Kategorie
Szukaj

Gładzie w Jastrzębiu Zdroju

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
649 080 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Jastrzębiu Zdroju

Pat-Bud Agnieszka Moś Wyrobek

10 opinii
Gładzie Jastrzębie-Zdrój

W przypadku, gdy szukasz najlepszego kładzenia gładzi i szukasz rozwiązań z najwyższej półki to Pat-Bud Agnieszka Moś Wyrobek jest do Twoich usług. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Doskonałe Gładzie w Jastrzębiu Zdroju

3 opinie
BETA ENERGO - Doskonałe Gładzie w Jastrzębiu Zdroju

Firma BETA ENERGO to prawdziwi profesjonaliści w dziedzinie gładzi. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w rejonie Jastrzębia Zdroju. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Jastrzębie-Zdrój

9 opinii
F.P.H.U. ROMEX - Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Jastrzębie-Zdrój

Zaufaj specjalistom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij F.P.H.U. ROMEX. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Znakomite Gładzie Gipsowe

17 opinii
Firma Remontowo-Budowlana Hiruk Arkadiusz - Znakomite Gładzie Gipsowe Jastrzębie-Zdrój

Uwierz ekspertom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Firma Remontowo-Budowlana Hiruk Arkadiusz. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

PRECYZJA

3 opinie
PRECYZJA - Solidne Gładzie Na Mokro Jastrzębie-Zdrój

Uwierz fachowcom w dziedzinie gładzi na mokro i zatrudnij PRECYZJA. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś.

Najlepsze Gładzie Gipsowe Jastrzębie-Zdrój

8 opinii
Madera - Najlepsze Gładzie Gipsowe Jastrzębie-Zdrój

Zrealizowanie gładzi gipsowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. Madera ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Ażeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Usługi Ogólnobudowlane i Wykończeniowe

5 opinii
Usługi Ogólnobudowlane i Wykończeniowe - Profesjonalne Gładzie Jastrzębie-Zdrój

Właśnie wybierasz wartego zaufania specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Usługi Ogólnobudowlane i Wykończeniowe będzie najszybszą drogą. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Pierwszorzędne Kładzenie Gładzi

1 opinia
FUH Wojciech Wuwer - Pierwszorzędne Kładzenie Gładzi Jastrzębie-Zdrój

Stworzona z zamiłowania do gładzi firma oferuje pierwszorzędne kładzenie gładzi na terenie Jastrzębia Zdroju, jak również pobliskich miast i powiatów. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Perfekcyjne Gładzie

3 opinie
FixHome - Perfekcyjne Gładzie Jastrzębie-Zdrój

Osoby z FixHome to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny gładzi. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

WISZ INVEST

2 opinie
WISZ INVEST - Fantastyczne Położenie Gładzi Jastrzębie-Zdrój

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to główne zalety firmy, której specjalnością jest położenie gładzi. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Jastrzębiu Zdroju (18)

Dam zlecenie na położenie gładzi, do 20m², Jastrzębie-Zdrój

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-11 do 2024-06-19

 • Jastrzębie-Zdrój

Położenie gładzi, 201-300m², Jastrzębie-Zdrój

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Aby otrzymać Klienta skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

2024-04-21 do 2024-04-29

 • Jastrzębie-Zdrój

Położenie Gładzi Jastrzębie-Zdrój

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Jastrzębie-Zdrój

Położenie gładzi, 101-200m², Jastrzębie-Zdrój

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Jastrzębie-Zdrój

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Jastrzębie-Zdrój

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 80m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Jastrzębie-Zdrój

Położenie Gładzi

Wykonaj zadanie solidnego położenia gładzi o treści "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 51-100m²", jako profesjonalista z miejscowości Śląskie. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Śląskiego jesteś jednym z najlepszych. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

2024-06-19 do 2024-06-27
dodano wczoraj o 21:18

 • Skrzyszów

Położenie gładzi, 201-300m², Krostoszowice

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-04 do 2024-06-12

 • Krostoszowice

Doskonałe Gładzie Jastrzębie-Zdrój

Ten Klient jeszcze szuka dobrej firmy od gładzi. Napisał zlecenie o treści - Położenie gładzi, 21-50m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Aby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Marklowice

Zlecę położenie gładzi, 51-100m², Żory

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Żory

Dam zlecenie na położenie gładzi, do 20m², Żory

Szukasz zlecenia do wykonania jako solidny fachowiec z zakresu solidnego gładzenia ścian? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-06-10 do 2024-06-18

 • Żory

Solidne Gładzie

Ten Klient myśli, że solidne gładzie to niełatwe zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Położenie gładzi, 51-100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista doradzisz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej.

2024-03-04 do 2024-03-12

 • Żory

Solidne Położenie Gładzi

Jeśli dobra cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje główne zalety jako fachowca od położenia gładzi to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Zapytanie o położenia gładzi, 51-100m². Pokaż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Wodzisław Śląski

Zapytanie o położenia gładzi, 57m², Wodzisław Śląski

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 57m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Wodzisław Śląski

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-200m², Wodzisław Śląski

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-12-28 do 2024-01-05

 • Wodzisław Śląski

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 51-100m², Studzionka

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-09 do 2024-06-17

 • Studzionka

Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 101-200m² Rodzaj prac: szpachlowanie Informacje dodatkowe: położenie gładzi na płytach kartonowo-gipsowych. Termin skorzystania z oferty: w ciągu ...

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Radlin

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 51-100m², Radlin

Zleceniodawca poszukuje dobrej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 51-100m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Zaprezentuj wyjątkową ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-03-10 do 2024-03-18

 • Radlin

Zapytanie o położenia gładzi, 400m², Rudziczka

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 400m² Rodzaj prac: szpachlowanie Informacje dodatkowe: w załączniku wymagania Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-21 do 2024-03-29

 • Rudziczka
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty