Kategorie
Szukaj

Gładzie w Będzinie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 156 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Będzinie

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi Będzin

30 opinii
Gładzie Będzin

Po prostu zleć prace dotyczące kładzenia gładzi fachowcom z miejscowości Będzin. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. Na terenie Będzina są jednymi z najlepszych. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Pat-Bud Agnieszka Moś Wyrobek

10 opinii
Pat-Bud Agnieszka Moś Wyrobek - Doskonałe Gładzie Na Mokro Będzin

Pat-Bud Agnieszka Moś Wyrobek świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Będzin oraz przyległych powiatów. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Rochex

26 opinii
Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Rochex - Profesjonalne Gładzie Gipsowe Będzin

Firma Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Rochex oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z Będzina oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Dydziak sebastian firma remontowo-wykonczeniowa

1 opinia
Dydziak sebastian firma remontowo-wykonczeniowa - Perfekcyjne Gładzie Będzin

Pracownicy Dydziak sebastian firma remontowo-wykonczeniowa to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od gładzi. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Perfekcyjne Położenie Gładzi Będzin

12 opinii
FHU WYPARŁO Karol Wyparło - Perfekcyjne Położenie Gładzi Będzin

Powierz prace dotyczące położenia gładzi profesjonalistom z miejscowości Będzin. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Będzina są w ścisłej czołówce. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

Staranne Gładzie Szpachlowe

1 opinia
BUD-PLAST Artur Pawłowski - Staranne Gładzie Szpachlowe Będzin

Jeżeli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to eksperci z BUD-PLAST Artur Pawłowski są dla Ciebie stworzeni. Żeby uzyskać ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Usługi Remontowe Łukasz Drzewiecki

18 opinii
Usługi Remontowe Łukasz Drzewiecki - Doskonałe Gładzie Będzin

Zawodowcy z Usługi Remontowe Łukasz Drzewiecki to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży gładzi. Ażeby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi

4 opinie
KARWAL - Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi Będzin

Zleć prace dotyczące kładzenia gładzi fachowcom firmy KARWAL z miejscowości Będzin. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Będzina są jednymi z najlepszych. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Solidne Gładzie Gipsowe

1 opinia
PND-BUD Firma remontowo budowlana Karol Wójcikowski - Solidne Gładzie Gipsowe Będzin

W dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia PND-BUD Firma remontowo budowlana Karol Wójcikowski. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Najlepsze Gładzenie Ścian w Będzinie

4 opinie
Damian Hoppe - Najlepsze Gładzenie Ścian w Będzinie

Wiele długich lat pracownicy firmy Damian Hoppe świadczą usługi z zakresu najlepszego gładzenia ścian, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Będzinie (13)

Zlecę położenie gładzi, 21-50m², Wojkowice

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-07-17 do 2024-07-25
dodano wczoraj o 18:51

 • Wojkowice

Zlecę położenie gładzi, do 20m², Wojkowice

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-07-17 do 2024-07-25
dodano wczoraj o 18:42

 • Wojkowice

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 184m², Siewierz

Ten Klient jest zdania, że staranne gładzie to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 184m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś i prześlij ofertę.

2024-06-29 do 2024-07-07

 • Siewierz

Kładzenie Gładzi Będzin

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-21 do 2024-06-29

 • Sławków

Solidne Gładzenie Ścian Będzin

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 100m² Informacje dodatkowe: Gładzie na tynkach gipsowo wapiennych Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Sławków

Gładzenie Ścian

To zlecenie o treści - Zapytanie o położenia gładzi, 101-200m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z miejscowości Śląskie i z sąsiednich miast. Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-04-30 do 2024-05-08

 • Sławków

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Będzin

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 416m², Czeladź

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 416m² Rodzaj prac: Gładzie Informacje dodatkowe: 1.szlifowanie tynków 2.odpylanie 3.gruntowanie 4. aplikacja dwóch warstw gładzi 5. szlifowanie 6.o...

2024-03-31 do 2024-04-08

 • Czeladź

Rewelacyjne Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: malowanie Informacje dodatkowe: Potrzebuje wykonać szpachlowanie i malowanie około 400 m2 Termin skorzystania z oferty:...

2024-03-13 do 2024-03-16

 • Czeladź

Wyjątkowe Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Czeladź

Wysokiej Klasy Położenie Gładzi Będzin

Upewnij się, że Klienci zlecający położenie gładzi są wiarygodni. Wyślij ofertę jako ekspert od położenia gładzi. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Strzyżowice

Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-14 do 2024-01-22

 • Będzin

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: wylewki Informacje dodatkowe: Zlecę położenie gładzi ściany+sufit dom 148 m2. Kubatura ok 632m3. Gładzie gipsowe. Dom w Czel...

2024-01-07 do 2024-01-08

 • Czeladź
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty