Kategorie
Szukaj

Gładzie w Będzinie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
631 845 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Będzinie

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi Będzin

26 opinii
Gładzie Będzin

Po prostu zleć prace dotyczące kładzenia gładzi fachowcom z miejscowości Będzin. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. Na terenie Będzina są jednymi z najlepszych. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

House-Remo

26 opinii
House-Remo - Doskonałe Gładzie Na Mokro Będzin

House-Remo świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Będzin oraz przyległych powiatów. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

Dominik Gips

8 opinii
Dominik Gips - Profesjonalne Gładzie Gipsowe Będzin

Firma Dominik Gips oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z Będzina oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

JGTM

5 opinii
JGTM - Perfekcyjne Gładzie Będzin

Pracownicy JGTM to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od gładzi. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Perfekcyjne Położenie Gładzi Będzin

3 opinie
"MAG-NAR" Paweł Rzepka Firma Remontowo-Wykończeniowa - Perfekcyjne Położenie Gładzi Będzin

Powierz prace dotyczące położenia gładzi profesjonalistom z miejscowości Będzin. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Będzina są w ścisłej czołówce. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

Staranne Gładzie Szpachlowe

2 opinie
Mariusz Krysa - Staranne Gładzie Szpachlowe Będzin

Jeżeli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to eksperci z Mariusz Krysa są dla Ciebie stworzeni. Żeby uzyskać ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

PROFIS

1 opinia
PROFIS - Doskonałe Gładzie Będzin

Zawodowcy z PROFIS to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży gładzi. Ażeby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi

1 opinia
Dydziak sebastian firma remontowo-wykonczeniowa - Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi Będzin

Zleć prace dotyczące kładzenia gładzi fachowcom firmy Dydziak sebastian firma remontowo-wykonczeniowa z miejscowości Będzin. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Będzina są jednymi z najlepszych. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Solidne Gładzie Gipsowe

9 opinii
FHU WYPARŁO Karol Wyparło - Solidne Gładzie Gipsowe Będzin

W dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia FHU WYPARŁO Karol Wyparło. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Najlepsze Gładzenie Ścian w Będzinie

18 opinii
Usługi Remontowe Łukasz Drzewiecki - Najlepsze Gładzenie Ścian w Będzinie

Wiele długich lat pracownicy firmy Usługi Remontowe Łukasz Drzewiecki świadczą usługi z zakresu najlepszego gładzenia ścian, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Będzinie (15)

Położenie Gładzi Będzin

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-14 do 2024-01-22

 • Będzin

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi Będzin

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: wylewki Informacje dodatkowe: Zlecę położenie gładzi ściany+sufit dom 148 m2. Kubatura ok 632m3. Gładzie gipsowe. Dom w Czel...

2024-01-07 do 2024-01-08

 • Czeladź

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 51-100m², Czeladź

Zleceniodawca szuka świetnej jakości wykonywanych usług, pisząc - Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 51-100m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Czeladź

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 30m², Tuliszów

Ten Klient jest zdania, że doskonałe gładzie to skomplikowane zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 30m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista pomożesz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Tuliszów

Szlifowanie ścian, sufitów, 101-300m², Przeczyce

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-13 do 2023-10-21

 • Przeczyce

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m², Przeczyce

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który pisze - "Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-10-13 do 2023-10-21

 • Przeczyce

Szlifowanie ścian, sufitów, do 100m², Mierzęcice

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-11 do 2023-10-19

 • Mierzęcice

Gładzenie Ścian Będzin

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 36m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-12-06 do 2023-12-07

 • Sosnowiec

Położenie gładzi, 51-100m², Sosnowiec

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-12-13 do 2023-12-21

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na położenie gładzi, do 20m², Sosnowiec

Wykonanie gładzi dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Dam zlecenie na położenie gładzi, do 20m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Żeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2023-12-29 do 2023-12-30

 • Sosnowiec

Zapytanie o położenie gładzi, 64m², Sosnowiec

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 64m² Informacje dodatkowe: Zwykła gładź pod malowanie Termin rozpoczęcia prac: 2024-07-15...

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m², Sosnowiec

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie gładzi ok. 140 m2, z usuwaniem powłoki wcześniejszej. Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny te...

2023-10-03 do 2023-10-11

 • Sosnowiec

Położenie gładzi, 51-100m², Sosnowiec

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-16 do 2024-02-24

 • Sosnowiec

Perfekcyjne Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: malowanie Informacje dodatkowe: Nowy budynek. Na ścianach i sufitach tynki cementowo- wapienne. Termin skorzystania z ofert...

2024-01-21 do 2024-01-29

 • Sosnowiec

Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, gruntowaie, malowanie (cały komplet) Informacje dodatkowe: Wykonać kompleksowe prac na ścianach,...

2024-02-10 do 2024-02-18

 • Siemianowice Śląskie
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty