Kategorie
Szukaj

Gładzie w Mysłowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 982 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Mysłowicach

Pierwszorzędne Gładzie Mysłowice

1 opinia
Gładzie Mysłowice

Oferuje usługi z zakresu gładzi od kilku lat, przede wszystkich na obszarze Mysłowic, ale także przyległych miast. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

METRówka

4 opinie
METRówka - Perfekcyjne Gładzie Gipsowe Mysłowice

Szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Zaufaj doświadczeniu METRówka. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Staranne Gładzie Na Mokro

4 opinie
Pat-Rem - Staranne Gładzie Na Mokro Mysłowice

Według Ciebie staranne gładzie na mokro to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Pat-Rem udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi

1 opinia
Andrzej Sytko - Wyjątkowe Kładzenie Gładzi Mysłowice

Jeżeli szukasz wyjątkowego kładzenia gładzi i poszukujesz najlepszych rozwiązań to wykorzystaj doświadczenie Andrzej Sytko. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

DEWE

2 opinie
DEWE - Solidne Położenie Gładzi Mysłowice

Potrzebujesz specjalistów od solidnego położenia gładzi w miejscowości Mysłowice lub w pobliskich powiatach? Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

GIPS-POL Grzegorz Majerski

5 opinii
GIPS-POL Grzegorz Majerski - Perfekcyjne Gładzie Mysłowice

Pracownicy GIPS-POL Grzegorz Majerski to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z branży perfekcyjnego gładzi. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Mysłowice

1 opinia
Osoba prywatna - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Mysłowice

Jeżeli poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Osoba prywatna perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Staranne Gładzie Bezpyłowe w Mysłowicach

8 opinii
Usługi Remontowo Budowlane Leszek Juraszek - Staranne Gładzie Bezpyłowe w Mysłowicach

Zaufaj specjalistom w dziedzinie gładzi bezpyłowych i zatrudnij Usługi Remontowo Budowlane Leszek Juraszek. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

F.H.U.T. "OLCAR"

12 opinii
F.H.U.T. "OLCAR" - Doskonałej Jakości Gładzie Bezpyłowe Mysłowice

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie gładzi bezpyłowych i zatrudnij F.H.U.T. OLCAR. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Józef Buchalik

10 opinii
Józef Buchalik - Świetne Gładzie Bezpyłowe Mysłowice

Potrzebujesz profesjonalistów od gładzi bezpyłowych? Wykorzystaj kompetencje Józef Buchalik. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Mysłowicach (18)

Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m², Mysłowice

Zrealizowanie gładzi dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Mysłowice

Doskonałej Jakości Gładzie Mysłowice

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Mysłowice

Zapytanie o położenia gładzi, 301-500m², Mysłowice

Zrealizuj zlecenie fantastycznego kładzenia gładzi o treści "Zapytanie o położenia gładzi, 301-500m²", jako specjalista z miejscowości Mysłowice. Przekonaj klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Mysłowic nie masz sobie równych. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2024-02-19 do 2024-02-19

 • Mysłowice

Położenie gładzi, 21-50m², Sosnowiec

Wykonaj zadanie doskonałego położenia gładzi o treści "Położenie gładzi, 21-50m²", jako ekspert z miejscowości Sosnowiec. Ujmij klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Sosnowca jesteś jednym z najlepszych. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2024-03-08 do 2024-03-16

 • Sosnowiec

Doskonałe Kładzenie Gładzi Mysłowice

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: 2024-05-02...

2024-04-28 do 2024-05-06

 • Sosnowiec

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 51-100m², Sosnowiec

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Sosnowiec

Położenie gładzi, 180m², Sosnowiec

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 180m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Sosnowiec

Najlepsze Kładzenie Gładzi

Zrealizuj zlecenie najlepszego kładzenia gładzi o treści "Położenie gładzi, 51-100m²", jako profesjonalista z miejscowości Sosnowiec. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że na terenie Sosnowca jesteś w ścisłej czołówce. Już teraz określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-12-13 do 2023-12-21

 • Sosnowiec

Zapytanie o położenie gładzi, 36m², Sosnowiec

Zrealizuj usługę fantastycznego położenia gładzi o treści "Zapytanie o położenie gładzi, 36m²", jako ekspert z miejscowości Sosnowiec. Przekonaj klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Sosnowca nie masz sobie równych. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-12-06 do 2023-12-07

 • Sosnowiec

Doskonałe Gładzenie Ścian Mysłowice

Potrzebujesz klienta jako fachowiec od doskonałego gładzenia ścian w miejscowości Sosnowiec lub w okolicznych miastach? Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Sosnowiec

Kładzenie Gładzi

Potrzebujesz klienta jako ekspert od perfekcyjnego kładzenia gładzi w rejonie Sosnowca lub w pobliskich powiatach? Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-12-29 do 2023-12-30

 • Sosnowiec

Pierwszorzędne Położenie Gładzi Mysłowice

Chcesz wykonać zlecenie na położenie gładzi, a nie znalazłeś Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Szukam firmy do położenia gładzi, 21-50m² to dobry pomysł. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Sosnowiec

Profesjonalne Gładzie

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Sosnowiec

Szukam firmy do położenia gładzi, 51-100m², Sosnowiec

Zrealizuj usługę profesjonalnego gładzenia ścian o treści "Szukam firmy do położenia gładzi, 51-100m²", jako ekspert z miejscowości Sosnowiec. Zdobądź klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Sosnowca jesteś jednym z najlepszych. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Sosnowiec

Wyjątkowe Gładzenie Ścian

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i świadczysz usługi z zakresu gładzenia ścian odpowiedz na zapytanie ofertowe, które ma treść - Położenie gładzi, 51-100m² i zostało napisane przez pewnego Konsumenta. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

2024-02-16 do 2024-02-24

 • Sosnowiec

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi

Nie trać czasu i przyjmij zapytanie o wysokiej klasy kładzenie gładzi z Sosnowca. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

2024-05-11 do 2024-05-19

 • Sosnowiec

Szukam firmy do położenia gładzi, 301-500m², Sosnowiec

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: malowanie Informacje dodatkowe: Nowy budynek. Na ścianach i sufitach tynki cementowo- wapienne. Termin skorzystania z ofert...

2024-01-21 do 2024-01-29

 • Sosnowiec

Najlepsze Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Sosnowiec
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty