Kategorie
Szukaj

Gładzie w Wodzisławiu Śląskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 589 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Wodzisławiu Śląskim

DETAL PRO Sp. z o.o.

18 opinii
Gładzie Wodzisław Śląski

Według Ciebie solidne gładzie gipsowe to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z DETAL PRO Sp. z o.o. poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Żeby poznać dokładną wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Kompleksowe wykończenia wnętrz

15 opinii
Kompleksowe wykończenia wnętrz - Porządne Gładzie Gipsowe Wodzisław Śląski

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Kompleksowe wykończenia wnętrz. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi

20 opinii
MP-BUD s.c. - Perfekcyjne Kładzenie Gładzi Wodzisław Śląski

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze cechy firmy, której specjalnością jest kładzenie gładzi. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

SylDach

4 opinie
SylDach - Świetne Gładzie Na Mokro Wodzisław Śląski

Potrzebujesz specjalisty od gładzi na mokro? Zaufaj doświadczeniu SylDach. Zarezerwuj termin od razu!

Doskonałej Jakości Gładzie Na Mokro Wodzisław Śląski

41 opinii
Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane "ROZBUDOWANI PL" Piotr Jurek - Doskonałej Jakości Gładzie Na Mokro Wodzisław Śląski

Potrzebujesz profesjonalistów od gładzi na mokro? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane ROZBUDOWANI PL Piotr Jurek. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz ofertę.

Rewelacyjne Gładzie Gipsowe

5 opinii
Alemaras.pl - Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Wodzisław Śląski

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Alemaras.pl. Wodzisław Śląski i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Jeśli chcesz uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Wodzisław Śląski

3 opinie
Przedsiębiorstwo ogólno-budowlane Adam Musioł ADAMOS - Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Wodzisław Śląski

Wciąż szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Przedsiębiorstwo ogólno-budowlane Adam Musioł ADAMOS. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Jeśli chcesz poznać dokładną wycenę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Usługi Ogólnobudowlane Robert Warda

31 opinii
Usługi Ogólnobudowlane Robert Warda - Znakomite Gładzie Gipsowe Wodzisław Śląski

Przygotowanie gładzi gipsowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Usługi Ogólnobudowlane Robert Warda ma doświadczenie w branży, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

F.W-BUD Marcin Kruczyński

5 opinii
F.W-BUD Marcin Kruczyński - Staranne Gładzie Szpachlowe Wodzisław Śląski

Na wypadek jeśli nadal szukasz ekspertów od gładzi szpachlowych to skorzystaj z doświadczenia F.W-BUD Marcin Kruczyński. Wodzisław Śląski i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie.

Profesjonalne Gładzie Na Mokro w Wodzisławiu Śląskim

4 opinie
Kuchnie od A do Z - Profesjonalne Gładzie Na Mokro w Wodzisławiu Śląskim

Nadal poszukujesz profesjonalistów od gładzi na mokro? Skorzystaj z kwalifikacji Kuchnie od A do Z. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Wodzisławiu Śląskim (14)

Profesjonalne Gładzie Wodzisław Śląski

Ten Zlecający w dalszym ciągu potrzebuje dobrej firmy od gładzi. Napisał zlecenie o treści - Położenie gładzi, 201-300m², chcąc trafić w dobre miejsce. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2024-06-04 do 2024-06-12

 • Krostoszowice

Najlepsze Gładzenie Ścian Wodzisław Śląski

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: Malowanie szpachlowanie szlifowanie Informacje dodatkowe: Pracę dodatkowe wymiana okien położenie glazury o inne , do re...

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Pszów

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Wodzisław Śląski

Jeśli kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze atuty jako eksperta od kładzenia gładzi to zrealizuj zlecenie - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m². Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Radlin

Położenie gładzi, 21-50m², Marklowice

Położenie gładzi to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako doświadczony fachowiec w tej dziedzinie. Żeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Marklowice

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 51-100m², Radlin

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-10 do 2024-03-18

 • Radlin

Doskonałej Jakości Gładzie

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: Przygotowanie pod malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Wodzisław Śląski

Pierwszorzędne Położenie Gładzi Wodzisław Śląski

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi położenia gładzi na bardzo dobrym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest wiarygodny. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Wodzisław Śląski

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-200m², Wodzisław Śląski

Wykonaj usługę doskonałego gładzenia ścian o treści "Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-200m²", jako specjalista z miejscowości Wodzisław Śląski. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Wodzisławia Śląskiego nie masz sobie równych. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-12-28 do 2024-01-05

 • Wodzisław Śląski

Dam zlecenie na położenie gładzi, 301-500m², Kornowac

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Kornowac

Położenie gładzi, 201-300m², Jastrzębie-Zdrój

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-21 do 2024-04-29

 • Jastrzębie-Zdrój

Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m², Jastrzębie-Zdrój

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Jastrzębie-Zdrój

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

Jeśli bezkonkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze atuty jako fachowca od kładzenia gładzi to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Dam zlecenie na położenie gładzi, do 20m². Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-06-11 do 2024-06-19
dodano 6 dni temu

 • Jastrzębie-Zdrój

Dam zlecenie na położenie gładzi, 80m², Jastrzębie-Zdrój

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 80m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Jastrzębie-Zdrój

Pierwszorzędne Położenie Gładzi

Zapytanie o treści - Położenie gładzi, 101-200m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Jastrzębia Zdroju i z sąsiednich miast. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Jastrzębie-Zdrój
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty