Kategorie
Szukaj

Gładzie w Kłobucku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 480 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Kłobucku

MAT-MAC MATEUSZ Krajewski

5 opinii
Gładzie Kłobuck

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to główne zalety firmy, której specjalnością jest położenie gładzi. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Easy Finish-Glazurnictwo i Wykończenia Wnętrz

5 opinii
Easy Finish-Glazurnictwo i Wykończenia Wnętrz - Solidne Położenie Gładzi Kłobuck

Potrzebujesz specjalistów od solidnego położenia gładzi w miejscowości Kłobuck lub w pobliskich powiatach? Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

PRO-CONSTRUCTOR

3 opinie
PRO-CONSTRUCTOR - Porządne Gładzie Bezpyłowe Kłobuck

Właśnie wybierasz rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? PRO-CONSTRUCTOR będzie najszybszą drogą. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Krzysztof Błaszczyk

1 opinia
Krzysztof Błaszczyk - Doskonałej Jakości Gładzie Bezpyłowe Kłobuck

Zaufaj ekspertom w dziedzinie gładzi bezpyłowych i zatrudnij Krzysztof Błaszczyk. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Aby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Najlepsze Gładzie Na Mokro Kłobuck

1 opinia
Dawid Roman "RomArt" - Najlepsze Gładzie Na Mokro Kłobuck

Jesteś zdania, że najlepsze gładzie na mokro to skomplikowane zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Ażeby otrzymać wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Zakład Murarski Ryszard Mrozek

1 opinia
Zakład Murarski Ryszard Mrozek - Pierwszorzędne Gładzie Szpachlowe Kłobuck

Uważasz, że pierwszorzędne gładzie szpachlowe to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z Zakład Murarski Ryszard Mrozek doradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe w Kłobucku

2 opinie
Zano - Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe w Kłobucku

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Zano perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

EL-REMO

1 opinia
EL-REMO - Staranne Gładzie Gipsowe Kłobuck

Uważasz, że staranne gładzie gipsowe to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z EL-REMO poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Najlepsze Gładzenie Ścian Kłobuck

2 opinie
Dominik Gotszling- Usługi Budowlane - Najlepsze Gładzenie Ścian Kłobuck

Wiele długich lat pracownicy firmy Dominik Gotszling- Usługi Budowlane świadczą usługi z zakresu najlepszego gładzenia ścian, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Fantastyczne Kładzenie Gładzi

1 opinia
Piotr Florek - Fantastyczne Kładzenie Gładzi Kłobuck

Myślisz, że staranne gładzie gipsowe to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Kłobucku (15)

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m², Gruszewnia

Zrealizowanie gładzi dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Gruszewnia

Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian Kłobuck

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: tynki Informacje dodatkowe: tynki gipsowe Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Kłobuck

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Kłobuck

Rewelacyjne kładzenie gładzi to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w branży. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Częstochowa

Dam zlecenie na położenie gładzi, 51-100m², Częstochowa

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie Informacje dodatkowe: Zakres prac to : zdjęcie tapet, oczyszczenie ścian i położenie gładzi gipsowej w jedn...

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Częstochowa

Położenie gładzi, 200m², Częstochowa

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 200m² Rodzaj prac: szlifowanie Informacje dodatkowe: Zakres prac. Przygotowanie ścian i sufitów do gładzi, dwu krotne gruntowanie, dwu krotne gipso...

2024-04-04 do 2024-04-06

 • Częstochowa

Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m², Częstochowa

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na fantastyczne położenie gładzi w rejonie Częstochowy i szukasz najlepszych zleceń to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej fachowej firmy. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2024-04-24 do 2024-05-02

 • Częstochowa

Szukam firmy do położenia gładzi, 550m², Częstochowa

Zdecyduj się na prace dotyczące pierwszorzędnego gładzenia ścian od sprawdzonych Klientów zainteresowanych daniem pracy na terenie Częstochowy lub okolicy. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

2024-01-11 do 2024-01-19

 • Częstochowa

Zapytanie o położenia gładzi, 101-200m², Częstochowa

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-16 do 2024-03-24

 • Częstochowa

Solidne Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie, malowanie Informacje dodatkowe: gipsowanie, malowanie na gotowo Termin skorzystania z oferty: 2024-05-14...

2024-05-12 do 2024-05-20

 • Częstochowa

Położenie gładzi, 101-200m², Pajęczno

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-19 do 2024-05-27

 • Pajęczno

Zlecę położenie gładzi, 201-300m², Ciasna

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Ciasna

Szukam firmy do położenia gładzi, 301-500m², Boronów

Miejsce położenia gładzi: tylko ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-07-05 do 2024-07-05

 • Boronów

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

Jeżeli realizujesz zlecenia na rewelacyjne kładzenie gładzi w rejonie Olesna i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o położenia gładzi, 101-200m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej doświadczonej firmy. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-04-25 do 2024-04-26

 • Olesno

Zapytanie o położenia gładzi, 1000m², Wierzchlas

Szukasz zlecenia jako ekspert od perfekcyjnego gładzenia ścian w rejonie Łódzkiego lub w okolicznych miastach? Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

2024-05-24 do 2024-06-01

 • Wierzchlas

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21-50m², Sadów

Nadal jesteś w stanie odpowiedzieć na zapytanie Zlecającego jako dobra firma od gładzi. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-05-15 do 2024-05-16

 • Sadów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty