Kategorie
Szukaj

Instalacje sanitarne w Bieruniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 990 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są podstawowym elementem każdego budynku. Ich plan powinien być uwzględniony już na etapie projektowania, a wykonanie musi przebiegać według określonych norm. Instalacje sanitarne opiewają w takie media jak: powietrze, gaz oraz woda znajdujące się wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Projektowanie instalacji sanitarnych warto powierzyć specjaliście. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszego z nich. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne projektowanie instalacji sanitarnych oraz kiedy powinno się skorzystać z takiej usługi. Jeśli poszukujesz zleceń jako firma zajmująca się tego typu usługami niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Projektując instalację wodno-kanalizacyjną należy wziąć pod uwagę wszystkie miejsca poboru wody i dostosować do nich przebieg rurociągów (w tym także budowę studni głębinowych). W projekcie należy uwzględnić takie elementy jak: doprowadzenie wody ciepłej użytkowej, doprowadzenie wody zimnej oraz kanalizację sanitarną. Planując instalację wodno-kanalizacyjną najlepiej wybrać rury PCV, ponieważ są jednym z najtrwalszych rozwiązań. Należy również pamiętać o odpowiednich spadach wszystkich rur kanalizacyjnych (od 3 do 15 centymetrów) oraz zadbaniu o przyłączenie do gminnej sieci kanalizacyjnej, prywatnego szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków. Zlecenia na usługi hydrauliczne warto powierzyć monterowi instalacji sanitarnych.

Instalacje gazowe należy rozpocząć od doprowadzenia przyłącza gazu do działki, z którego będzie on pobierany do użytku w domu. W zależności od umiejscowienia kotła gazowego – to właśnie do niego będzie poprowadzone przyłącze tworzące wewnętrzny obieg. Drogę gazu do budynku należy wykonać z rur PE 40×4 mm do ściany pomieszczenia, natomiast do samego kotła ze stalowych rur bez szwu 42,4×4 mm. Drogę przez ścianę budynku należy wykonać z tulei ochronnej, a przestrzeń pomiędzy ścianą a tuleją wypełnić niepalnym materiałem. Należy mieć na uwadze, że pomieszczenie, w którym będzie znajdował się kocioł musi mieć wysokość min. 220 centymetrów, drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz, ciąg wentylacyjny z kratką bez żaluzji oraz oprawione hermetycznie gniazdo podłączeniowe. Przed kotłem należy zamontować gazowy zawór kulowy przelotowy oraz filtr gazowy. Czasami kocioł gazowy umieszczany jest w łazience, jednak jest to rozwiązanie wykonywane w parze z remontem łazienki.

Kolejnym elementem instalacji sanitarnych jest centralne ogrzewanie budynku. W projekcie budynku musi znajdować się informacja o zapotrzebowaniu energetycznym oraz lokalnej strefie klimatycznej. W zależności od tych parametrów należy wybrać odpowiedni system ogrzewania. Podstawowe elementy instalacji centralnego ogrzewania to: kocioł odpowiedzialny za ogrzewanie wody, komin umożliwiający odprowadzanie spalin, pompa obiegowa, wentylacja kotłowni, przewody grzewcze oraz ich odpowiednia izolacja i elementy grzewcze, takie jak grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe.

Istnieją powszechne zasady montażu instalacji sanitarnych, a po zakończeniu prac można przystąpić do kolejnych kroków. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by wylać posadzki właściwe oraz zamontować drzwi do kotłowni.

W przypadku montażu instalacji sanitarnych, najlepiej jest to zlecić specjalistom. Ich wieloletnie doświadczenie oraz rozległa wiedza pozwolą na zaprojektowanie strategicznego elementu twojego domu.

Gdzie najłatwiej znaleźć doświadczonych fachowców? Na naszej stronie! Zerknij na nasz ranking rajlepszych specjalistów i wybierz firmę, która spełni twoje oczekiwania.

Sprawdź najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Bieruniu

Doświadczona Firma Wod-kan

2 opinie
Instalacje sanitarne Bieruń

Namierzenie doświadczonej firmy wod-kan nie należy do najprostszych, dlatego polecamy Ci FUH MARIO-BUD - to prawdziwi fachowcy działający w rejonie Bierunia, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Staranne Sieci Wod-kan Bieruń

8 opinii
Marek Sośniok Przedsiębiorstwo Usługowo-transportowe SOMAR - Staranne Sieci Wod-kan Bieruń

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od sieci wod-kan to skorzystaj z kwalifikacji Marek Sośniok Przedsiębiorstwo Usługowo-transportowe SOMAR. Bieruń - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - warto.

Rewelacyjny Monter Instalacji Sanitarnych Bieruń

4 opinie
Hydroprojekt sp. z o. o. - Rewelacyjny Monter Instalacji Sanitarnych Bieruń

Jeżeli poszukujesz rewelacyjnej współpracy to specjaliści z Hydroprojekt sp. z o. o. są dla Ciebie stworzeni. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Znakomite Przyłącze Wod-kan w Bieruniu

9 opinii
Arsen Systems Andrzej Frączek - Znakomite Przyłącze Wod-kan w Bieruniu

Poszukujesz profesjonalistów od przyłącza wod-kan? Trafiłeś w dobre miejsce - Arsen Systems Andrzej Frączek jest do Twoich usług. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Pierwszorzędne Przyłącze Wod-kan

4 opinie
F.U.H. "TGS" Przemysław Bajena - Pierwszorzędne Przyłącze Wod-kan Bieruń

Wciąż szukasz specjalisty od przyłącza wod-kan? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia F.U.H. TGS Przemysław Bajena. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Umów odpowiedni dla Ciebie termin od razu!

MarŁuk

2 opinie
MarŁuk - Profesjonalny Monter Wod-kan Bieruń

Nie możesz znaleźć montera wod-kan do niezwłocznej realizacji Twojego zlecenia? Dobrze trafiłeś - MarŁuk w krótkim czasie od przyjęcia zamówienia przystąpi do wykonania zlecenia. Zarezerwuj termin już teraz!

Instal Lux Instalacje Grzewcze i Sanitarne Rekuperacja Klimatyzacja

4 opinie
Instal Lux Instalacje Grzewcze i Sanitarne Rekuperacja Klimatyzacja - Doskonały Monter Instalacji Sanitarnych Bieruń

Zwróć się do Instal Lux Instalacje Grzewcze i Sanitarne Rekuperacja Klimatyzacja jeśli szukasz doskonałych monterów instalacji sanitarnych działających w miejscowości Bieruń oraz w sąsiednich miastach. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Kamil Gaweł

1 opinia
Kamil Gaweł - Solidne Przyłącze Wod-kan Bieruń

Chcesz znaleźć solidnego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Kamil Gaweł z Bierunia będzie najszybszą drogą. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Technika Grzewcza Serwis Kotłów I Palników DUŻY Sławomir

4 opinie
Technika Grzewcza Serwis Kotłów I Palników DUŻY Sławomir - Rzetelne Pogotowie Wod-kan Bieruń

To rzetelne pogotowie wod-kan to prawdziwi zawodowcy, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają doświadczenie. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zadzwoń!

FHU MIR-BUD

4 opinie
FHU MIR-BUD - Wyjątkowe Pogotowie Wod-kan Bieruń

To wyjątkowe pogotowie wod-kan z Bierunia to prawdziwi zawodowcy, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają wieloletnie doświadczenie w branży. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Aktualne zlecenia na instlacje sanitarne w Bieruniu (21)

Zlecę wykonanie przyłącza wod-kan, 6-10mb, Imielin

Zakres usług: podłączenie z sieci na działkę Rodzaj budynku: działka budowlana Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: do uzgodnienia w rozmowie Długość przyłącza: 6-10mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu ...

2024-04-18 do 2024-04-26
dodano 2 dni temu

 • Imielin

Zlecę montaż przyłącza wod-kan, 11-20mb, Bieruń

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 11-20mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gru...

2024-04-16 do 2024-04-24
dodano 4 dni temu

 • Bieruń

Zlecenie dla firmy na wykonanie przyłącza wod-kan, 6-10mb, Bieruń

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: do uzgodnienia w rozmowie Długość przyłącza: 6-10mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gru...

2024-04-16 do 2024-04-24
dodano 4 dni temu

 • Bieruń

Znakomici Monterzy Instalacji Sanitarnych Bieruń

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: budynki inwestycyjne Przyłącze: kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 120mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu: ...

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano 8 dni temu

 • Lędziny

Zlecę montaż przyłącza wod-kan, 21-30mb, Bieruń

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: do uzgodnienia w rozmowie Długość przyłącza: 21-30mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gr...

2024-04-13 do 2024-04-13

 • Bieruń

Zlecenie dla firmy na wykonanie przyłącza wod-kan, 6-10mb, Bieruń

Klient szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecenie dla firmy na wykonanie przyłącza wod-kan, 6-10mb. To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Bieruń

Porządna Instalacja Sanitarna Bieruń

Zakres usług: rozbudowa Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: kanalizacyjne Typ przyłącza: od przydomowej oczyszczalni ścieków do budynku Długość przyłącza: 11-20mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania g...

2024-03-16 do 2024-03-24

 • Chełm Śląski

Instalacja Wodno-kanalizacyjna Bieruń

Ten Klient uważa, że znakomita instalacja wodno-kanalizacyjna to niełatwy temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie przyłącza wod-kan, 6-10mb". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako monter instalacji sanitarnych doradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Bojszowy

Instalacje Wod-kan Bieruń

Zakres usług: wykonanie oczyszczalni i podłączenie jej do instalacji Typ oczyszczalni: drenażowa Oczyszczalnia dla: 3-5 osób Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań ...

2024-02-29 do 2024-03-08

 • Lędziny

Staranne Instalacje Wod-kan

Ten Zlecający w dalszym ciągu poszukuje specjalisty od instalacji wod-kan. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 3-5 osób, chcąc trafić w dobre miejsce. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Lędziny

Zlecę wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 3-5 osób, Lędziny

Ten Klient wciąż potrzebuje profesjonalistów od instalacji sanitarnej. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 3-5 osób, chcąc trafić w dobre miejsce. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-02-24 do 2024-03-03

 • Lędziny

Perfekcyjna Instalacja Sanitarna

Ten Klient jest zdania, że perfekcyjna instalacja sanitarna to nieproste zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, 3-5 osób". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista pomożesz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2024-02-24 do 2024-03-03

 • Lędziny

Dam zlecenie na wykonanie szamba, 11-20m³, Lędziny

Jako monter instalacji sanitarnych z olbrzymim doświadczeniem i specjalista stale przygotowany do współpracy przy nowym zleceniu odpisz na to zlecenie. Ten Zleceniodawca nadesłał zlecenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie szamba, 11-20m³". Przedzwoń, aby przedstawić ofertę.

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Lędziny

Dobrzy Monterzy Instalacji Sanitarnych

Zakres usług: projekt przyłącza wodno kanalizcyjnego Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 11-20mb Projekt instalacji: Klient nie posi...

2024-02-04 do 2024-02-12

 • Bojszowy

Firma do wykonania prac związanych z instalacją wod-kan, Bojszowy

Zakres zlecenia: Potrzebuje odbioru instalacji wodnej w domu do odbioru domu Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-03 do 2024-02-11

 • Bojszowy

Perfekcyjne Instalacje Wod-kan

Zakres usług: wykonanie oczyszczalni Typ oczyszczalni: do uzgodnienia w rozmowie Oczyszczalnia dla: 20 osób Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne gruntu: Klient nie posiada badań Informacje dodat...

2023-11-07 do 2023-11-14

 • Bieruń

Porządna Instalacja Sanitarna

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 35mb Projekt instalacji: Klient posiada projekt Badania geologiczne gruntu...

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Imielin

Zapotrzebowanie na wykonanie przyłącza wod-kan, 6-10mb, Bieruń

Zakres usług: montaż Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Przyłącze: wodno-kanalizacyjne Typ przyłącza: od sieci miejskiej do budynku Długość przyłącza: 6-10mb Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Badania geologiczne...

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Bieruń
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Sanitarnych

Częste pytania o instalacjach sanitarnych

Ile kosztuje instalacja sanitarna?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, która zależy w dużej mierze od wielkości domu oraz lokalizacji naszej działki. W średniej wielkości domu jednorodzinnym, stosując wysokiej jakości materiały wraz z robocizną, ogólny koszt instalacji sanitarnej nie powinien przekroczyć 30 tysięcy złotych. Duże znaczenie ma możliwość przyłączenia do gminnej sieci kanalizacyjnej. Jeśli takowej nie posiadamy, jesteśmy zmuszeni wybudować szambo, bądź przydomową oczyszczalnię ścieków co nieraz jest kosztem sięgającym od 7 do 9 tysięcy złotych.

Jak wygląda projektowanie instalacji sanitarnej?

Projekt instalacji sanitarnych musi być wykonany już na etapie projektowania budynku i powinien uwzględniać takie informacje jak: liczbę punktów poboru w danym domu, zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz jego lokalizację. Projektowanie instalacji sanitarnej powinno uwzględniać następujące elementy:

 • projekt zewnętrznego doprowadzenia wody, gazu oraz powietrza do budynku,
 • wewnętrzna instalacja gazowa,
 • wewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna,
 • zewnętrzna kanalizacja,
 • projekt kotłowni i instalacji CO.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze montera?

Szukając specjalistów do wykonania instalacji sanitarnej, warto rozpocząć swoje poszukiwania od Internetu. Od jakości użytych materiałów oraz wykonania instalacji sanitarnej zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszego domu. Media, takie jak gaz, są łatwopalne i niewielka nieszczelność może spowodować pożar całego budynku. Wybierając odpowiedniego fachowca, warto kierować się opiniami na jego temat oraz doświadczeniem, jakie posiada.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne muszą zostać zaplanowane już na etapie projektowanie budynku i zostać wykonane przed wylaniem posadzki i montażem drzwi. W przypadku instalacji kanalizacyjnej, która działa na sile grawitacji ważne jest, aby rury zamontować pod odpowiednim kątem, tym samym umożliwiając ujście wody. Na podstawie projektu, należy wybrać odpowiedni piec CO oraz system ogrzewania wystarczający do indywidualnych potrzeb danego budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Sanitarnych złożą Ci bezpłatne oferty