Kategorie
Szukaj

Zbrojenie w Gdańsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
563 554 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Planując budowę zastanawiamy się nad wyborem wielu różnych materiałów i technologii. Istotne dla trwałości konstrukcji domu jest wykorzystanie metalowych prętów wzmacniających wylewki i stropy. Ze zbrojeniami mamy do czynienia przy robotach żelbetowych. W ich wyborze pomoże Ci nasz ranking najlepszych specjalistów od zbrojeń. Tutaj też przejrzysz aktualne zlecenia i jakie czynniki mają wpływ na wycenę usługi oraz jaki materiał jest najczęściej wykorzystywany przez firmy oferujące podobne usługi. Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Kiedy budujemy dom, musimy się liczyć z tym, że wiele etapów i decyzji będzie dla nas wyzwaniem i czymś kompletnie nowym. Należy pamiętać, że wiele kwestii technologicznych przy pracach żelbetowych, a nawet prawnych przez lata uległo zmianie. Nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem budowy czuwa kierownik budowy. Niemniej, także inwestor powinien wiedzieć na co zwrócić uwagę. Podstawowe etapy budowy, czyli fundamenty, ściany, zbrojenie stropu czy dach to szkielet, który sprawi, że dom będzie trwały, bezpieczny i funkcjonalny.

Roboty żelbetowe to bardzo szeroki dział robót budowlanych, które obejmują wiele różnych prac związanych ze zbrojeniami. W zależności od technologii wybranej do budowy domu, ich charakterystyka będzie się różnić. Do najważniejszych zaliczyć można:

 • zbrojenia fundamentówpłyt fundamentowych,
 • zbrojenia stropu,
 • zbrojenia schodów,
 • zbrojenia elementów konstrukcyjnych,
 • inne prace żelbetowe oraz zbrojenia kompozytowe.

Już pierwsze prace żelbetowe, a konkretnie zbrojenie fundamentów będą mieć gigantyczny wpływ na całą konstrukcję domu. Należy zadbać o jakość prętów użytych do zbrojenia, a także wykorzystać odpowiedni rodzaj użytego betonu. Tylko wykonanie fundamentów, zgodnie ze sztuką budowlaną będzie stanowić solidną podstawę dla budowy domu. Już pierwsze zbrojenia mogą wpłynąć na inne prace, takie jak wylewanie posadzek betonowych, budowa ścian, czy wybór technologii do wykonywania konstrukcji i poszycia dachu.

Prace żelbetowe i zbrojenie może wyglądać nieco inaczej przy każdej realizacji. Indywidualne projekty domów zakładają różny zakres prac przy żelbecie, takich jak: zbrojenie schodów, czy stropu. Rodzaj betonu, liczba prętów i grubość elementów żelbetowych musi być wybrana z pomocą ekspertów. Ich wiedza oraz odpowiednie obliczenia konstrukcyjne pozwolą na wybudowanie nieruchomości zgodnie ze sztuką budowlaną. Z pewnością nie jest to etap budowy, na którym można oszczędzać. Jakość zbrojeń i wykonania tak ważnych elementów konstrukcyjnych jak fundamenty czy stropy jest odczuwalna także podczas gruntownych prac remontowych. W przypadku źle wykonanych konstrukcji – koszt gruntownego remontu może znacznie wzrosnąć. Zbrojenie wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną to inwestycja w bezpieczeństwo konstrukcji i trwałość budynku.

Sprawdź najlepszych zbrojarzy w Gdańsku

Solidna Budowa Konstrukcji Żelbetowych Gdańsk

5 opinii
Zbrojenie Gdańsk

Zleć usługę budowy konstrukcji żelbetowych specjalistom firmy Falmar Tomasz Fularczyk z miejscowości Gdańsk. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Gdańska są jednymi z najlepszych. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Utalentowany Zbrojarz

3 opinie
KONSTRUKT Grzegorz Czarnecki - Utalentowany Zbrojarz Gdańsk

Firma zbrojarska KONSTRUKT Grzegorz Czarnecki zajmuje się usługami z zakresu zbrojenia rozproszonego. Wyróżnia się doskonałymi efektami. Ci zbrojarze nie mają sobie równych wśród firm zbrojarskich. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Pierwszorzędne Prace Żelbetowe

