Kategorie
Szukaj

Gładzie w Bielsku-Białej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 561 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Bielsku-Białej

MAWO Marcin Worek

50 opinii
Gładzie Bielsko-Biała

Utworzona z pasji do gładzi firma oferuje profesjonalne gładzenie ścian na terenie miejscowości Bielsko-Biała, jak również pobliskich miast i powiatów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Bielsko-Biała

29 opinii
House-Remo - Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Bielsko-Biała

Chcesz znaleźć solidnego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? House-Remo z Bielska-Białej będzie najszybszą drogą. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Rewelacyjne Gładzie Na Mokro

23 opinie
FHU Mariusz Surmiak - Rewelacyjne Gładzie Na Mokro Bielsko-Biała

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od gładzi na mokro? Wykorzystaj doświadczenie FHU Mariusz Surmiak. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Umów się na rozmowę już teraz, aby otrzymać ofertę.

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

7 opinii
MalPro - Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Bielsko-Biała

Bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze cechy przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kładzenie gładzi. Już teraz zadzwoń do nich.

usługi budowlane Marcin Pietraszko

5 opinii
usługi budowlane Marcin Pietraszko - Doskonałej Jakości Gładzie Bezpyłowe Bielsko-Biała

Zaufaj ekspertom w dziedzinie gładzi bezpyłowych i zatrudnij usługi budowlane Marcin Pietraszko. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Aby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

MULTICOLOR

14 opinii
MULTICOLOR - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Bielsko-Biała

Jeśli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom MULTICOLOR. Bielsko-Biała to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Staranne Gładzie Gipsowe w Bielsku-Białej

2 opinie
BIK - STYL i WNĘTRZE - Staranne Gładzie Gipsowe w Bielsku-Białej

Jeżeli poszukujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych to skorzystaj z kwalifikacji BIK - STYL i WNĘTRZE. Bielsko-Biała to teren, na którym koncentrują swoje działania. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Doskonałe Gładzie

1 opinia
Eleven Bud Kordian Kiedrowski - Doskonałe Gładzie Bielsko-Biała

Znakomici pracownicy Eleven Bud Kordian Kiedrowski spełnią Państwa oczekiwania odnośnie gładzi. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Najlepsze Gładzie Szpachlowe Bielsko-Biała

17 opinii
Radek Legal - Najlepsze Gładzie Szpachlowe Bielsko-Biała

Planujesz wybrać dobrego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Radek Legal jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin od razu!

Staranne Gładzie Na Mokro

4 opinie
Design Krzysztof Osak Usługi Remontowe - Staranne Gładzie Na Mokro Bielsko-Biała

Przygotowanie gładzi na mokro będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Design Krzysztof Osak Usługi Remontowe ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Bielsku-Białej (14)

Wyjątkowe Położenie Gładzi Bielsko-Biała

Poszukujesz klienta jako fachowiec od wyjątkowego położenia gładzi w miejscowości Bielsko-Biała lub w rejonie powiatu? Żeby poznać Klienta skontaktuj się już teraz - warto.

2024-06-03 do 2024-06-11

 • Bielsko-Biała

Fantastyczne Gładzenie Ścian Bielsko-Biała

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 500m² Rodzaj prac: szlifowanie Informacje dodatkowe: Szukam oferty na wykończenie ścian i sufitów, obecnie tynk gipsowy na ścianach Termin skorzys...

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Bielsko-Biała

Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m², Bielsko-Biała

Nie marnuj energii i przyjmij zlecenie na wysokiej klasy położenie gładzi w Bielsku-Białej. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

2024-02-29 do 2024-02-29

 • Bielsko-Biała

Fantastyczne Kładzenie Gładzi Bielsko-Biała

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 800m² Rodzaj prac: Malowanie kafle Informacje dodatkowe: Gładzie. Szlifowanie. Ściany. Sufit. Kafle. Nowy budynek Termin skorzystania z ofert...

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Bielsko-Biała

Zapytanie o położenia gładzi, 40m², Bielsko-Biała

Miejsce położenia gładzi: sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 40m² Rodzaj prac: szlifowanie Informacje dodatkowe: Ekipa zamontowała sufity ze szpachlowaniem łączeń. Po malowaniu wyszło źle. Poprawili ale dalej jest br...

2024-01-25 do 2024-02-02

 • Bielsko-Biała

Położenie gładzi, 21-50m², Bielsko-Biała

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Bielsko-Biała

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21-50m², Bielsko-Biała

Wykonaj usługę doskonałego gładzenia ścian o treści "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21-50m²", jako specjalista z miejscowości Bielsko-Biała. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Bielska-Białej nie masz sobie równych. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Bielsko-Biała

Położenie gładzi, 25m², Bielsko-Biała

Miejsce położenia gładzi: sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 25m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-15 do 2024-01-15

 • Bielsko-Biała

Staranne Gładzie Bielsko-Biała

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-13 do 2024-01-21

 • Bielsko-Biała

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 3500m², Bielsko-Biała

Nadal możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od gładzi. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Żeby otrzymać Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

2024-01-09 do 2024-01-17

 • Bielsko-Biała

Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 1500m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-08 do 2024-01-16

 • Bielsko-Biała

Wyjątkowe Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Informacje dodatkowe: Dom parterowy, tynki cementowo wapienne. Dom w cieszyniankach 4g...

2024-04-24 do 2024-05-02

 • Wilkowice

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi

Pragniesz znaleźć Klienta jako warty zaufania specjalista z zakresu najwyższej klasy położenia gładzi z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Jaworze

Dam zlecenie na położenie gładzi, 32m², Rybarzowice

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 32m² Rodzaj prac: malowanie Informacje dodatkowe: Potrzebna wizualizacja pokoju wraz z wykończeniem Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowi...

2024-01-06 do 2024-01-12

 • Rybarzowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty