Kategorie
Szukaj

Gładzie w Iławie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 534 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Iławie

RL-BUD Usługi Remontowo-Budowlane Rafał Leśniak

1 opinia
Gładzie Iława

Zaufaj fachowcom w dziedzinie gładzi na mokro i zatrudnij RL-BUD Usługi Remontowo-Budowlane Rafał Leśniak. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Firma Remontowo- Budowlana Jarosław Zagórny

6 opinii
Firma Remontowo- Budowlana Jarosław Zagórny - Najlepsze Gładzie Bezpyłowe Iława

Myślisz, że najlepsze gładzie bezpyłowe to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Iława

2 opinie
REM-TOM - Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Iława

Według Ciebie rewelacyjne gładzie gipsowe to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian w Iławie

12 opinii
Siw-Bud - Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian w Iławie

Bez oporów zleć usługę wysokiej klasy gładzenia ścian ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Iławy i okolicznych miast. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Staranne Gładzie Na Mokro Iława

5 opinii
DS-BUD Dawid Sałak - Staranne Gładzie Na Mokro Iława

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie gładzi na mokro i zatrudnij DS-BUD Dawid Sałak. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Buw-Koral Karol Brozdowski

1 opinia
Buw-Koral Karol Brozdowski - Staranne Gładzie Gipsowe Iława

Myślisz, że staranne gładzie gipsowe to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Klimbud

2 opinie
Klimbud - Doskonałe Kładzenie Gładzi Iława

Według Ciebie rewelacyjne gładzie gipsowe to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Rewelacyjne Gładzie Na Mokro

1 opinia
Wojciech Milarski MultiFach - Rewelacyjne Gładzie Na Mokro Iława

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od gładzi na mokro? Wykorzystaj doświadczenie Wojciech Milarski MultiFach. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Umów się na rozmowę już teraz, aby otrzymać ofertę.

HansBud Natalia Łuszczak

2 opinie
HansBud Natalia Łuszczak - Świetne Gładzie Na Mokro Iława

Potrzebujesz specjalisty od gładzi na mokro? Zaufaj doświadczeniu HansBud Natalia Łuszczak. Zarezerwuj termin od razu!

Marcin Usługi ogólnobudowlane

3 opinie
Marcin Usługi ogólnobudowlane - Doskonałe Gładzie Gipsowe Iława

Marcin Usługi ogólnobudowlane oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z rejonu Iławy i okolic. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Iławie (16)

Rewelacyjne Gładzenie Ścian Iława

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Przyczyń się do realizacji jego celów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-04-20 do 2024-04-28

 • Goryń

Dam zlecenie na położenie gładzi, 301-500m², Kisielice

Chcesz znaleźć zlecenia do wykonania jako dobry specjalista z zakresu profesjonalnego położenia gładzi z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Aby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Kisielice

Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m², Iława

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-06 do 2024-04-14

 • Iława

Szukam firmy do położenia gładzi, 13m², Iława

Miejsce położenia gładzi: sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 13m² Rodzaj prac: szpachlowanie Informacje dodatkowe: Położenie gladzi na suficie pokoj 13 metrow Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termi...

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Iława

Położenie gładzi, 101-200m², Iława

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-02-16 do 2024-02-16

 • Iława

Profesjonalne Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-17 do 2024-01-25

 • Iława

Gładzie Iława

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szpachlowanie Informacje dodatkowe: Wykonuje gładzie maszynowe szybki ...

2024-02-29 do 2024-03-08

 • Nowe Miasto Lubawskie

Gładzenie Ścian

Bądź pewny, że Konsumenci zlecający gładzenie ścian są sprawdzeni. Wyślij ofertę jako specjalista od gładzenia ścian. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Małdyty

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Iława

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Informacje dodatkowe: Gładzie na sufitach ( poddasze - skosy ) Łączenia płyt GK na ścia...

2024-05-04 do 2024-05-12

 • Kwidzyn

Położenie gładzi, 51-100m², Blizno

Nie trać czasu i przyjmij zapytanie o doskonałe gładzenie ścian w Kujawsko-pomorskim. Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - warto.

2024-05-22 do 2024-05-24

 • Blizno

Dam zlecenie na położenie gładzi, do 20m², Olsztynek

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi kładzenia gładzi na najwyższym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest wiarygodny. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-03-31 do 2024-04-08

 • Olsztynek

Zapytanie o położenia gładzi, 201-300m², Malbork

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Informacje dodatkowe: Gładzie na sucho lub na mokro w części mieszkalnej. Interesują mnie tylko p...

2024-04-26 do 2024-05-04

 • Malbork

Zapytanie o położenia gładzi, 201-300m², Malbork

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szlifowanie Informacje dodatkowe: Mieszkanie 58m2, stan deweloperski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-01 do 2024-02-09

 • Malbork

Profesjonalne Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 350m² Rodzaj prac: szpachlowanie Informacje dodatkowe: Plus spoinowanie płyt gk Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-16 do 2024-03-24

 • Silno

Zapytanie o położenia gładzi, 101-200m², Tomaszkowo

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szpachlowanie, malowanie Informacje dodatkowe: Witam.Chodzi mi o położenie gładzi na ogrodzeniu murowanym i pomalowanie. Term...

2024-05-23 do 2024-05-31
dodano 4 dni temu

 • Tomaszkowo

Położenie gładzi, 45m², Grudziądz

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 45m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Grudziądz
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty