Kategorie
Szukaj

Gładzie w Rybniku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 703 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Rybniku

Najlepsze Gładzie Na Mokro w Rybniku

30 opinii
Gładzie Rybnik

Jesteś zdania, że najlepsze gładzie na mokro to skomplikowane zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Ażeby otrzymać wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Kompleksowe wykończenia wnętrz

13 opinii
Kompleksowe wykończenia wnętrz - Znakomite Gładzie Gipsowe Rybnik

Kompleksowe wykończenia wnętrz świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Rybnika i z sąsiednich miast. Nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi Rybnik

7 opinii
MOGIELICA.pro - Wyjątkowe Kładzenie Gładzi Rybnik

Wiele długich lat pracownicy firmy MOGIELICA.pro świadczą usługi z zakresu kładzenia gładzi, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Doskonałe Gładzie Gipsowe

27 opinii
DAMONT DAWID PLUTA - Doskonałe Gładzie Gipsowe Rybnik

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z kwalifikacji DAMONT DAWID PLUTA. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe

12 opinii
" JABE " GRZEGORZ GUZEK - Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Rybnik

Zaufaj specjalistom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij JABE GRZEGORZ GUZEK. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Świetne Gładzie Bezpyłowe

11 opinii
WOMAR - Świetne Gładzie Bezpyłowe Rybnik

Jesteś zdania, że świetne gładzie bezpyłowe to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - specjaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Staranne Gładzie Na Mokro

5 opinii
F.H.U. Bud Zyn - Staranne Gładzie Na Mokro Rybnik

Przygotowanie gładzi na mokro będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. F.H.U. Bud Zyn ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Profesjonalne Gładzie Rybnik

4 opinie
Usługi remontowo-budowlane - Profesjonalne Gładzie Rybnik

Osoby z Usługi remontowo-budowlane to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od profesjonalnego gładzi. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Najlepsze Gładzenie Ścian

5 opinii
Seweryn Koszelorz - Najlepsze Gładzenie Ścian Rybnik

Wiele długich lat pracownicy firmy Seweryn Koszelorz świadczą usługi z zakresu najlepszego gładzenia ścian, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

REMONTER Łukasz Wawro

1 opinia
REMONTER Łukasz Wawro - Doskonałe Gładzenie Ścian Rybnik

Powierz usługę gładzenia ścian profesjonalistom firmy REMONTER Łukasz Wawro z miejscowości Rybnik. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Rybnika są jednymi z najlepszych. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Rybniku (18)

Staranne Gładzie Rybnik

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 33m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Rybnik

Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian Rybnik

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Rybnik

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 201-300m², Rybnik

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szlifowanie Informacje dodatkowe: Na tynki gipsowe chcę położyć gładzie i pomalować na biało, położyć panele vinylowe na...

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Rybnik

Profesjonalne Kładzenie Gładzi Rybnik

To zlecenie o treści - Szukam firmy do położenia gładzi, 600m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Rybnik i z sąsiednich miast. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Rybnik

Zlecę położenie gładzi, 21-50m², Rybnik

Kładzenie gładzi to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako doświadczony fachowiec w tym fachu. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Rybnik

Położenie gładzi, 101-300m², Rybnik

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-12 do 2023-10-20

 • Rybnik

Fantastyczne Kładzenie Gładzi

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-10 do 2024-03-18

 • Radlin

Najlepsze Położenie Gładzi Rybnik

Jeśli pracujesz od lat i wykonujesz usługi z zakresu najlepszego położenia gładzi wykonaj zlecenie, które ma treść - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-200m² i zostało złożone przez pewnego Zleceniodawcę. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Radlin

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Marklowice

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-17 do 2024-02-25

 • Czerwionka-Leszczyny

Najlepsze Gładzie

Jeszcze możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-11-30 do 2023-12-08

 • Czerwionka-Leszczyny

Profesjonalne Gładzenie Ścian

Szukasz pracy jako ekspert od profesjonalnego gładzenia ścian w rejonie Wodzisławia Śląskiego lub w pobliskich miastach? Ustal pasujący termin już teraz!

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Wodzisław Śląski

Pierwszorzędne Gładzenie Ścian

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-11-25 do 2023-12-03

 • Wodzisław Śląski

Zapytanie o położenia gładzi, 57m², Wodzisław Śląski

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 57m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Wodzisław Śląski

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-200m², Wodzisław Śląski

Wykonaj zadanie doskonałego położenia gładzi o treści "Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-200m²", jako ekspert z miejscowości Wodzisław Śląski. Ujmij klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Wodzisławia Śląskiego jesteś jednym z najlepszych. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2023-12-28 do 2024-01-05

 • Wodzisław Śląski

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 201-300m², Pszów

Masz zamiar wykonać zlecenie na gładzenie ścian, a nie masz Klienta? Nawiązanie współpracy w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 201-300m² to dobry wybór. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2024-04-05 do 2024-04-13

 • Pszów

Solidne Położenie Gładzi

Jeśli dobra cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje główne zalety jako fachowca od położenia gładzi to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Zapytanie o szlifowanie ścian, sufitów, do 100m². Pokaż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

2023-10-11 do 2023-10-19

 • Pstrążna

Pierwszorzędne Gładzie

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Żory
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty