Kategorie
Szukaj

Gładzie w Piekarach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
649 178 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Piekarach Śląskich

Pat-Bud Agnieszka Moś Wyrobek

10 opinii
Gładzie Piekary Śląskie

Przygotowanie gładzi gipsowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Pat-Bud Agnieszka Moś Wyrobek ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

PERFEKCYJNY CZYSCIOSZEK ANETA R.

3 opinie
PERFEKCYJNY CZYSCIOSZEK ANETA R. - Profesjonalne Gładzenie Ścian Piekary Śląskie

Po prostu zleć zadanie gładzenia ścian fachowcom z miejscowości Piekary Śląskie. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Piekar Śląskich są jednymi z najlepszych. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Doskonałe Gładzie Gipsowe Piekary Śląskie

2 opinie
Reno-Kam - Doskonałe Gładzie Gipsowe Piekary Śląskie

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Wykorzystaj kompetencje Reno-Kam. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Perfekcyjne Gładzie Piekary Śląskie

2 opinie
Matmal - Perfekcyjne Gładzie Piekary Śląskie

Gdy poszukujesz dobrej współpracy to eksperci z Matmal perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Krzysztof Bukarz BUMAL

1 opinia
Krzysztof Bukarz BUMAL - Najlepsze Gładzenie Ścian Piekary Śląskie

Dobra cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to główne atuty firmy, której specjalnością jest gładzenie ścian. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Staranne Gładzie Gipsowe

3 opinie
Usługi Remontowe "Klara" Dominik Zajączkowski - Staranne Gładzie Gipsowe Piekary Śląskie

Na wypadek jeśli poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych to trafiłeś w dobre miejsce - Usługi Remontowe Klara Dominik Zajączkowski jest do Twoich usług. Piekary Śląskie i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

Walls4You

8 opinii
Walls4You - Profesjonalne Gładzie Gipsowe Piekary Śląskie

Szukasz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Walls4You. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Profesjonalne Gładzie Na Mokro w Piekarach Śląskich

6 opinii
FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA "EDI" - Profesjonalne Gładzie Na Mokro w Piekarach Śląskich

Nadal poszukujesz profesjonalistów od gładzi na mokro? Skorzystaj z kwalifikacji FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA EDI. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

P.R.B. i U.P. PROANA Tomasz Cierpioł

3 opinie
P.R.B. i U.P. PROANA Tomasz Cierpioł - Rewelacyjne Gładzie Na Mokro Piekary Śląskie

P.R.B. i U.P. PROANA Tomasz Cierpioł świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Piekary Śląskie oraz przyległych powiatów. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

MARMIX

2 opinie
MARMIX - Najlepsze Kładzenie Gładzi Piekary Śląskie

W przypadku, gdy szukasz najlepszego kładzenia gładzi i szukasz rozwiązań z najwyższej półki to MARMIX jest do Twoich usług. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Piekarach Śląskich (18)

Porządne Gładzie Piekary Śląskie

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 3m² Rodzaj prac: szpachlowanie, malowanie Informacje dodatkowe: Przedpokój 3m nas 1.60 Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-06-11 do 2024-06-19

 • Piekary Śląskie

Szukam firmy do położenia gładzi, 175m², Bytom

Zrealizuj zlecenie rewelacyjnego położenia gładzi o treści "Szukam firmy do położenia gładzi, 175m²", jako fachowiec z miejscowości Bytom. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Bytomia jesteś jednym z najlepszych. Złóż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-01-07 do 2024-01-12

 • Bytom

Kładzenie Gładzi Piekary Śląskie

Masz zamiar wykonać zlecenie na kładzenie gładzi, a nie znalazłeś Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zapytanie o położenia gładzi, 101-200m² to doskonały wybór. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2024-01-31 do 2024-01-31

 • Bytom

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-200m², Bytom

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Bytom

Perfekcyjne Gładzenie Ścian Piekary Śląskie

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: Gladzie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Bytom

Perfekcyjne Gładzie

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-03-04 do 2024-03-12

 • Bytom

Położenie gładzi, do 20m², Bytom

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Położenie gładzi, do 20m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie gładzi daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Bytom

Położenie Gładzi Piekary Śląskie

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje główne mocne strony jako eksperta od położenia gładzi to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 101-200m². Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Bytom

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m², Bytom

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i wykonujesz usługi z zakresu gładzenia ścian zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które brzmi - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m² i zostało złożone przez rzetelnego Zleceniodawcę. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Bytom

Wyjątkowe Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-20 do 2024-04-28

 • Bytom

Gładzie

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-12-17 do 2023-12-17

 • Bytom

Pierwszorzędne Położenie Gładzi

Zapytanie o treści - Zapytanie o położenia gładzi, 40m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Bytomia i z sąsiednich miast. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Bytom

Zapytanie o położenia gładzi, 101-200m², Bytom

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-18 do 2024-02-26

 • Bytom

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 51-100m², Bytom

Zrealizuj zadanie pierwszorzędnego położenia gładzi o treści "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 51-100m²", jako ekspert z miejscowości Bytom. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Bytomia jesteś w ścisłej czołówce. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2024-02-04 do 2024-02-12

 • Bytom

Szukam firmy do położenia gładzi, 51-100m², Bytom

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Orientacyjna data: 31.08.2024...

2024-06-18 do 2024-06-26
dodano 3 dni temu

 • Bytom

Zapytanie o położenia gładzi, 310m², Strzyżowice

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 310m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Strzyżowice

Staranne Gładzie

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, gruntowaie, malowanie (cały komplet) Informacje dodatkowe: Wykonać kompleksowe prac na ścianach,...

2024-02-10 do 2024-02-18

 • Siemianowice Śląskie

Perfekcyjne Gładzie

Nadal jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od gładzi. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Siemianowice Śląskie
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty