Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Koninie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 157 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Koninie

Usługi ziemne minikoparką ANTWIR Roman Juszczak

11 opinii
Wyburzenia Konin

Przygotowanie wyburzeń będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Usługi ziemne minikoparką ANTWIR Roman Juszczak ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Webixa Kopicki Łukasz

22 opinie
Webixa Kopicki Łukasz - Profesjonalne Kucie Betonu Konin

Zleć zadanie kucia betonu fachowcom firmy Webixa Kopicki Łukasz z miejscowości Konin. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. W okolicy Konina są jednymi z najlepszych. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

Staranne Wyburzenia Konin

1 opinia
Krzysztof Bagrowski - Staranne Wyburzenia Konin

Właśnie wybierasz wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Krzysztof Bagrowski z Konina jest na to najlepszym rozwiązaniem. Umów się na rozmowę od razu, aby otrzymać ofertę.

PSW Kompleksowe Usługi Remontowo Budowlane

3 opinie
PSW Kompleksowe Usługi Remontowo Budowlane - Perfekcyjne Wyburzenia Konin

Pochłonie Cię sprawne działanie PSW Kompleksowe Usługi Remontowo Budowlane w okolicach Konina. Ta firma wyburzeniowa ma wykwalifikowanych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń zakończą szybko i z dokładnością. Zapraszamy do zadawania pytań.

SALIX

2 opinie
SALIX - Porządne Wyburzenia Konin

Jeżeli nadal potrzebujesz ekspertów od wyburzeń to wykorzystaj doświadczenie SALIX. Konin i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się - to Ci się opłaci.

MADRO Sławomir Majtczak

1 opinia
MADRO Sławomir Majtczak - Świetne Rozbiórki Konin

Nadal szukasz specjalisty od rozbiórek? Powierz tę kwestię specjalistom z MADRO Sławomir Majtczak. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Najlepsze Kruszenie Betonu Konin

Kozłowski Jan - Najlepsze Kruszenie Betonu Konin

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy Kozłowski Jan, która świadczy usługi kruszenia betonu na bardzo dobrym poziomie. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Perfekcyjne Kucie Betonu w Koninie

Eko-kontener - Perfekcyjne Kucie Betonu w Koninie

Atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to główne cechy firmy, której specjalnością jest kucie betonu. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

X-Weld Patryk Rybarczyk

X-Weld Patryk Rybarczyk - Profesjonalne Wyburzenia Konin

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od wyburzeń to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom X-Weld Patryk Rybarczyk. Konin to teren, na którym koncentrują swoje działania. Mają propozycję dla każdego.

EBBUD

EBBUD - Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu Konin

Osiągnij założone cele dzięki solidnemu doświadczeniu firmy EBBUD, która świadczy usługi usuwania azbestu na ponadprzeciętnym poziomie. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Koninie (14)

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 301-400m², Konin

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaj konstrukcji: betonowa Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolenie na wyburzenie lub rozbi...

2024-07-13 do 2024-07-21
dodano 5 dni temu

 • Konin

Zlecenie na wyburzenie domku letniskowego, do 50m², Konin

Ten Klient uważa, że perfekcyjne wyburzenia, rozbiórki to niełatwy temat. Napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wyburzenie domku letniskowego, do 50m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-07-06 do 2024-07-14

 • Konin

Zlecę wyburzenie garażu, 50m², Konin

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 50m² Rodzaj konstrukcji: betonowa Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozb...

2024-06-25 do 2024-07-03

 • Konin

Perfekcyjna Firma Wyburzeniowa Konin

Zakres zlecenia: Wynoszenie mebli , wykładzin, demontaż łazienek, drzwi, łózka i materace. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-06-25 do 2024-07-03

 • Konin

Zlecę rozbiórkę dachu, 201-300m², Konin

Obiekt do wyburzenia: dach Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolen...

2024-06-23 do 2024-07-01

 • Konin

Zlecę prace rozbiórkowe, 201-300m², Konin

Obiekt do wyburzenia: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: nie, Klie...

2024-06-03 do 2024-06-11

 • Konin

Dam zlecenie na wyburzenie garażu, budynku mieszkalnego, 51-100m², Konin

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy, budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwoleni...

2024-05-13 do 2024-05-21

 • Konin

Zapotrzebowanie na prace rozbiórkowe, 51-100m², Konin

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolenie na wyburzeni...

2024-04-26 do 2024-05-04

 • Konin

Profesjonalne Wyburzania Budynków Konin

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zapotrzebowanie na prace rozbiórkowe", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Konin

Najlepsze Rozbiórki Konin

Zakres zlecenia: Rozbiórka dachu z papy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Konin

Rozbiórka Budynków Konin

Obiekt do wyburzenia: dach Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: nie Pozwolenie na wyburzenie lub ro...

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Konin

Zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 201-300m², Konin

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: nie Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę:...

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Konin

Solidne Wyburzania Budynków

Zakres zlecenia: Wyburzenie balkonu 11m dł 1.3 sze Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2024-02-08 do 2024-02-16

 • Konin

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Konin

Zakres zlecenia: dach 70m2 usunięcie eternitu i założenie blachodachówki Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-06 do 2024-01-14

 • Konin
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty