Kategorie
Szukaj

Układanie płytek w Piekarach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
644 275 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące płyt karton-gips. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych glazurników w Piekarach Śląskich

REMMAR

2 opinie
Układanie płytek Piekary Śląskie

Bez oporów zleć zadanie najwyższej klasy kafelkowania specjalistom z firmy REMMAR. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Piekary Śląskie i sąsiednich powiatów. Starannie położone płytki ceramiczne w kuchni są w zasięgu ręki - wystarczy, że dasz szansę tym fachowcom, a ich praca zrobi na Tobie wrażenie.

FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA "EDI"

6 opinii
FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA "EDI" - Utalentowany Glazurnik Piekary Śląskie

Utalentowany glazurnik proponuje swoje usługi w miejscowości Piekary Śląskie i na obszarze Piekar Śląskich. Perfekcyjnie ułożone płytki na balkonie są tuż tuż - wystarczy, że dasz szansę tym fachowcom, a będziesz zadowolony ze współpracy.

Perfekcyjne Glazurnictwo w Piekarach Śląskich

3 opinie
Usługi Remontowe "Klara" Dominik Zajączkowski - Perfekcyjne Glazurnictwo w Piekarach Śląskich

Wybitni pracownicy Usługi Remontowe Klara Dominik Zajączkowski spełnią Państwa wymagania w temacie glazurnictwa. Przedzwoń i dowiedz się więcej.

Firma Usługowo-Handlowa Heller Krzysztof

2 opinie
Firma Usługowo-Handlowa Heller Krzysztof - Fantastyczne Układanie Płytek Piekary Śląskie

Po prostu zleć prace dotyczące układania płytek fachowcom firmy Firma Usługowo-Handlowa Heller Krzysztof z miejscowości Piekary Śląskie. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Piekar Śląskich są jednymi z najlepszych. Skrupulatnie ułożone płytki w garażu są bliżej niż myślisz - wystarczy, że skontaktujesz się z tymi fachowcami, a uznasz ich za trafny wybór.

Wako-klima Krzysztof Wawoczny

1 opinia
Wako-klima Krzysztof Wawoczny - Znakomity Kafelkarz Piekary Śląskie

Właśnie wybierasz godnego zaufania specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Wako-klima Krzysztof Wawoczny jest na to najlepszym rozwiązaniem. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Nowe Wnętrza

10 opinii
Nowe Wnętrza - Doskonałe Kafelkowanie Piekary Śląskie

Chcesz znaleźć kafelkarzy od doskonałego kafelkowania w miejscowości Piekary Śląskie lub w przyległych miastach? Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Reno-Kam

2 opinie
Reno-Kam - Doskonały Glazurnik Piekary Śląskie

Glazurnictwo to specjalność tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w fachu glazurnika. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

DPS Service

2 opinie
DPS Service - Pierwszorzędne Usługi Glazurnicze Piekary Śląskie

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi glazurniczej DPS Service przewyższa konkurentów. Markę oddają oceny spełnionych odbiorców. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Wybitny Glazurnik Piekary Śląskie

3 opinie
P.R.B. i U.P. PROANA Tomasz Cierpioł - Wybitny Glazurnik Piekary Śląskie

Usługi glazurnicze w wykonaniu P.R.B. i U.P. PROANA Tomasz Cierpioł to prawdziwy majstersztyk. To wybitny glazurnik. Już nie zwlekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

MARMIX

2 opinie
MARMIX - Dobry Płytkarz Piekary Śląskie

Sprawdź MARMIX jeśli szukasz dobrych płytkarzy oferujących swoje usługi w miejscowości Piekary Śląskie lub w sąsiednich miastach. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na glazure, gres, terakote w Piekarach Śląskich (15)

Zlecę kafelkowanie, 26-50m², Piekary Śląskie

Pomieszczenia: kuchnia, łazienka, garaż, pomieszczenie gospodarcze Powierzchnia prac: 26-50m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-04-26 do 2024-05-04

 • Piekary Śląskie

Zlecę położenie płytek w łazience, 11-25m², Piekary Śląskie

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-20 do 2024-04-28

 • Piekary Śląskie

Wyjątkowy Kafelkarz Piekary Śląskie

Pomieszczenia: klatka schodowa Powierzchnia prac: 51-100m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na schodach Dodatkowe informacje: Prace (w nowym budynku) - stopnice 37x, 1,2m - podstopnice - płytki podłog...

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Piekary Śląskie

Zlecę położenie płytek w kuchni, 11-25m², Piekary Śląskie

Pomieszczenia: kuchnia Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-14 do 2024-03-14

 • Piekary Śląskie

Montaż płytek w łazience, 11-25m², Piekary Śląskie

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: 2024-05-10...

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Piekary Śląskie

Szukam firmy do ułożenia kafelków, 44m², Piekary Śląskie

Jeśli glazurnictwo to obszar działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten Klient zgłosił "Szukam firmy do ułożenia kafelków, 44m²". Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Piekary Śląskie

Glazurnik do położenia płytek w łazience, 11-25m², Piekary Śląskie

Pomieszczenia: łazienka Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie, usunięcie starych płytek lub innych powłok Dodatkowe informacje: Chce kafelki na scianach od dolu do gor...

2024-02-06 do 2024-02-14

 • Piekary Śląskie

Nieprzeciętny Płytkarz Piekary Śląskie

Pomieszczenia: łazienka, pokój, salon, hol, przedpokój Powierzchnia prac: 51-100m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-03 do 2024-02-11

 • Piekary Śląskie

Doskonałe Glazurnictwo Piekary Śląskie

Pomieszczenia: kuchnia, pokój, salon, hol, przedpokój Powierzchnia prac: 51-100m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Piekary Śląskie

Szukam firmy do montażu płytek w łazience, na korytarzu, 11-25m², Piekary Śląskie

Ten Zlecający szuka dobrej współpracy i pisze - Szukam firmy do montażu płytek w łazience, na korytarzu, 11-25m². To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Jeśli chcesz poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

2023-12-07 do 2023-12-15

 • Piekary Śląskie

Znakomite Usługi Glazurnicze Piekary Śląskie

Dzięki precyzji wykonania usługi glazurniczej Twoja firma przewyższa konkurentów. Reputacja, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie zachwycić zleceniodawców. Przedłóż dopasowaną ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt niezwłocznie.

2023-12-03 do 2023-12-11

 • Piekary Śląskie

Solidne Glazurnictwo

Glazurnictwo nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zgłoszenia, które ma treść "Potrzebuję ekipy do kładzenia płytek w łazience, na korytarzu, 11-25m²". Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2023-11-26 do 2023-12-04

 • Piekary Śląskie

Zlecę położenie płytek w łazience, na korytarzu, 11-25m², Piekary Śląskie

Pomieszczenia: łazienka, hol, przedpokój Powierzchnia prac: 11-25m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-23 do 2023-12-01

 • Piekary Śląskie

Rewelacyjny Kafelkarz

Pomieszczenia: hol, przedpokój Powierzchnia prac: do 10m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Piekary Śląskie

Perfekcyjne Układanie Płytek Piekary Śląskie

Pomieszczenia: łazienka, hol, przedpokój Powierzchnia prac: 26-50m² Zakres prac: układanie płytek na podłodze, układanie płytek na ścianie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-11-09 do 2023-11-17

 • Piekary Śląskie
Otrzymaj zlecenia dla Glazurników

Częste pytania o układaniu płytek

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz ranking najlepszych specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGlazurnicy złożą Ci bezpłatne oferty