Kategorie
Szukaj

Gładzie w Tarnowskich Górach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
649 076 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Tarnowskich Górach

House-Remo

29 opinii
Gładzie Tarnowskie Góry

Zaufaj specjalistom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij House-Remo. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Pat-Bud Agnieszka Moś Wyrobek

10 opinii
Pat-Bud Agnieszka Moś Wyrobek - Świetne Gładzie Gipsowe Tarnowskie Góry

Właśnie wybierasz rzetelnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Pat-Bud Agnieszka Moś Wyrobek jest na to skuteczną metodą. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Rewelacyjne Gładzie Gipsowe w Tarnowskich Górach

1 opinia
DAN-PRO - Rewelacyjne Gładzie Gipsowe w Tarnowskich Górach

Gdy szukasz rewelacyjnej współpracy to eksperci z DAN-PRO są dla Ciebie idealni. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Poltex Krzysztof Nawrat

31 opinii
Poltex Krzysztof Nawrat - Najlepsze Kładzenie Gładzi Tarnowskie Góry

Bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kładzenie gładzi. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zobacz!

Perfekcyjne Gładzie Tarnowskie Góry

13 opinii
PHU FLOTA Michał Wiszowaty - Perfekcyjne Gładzie Tarnowskie Góry

Pracownicy PHU FLOTA Michał Wiszowaty to specjaliści w swoim fachu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży gładzi. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Adam Sarnecki

5 opinii
Adam Sarnecki - Profesjonalne Położenie Gładzi Tarnowskie Góry

Pragniesz znaleźć solidnego fachowca z zakresu profesjonalnego położenia gładzi, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Adam Sarnecki jest gotowa Ci pomóc. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Staranne Gładzie Bezpyłowe

12 opinii
FUB GREAT - Staranne Gładzie Bezpyłowe Tarnowskie Góry

Pracownicy FUB GREAT to specjaliści w swoim fachu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży gładzi. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Przedsiębiorstwo Budowlane Limax Sp. z o.o.

10 opinii
Przedsiębiorstwo Budowlane Limax Sp. z o.o. - Porządne Gładzie Na Mokro Tarnowskie Góry

Zaufaj fachowcom w dziedzinie gładzi na mokro i zatrudnij Przedsiębiorstwo Budowlane Limax Sp. z o.o.. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Wyjątkowe Gładzenie Ścian Tarnowskie Góry

14 opinii
HTS Home&Apartment PARTNER - Wyjątkowe Gładzenie Ścian Tarnowskie Góry

Uniknij problemów i zleć swoje zadanie tym fachowcom od gładzenia ścian z miejscowości Tarnowskie Góry. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

P.H.U TESTA

4 opinie
P.H.U TESTA - Znakomite Gładzie Gipsowe Tarnowskie Góry

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij P.H.U TESTA. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Tarnowskich Górach (18)

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 51-100m², Tarnowskie Góry

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-03 do 2024-05-11

 • Tarnowskie Góry

Staranne Gładzie Tarnowskie Góry

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-28 do 2024-05-06

 • Miasteczko Śląskie

Perfekcyjne Gładzie

Jeszcze możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako specjalista od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Tarnowskie Góry

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21-50m², Tarnowskie Góry

Jeśli konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od kładzenia gładzi to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21-50m². Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Tarnowskie Góry

Profesjonalne Gładzenie Ścian Tarnowskie Góry

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-06 do 2024-02-14

 • Pyrzowice

Szukam firmy do położenia gładzi, 750m², Tarnowskie Góry

Poszukujesz zleceniodawcy jako specjalista od solidnego gładzenia ścian w rejonie Tarnowskich Gór lub w okolicznych miastach? Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-01-20 do 2024-01-28

 • Tarnowskie Góry

Kładzenie Gładzi Tarnowskie Góry

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-12-11 do 2023-12-19

 • Tarnowskie Góry

Solidne Położenie Gładzi Tarnowskie Góry

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 175m² Rodzaj prac: Tynkowanie Informacje dodatkowe: Położenie gipsu na siatce. Montaż narożników pod gips. Tynkowanie około 5m2 - otwór drzwiow...

2024-01-07 do 2024-01-12

 • Bytom

Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-31 do 2024-01-31

 • Bytom

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-200m², Bytom

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Bytom

Doskonałe Położenie Gładzi

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na doskonałe położenie gładzi w rejonie Bytomia i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej profesjonalnej firmy. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Bytom

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21-50m², Bytom

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-03-04 do 2024-03-12

 • Bytom

Położenie gładzi, do 20m², Bytom

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Bytom

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 101-200m², Bytom

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: Tynkowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Bytom

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m²". Wykonaj zlecenie perfekcyjnego kładzenia gładzi jako specjalista w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji zleceń z Bytomia i okolicznych powiatów. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Bytom

Gładzie

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-20 do 2024-04-28

 • Bytom

Zapytanie o położenia gładzi, 21-50m², Bytom

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-12-17 do 2023-12-17

 • Bytom

Gładzenie Ścian

Poszukujesz pracy jako fachowiec od wyjątkowego gładzenia ścian w rejonie Bytomia lub w pobliskim rejonie? Wybierz numer i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Bytom
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty