Kategorie
Szukaj

Gładzie w Rybniku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
631 874 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Rybniku

Najlepsze Gładzie Na Mokro w Rybniku

24 opinie
Gładzie Rybnik

Jesteś zdania, że najlepsze gładzie na mokro to skomplikowane zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Ażeby otrzymać wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Krzysztof Bukarz BUMAL

1 opinia
Krzysztof Bukarz BUMAL - Znakomite Gładzie Gipsowe Rybnik

Krzysztof Bukarz BUMAL świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Rybnika i z sąsiednich miast. Nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi Rybnik

12 opinii
" JABE " GRZEGORZ GUZEK - Wyjątkowe Kładzenie Gładzi Rybnik

Wiele długich lat pracownicy firmy JABE GRZEGORZ GUZEK świadczą usługi z zakresu kładzenia gładzi, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Doskonałe Gładzie Gipsowe

11 opinii
WOMAR - Doskonałe Gładzie Gipsowe Rybnik

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z kwalifikacji WOMAR. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe

4 opinie
Usługi remontowo-budowlane - Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Rybnik

Zaufaj specjalistom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Usługi remontowo-budowlane. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Świetne Gładzie Bezpyłowe

5 opinii
F.H.U. Bud Zyn - Świetne Gładzie Bezpyłowe Rybnik

Jesteś zdania, że świetne gładzie bezpyłowe to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - specjaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Staranne Gładzie Na Mokro

5 opinii
Seweryn Koszelorz - Staranne Gładzie Na Mokro Rybnik

Przygotowanie gładzi na mokro będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Seweryn Koszelorz ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Profesjonalne Gładzie Rybnik

1 opinia
REMONTER Łukasz Wawro - Profesjonalne Gładzie Rybnik

Osoby z REMONTER Łukasz Wawro to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od profesjonalnego gładzi. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Najlepsze Gładzenie Ścian

28 opinii
Krzysztof Dajka - Najlepsze Gładzenie Ścian Rybnik

Wiele długich lat pracownicy firmy Krzysztof Dajka świadczą usługi z zakresu najlepszego gładzenia ścian, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Stalwoj

2 opinie
Stalwoj - Doskonałe Gładzenie Ścian Rybnik

Powierz usługę gładzenia ścian profesjonalistom firmy Stalwoj z miejscowości Rybnik. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Rybnika są jednymi z najlepszych. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Rybniku (14)

Profesjonalne Kładzenie Gładzi Rybnik

To zlecenie o treści - Szukam firmy do położenia gładzi, 600m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Rybnik i z sąsiednich miast. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Rybnik

Zlecę położenie gładzi, 21-50m², Rybnik

Kładzenie gładzi to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako doświadczony fachowiec w tym fachu. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Rybnik

Położenie gładzi, 101-300m², Rybnik

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-12 do 2023-10-20

 • Rybnik

Położenie gładzi, do 100m², Rybnik

Gładzenie ścian to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako jeden z najlepszych w tej dziedzinie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2023-09-27 do 2023-10-05

 • Rybnik

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian Rybnik

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Gładz szybkoschnaca Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-25 do 2023-10-03

 • Rybnik

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi Rybnik

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-17 do 2024-02-25

 • Czerwionka-Leszczyny

Najlepsze Gładzie Rybnik

Jeszcze możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-11-30 do 2023-12-08

 • Czerwionka-Leszczyny

Położenie gładzi, 101-300m², Czerwionka-Leszczyny

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Położenie gładzi, szlifowanie, gruntowanie i przygotowanie do malowania Termin rozpoczęcia prac: 2024-10-31...

2023-09-30 do 2023-10-08

 • Czerwionka-Leszczyny

Profesjonalne Gładzenie Ścian

Szukasz pracy jako ekspert od profesjonalnego gładzenia ścian w rejonie Wodzisławia Śląskiego lub w pobliskich miastach? Ustal pasujący termin już teraz!

2024-02-26 do 2024-03-05
dodano 4 dni temu

 • Wodzisław Śląski

Pierwszorzędne Gładzenie Ścian

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-11-25 do 2023-12-03

 • Wodzisław Śląski

Zapytanie o położenia gładzi, 57m², Wodzisław Śląski

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 57m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Wodzisław Śląski

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-200m², Wodzisław Śląski

Wykonaj zadanie doskonałego położenia gładzi o treści "Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-200m²", jako ekspert z miejscowości Wodzisław Śląski. Ujmij klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Wodzisławia Śląskiego jesteś jednym z najlepszych. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2023-12-28 do 2024-01-05

 • Wodzisław Śląski

Solidne Położenie Gładzi

Jeśli dobra cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje główne zalety jako fachowca od położenia gładzi to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Zapytanie o szlifowanie ścian, sufitów, do 100m². Pokaż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

2023-10-11 do 2023-10-19

 • Pstrążna

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m², Żory

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-10-28 do 2023-11-05

 • Żory
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty