja Jak wykonać podbudowę pod nawierzchnię z kostki?

Jak wykonać podbudowę pod nawierzchnię z kostki? Jak wykonać podbudowę pod nawierzchnię z kostki?

Planując otoczenie domu, dużo uwagi poświęcamy aranżacji nawierzchni – dobieramy kolor, kształt kostki brukowej, palisad, wytyczamy ścieżki i podjazdy. Efekty tych wszystkich starań będą długo cieszyć...

Planując otoczenie domu, dużo uwagi poświęcamy aranżacji nawierzchni – dobieramy kolor, kształt kostki brukowej, palisad, wytyczamy ścieżki i podjazdy. Efekty tych wszystkich starań będą długo cieszyć oczy pod warunkiem właściwego przygotowania podłoża, czyli podbudowy. Podpowiadamy, jak ją prawidłowo wykonać.

Redakcja Układanie krawężników – krok po kroku

Układanie krawężników – krok po kroku Układanie krawężników – krok po kroku

Układanie krawężników jest stosunkowo proste, o ile jest prowadzone w linii prostej. Nieco trudniej ułożyć ścieżkę biegnącą po krzywej ograniczonej łukami. Podpowiadamy, jak to wykonać, że efekt zachwycał.

Układanie krawężników jest stosunkowo proste, o ile jest prowadzone w linii prostej. Nieco trudniej ułożyć ścieżkę biegnącą po krzywej ograniczonej łukami. Podpowiadamy, jak to wykonać, że efekt zachwycał.

Redakcja Jak odnowić drewniane ogrodzenie?

Jak odnowić drewniane ogrodzenie? Jak odnowić drewniane ogrodzenie?

Wiosna to najlepszy moment na porządkowe prace w ogrodzie. Można m.in. sprawdzić, jak zima wpłynęła na drewniane elementy architektury. Prace renowacyjne dobrze zacząć od ogrodzenia, które jest wizytówką...

Wiosna to najlepszy moment na porządkowe prace w ogrodzie. Można m.in. sprawdzić, jak zima wpłynęła na drewniane elementy architektury. Prace renowacyjne dobrze zacząć od ogrodzenia, które jest wizytówką domu. Radzimy jak zabrać się do samodzielnego impregnowania drewna.

Redakcja Jak założyć ogródek warzywny?

Jak założyć ogródek warzywny? Jak założyć ogródek warzywny?

Piękny i zadbany ogród jest ozdobą każdego domu. A jeśli tylko zaplanujemy w nim miejsce na rabatki warzywne czy z ziołami, to oprócz funkcji estetycznej, może także spełniać cele praktyczne. Przydomowa...

Piękny i zadbany ogród jest ozdobą każdego domu. A jeśli tylko zaplanujemy w nim miejsce na rabatki warzywne czy z ziołami, to oprócz funkcji estetycznej, może także spełniać cele praktyczne. Przydomowa uprawa ulubionych warzyw i ziół to prosty sposób na świeże i ekologiczne produkty w naszej kuchni.

Redakcja Jak w prosty sposób zaaranżować kącik dla dzieci w naszym ogrodzie?

Jak w prosty sposób zaaranżować kącik dla dzieci w naszym ogrodzie? Jak w prosty sposób zaaranżować kącik dla dzieci w naszym ogrodzie?

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce spędzania wolnego czasu dla dzieci niż przydomowy ogród. Jednak, aby nasze pociechy mogły się w nim bezpiecznie bawić, warto zaaranżować w nim plac zabaw. Miejsce...

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce spędzania wolnego czasu dla dzieci niż przydomowy ogród. Jednak, aby nasze pociechy mogły się w nim bezpiecznie bawić, warto zaaranżować w nim plac zabaw. Miejsce to powinno być przyjazne, atrakcyjne i dostosowane do wieku dziecka.

Redakcja Jak czyścić i pielęgnować meble ogrodowe?

Jak czyścić i pielęgnować meble ogrodowe? Jak czyścić i pielęgnować meble ogrodowe?

Niezależnie, czy są nowoczesne czy stylowe, sosnowe czy dębowe, jedno jest pewne – o meble ogrodowe trzeba dbać. Podpowiadamy, jak skutecznie je czyścić oraz pielęgnować.

Niezależnie, czy są nowoczesne czy stylowe, sosnowe czy dębowe, jedno jest pewne – o meble ogrodowe trzeba dbać. Podpowiadamy, jak skutecznie je czyścić oraz pielęgnować.

Najnowsze produkty i technologie

REGULUS®-system Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi Gorący temat – chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami, jak ulewne deszcze...

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami, jak ulewne deszcze z groźnymi burzami i silnym wiatrem, po nich susze, długotrwałe upały, potem zaś znaczne spadki temperatury, powodują, że domy i miejsca pracy należy dostosowywać do znacznych wahań temperatur.

energetycznyprojekt.pl Czy warto wymieniać okna?

Czy warto wymieniać okna? Czy warto wymieniać okna?

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które...

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które różnią się wielkością i wykonaniem. Jednak nic nie jest stałe i okna to także nie jest produkt „na zawsze”.

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź! Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne...

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne etapy budowy domu. Kluczem do sukcesu jest sprawna koordynacja prac oraz dobra współpraca z kierownikiem budowy.

Daikin Airconditioning Polska Sp. z o.o. Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto...

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto jest się nad tym wyborem zastanowić i zebrać informacje z różnych źródeł, aby upewnić się, że wybierasz najlepszą jednostkę dla swoich teraźniejszych potrzeb, jednocześnie pamiętając o przyszłych wymaganiach.

Balex Metal THERMANO DECK na dachy płaskie

THERMANO DECK na dachy płaskie THERMANO DECK na dachy płaskie

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw,...

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw, z których każda ma określoną funkcję, a jeśli nawet ich nie mają, to istnieją dzisiaj materiały takie jak THERMANO ROOF czy nowość w ofercie – THERMANO DECK – które zadbają o właściwą izolację termiczną i nie tylko.

mgr inż. Monika Hyjek, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują...

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują dane GUS, na przestrzeni ostatnich pięciu lat ich popularność zwiększyła się ponad dwukrotnie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.