1 opinia
BETONHOUSE - Pierwszorzędne Prace Żelbetowe Gdańsk

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od prac żelbetowych? Zaufaj doświadczeniu BETONHOUSE. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Porządne Prace Żelbetowe

1 opinia
"TIMOK.BUD" Sp. z o.o. - Porządne Prace Żelbetowe Gdańsk

Zaufaj ekspertom w dziedzinie prac żelbetowych i zatrudnij TIMOK.BUD Sp. z o.o.. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Solidny Zbrojarz w Gdańsku

1 opinia
FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA TASMET - Solidny Zbrojarz w Gdańsku

Nie znajdziesz innych tak solidnych zbrojarzy z tak dużym doświadczeniem zawodowym, realizujących prace na terenie miejscowości Gdańsk i w okolicy. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Pierwszorzędne Zbrojenie Rozproszone Gdańsk

2 opinie
OPPORTUNITY 66 SP. Z O. O. S. K. - Pierwszorzędne Zbrojenie Rozproszone Gdańsk

Wiele długich lat pracownicy OPPORTUNITY 66 SP. Z O. O. S. K. wykonują usługi z zakresu zbrojenia rozproszonego, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

Najlepsze Konstrukcje Żelbetowe

1 opinia
ATJ PROJECT SP. Z O. O. - Najlepsze Konstrukcje Żelbetowe Gdańsk

W dalszym ciągu poszukujesz dobrej firmy od konstrukcji żelbetowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry ATJ PROJECT SP. Z O. O.. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

ZUB Zbigniew Wlodkowski

1 opinia
ZUB Zbigniew Wlodkowski - Pierwszorzędny Żelbeton Gdańsk

Jeśli wciąż poszukujesz profesjonalistów od żelbetonu to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia ZUB Zbigniew Wlodkowski. Gdańsk to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

MAR-MIK MARIUSZ HARBACZONEK USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE

4 opinie
MAR-MIK MARIUSZ HARBACZONEK USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE - Doskonałe Zbrojenie Rozproszone Gdańsk

Potrzebujesz doskonałego zbrojarza z zakresu zbrojenia rozproszonego? Nie szukaj dalej, Ten przedsiębiorca jest tym, czego potrzebujesz. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

JASSEM-BUD

8 opinii
JASSEM-BUD - Solidne Konstrukcje Żelbetowe Gdańsk

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od konstrukcji żelbetowych? Wykorzystaj kompetencje JASSEM-BUD. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Ustal pasujący termin!

Aktualne zlecenia na roboty żelbetowe w Gdańsku (30)

Zlecę prace żelbetowe, 1000m², Gdańsk

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Zlecę prace żelbetowe, 1000m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie żelbetonu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2022-12-21 do 2022-12-29

 • Gdańsk

Firma do prac żelbetowych, 99999m², Gdańsk

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wykonanie fundamentów żelbetowych, wykonanie płyty żelbetowej, budowa ścian żelbetowych, budowa stropów żelbetowych, kompleksowa budowa obiektu w technologii żelbetowe...

2022-12-13 do 2022-12-13

 • Gdańsk

Dam zlecenie na budowę ścian żelbetowych, budowę stropów żelbetowych, 101-200m², Gdańsk

Wpraw w zachwyt tego Zlecającego fachowym działaniem w okolicach Gdańska. Jako uznana firma zbrojarska wykonaj zlecenie o treści "Dam zlecenie na budowę ścian żelbetowych, budowę stropów żelbetowych, 101-200m²" i pokaż, że realizacja żelbetonu zostanie zakończona szybko. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

2022-12-09 do 2022-12-12

 • Gdańsk

Szukamy ekipy do wykonania zbrojenia, ok. 100t, Gdańsk

Zakres zlecenia: roboty żelbetowe Rodzaj prac: poszukiwana ekipa do wykonania zbrojenia Ilości: ok. 100t Oferty: - bez materiału, - z woj. pomorskiego. Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz Typ obie...

2022-12-08 do 2023-01-02

 • Gdańsk

Firma Zbrojarska Gdańsk

Zakres prac: stan surowy otwarty Technologia: Żelbetowo-murowana Budowany obiekt: budynek wielorodzinny PUM: 1000m2 Budynek podpiwniczony: tak Projekt: indywidualny Zgłoszenie budowy: formalności są zakończone ...

2022-11-18 do 2022-11-26

 • Gdańsk

Firma do prac żelbetowych, 1000m², Gdańsk

Przygotowanie konstrukcji żelbetowych dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Firma do prac żelbetowych, 1000m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zaproponuj termin!

2022-11-14 do 2022-11-22

 • Gdańsk

Konstrukcje Żelbetowe Gdańsk

Ten Klient jest zdania, że porządne konstrukcje żelbetowe to skomplikowany temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecę prace żelbetowe, 301-500m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

2022-11-13 do 2022-11-21

 • Gdańsk

Zbrojarze Gdańsk

Rodzaj prac: wykonanie płyty żelbetowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia prac: 950m² Materiał dostarcza: zleceniodawca Informacje dodatkowe: Płyta fundamentowa gr. 30cm z żebrami Termin ro...

2022-11-12 do 2022-11-20

 • Gdańsk

Perfekcyjny Żelbeton Gdańsk

Rodzaj prac: budowa ścian żelbetowych, budowa stropów żelbetowych Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia prac: 301-500m² Materiał dostarcza: zleceniodawca Termin rozpoczęcia prac: możliwy od z...

2022-10-19 do 2022-10-27

 • Gdańsk

Zlecenie na wykonanie fundamentów żelbetowych, 600m², Gdańsk

Jako wysokiej klasy zbrojarz z tak dużym dorobkiem zawodowym realizujesz prace w miejscowości Gdańsk i w całym powiecie? Jesteś idealnym ekspertem do tego zlecenia. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2022-10-17 do 2022-10-25

 • Gdańsk

Profesjonalna Firma Zbrojarska

Wpraw w zachwyt tego Zleceniodawcę profesjonalnym działaniem na terenie Gdańska. Jako znana firma zbrojarska podejmij się zlecenia o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów żelbetowych, 600m²" i dowiedź, że realizacja żelbetonu zostanie wykonana szybko i z dokładnością. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2022-10-17 do 2022-10-25

 • Gdańsk

Rewelacyjne Prace Żelbetowe Gdańsk

Rodzaj prac: wykonanie fundamentów żelbetowych Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia prac: 301-500m² Materiał dostarcza: zleceniodawca Informacje dodatkowe: Gdansk , Marynarki polskiej ...

2022-10-17 do 2022-10-25

 • Gdańsk

Znakomite Prace Zbrojarskie

Ten Klient jest zdania, że znakomite prace zbrojarskie to nieprosty temat. Wysłał zapytanie o treści "Dam zlecenie na mur oporowy, do 100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2022-10-16 do 2022-10-24

 • Gdańsk

Poszukuję ekipy zbrojarzy do wykonania zbrojenia, powyżej 5000t, Gdańsk

Zakres zlecenia: wykonanie zbrojenia Ilość: powyżej 5000t Dostawca materiałów: bez materiału Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz Typ obiektu: bloki...

2022-10-13 do 2022-10-21

 • Gdańsk

Rzetelna Firma Zbrojarska

Rodzaj prac: wykonanie fundamentów żelbetowych, wykonanie płyty żelbetowej, budowa ścian żelbetowych, budowa stropów żelbetowych Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Materiał dostarcza: zleceniodaw...

2022-10-05 do 2022-10-13

 • Gdańsk

Szukam ekipy do robót żelbetowych, 301-500m², Gdańsk

Rodzaj prac: kompleksowa budowa obiektu w technologii żelbetowej Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Materiał dostarcza: zleceniodawca Informacje dodatkowe: Wykonanie stanu surowego. Do wykonania...

2022-09-26 do 2022-10-04

 • Gdańsk

Firma do prac żelbetowych, 17000m², Gdańsk

Dla Klienta wyszukanie dobrej firmy zbrojarskiej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci zapoznać się ze szczegółami zapytania, niezależnie jako prawdziwy fachowiec działający na terenie Gdańska, którzy znają się na swojej robocie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2022-09-22 do 2022-09-30

 • Gdańsk

Zlecenie na montaż zbrojenia, 1100m², Gdańsk

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: montaż zbrojenia Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia prac: 1100m² Materiał dostarcza: zleceniodawca Informacje dodatkowe: Zlec...

2022-09-16 do 2022-09-24

 • Gdańsk
Otrzymaj zlecenia dla Zbrojarzy

Częste pytania o robotach żelbetowych

Czy zbrojenia można spawać?

Zbrojenia wykonuje się z wysokiej jakości prętów zbrojeniowych. Bardzo często konieczne jest zespolenie ich ze sobą. Na współczesnych budowach spawanie prętów zbrojeniowych jest częstą praktyką. Aby spojenia były wytrzymałe, powinny spełniać normy i być wykonane przez doświadczonego spawacza. W ten sposób zespolone ze sobą pręty mogą być wykorzystane do takich prac jak: zbrojenie płyt fundamentowych czy zbrojenie kompozytowe.

Warto wiedzieć, że pręty zbrojeniowe powinny być łączone na zakładkę przy użyciu spawarek ręcznych lub półautomatycznych. Najbezpieczniejszymi metodami spawania prętów zbrojeniowych jest spawanie w osłonie gazowej CO2 i spawanie elektrodami otulonymi. Przestrzegając zasad sztuki budowlanej, można spawać zbrojenia. Należy jednak pamiętać, żeby robić to w kontrolowanych warunkach. Spawanie na deszczu może źle wpłynąć na jakość spojeń, a tym samym osłabić wytrzymałość zbrojenia.

Do jakich typów konstrukcji nadaje się żelbet?

Konstrukcje żelbetowe są powszechnie stosowane we współczesnym budownictwie. Są to konstrukcje z betonu posiadające zbrojenia z prętów stalowych. W tej technologii sztywność i nośność konstrukcji zależna jest od współpracy betonu i stali. Żelbet jest szeroko wykorzystywany w budownictwie mieszkaniowym, ale także do budowy dróg i mostów. Sprawdza się w inwestycjach, gdzie kluczowa jest duża wytrzymałość materiałów. Stąd jego powszechne użycie niemal we wszystkich typach projektów budowlanych i inżynieryjnych.

Jakich materiałów się używa do zbrojenia?

Zbrojenie może być wykonane zarówno w deskowaniu, jak i w szkielecie zbrojeniowym. W zależności od projektu mogą być materiały wykorzystane do zbrojenia. Z zasady jednak do zbrojenia używa się stalowe prętów. Pręty klasy A-III i A-IIIN wykorzystywane są do konstrukcji nośnych. Z kolei pręty A-0 i A-I stosuje się w konstrukcjach pomocniczych.

Do zbrojenia można użyć także siatek zatapianych w betonie czyli siatkobetonu lub drutów. Przy wykonywaniu zbrojenia konieczne jest przestrzeganie norm dotyczących rozstawienia prętów, ich gęstości oraz ułożenia. Konieczne jest także zabezpieczenie prętów przed przemieszczaniem się. Zgodne z obliczeniami inżynieryjnymi i normami musi być także rodzaj betonu, którym zalewamy zbrojenia.

Jakie są zalety stosowania zbrojenia w materiale?

Zbrojenia kompozytowe są bardzo powszechnie wykorzystywane podczas budowy. Mają one bardzo znaczący wpływ na właściwości materiałów. Konieczne jest, aby uzyskać odpowiednie parametry fundamentów, stropów i innych elementów konstrukcyjnych.

Warto pamiętać, że beton wykorzystywany w budownictwie jest materiałem o wielu zaletach. Niemniej, stosowany samodzielnie jest dość kruchy. Z tego względu niezbędne jest zbrojenie elementów wykonywanych z betonu: fundamentów,schodów czy stropów. Prawidłowo wykonane zbrojenie wykonane przy pomocy prętów zbrojeniowych o odpowiedniej grubości i rozmieszczeniu, znacznie zwiększą trwałość i wytrzymałość konstrukcji.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plZbrojarze złożą Ci bezpłatne oferty