Kategorie
Szukaj

Gładzie w Siemianowicach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 482 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Siemianowicach Śląskich

Detalis

147 opinii
Gładzie Siemianowice Śląskie

Właśnie wybierasz wartego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Detalis z Siemianowic Śląskich jest na to skuteczną metodą. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

House-Remo

30 opinii
House-Remo - Najlepsze Gładzie Gipsowe Siemianowice Śląskie

Jeśli nadal poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych to skorzystaj z kwalifikacji House-Remo. Siemianowice Śląskie i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zapraszamy do kontaktu.

Perfekcyjne Gładzie Szpachlowe

26 opinii
Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Rochex - Perfekcyjne Gładzie Szpachlowe Siemianowice Śląskie

Zrealizowanie gładzi szpachlowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Rochex ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Staranne Gładzie Na Mokro w Siemianowicach Śląskich

14 opinii
HTS Home&Apartment PARTNER - Staranne Gładzie Na Mokro w Siemianowicach Śląskich

Wykonanie gładzi gipsowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. HTS HomeApartment PARTNER ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Najlepsze Gładzie Szpachlowe

10 opinii
Pat-Bud Agnieszka Moś Wyrobek - Najlepsze Gładzie Szpachlowe Siemianowice Śląskie

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od gładzi szpachlowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Pat-Bud Agnieszka Moś Wyrobek. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

K.S.Complex S.C. BARTOSZ SOPEL, ANNA SOPEL

3 opinie
K.S.Complex S.C. BARTOSZ SOPEL, ANNA SOPEL - Znakomite Gładzie Gipsowe Siemianowice Śląskie

Potrzebujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Trafiłeś w dobre miejsce - K.S.Complex S.C. BARTOSZ SOPEL ANNA SOPEL jest do Twoich usług. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Siemianowice Śląskie

3 opinie
Extremo - Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Siemianowice Śląskie

Wciąż szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Extremo. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Jeśli chcesz poznać dokładną wycenę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Doskonałej Jakości Gładzie Na Mokro

14 opinii
FHUSTANTOM-BUD - Doskonałej Jakości Gładzie Na Mokro Siemianowice Śląskie

Właśnie wybierasz godnego zaufania specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? FHUSTANTOM-BUD jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się od razu - warto.

Staranne Gładzie Gipsowe Siemianowice Śląskie

11 opinii
Jacek Rajnicki - Staranne Gładzie Gipsowe Siemianowice Śląskie

Według Ciebie staranne gładzie gipsowe to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - sprawdź!

DONAR Marcin Mróz

5 opinii
DONAR Marcin Mróz - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Siemianowice Śląskie

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry DONAR Marcin Mróz. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Siemianowicach Śląskich (16)

Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m², Siemianowice Śląskie

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-07-12 do 2024-07-15

 • Siemianowice Śląskie

Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m², Siemianowice Śląskie

Przekonaj się, że Zleceniodawcy zlecający położenie gładzi są sprawdzeni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od położenia gładzi. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

2024-07-01 do 2024-07-09

 • Siemianowice Śląskie

Położenie gładzi, 101-200m², Siemianowice Śląskie

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-06-17 do 2024-06-25

 • Siemianowice Śląskie

Szukam firmy do położenia gładzi, 586m², Siemianowice Śląskie

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 586m² Rodzaj prac: szlifowanie, malowanie Informacje dodatkowe: Witam mam do połozenia 586 m2 gładzi wraz z malowaniem oraz dodatkowo około 150...

2024-04-25 do 2024-05-03

 • Siemianowice Śląskie

Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m², Siemianowice Śląskie

Miejsce położenia gładzi: sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szlifowanie Informacje dodatkowe: Mam do wykonania 0koło 46 m2 gładzi na sufitach w Siemianowicach Śl. Termin skorzystania z ofer...

2024-04-19 do 2024-04-27

 • Siemianowice Śląskie

Położenie Gładzi Siemianowice Śląskie

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-14 do 2024-03-22

 • Siemianowice Śląskie

Gładzenie Ścian Siemianowice Śląskie

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: malowanie Informacje dodatkowe: Malowanie i gładź na mały przedpokój w bloku Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termi...

2024-03-07 do 2024-03-07

 • Siemianowice Śląskie

Zapytanie o położenia gładzi, 21-50m², Siemianowice Śląskie

W dalszym ciągu masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako profesjonalista od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

2024-02-24 do 2024-03-03

 • Siemianowice Śląskie

Staranne Gładzie Siemianowice Śląskie

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Siemianowic Śląskich. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2024-02-22 do 2024-03-01

 • Siemianowice Śląskie

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 20m², Siemianowice Śląskie

Pragniesz znaleźć Zlecającego jako solidny fachowiec z zakresu rewelacyjnego gładzenia ścian z Siemianowic Śląskich? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Siemianowice Śląskie

Położenie gładzi, do 20m², Siemianowice Śląskie

Ten Klient wprowadził zapytanie "Położenie gładzi, do 20m²". Wykonaj zlecenie pierwszorzędnego kładzenia gładzi jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia działalności z Siemianowic Śląskich i przyległych powiatów. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Siemianowice Śląskie

Porządne Gładzie

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21-50m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z Siemianowic Śląskich i okolic. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Siemianowice Śląskie

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 301-500m², Siemianowice Śląskie

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, gruntowaie, malowanie (cały komplet) Informacje dodatkowe: Wykonać kompleksowe prac na ścianach,...

2024-02-10 do 2024-02-18

 • Siemianowice Śląskie

Profesjonalne Gładzie

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od gładzi szukasz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na położenie gładzi, do 20m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-02-07 do 2024-02-15

 • Siemianowice Śląskie

Fantastyczne Położenie Gładzi

Upewnij się, że Konsumenci zlecający położenie gładzi są pewni. Skontaktuj się z nim jako ekspert od położenia gładzi. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Siemianowice Śląskie

Solidne Gładzie

Na wypadek jeśli jako profesjonalista od gładzi szukasz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 101-200m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Siemianowic Śląskich bez wątpienia pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

2024-01-11 do 2024-01-19

 • Siemianowice Śląskie
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty