EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Dom w lesie – po drugiej stronie lustra

Redakcja | 2022-07-18
Dom w lesie – po drugiej stronie lustra, fot. 81.waw.pl

Dom w lesie – po drugiej stronie lustra, fot. 81.waw.pl

Dom po drugiej stronie lustra to kolejny projekt warszawskiej pracowni architektonicznej 81.waw.pl. Znajduje się na działce leśnej, a głównym założeniem inwestora była chęć oddzielenia budynku od ulicy i maksymalne otwarcie na działkę od strony głównego ogrodu. Dzięki lustrzanej elewacji parteru uzyskano złudzenie lewitującego betonowego „obrazu” w przestrzeni leśnej.

Zobacz także

Redakcja Dom w ruchu – RE: GRIGIO TURISMO CASA

Dom w ruchu – RE: GRIGIO TURISMO CASA Dom w ruchu – RE: GRIGIO TURISMO CASA

Dynamika bryły RE: GRIGIO TURISMO CASA powoduje, że budynek wygląda, jakby był w ciągłym ruchu. Oczywiście jest to zamierzony efekt, który chciał osiągnąć Marcin Tomaszewski z REFORM Architekt. Dzięki...

Dynamika bryły RE: GRIGIO TURISMO CASA powoduje, że budynek wygląda, jakby był w ciągłym ruchu. Oczywiście jest to zamierzony efekt, który chciał osiągnąć Marcin Tomaszewski z REFORM Architekt. Dzięki dwuspadowości i wyciągnięciu jednego z rogów z każdej strony prezentuje się zupełnie inaczej. Inspiracją do powstania tego obiektu był również pewien model samochodu – kultowego Ferrari.

Krystyna Stankiewicz news O ile wzrosły koszty budowy domów?

O ile wzrosły koszty budowy domów? O ile wzrosły koszty budowy domów?

Na to pytanie odpowiada „Raport o budowie domów w Polsce”, z którego wynika, że zbilansowanie budżetu sprawiło trudność co piątemu inwestorowi.

Na to pytanie odpowiada „Raport o budowie domów w Polsce”, z którego wynika, że zbilansowanie budżetu sprawiło trudność co piątemu inwestorowi.

Balex Metal Blacha trapezowa – na czym polega jej wszechstronność?

Blacha trapezowa – na czym polega jej wszechstronność? Blacha trapezowa – na czym polega jej wszechstronność?

Blacha trapezowa to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów budowlanych, wykorzystywany zarówno w budynkach mieszkalnych, przemysłowych, jak i rolniczych. Jest ceniona za swoje liczne zalety, w...

Blacha trapezowa to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów budowlanych, wykorzystywany zarówno w budynkach mieszkalnych, przemysłowych, jak i rolniczych. Jest ceniona za swoje liczne zalety, w tym trwałość, łatwość montażu i doskonałą wydajność energetyczną.

Bryła bez okien

Tak powstał nietypowy projekt, gdzie frontowa część to praktycznie pełna bryła bez żadnych okien. Jedynym przeszkleniem jest szkło po obu stronach pełnych drzwi. Monolityczna frontowa bryła w części parteru została pokryta w pełni lustrzanymi panelami aluminiowymi, tak aby idealnie odbijać otoczenie budynku.

Strefa dzienna na parterze – salon, jadalnia i kuchnia – zaplanowano w parterowym pawilonie, który na przestrzał otwiera się na dwie strony działki.

Beton i przeszklenia

Bryła piętra to z kolei zaprzeczenie parteru. Została wykończona tynkiem STOSignature Concrete 20, tak aby uzyskać efekt betonowej elewacji. W ten sposób front budynku wygląda jak zawieszony w przestrzeni leśnej.

Zobacz też: Dom na wzgórzu

Natomiast część ogrodowa to w pełni przeszklona elewacja piętra, otwierająca się na południe i główną cześć działki.

„Część dzienna to pawilon wstawiony w leśny fragment działki. Nietypowym rozwiązaniem jest wysunięcie jej w ogród. Standardowo dom otwiera się jedną stroną – przeszkleniem na ogród. W tym przypadku strefa dzienna ma przeszklenia po obu stronach długiej elewacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu stała się jakby fragmentem lasu. Przebywając w niej mamy wrażenie spędzania czasu w naturalnym otoczeniu, tak jakbyśmy znaleźli się pośrodku leśnej przestrzeni” – mówi Rafał Grudziąż, architekt z pracowni 81.waw.pl.

Po drugiej stronie lustra 

Zbliżając się do budynku od frontu widzimy pełną bryłę piętra i otoczenie odbijające się od lustrzanej powierzchni parteru. 

„Przysłowiowe przejście na drugą stronę lustra następuje po przekroczeniu głównych drzwi. Znajdujemy się wtedy w dwukondygnacyjnym holu. Po prawej stronie mamy połączenie z garażem, a po lewej główną klatkę schodową oraz dostęp do pokoju ćwiczeń. Z holu głównego możemy dostać się do części dziennej, okrążając ścianę kuchni z obu stron. I tu widać, że to właśnie część dzienna jest zaprzeczeniem frontu domu. Wchodząc z holu do tej strefy znajdziemy się w ogrodzie, a część dzienna otwarta panoramicznymi przeszkleniami na dwie strony działki wprowadza nas w zupełnie inny świat” – dodaje Anna Paszkowska-Grudziąż, architekt pracowni 81.waw.pl.

Co kryje dom

Układ funkcjonalny domu to przestrzeń dla rodziny 2+2. Parter budynku obejmuje garaż z częścią techniczną, hol wejściowy z garderobą, część dzienną, w której skład wchodzi kuchnia, jadalnia i salon, oraz pokój do ćwiczeń z dostępem do łazienki.

Piętro domu to 3 sypialnie, w tym sypialnia główna z garderobą i łazienką oraz gabinet z wyjściem na taras, który jest położony na dachu nad częścią dzienną. Wszystkie pokoje mają pełne przeszklenie na południową stronę z widokiem na las.

Na piętrze od strony północnej ślepej ściany zlokalizowano pomieszczenia gospodarcze, takie jak pralnia czy garderoby.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Redakcja Dom wśród natury, czyli bezpieczny azyl

Dom wśród natury, czyli bezpieczny azyl Dom wśród natury, czyli bezpieczny azyl

Żyjąc w mieście trudno uwolnić się od ciągłego napięcia, wywołanego wciąż rosnącym tempem życia, oraz wielu niekorzystnych bodźców. Właśnie dlatego powstała idea Organic Shelter – schronienia przed tym,...

Żyjąc w mieście trudno uwolnić się od ciągłego napięcia, wywołanego wciąż rosnącym tempem życia, oraz wielu niekorzystnych bodźców. Właśnie dlatego powstała idea Organic Shelter – schronienia przed tym, co wyzwala stres i odbiera energię. Miejsca, które wnosi harmonię i spokój.

Redakcja Nowoczesny dom – beton, drewno i wzorzyste akcenty

Nowoczesny dom – beton, drewno i wzorzyste akcenty Nowoczesny dom – beton, drewno i wzorzyste akcenty

Jasny, przestronny, prosty i funkcjonalny – taki jest dom na warszawskim Wawrze. Solidną bazę aranżacji tworzą beton i drewno, ozdobą są natomiast wzorzyste akcenty w pastelowych odcieniach.

Jasny, przestronny, prosty i funkcjonalny – taki jest dom na warszawskim Wawrze. Solidną bazę aranżacji tworzą beton i drewno, ozdobą są natomiast wzorzyste akcenty w pastelowych odcieniach.

Redakcja Projekt Domu Optymalnego w Radostowicach

Projekt Domu Optymalnego w Radostowicach Projekt Domu Optymalnego w Radostowicach

Dom Optymalny to pierwszy projekt powtarzalny stworzony przez Roberta Koniecznego. Architekt znany z innowacyjnego podejścia do architektury zaproponował jednak obiekt inny od tych, jakie można znaleźć...

Dom Optymalny to pierwszy projekt powtarzalny stworzony przez Roberta Koniecznego. Architekt znany z innowacyjnego podejścia do architektury zaproponował jednak obiekt inny od tych, jakie można znaleźć w katalogach. W projekcie udało się połączyć niewielki budżet z rozwiązaniami energooszczędnymi i zrównoważonymi.

MG Projekt Jaki powinien być dom dla małej rodziny?

Jaki powinien być dom dla małej rodziny? Jaki powinien być dom dla małej rodziny?

Budowa własnego domu to bez wątpienia jedno z większych przedsięwzięć, z jakim można zmierzyć się w życiu. To tak naprawdę przygoda, która trwa przez kilka lat. Sama budowa to tylko jakiś jej etap. Potem...

Budowa własnego domu to bez wątpienia jedno z większych przedsięwzięć, z jakim można zmierzyć się w życiu. To tak naprawdę przygoda, która trwa przez kilka lat. Sama budowa to tylko jakiś jej etap. Potem następuje wykańczanie oraz urządzanie, kiedy to dom nabiera bardziej indywidualnego charakteru. Można się tym wszystkim bawić, można stresować i denerwować, szczególnie wtedy, gdy zdecydujemy się na nieruchomość zbyt dużą. Warto zatem do tematu podejść z rozwagą, tak by metraż dom był optymalny.

Redakcja Willa po metamorfozie

Willa po metamorfozie Willa po metamorfozie

Willa z lat 90., otoczona ogrodem pełnym hortensji, potrzebowała świeżego spojrzenia. Właścicielom zależało na subtelnej renowacji. Architekt Anna Koszela zaproponowała jednak całościową metamorfozę, która...

Willa z lat 90., otoczona ogrodem pełnym hortensji, potrzebowała świeżego spojrzenia. Właścicielom zależało na subtelnej renowacji. Architekt Anna Koszela zaproponowała jednak całościową metamorfozę, która pozwoliła wydobyć z przestrzeni to, co najlepsze. W efekcie rezydencja zmieniła się w przyjemny azyl, w którym panują spokój i harmonia.

Jak przygotować się do rozmowy z architektem?

Jak przygotować się do rozmowy z architektem? Jak przygotować się do rozmowy z architektem?

Jak przygotować się do rozmowy z architektem?

Jak przygotować się do rozmowy z architektem?

Jak wybrać dobry projekt domu?

Jak wybrać dobry projekt domu? Jak wybrać dobry projekt domu?

Jak wybrać dobry projekt domu?

Jak wybrać dobry projekt domu?

Redakcja Dachówka płaska – więcej niż chwilowa moda

Dachówka płaska – więcej niż chwilowa moda Dachówka płaska – więcej niż chwilowa moda

Dachówki płaskie to od lat najczęściej wybierany rodzaj pokrycia dachowego. Dlaczego to rozwiązanie cieszy się tak dużą popularnością? Na pewno dużą rolę odgrywa estetyka. Zarówno ceramiczne, jak i betonowe...

Dachówki płaskie to od lat najczęściej wybierany rodzaj pokrycia dachowego. Dlaczego to rozwiązanie cieszy się tak dużą popularnością? Na pewno dużą rolę odgrywa estetyka. Zarówno ceramiczne, jak i betonowe dachówki płaskie pozwalają na uzyskanie nowoczesnego efektu jednolitego dachu. To idealny wybór dla fanów minimalizmu i prostych brył. Jeśli zatem zdecydowaliśmy się na współczesną architekturę, nie powinniśmy się wahać. Dachówka płaska będzie najlepszym dopełnieniem, dzięki któremu uzyskamy spójny...

Redakcja Rodzinny dom architekta

Rodzinny dom architekta Rodzinny dom architekta

Rodzina to jedna z najważniejszych wartości w życiu architekta Bogdana Kulczyńskiego. Dlatego jednym z jego marzeń było zbudowanie domu dla siebie i bliskich – wielopokoleniowego, pełnego ludzi, otwartego...

Rodzina to jedna z najważniejszych wartości w życiu architekta Bogdana Kulczyńskiego. Dlatego jednym z jego marzeń było zbudowanie domu dla siebie i bliskich – wielopokoleniowego, pełnego ludzi, otwartego dla gości. Kilka lat temu udało mu się wdrożyć ten plan w życie. Bogdan zaprojektował dom, natomiast o aranżację wnętrz zadbała jego córka, Joanna Kulczyńska-Dołowy. Taki podział sprawdza się również w ich życiu zawodowym – razem pracują w warszawskim biurze Kulczyński Architekt.

Redakcja Piękny dom, niebanalne rozwiązania

Piękny dom, niebanalne rozwiązania Piękny dom, niebanalne rozwiązania

Wystarczy jedno spojrzenie, by zrozumieć, że ten dom wyróżnia się spośród innych. Dwie elewacje: frontowa, łagodna i uporządkowana, widoczna dla każdego mijającego budynek, i druga, bardziej wyrazista,...

Wystarczy jedno spojrzenie, by zrozumieć, że ten dom wyróżnia się spośród innych. Dwie elewacje: frontowa, łagodna i uporządkowana, widoczna dla każdego mijającego budynek, i druga, bardziej wyrazista, nieco ekstrawagancka dzięki ostrym kątom daszków i tarasów. I takie też jest wnętrze: eleganckie i minimalistyczne, ale jednocześnie niebanalne. Architektka Joanna Ochota łamie schematy, przełamuje konwencje i zaskakuje efektem. Dom o powierzchni 300 m2 ujmuje klasyczną paletą barw, materiałami wysokiej...

Nasza Budowa Projekt domu Nazaria

Projekt domu Nazaria Projekt domu Nazaria

Po wielu miesiącach poszukiwań projektu domu wreszcie się zdecydowaliśmy. Będziemy budować według projektu Nazaria.

Po wielu miesiącach poszukiwań projektu domu wreszcie się zdecydowaliśmy. Będziemy budować według projektu Nazaria.

Nasza Budowa Projekt gotowy czy indywidualny?

Projekt gotowy czy indywidualny? Projekt gotowy czy indywidualny?

Mamy już działkę oraz otrzymaliśmy decyzję o warunkach zabudowy. Pomimo tego, że to dopiero początki naszej przygody z budową domu ponownie stanęliśmy przed podjęciem kluczowej decyzji: zakup projektu...

Mamy już działkę oraz otrzymaliśmy decyzję o warunkach zabudowy. Pomimo tego, że to dopiero początki naszej przygody z budową domu ponownie stanęliśmy przed podjęciem kluczowej decyzji: zakup projektu gotowego czy na indywidualne zamówienie?

Redakcja Dom w stylu modern classic

Dom w stylu modern classic Dom w stylu modern classic

Jasny, przestronny, przytulny i elegancki - o takim domu marzyli inwestorzy i takie zadanie postawili przed projektantką Magdaleną Miśkiewicz. Długie rozmowy oraz wspólne poszukiwania najlepszych rozwiązań...

Jasny, przestronny, przytulny i elegancki - o takim domu marzyli inwestorzy i takie zadanie postawili przed projektantką Magdaleną Miśkiewicz. Długie rozmowy oraz wspólne poszukiwania najlepszych rozwiązań oraz stylistycznego kierunku aranżacji pozwoliły stworzyć ponadczasowe, a przy tym bezpretensjonalne i stylowe wnętrze.

Redakcja Dom otwarty na ogród

Dom otwarty na ogród Dom otwarty na ogród

Dom Y to projekt architektów z warszawskiej pracowni 81.WAW.PL. Charakterystyczny miękki kształt brył podkreślony został białym kolorem. Zgodnie z założeniem inwestora jest on otwarty na zieloną przestrzeń...

Dom Y to projekt architektów z warszawskiej pracowni 81.WAW.PL. Charakterystyczny miękki kształt brył podkreślony został białym kolorem. Zgodnie z założeniem inwestora jest on otwarty na zieloną przestrzeń i maksymalnie wykorzystuje naturalne światło, co tylko podkreśla jego nietypową formę.

Dobre Domy Flak & Abramowicz Od czego zależy wartość działki budowlanej? Ceny gruntów w 2017 r.

Od czego zależy wartość działki budowlanej? Ceny gruntów w 2017 r. Od czego zależy wartość działki budowlanej? Ceny gruntów w 2017 r.

Planujesz w tym roku zakup działki pod nowy dom? Zastanawiasz się, dlaczego całkiem podobne grunty mają zupełnie różne ceny? Wartość działki zależy od wielu czynników, takich jak infrastruktura czy otoczenie....

Planujesz w tym roku zakup działki pod nowy dom? Zastanawiasz się, dlaczego całkiem podobne grunty mają zupełnie różne ceny? Wartość działki zależy od wielu czynników, takich jak infrastruktura czy otoczenie. Poznaj wszystkie elementy wpływające na wartość działki i wybierz rozsądnie. W artykule znajdziesz też aktualne ceny działek.

Redakcja Lekki dom z betonu

Lekki dom z betonu Lekki dom z betonu

Prezentujemy powstający pod Warszawą dom, który jest ciekawym przykładem połączenia betonu i szkła. Dzięki odpowiednim zabiegom projektowym, masywna bryła nie przytłacza, a dom jest pełen światła.

Prezentujemy powstający pod Warszawą dom, który jest ciekawym przykładem połączenia betonu i szkła. Dzięki odpowiednim zabiegom projektowym, masywna bryła nie przytłacza, a dom jest pełen światła.

Małgorzata Borys, pracownia mamArchitekci Architekt radzi. Jedno mieszkanie – dwa warianty funkcjonalne

Architekt radzi. Jedno mieszkanie – dwa warianty funkcjonalne Architekt radzi. Jedno mieszkanie – dwa warianty funkcjonalne

Architekci chyba najbardziej na świecie lubią łamigłówki. I nie mówię tu o sudoku czy tzw. jolkach, chodzi o łamigłówki, które rozwiązujemy każdego dnia. Bo czym innym można bowiem nazwać opracowanie układu...

Architekci chyba najbardziej na świecie lubią łamigłówki. I nie mówię tu o sudoku czy tzw. jolkach, chodzi o łamigłówki, które rozwiązujemy każdego dnia. Bo czym innym można bowiem nazwać opracowanie układu funkcjonalnego budynku czy pojedynczego mieszkania?

Redakcja Jak wybrać dom na działkę z wjazdem od południa

Jak wybrać dom na działkę z wjazdem od południa Jak wybrać dom na działkę z wjazdem od południa

Działka z wjazdem od południa podlega specyficznym prawom, które wymagają zastosowania konkretnych rozwiązań architektonicznych. Aby w pełni wykorzystać możliwości takiej posesji, warto zdecydować się...

Działka z wjazdem od południa podlega specyficznym prawom, które wymagają zastosowania konkretnych rozwiązań architektonicznych. Aby w pełni wykorzystać możliwości takiej posesji, warto zdecydować się na projekt pozwalający optymalnie wykorzystać przestrzeń i różnice nasłonecznienia, a całość dopasować do wyznaczonych warunków zabudowy.

Małgorzata Borys, pracownia mamArchitekci Architekt radzi. Jak zaadaptować gotowy projekt domu

Architekt radzi. Jak zaadaptować gotowy projekt domu Architekt radzi. Jak zaadaptować gotowy projekt domu

Zakup gotowego projektu do dopiero początek drogi do wymarzonego domu. Każdy bowiem projekt wymaga pewnej indywidualizacji i dostosowania go do potrzeb inwestora. Jednak kreowanie domowej przestrzeni wiąże...

Zakup gotowego projektu do dopiero początek drogi do wymarzonego domu. Każdy bowiem projekt wymaga pewnej indywidualizacji i dostosowania go do potrzeb inwestora. Jednak kreowanie domowej przestrzeni wiąże się z wieloma aspektami, sporą wiedzą techniczną, budowlaną i prawną, dlatego warto skorzystać z porad doświadczonego projektanta, który wszelkie adaptacje i przeróbki przeprowadzi zgodnie ze sztuką.

Krystyna Stankiewicz Dom z garażem

Dom z garażem Dom z garażem

Wielkość i usytuowanie garażu zależą od wymiarów i położenia działki oraz potrzeb mieszkańców. Przy wyborze bramy garażowej liczy się przede wszystkim architektura domu, kolorystyka elewacji i wygoda.

Wielkość i usytuowanie garażu zależą od wymiarów i położenia działki oraz potrzeb mieszkańców. Przy wyborze bramy garażowej liczy się przede wszystkim architektura domu, kolorystyka elewacji i wygoda.

Krystyna Stankiewicz W Polsce powstaje pierwszy earthship

W Polsce powstaje pierwszy earthship W Polsce powstaje pierwszy earthship

Budowę takiego domu rozpoczęto w Mierzeszynie (gmina Trąbki Wielkie k. Pruszcza Gdańskiego).

Budowę takiego domu rozpoczęto w Mierzeszynie (gmina Trąbki Wielkie k. Pruszcza Gdańskiego).

Redakcja Punkt widokowy dla odważnych

Punkt widokowy dla odważnych Punkt widokowy dla odważnych

Krok w otchłań - to przeszklony boks zbudowany na szczycie Aiguille du Midi, który "wisi" na wysokości niemal 4000 m n.p.m. To szczególny punkt widokowy na panoramę masywu Mont Blanc.

Krok w otchłań - to przeszklony boks zbudowany na szczycie Aiguille du Midi, który "wisi" na wysokości niemal 4000 m n.p.m. To szczególny punkt widokowy na panoramę masywu Mont Blanc.

Redakcja Jak zaadaptować poddasze

Jak zaadaptować poddasze Jak zaadaptować poddasze

Przystosowanie strychu do potrzeb mieszkalnych pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń użytkową oraz zmniejszyć straty energii powodowane przez źle ocieplony dach. Jakie wymagania prawne należy spełnić przed...

Przystosowanie strychu do potrzeb mieszkalnych pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń użytkową oraz zmniejszyć straty energii powodowane przez źle ocieplony dach. Jakie wymagania prawne należy spełnić przed rozpoczęciem prac oraz jakie rozwiązania i materiały wybrać, aby osiągnąć zamierzony efekt?

Redakcja Świat Techniki - wyjątkowa rewitalizacja budynków przemysłowych

Świat Techniki - wyjątkowa rewitalizacja budynków przemysłowych Świat Techniki - wyjątkowa rewitalizacja budynków przemysłowych

Świat Techniki to kompleks budynków, w których stworzono przestrzeń służącą popularyzacji techniki i nauki. Kompleks powstał po rewitalizacji budynków przemysłowych, które powstały w czasach, gdy w Ostrawie,...

Świat Techniki to kompleks budynków, w których stworzono przestrzeń służącą popularyzacji techniki i nauki. Kompleks powstał po rewitalizacji budynków przemysłowych, które powstały w czasach, gdy w Ostrawie, w dzielnicy Dolne Witkowice działał ciąg technologiczny, na który składają się szyb wydobywczy, koksownia oraz huta przez 170 lat pracy wyprodukował miliony ton żelaza i koksu. Od 1998 roku kompleks był nieczynny, a po zaprzestaniu produkcji pojawiło się wiele pytań, w jaki sposób najlepiej wykorzystać...

Wybrane dla Ciebie

Nawiewniki okienne - czy należy je montować? »

Nawiewniki okienne - czy należy je montować? » Nawiewniki okienne - czy należy je montować? »

Komfort cieplny i prawidłowa wentylacja – inwestycja w zdrowie »

Komfort cieplny i prawidłowa wentylacja – inwestycja w zdrowie » Komfort cieplny i prawidłowa wentylacja – inwestycja w zdrowie »

Jaki styropian na elewację? »

Jaki styropian na elewację? » Jaki styropian na elewację? »

Ochroń rynny przed zamarzaniem »

Ochroń rynny przed zamarzaniem » Ochroń rynny przed zamarzaniem »

Odkryj wnętrzarskie trendy na 2024 rok »

Odkryj wnętrzarskie trendy na 2024 rok » Odkryj wnętrzarskie trendy na 2024 rok »

Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom »

Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom » Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom »

Odzyskaj swoje ciepło

Odzyskaj swoje ciepło Odzyskaj swoje ciepło

Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym»

Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym» Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym»

Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe »

Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe » Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe »

Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu »

Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu » Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu »

Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi »

Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi » Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi »

Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji »

Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji » Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji »

Najnowsze produkty i technologie

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź! Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne...

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne etapy budowy domu. Kluczem do sukcesu jest sprawna koordynacja prac oraz dobra współpraca z kierownikiem budowy.

Daikin Airconditioning Polska Sp. z o.o. Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto...

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto jest się nad tym wyborem zastanowić i zebrać informacje z różnych źródeł, aby upewnić się, że wybierasz najlepszą jednostkę dla swoich teraźniejszych potrzeb, jednocześnie pamiętając o przyszłych wymaganiach.

Balex Metal THERMANO DECK na dachy płaskie

THERMANO DECK na dachy płaskie THERMANO DECK na dachy płaskie

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw,...

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw, z których każda ma określoną funkcję, a jeśli nawet ich nie mają, to istnieją dzisiaj materiały takie jak THERMANO ROOF czy nowość w ofercie – THERMANO DECK – które zadbają o właściwą izolację termiczną i nie tylko.

mgr inż. Monika Hyjek, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują...

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują dane GUS, na przestrzeni ostatnich pięciu lat ich popularność zwiększyła się ponad dwukrotnie.

MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej W termomodernizacji liczy się kolejność działań

W termomodernizacji liczy się kolejność działań W termomodernizacji liczy się kolejność działań

Powszechnie wiadomo, że główną przyczyną smogu w Polsce są nieocieplone budynki, przede wszystkim energochłonne domy jednorodzinne powstałe do końca lat 80. ubiegłego stulecia. Zgodnie z danymi GUS, w...

Powszechnie wiadomo, że główną przyczyną smogu w Polsce są nieocieplone budynki, przede wszystkim energochłonne domy jednorodzinne powstałe do końca lat 80. ubiegłego stulecia. Zgodnie z danymi GUS, w Polsce jest około 3,6 mln takich domów. Mają one słabą izolację lub są niezaizolowane, a źródła ciepła najczęściej są opalane niskiej jakości paliwem. Właśnie takie budynki przyczyniają się do emitowania większości zanieczyszczeń powietrza. Kompleksowa termomodernizacja budynków jednorodzinnych w Polsce...

Action Jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni?

Jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni? Jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni?

Kuchnia przez wiele osób nazywana jest sercem domu. W pewien sposób łączy pokolenia, pozwala razem spędzać czas i oczywiście stała się synonimem przyjemności, jaką daje jedzenie. To dlatego właśnie tak...

Kuchnia przez wiele osób nazywana jest sercem domu. W pewien sposób łączy pokolenia, pozwala razem spędzać czas i oczywiście stała się synonimem przyjemności, jaką daje jedzenie. To dlatego właśnie tak dużą wagę przykładamy do wykończenia tego miejsca, wyboru mebli oraz sprzętu kuchennego. Na tym tle widać, że wybór odpowiedniej płyty grzewczej wpływa dość mocno na komfort gotowania oraz wygląd wnętrza. Coraz częściej klienci zamiast tradycyjnych kuchenek gazowych wybierają nowoczesne płyty elektryczne...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.