Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Nowym Tomyślu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
613 822 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Nowym Tomyślu

Signato

18 opinii
Wyburzenia Nowy Tomyśl

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od wyburzeń? Skorzystaj z doświadczenia Signato. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Pierwszorzędne Kruszenie Betonu

5 opinii
Lemot Recykling - Pierwszorzędne Kruszenie Betonu Nowy Tomyśl

Zleć prace dotyczące kruszenia betonu fachowcom z miejscowości Nowy Tomyśl. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. W okolicy Nowego Tomyśla nie mają sobie równych. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Wysokiej Klasy Kruszenie Betonu

3 opinie
SZT Usługi - Wysokiej Klasy Kruszenie Betonu Nowy Tomyśl

Po prostu zleć prace dotyczące kruszenia betonu fachowcom z miejscowości Nowy Tomyśl. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Nowego Tomyśla są w ścisłej czołówce. Już nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Nowy Tomyśl

13 opinii
Forest - Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Nowy Tomyśl

Stworzona z zamiłowania do rozbiórki budynków firma oferuje perfekcyjne usuwanie azbestu na obszarze miejscowości Nowy Tomyśl, jak również pobliskich miast i powiatów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Rewelacyjne Kruszenie Betonu Nowy Tomyśl

42 opinie
BRUK i OGRÓD Sebastian Zygarliński - Rewelacyjne Kruszenie Betonu Nowy Tomyśl

Od lat pracownicy BRUK i OGRÓD Sebastian Zygarliński oferują usługi z zakresu rewelacyjnego kruszenia betonu, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

DOMO-BEST Sp. z o.o. Sp.k.

6 opinii
DOMO-BEST Sp. z o.o. Sp.k. - Profesjonalne Wyburzenia Nowy Tomyśl

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od wyburzeń? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry DOMO-BEST Sp. z o.o. Sp.k.. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Solidne Rozbiórki w Nowym Tomyślu

1 opinia
Wydobywanie Kruszywa Jadwiga Trochelepsza - Solidne Rozbiórki w Nowym Tomyślu

W dalszym ciągu poszukujesz dobrej firmy od rozbiórek? Skorzystaj z kwalifikacji Wydobywanie Kruszywa Jadwiga Trochelepsza. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Pierwszorzędne Wyburzanie Budynków

1 opinia
Transpol Wojciech Antkowiak w spadku - Pierwszorzędne Wyburzanie Budynków Nowy Tomyśl

Poszukujesz specjalisty od wyburzania budynków? Wykorzystaj doświadczenie Transpol Wojciech Antkowiak w spadku. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Najlepsze Kruszenie Betonu

8 opinii
QUERCUS.AMKG Maciej Górski - Najlepsze Kruszenie Betonu Nowy Tomyśl

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od wyburzeń to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom QUERCUS.AMKG Maciej Górski. Nowy Tomyśl to teren, na którym koncentrują swoje działania. Mają propozycję dla każdego.

Solidne Kruszenie Betonu

2 opinie
Kb Piaskowanie Usługi Budowlane Ewa Zielinska - Solidne Kruszenie Betonu Nowy Tomyśl

Gdy poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Kb Piaskowanie Usługi Budowlane Ewa Zielinska są dla Ciebie idealni. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Nowym Tomyślu (17)

Zapytanie o rozbiórkę stropodachu, 101-200m², Nowy Tomyśl

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od wielu lat, głównie na obszarze Nowego Tomyśla, ale także przyległych powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Nowy Tomyśl

Pierwszorzędne Wyburzania Budynków Nowy Tomyśl

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Do usunięcia dach z eternitu z domu - ok ...

2023-09-23 do 2023-10-01

 • Lwówek

Zapotrzebowanie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 150m², Lwówek

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 150m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Do usunięcia dach z eternitu - 150mkw z domu ...

2023-09-23 do 2023-10-01

 • Lwówek

Najlepsze Wyburzenia Nowy Tomyśl

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: Domek działkowy Powierzchnia obiektu: 25m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Pniewy

Zlecę prace rozbiórkowe, 16000m², Trzciel

Ten Zlecający wciąż poszukuje specjalisty od wyburzeń. Napisał zlecenie o treści - Zlecę prace rozbiórkowe, 16000m², chcąc doświadczonych specjalistów. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-05-31 do 2023-06-08

 • Trzciel

Zlecę prace rozbiórkowe, do 100m², Grodzisk Wielkopolski

Rodzaj prac: rozbiórka pieca kaflowego Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-11 do 2023-10-19

 • Grodzisk Wielkopolski

Profesjonalne Wyburzania Budynków

Zleceniodawca szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zlecę rozbiórkę obiektu, 301-500m². To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Umów się na rozmowę już teraz.

2023-06-18 do 2023-06-26

 • Grodzisk Wielkopolski

Staranne Wyburzenia

Nadal jesteś w stanie odpowiedzieć na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od wyburzeń. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Przedstaw wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie.

2023-09-01 do 2023-09-12

 • Kwilcz

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 65m², Zbąszynek

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 65m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Ściana 6 m2 blok 4 piętro Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Zbąszynek

Profesjonalne Rozbiórki Nowy Tomyśl

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 300m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie rozbiórek daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-09-08 do 2023-09-16

 • Plewiska

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, do 100m², Wolsztyn

Ten Zleceniodawca poszukuje profesjonalistów od wyburzań budynków. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o rozbiórkę obiektu, do 100m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-06-15 do 2023-06-23

 • Wolsztyn

Rewelacyjna Firma Wyburzeniowa Nowy Tomyśl

Rodzaj prac: demontaż płotu betonowego Rodzaj obiektu: Płot Betonowy Powierzchnia obiektu: 20m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: demontaż płotu betonowego, 5 pól 2 w rozsypce kazde pole po 4 pr...

2023-07-20 do 2023-07-28

 • Obra

Godna Zaufania Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: 2023-07-30...

2023-06-05 do 2023-06-13

 • Stary widzim

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, do 100m², Wolsztyn

Skontaktuj się z Klientem jako wyjątkowa firma wyburzeniowa oferująca swoje doświadczenie w miejscowości Wolsztyn oraz w pobliskich miastach. Pokaż dopasowaną ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-06-11 do 2023-06-19

 • Wolsztyn

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 201-300m², Babimost

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: dom poniemiecki do rozbiorki Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-06-20 do 2023-06-22

 • Babimost

Godna Zaufania Firma Wyburzeniowa

Jako godna zaufania firma wyburzeniowa i prawdziwi specjaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają niezbędne doświadczenie, jesteś świetnym wyborem dla tego Klienta. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby przesłać wycenę.

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Międzychód

Dam zlecenie na rozbiórkę stropodachu, 200m², Międzychód

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Międzychód
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty