EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Kotły gazowe – trendy rynkowe

Wiktor Janecki | 2022-03-10
Nowoczesne kotły mają ciekawy design i są wyposażone w dodatkowe funkcje, fot. Viessmann
Nowoczesne kotły mają ciekawy design i są wyposażone w dodatkowe funkcje, fot. Viessmann

W ofertach czołowych firm pojawiły się w 2021 roku nowe i ulepszone kotły gazowe. Poszerzyły one jeszcze szeroką gamę urządzeń jedno- i dwufunkcyjnych, także z wbudowanym zasobnikiem. Producenci akcentują ich nowe funkcje, możliwość współpracy z OZE, nowoczesny design, a zwłaszcza oszczędną eksploatację zapewniającą wysoki komfort użytkowania i długą żywotność urządzeń.

fot1 kotly
Fot. Bosch

Montaż

W montażu kotłów gazowych i podłączaniu instalacji dąży się do maksymalnego uproszczenia pracy instalatorów. Ma się to odbywać szybko i bez ryzyka błędu. Czas i praca instalatorów są cenne, fachowców zaczyna na rynku brakować, a montować trzeba coraz więcej urządzeń – nie tylko w nowych budynkach, ale i modernizowanych.

W krajach UE planowana jest powszechna wymiana urządzeń grzewczych i aby temu podołać, instalator musi mieć ułatwioną pracę według prostych standardów. Stosuje się więc czytelnie oznakowane symbolami i kolorami, specjalnie wyprofilowane uchwyty ułatwiające podłączenie dodatkowych elementów. Dostępne są też adaptery powietrzno–spalinowe z króćcami pomiarowymi spalin.

Prace uruchomieniowe wykonywane są w wygodnej pozycji. Również ustawienia nie mogą zajmować wiele czasu, jak w początkach elektroniki w kotłach, gdy trzeba było poświęcać nawet parę godzin na przejście przez instrukcję.

fot2 kotly
Fot. Termet

Obecnie korzystać można z intuicyjnego asystenta uruchamiania oraz rozwiązań, w ramach których kocioł komunikuje się z serwerem serwisu, sprawdza poprawność ustawień i dopiero wówczas uruchomienie instalacji uznawane jest za zakończone.

Łatwość serwisowania ma duże znaczenie, przybywa bowiem nowych urządzeń i klientów, których trzeba obsłużyć najczęściej dotychczasowymi siłami. Zanim instalator ruszy do klienta, zwykle już wie, co dolega instalacji i co należałoby ewentualnie wymienić. Pozwala to dodatkowo wzmacniać więzi i zaufanie między klientem i instalatorem.

Komfort dzięki panelom sterującym

Interfejsy do ustawień sterowników są dotykowe, a ich obsługa intuicyjna i łatwa. Instrukcje mają formułę „krok po kroku”, tak aby ułatwiać ustawienie parametrów kotła zarówno instalatorowi, jak i użytkownikowi. Co ważne, można sterować temperaturą nawet w każdym pomieszczeniu osobno, także używając zdalnego sterowania. Priorytetem jest zapewnienie najwyższego komfortu przy oszczędnej eksploatacji.

Zdalne sterowanie

Standardem jest komunikacja przewodowa, bezprzewodowa i mobilna. Moduły internetowe i aplikacje przeznaczone dla użytkowników są wygodne i umożliwiają racjonalne zużywanie energii. Dostępne są też wspomniane wcześniej aplikacje dla instalatorów i serwisu, dzięki którym mogą oni szybko i skutecznie zadziałać w razie potrzeby – są informowani o ewentualnym problemie, jeszcze zanim w domu spadnie temperatura.

fot3 kotly
Fot. Viessmann

Spalanie

Palniki mają szeroką modulację – od nawet 10% mocy. To bardzo ważne, gdyż nowe i modernizowane budynki mają niskie zapotrzebowanie na energię do ogrzewania przez większość sezonu grzewczego, ale jest w nim zwykle kilka mroźnych dni, gdy potrzebna jest wysoka moc. Ponadto w przypadku kotłów dwufunkcyjnych ważne jest zapewnienie wysokiego komfortu korzystania z ciepłej wody. Palniki dostosowują się do rodzaju i jakości gazu – automatyka dobiera mieszaninę gazowo-powietrzną na podstawie jakości gazu, a ta, niestety, nie jest stała. W informacjach technicznych dotyczących palników akcentuje się też niskie poziomy emisji NOx.

Współpraca z OZE

Sterowniki mają w standardzie funkcje optymalizacji pracy, tak aby przy zachowaniu komfortu można było korzystać w jak największym stopniu z przyłączonych kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych czy central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła. Klient ponosi oczywiście dodatkowe koszty inwestycyjne takiego rozwiązania, ale uzyskuje korzyści podczas eksploatacji, w trakcie której głównym wydatkiem jest koszt spalonego gazu.

Nawet same kolektory słoneczne w optymalnym połączeniu mogą zredukować zużycie gazu o ok. 30%. Również energia elektryczna z PV może zasilać grzałki w zasobnikach ciepłej wody. Wykorzystanie OZE bywa także niezbędne, żeby sprostać wymaganiom przepisów budowlanych dotyczących maksymalnego zużycia nieodnawialnej energii pierwotnej. A skoro i tak trzeba to zrobić, warto z tego rozwiązania korzystać w jak największym stopniu, aby obniżyć koszty eksploatacji.

Kolejnym kierunkiem zmian jest redukowanie zużycia energii elektrycznej przez urządzenia. W trybie czuwania kocioł ma jej zużywać jak najmniej – rzędu paru watów na godzinę. Niewiele energii elektrycznej potrzebują także pompy obiegowe, które wyposaża się w automatyczne odpowietrzniki, a wentylatory są modulowane.

Nagrody i wyróżnienia

Doceniane jest nie tylko wzornictwo, ale i rozwiązania techniczne – najwyżej punktowana jest obecnie niska emisja oraz współpraca z OZE, czyli jak najmniejszy wpływ urządzeń na środowisko.

Wzornictwo – z kotłowni na pokoje

Liczy się nowoczesny wygląd, pasujący do wystroju wnętrz i zgodny z aktualnymi trendami w branży urządzeń AGD, bo nie montujemy już kotłów w kotłowniach, których w ogóle nie potrzebujemy. Kotły muszą zatem harmonizować z wyglądem kuchni czy przedpokoju.

fot4 kotly
Fot. Buderus

H2 ready

W ofertach producentów pojawiły się też kotły z palnikami atestowanymi na spalanie mieszaniny metanu z 10, a nawet 20% dodatkiem wodoru. Jednak jak na razie wodoru nie ma w sieci gazowej – może pojawi się za kilka lat.

Gwarancje

Standardowa gwarancja wynosi 5 lat, ale jej okres ulega wydłużeniu, w przypadku wymienników może obejmować nawet 10 lat. Długie okresy gwarancji są możliwe dzięki dostarczaniu serwisowi aktualnych informacji o tym, jakie niekorzystne zjawisko mogło wystąpić podczas pracy kotła i jakie pojawiają się błędy. Reagowanie na bieżąco na takie zdarzenia znacznie wydłuża żywotność serwisowanych urządzeń.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Jak wykorzystać odnawialne źródła energii do ogrzania domu?

Jak wykorzystać odnawialne źródła energii do ogrzania domu? Jak wykorzystać odnawialne źródła energii do ogrzania domu?

Jak wykorzystać odnawialne źródła energii do ogrzania domu?

Jak wykorzystać odnawialne źródła energii do ogrzania domu?

Jaki kocioł wybrać?

Jaki kocioł wybrać? Jaki kocioł wybrać?

Jaki kocioł wybrać?

Jaki kocioł wybrać?

Co to jest pompa ciepła?

Co to jest pompa ciepła? Co to jest pompa ciepła?

Co to jest pompa ciepła?

Co to jest pompa ciepła?

Redakcja news Pompa ciepła Vesta

Pompa ciepła Vesta Pompa ciepła Vesta

Wkrótce na rynku urządzeń grzewczych pojawi się Vesta – pierwsza pompa ciepła firmy SAS, pracująca w systemie powietrze/woda.

Wkrótce na rynku urządzeń grzewczych pojawi się Vesta – pierwsza pompa ciepła firmy SAS, pracująca w systemie powietrze/woda.

Jak dobrać kocioł grzewczy?

Jak dobrać kocioł grzewczy? Jak dobrać kocioł grzewczy?

Jak dobrać kocioł grzewczy?

Jak dobrać kocioł grzewczy?

BDR Thermea Poland Sp. z o.o. Czy można połączyć fotowoltaikę z innym systemem grzewczym?

Czy można połączyć fotowoltaikę z innym systemem grzewczym? Czy można połączyć fotowoltaikę z innym systemem grzewczym?

Obecnie łączenie dwóch źródeł energii odnawialnej to świetne rozwiązanie zarówno ze względów finansowych, ale także ekologicznych. Współpraca paneli fotowoltaicznych oraz pompy ciepła sprawdzi się zarówno...

Obecnie łączenie dwóch źródeł energii odnawialnej to świetne rozwiązanie zarówno ze względów finansowych, ale także ekologicznych. Współpraca paneli fotowoltaicznych oraz pompy ciepła sprawdzi się zarówno w nowym budynku, jak i modernizowanym. Prąd potrzebny do pracy pompy ciepła można pozyskać z instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu znacznie ograniczy się wysokość rachunków ponoszonych na energię elektryczną.

Joanna Ryńska Jak energooszczędnie ogrzewać dom – dobór kotła gazowego

Jak energooszczędnie ogrzewać dom – dobór kotła gazowego Jak energooszczędnie ogrzewać dom – dobór kotła gazowego

Stare kotły grzewcze są problemem nie tylko dla środowiska, ale stanowią również duże obciążenie dla portfela właściciela. Dobrym krokiem w kierunku energooszczędności jest więc wymiana domowego źródła...

Stare kotły grzewcze są problemem nie tylko dla środowiska, ale stanowią również duże obciążenie dla portfela właściciela. Dobrym krokiem w kierunku energooszczędności jest więc wymiana domowego źródła ciepła na nowe, przyjazne środowisku. Zanim odczujemy ulgę dla portfela dzięki niższym rachunkom za energię, w urządzenie trzeba zainwestować. Warto więc wybrać takie, które nie tylko będzie energooszczędne i przyjazne dla środowiska, ale też będzie podlegało dofinansowaniu z rządowego programu „Czyste...

Technologie i materiały w domu pasywnym

Technologie i materiały w domu pasywnym Technologie i materiały w domu pasywnym

Technologie i materiały w domu pasywnym

Technologie i materiały w domu pasywnym

Redakcja news Sezon nagród i wyróżnień dla NIBE-BIAWAR

Sezon nagród i wyróżnień dla NIBE-BIAWAR Sezon nagród i wyróżnień dla NIBE-BIAWAR

Inteligentny i wielozadaniowy system grzewczy NIBE nagrodzono podczas targów ENEX/ENEX Nowa Energia 2019. Z kolei trzy instalacje z użyciem pomp ciepła NIBE uplasowały się na I oraz III miejscu w konkursie...

Inteligentny i wielozadaniowy system grzewczy NIBE nagrodzono podczas targów ENEX/ENEX Nowa Energia 2019. Z kolei trzy instalacje z użyciem pomp ciepła NIBE uplasowały się na I oraz III miejscu w konkursie na najlepszy przykład zastosowania pomp ciepła w przemyśle, który rozstrzygnięto podczas VII Kongresu PORT PC.

Dariusz Pilitowski Modernizacja systemu grzewczego – gwarancja komfortu cieplnego w domu

Modernizacja systemu grzewczego – gwarancja komfortu cieplnego w domu Modernizacja systemu grzewczego – gwarancja komfortu cieplnego w domu

Ekspert radzi na jakie problemy należy zwracać uwagę w celu zapewnienia komfortu cieplnego w domu: dbałości o sprawną instalację nawiewną, odpowiednią izolacje komina, regularne czyszczenie kotła (pieca)...

Ekspert radzi na jakie problemy należy zwracać uwagę w celu zapewnienia komfortu cieplnego w domu: dbałości o sprawną instalację nawiewną, odpowiednią izolacje komina, regularne czyszczenie kotła (pieca) oraz izolowanie termiczne rur instalacji grzewczych.

Redakcja Jak działają czujniki czadu?

Jak działają czujniki czadu? Jak działają czujniki czadu?

Czujniki czadu to najbardziej skuteczne urządzenia, chroniące przed zatruciem tlenkiem węgla. To właśnie elektroniczny detektor czadu alarmuje mieszkańców, kiedy stężenie bezwonnego i bezbarwnego gazu...

Czujniki czadu to najbardziej skuteczne urządzenia, chroniące przed zatruciem tlenkiem węgla. To właśnie elektroniczny detektor czadu alarmuje mieszkańców, kiedy stężenie bezwonnego i bezbarwnego gazu w powietrzu przekracza minimalny dopuszczony poziom i często jest ostatnią szansą na ratunek. Niestety, statystyki prowadzone przez Państwową Straż Pożarną pokazują, że co roku kilkadziesiąt osób ginie wskutek zatrucia czadem, a aż kilkaset trafia do szpitala.

mgr inż. Jakub Szymiczek Czy warto inwestować w pompę ciepła

Czy warto inwestować w pompę ciepła Czy warto inwestować w pompę ciepła

Inwestor planujący budowę domu jednorodzinnego ma możliwość wyboru spośród wielu różnych źródeł ciepła. Niesłabnącą popularnością cieszą się odnawialne źródła energii, np. pompy ciepła. Dla inwestora ważnym...

Inwestor planujący budowę domu jednorodzinnego ma możliwość wyboru spośród wielu różnych źródeł ciepła. Niesłabnącą popularnością cieszą się odnawialne źródła energii, np. pompy ciepła. Dla inwestora ważnym zagadnieniem jest wybór technologii, dobór mocy oraz urządzenia grzewczego w budynku.

Joanna Ryńska Pompy ciepła w nowym i modernizowanym domu

Pompy ciepła w nowym i modernizowanym domu Pompy ciepła w nowym i modernizowanym domu

Im wcześniej inwestor pomyśli o pompie ciepła do swojego domu, tym lepiej. Może wówczas zastosować rozwiązania konstrukcyjne i instalacyjne, dzięki którym pompa będzie najbardziej efektywna. Podobnie kompleksowo...

Im wcześniej inwestor pomyśli o pompie ciepła do swojego domu, tym lepiej. Może wówczas zastosować rozwiązania konstrukcyjne i instalacyjne, dzięki którym pompa będzie najbardziej efektywna. Podobnie kompleksowo trzeba spojrzeć na budynek modernizowany - zwykle sama wymiana kotła na pompę ciepła to za mało.

Ferro Spółka Akcyjna Nowe rozdzielacze mosiężne i ze stali nierdzewnej marki Ferro

Nowe rozdzielacze mosiężne i ze stali nierdzewnej marki Ferro Nowe rozdzielacze mosiężne i ze stali nierdzewnej marki Ferro

2 rodzaje – stalowe i mosiężne, 4 typy: N-RZP, N-RZPO, N-RO, N-RNZ (mosiężne) i SN-RZP, SN-RZP*S, SN-RO, SN-RO*S (stalowe) oraz 11 modeli w każdym to 88 nowych rozdzielaczy, które wzbogaciły ofertę FERRO....

2 rodzaje – stalowe i mosiężne, 4 typy: N-RZP, N-RZPO, N-RO, N-RNZ (mosiężne) i SN-RZP, SN-RZP*S, SN-RO, SN-RO*S (stalowe) oraz 11 modeli w każdym to 88 nowych rozdzielaczy, które wzbogaciły ofertę FERRO. Wyprodukowane w czeskiej fabryce Grupy FERRO w Znojmo, w oparciu o najnowsze osiągnięcia technologii charakteryzują się wysoką jakością materiałów i precyzją wykonania. Ponadto rozdzielacze mosiężne (CW617N) i stalowe (AISI 304) są wyposażone w innowacyjne rozwiązania ułatwiające pracę instalatorom,...

Michał Zalewski Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła typu powietrze-woda

Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła typu powietrze-woda Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła typu powietrze-woda

Nie istnieje jeden najlepszy system ogrzewania. Ogrzewanie domu jednorodzinnego można realizować na kilka różnych sposobów.

Nie istnieje jeden najlepszy system ogrzewania. Ogrzewanie domu jednorodzinnego można realizować na kilka różnych sposobów.

REGULUS®-system Energooszczędne i łatwo sterowalne zestawy kanałowego ogrzewania podłogowego REGULUS®-System

Energooszczędne i łatwo sterowalne zestawy kanałowego ogrzewania podłogowego REGULUS®-System Energooszczędne i łatwo sterowalne zestawy kanałowego ogrzewania podłogowego REGULUS®-System

Zestawy ogrzewania podłogowego kanałowego REGULUS®-System są stosowane w nowoczesnych, energooszczędnych obiektach, zapewniając możliwość wyboru oraz zmianę strategii ogrzewania w zależności od potrzeb,...

Zestawy ogrzewania podłogowego kanałowego REGULUS®-System są stosowane w nowoczesnych, energooszczędnych obiektach, zapewniając możliwość wyboru oraz zmianę strategii ogrzewania w zależności od potrzeb, np. trybu życia czy czasu pracy. Są dynamiczne, reagują niezwłocznie, co oznacza łatwe sterowanie – to gwarancja zachowania nie tylko komfortowej temperatury, ale i utrzymania niskich kosztów ogrzewania. Systemy ogrzewania kanałowego, dzięki wymiennikowi o miedziano-aluminiowej konstrukcji oraz małej...

Redakcja news Nowe grzejniki Yali Plus – inteligentne oszczędzanie energii

Nowe grzejniki Yali Plus – inteligentne oszczędzanie energii Nowe grzejniki Yali Plus – inteligentne oszczędzanie energii

Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania? To jedno z największych wyzwań stojących obecnie przed projektantami, instalatorami i inwestorami. Nieprzewidywalne ceny prądu czy gazu nie ułatwiają tego zadania,...

Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania? To jedno z największych wyzwań stojących obecnie przed projektantami, instalatorami i inwestorami. Nieprzewidywalne ceny prądu czy gazu nie ułatwiają tego zadania, ponieważ trudno jednoznacznie odpowiedzieć jaki system będzie najbardziej energooszczędny w dłuższej perspektywie czasu. W tej sytuacji rozwiązaniem mogą okazać się inteligentne grzejniki dopasowujące się do temperatury otoczenia oraz potrzeb użytkowników, które pozwolą ograniczyć zużycie energii....

Redakcja news Regulator temperatury z możliwością sterowania

Regulator temperatury z możliwością sterowania Regulator temperatury z możliwością sterowania

Duży, wygodny w obsłudze wyświetlacz LCD, ciekawy design i sterowanie przez aplikację – te cechy wyróżniają nowy regulator temperatury ELEKTRA ELR30 WiFi.

Duży, wygodny w obsłudze wyświetlacz LCD, ciekawy design i sterowanie przez aplikację – te cechy wyróżniają nowy regulator temperatury ELEKTRA ELR30 WiFi.

Thermoval Polska S.A. Elektryczne ogrzewanie podłogowe – najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu

Elektryczne ogrzewanie podłogowe – najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu Elektryczne ogrzewanie podłogowe – najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu

To doskonały i nowoczesny sposób na zapewnienie ciepła w domu. Łatwy w montażu, przyjazny w użytkowaniu i pozwalający na dowolną aranżację wnętrz. Może być dodatkowym źródłem ciepła w wybranych pomieszczeniach,...

To doskonały i nowoczesny sposób na zapewnienie ciepła w domu. Łatwy w montażu, przyjazny w użytkowaniu i pozwalający na dowolną aranżację wnętrz. Może być dodatkowym źródłem ciepła w wybranych pomieszczeniach, ale też jedynym w całym domu.

inż. Michał Świerżewski Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest nowoczesnym i niezawodnym sposobem ogrzewania pomieszczeń, którego największą zaletą jest równomierny rozkład temperatury w całym pomieszczeniu.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest nowoczesnym i niezawodnym sposobem ogrzewania pomieszczeń, którego największą zaletą jest równomierny rozkład temperatury w całym pomieszczeniu.

BDR Thermea Poland Sp. z o.o. Regulatory temperatury sposobem na oszczędny system grzewczy

Regulatory temperatury sposobem na oszczędny system grzewczy Regulatory temperatury sposobem na oszczędny system grzewczy

Od nowoczesnego ogrzewania oczekujemy nie tylko zaspokojenia komfortu cieplnego, ale także oszczędnej pracy i pozytywnego wpływu na środowisko naturalne. To jak funkcjonuje ogrzewanie domu, może być uzależnione...

Od nowoczesnego ogrzewania oczekujemy nie tylko zaspokojenia komfortu cieplnego, ale także oszczędnej pracy i pozytywnego wpływu na środowisko naturalne. To jak funkcjonuje ogrzewanie domu, może być uzależnione od wielu czynników. Aby poprawić jego wydajność, warto postawić na zaawansowane systemy automatyki, które będą sterować ogrzewaniem, zapewniając odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach.

Joanna Ryńska Energooszczędne ogrzewanie domów

Energooszczędne ogrzewanie domów Energooszczędne ogrzewanie domów

W instalacjach z pompą ciepła, czyli niskotemperaturowych, bardzo dobrze sprawdza się ogrzewanie płaszczyznowe. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Przy zachowaniu odpowiednich zasad projektowania,...

W instalacjach z pompą ciepła, czyli niskotemperaturowych, bardzo dobrze sprawdza się ogrzewanie płaszczyznowe. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Przy zachowaniu odpowiednich zasad projektowania, doboru, wykonawstwa i użytkowania instalacja może być bowiem oparta także na grzejnikach niskotemperaturowych. W instalacjach grzewczych niskotemperaturowych coraz ważniejsze miejsce zajmują również klimakonwektory.

Oferteo sp. z o.o. Już co trzeci nowy dom w Polsce jest inteligentny

Już co trzeci nowy dom w Polsce jest inteligentny Już co trzeci nowy dom w Polsce jest inteligentny

Popularność rozwiązań smart home w Polsce stale rośnie. W 2019 roku zdecydowała się na nie już co trzecia osoba budująca dom. To o 9% więcej niż rok wcześniej. Najczęściej inwestorzy instalowali inteligentny...

Popularność rozwiązań smart home w Polsce stale rośnie. W 2019 roku zdecydowała się na nie już co trzecia osoba budująca dom. To o 9% więcej niż rok wcześniej. Najczęściej inwestorzy instalowali inteligentny alarm, sterowanie ogrzewaniem oraz czujniki tlenku węgla - wynika z raportu Oferteo.pl.

Redakcja news Inteligentny system sterowania ogrzewaniem podłogowym

Inteligentny system sterowania ogrzewaniem podłogowym Inteligentny system sterowania ogrzewaniem podłogowym

Ogrzewanie podłogowe to jeden z najczęściej spotykanych systemów grzewczych w nowo budowanych donach. Poza wygodą i minimalistycznym designem umożliwia bowiem indywidualne zarządzanie komfortem cieplnym...

Ogrzewanie podłogowe to jeden z najczęściej spotykanych systemów grzewczych w nowo budowanych donach. Poza wygodą i minimalistycznym designem umożliwia bowiem indywidualne zarządzanie komfortem cieplnym we wnętrzu. Inteligentny dom nie tylko nagrzeje się sam, ale też dopasuje temperaturę do rytmu dnia i przyzwyczajeń mieszkańców. Wystarczy jedynie dostęp do Internetu i sprawny system sterowania ogrzewaniem.

Wybrane dla Ciebie

Nawiewniki okienne - czy należy je montować? »

Nawiewniki okienne - czy należy je montować? » Nawiewniki okienne - czy należy je montować? »

Komfort cieplny i prawidłowa wentylacja – inwestycja w zdrowie »

Komfort cieplny i prawidłowa wentylacja – inwestycja w zdrowie » Komfort cieplny i prawidłowa wentylacja – inwestycja w zdrowie »

Jaki styropian na elewację? »

Jaki styropian na elewację? » Jaki styropian na elewację? »

Ochroń rynny przed zamarzaniem »

Ochroń rynny przed zamarzaniem » Ochroń rynny przed zamarzaniem »

Odkryj wnętrzarskie trendy na 2024 rok »

Odkryj wnętrzarskie trendy na 2024 rok » Odkryj wnętrzarskie trendy na 2024 rok »

Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom »

Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom » Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom »

Odzyskaj swoje ciepło

Odzyskaj swoje ciepło Odzyskaj swoje ciepło

Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym»

Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym» Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym»

Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe »

Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe » Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe »

Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu »

Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu » Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu »

Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi »

Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi » Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi »

Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji »

Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji » Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji »

Najnowsze produkty i technologie

Action Jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni?

Jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni? Jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni?

Kuchnia przez wiele osób nazywana jest sercem domu. W pewien sposób łączy pokolenia, pozwala razem spędzać czas i oczywiście stała się synonimem przyjemności, jaką daje jedzenie. To dlatego właśnie tak...

Kuchnia przez wiele osób nazywana jest sercem domu. W pewien sposób łączy pokolenia, pozwala razem spędzać czas i oczywiście stała się synonimem przyjemności, jaką daje jedzenie. To dlatego właśnie tak dużą wagę przykładamy do wykończenia tego miejsca, wyboru mebli oraz sprzętu kuchennego. Na tym tle widać, że wybór odpowiedniej płyty grzewczej wpływa dość mocno na komfort gotowania oraz wygląd wnętrza. Coraz częściej klienci zamiast tradycyjnych kuchenek gazowych wybierają nowoczesne płyty elektryczne...

laczynasnapiecie.pl Jak działa pompa ciepła i dlaczego warto w nią zainwestować?

Jak działa pompa ciepła i dlaczego warto w nią zainwestować? Jak działa pompa ciepła i dlaczego warto w nią zainwestować?

Pompa ciepła to innowacyjne urządzenie, które zyskuje na popularności wśród systemów ogrzewania i chłodzenia domów. Jej kluczową zaletą jest efektywność energetyczna, która przekłada się na niższe rachunki...

Pompa ciepła to innowacyjne urządzenie, które zyskuje na popularności wśród systemów ogrzewania i chłodzenia domów. Jej kluczową zaletą jest efektywność energetyczna, która przekłada się na niższe rachunki za energię oraz ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. Wyjaśnijmy, jak działa pompa ciepła oraz dlaczego jej instalacja może być korzystną inwestycją.

Euroterm24.pl Zyskuj podwójnie na targach Euroterm24.pl

Zyskuj podwójnie na targach Euroterm24.pl Zyskuj podwójnie na targach Euroterm24.pl

Euroterm24.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom fachowców z branży hydraulicznej, kotłowniczej oraz sanitarno-technicznej, oferując specjalne promocje i nagrody za zakupy. Specjalnie dla nich hurtownia przygotowała...

Euroterm24.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom fachowców z branży hydraulicznej, kotłowniczej oraz sanitarno-technicznej, oferując specjalne promocje i nagrody za zakupy. Specjalnie dla nich hurtownia przygotowała akcję online „e-Targi 2024”. Ta inicjatywa ma na celu ułatwienie codziennej pracy instalatorów i przyniesieniem im dodatkowych zysków.

KRISHOME SP Z O.O. Jaki styl domu wybrać? Zobacz 3 gotowe realizacje i poznaj aktualne trendy

Jaki styl domu wybrać? Zobacz 3 gotowe realizacje i poznaj aktualne trendy Jaki styl domu wybrać? Zobacz 3 gotowe realizacje i poznaj aktualne trendy

Jesteś w trakcie planowania budowy wymarzonego domu? Szukasz projektu, który będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby? A może masz już wybrany styl architektoniczny i szukasz inspiracji? Poznaj 3 aktualne...

Jesteś w trakcie planowania budowy wymarzonego domu? Szukasz projektu, który będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby? A może masz już wybrany styl architektoniczny i szukasz inspiracji? Poznaj 3 aktualne trendy.

KRISHOME SP Z O.O. Wybierz ekologiczne produkty KRISHOME (dawniej KRISPOL) i zbuduj dom z Gwarancją Spokoju

Wybierz ekologiczne produkty KRISHOME (dawniej KRISPOL) i zbuduj dom z Gwarancją Spokoju Wybierz ekologiczne produkty KRISHOME (dawniej KRISPOL) i zbuduj dom z Gwarancją Spokoju

Coraz częściej marzymy o własnym domu, koniecznie z ogrodem. Pragniemy przestrzeni skrojonej na miarę naszych potrzeb, pięknej, bliskiej naturze, bezpiecznej i ekonomicznej. Jesteśmy świadomi, że to od...

Coraz częściej marzymy o własnym domu, koniecznie z ogrodem. Pragniemy przestrzeni skrojonej na miarę naszych potrzeb, pięknej, bliskiej naturze, bezpiecznej i ekonomicznej. Jesteśmy świadomi, że to od nas, od naszych długoterminowych inwestycji i codziennych decyzji, zależy wygląd świata, w którym będą żyć przyszłe pokolenia. Wybierając solidne i sprawdzone produkty od renomowanego producenta dajemy im szansę, aby mogły oddychać czystym powietrzem i cieszyć się pełnią zdrowia.

KRISHOME SP Z O.O. Jak kupować okna? 7 czynników, które sprawią, że będziesz zadowolony z wyboru

Jak kupować okna? 7 czynników, które sprawią, że będziesz zadowolony z wyboru Jak kupować okna? 7 czynników, które sprawią, że będziesz zadowolony z wyboru

Bez względu na to, czy budujesz nowy dom, czy chcesz zmodernizować stary, stolarka okienna stanowi ważny punkt w kosztorysie. Nowoczesne okno składa się z ponad 40 elementów. Dla osoby, która nie jest...

Bez względu na to, czy budujesz nowy dom, czy chcesz zmodernizować stary, stolarka okienna stanowi ważny punkt w kosztorysie. Nowoczesne okno składa się z ponad 40 elementów. Dla osoby, która nie jest ekspertem – przeglądanie i porównywanie ofert to często czarna magia. Przygotowaliśmy ściągę, która może być przydatna na etapie podejmowania decyzji.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.