Kategorie
Szukaj

Gładzie w Żywcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
649 084 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Żywcu

Najlepsze Gładzie Bezpyłowe

1 opinia
Gładzie Żywiec

Krzysztof Krzyzowski. MACH-POL świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Żywiec i z sąsiednich miast. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

GOLD-BUD Dawid Staszewski

70 opinii
GOLD-BUD Dawid Staszewski - Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe Żywiec

Jeśli poszukujesz dobrej współpracy to specjaliści z GOLD-BUD Dawid Staszewski są dla Ciebie stworzeni. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - sprawdź!

Profesjonalne Gładzie Szpachlowe

40 opinii
USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE ''ADMAKS'' Adam Filip - Profesjonalne Gładzie Szpachlowe Żywiec

Na wypadek jeśli wciąż szukasz profesjonalistów od gładzi szpachlowych to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE ADMAKS Adam Filip. Żywiec to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

PET-BUD

5 opinii
PET-BUD - Profesjonalne Gładzie Żywiec

Oferuje usługi z zakresu gładzi od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Żywca, ale także przyległych powiatów. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się!

Solidne Gładzenie Ścian

8 opinii
SOLIDOM - FIRMA REMONTOWO BUDOWLANE <<OCIEPLENIA>> - Solidne Gładzenie Ścian Żywiec

Wybierz tych specjalistów jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do solidnego gładzenia ścian w miejscowości Żywiec lub okolicy. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Najlepsze Gładzie Na Mokro Żywiec

1 opinia
Mach BUD - Najlepsze Gładzie Na Mokro Żywiec

Właśnie wybierasz godnego zaufania specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Mach BUD z Żywca jest na to skuteczną metodą. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Perfekcyjne Gładzenie Ścian Żywiec

9 opinii
F.H.U "WOJBUD" Justyna Gibas i Daniel Wojciech s.c. - Perfekcyjne Gładzenie Ścian Żywiec

Od wielu lat pracownicy F.H.U WOJBUD Justyna Gibas i Daniel Wojciech s.c. wykonują usługi z zakresu gładzenia ścian, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Xpress Investment Sp zoo

5 opinii
Xpress Investment Sp zoo - Porządne Gładzie Gipsowe Żywiec

Jesteś zdania, że porządne gładzie gipsowe to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Xpress Investment Sp zoo doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

TomBud

1 opinia
TomBud - Świetne Gładzie Na Mokro Żywiec

Potrzebujesz specjalisty od gładzi na mokro? Zaufaj doświadczeniu TomBud. Zarezerwuj termin od razu!

Solidne Gładzie Gipsowe w Żywcu

21 opinii
Usługi Ogólnobudowlane Szymon Prochownik - Solidne Gładzie Gipsowe w Żywcu

Jeszcze poszukujesz specjalisty od gładzi szpachlowych? Wykorzystaj doświadczenie Usługi Ogólnobudowlane Szymon Prochownik. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Żywcu (15)

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 301-500m², Żywiec

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu kładzenia gładzi wykonaj zlecenie na kładzenie gładzi. Poznaj szczegóły zapytania - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 301-500m². Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-06-08 do 2024-06-16

 • Żywiec

Doskonałe Położenie Gładzi Żywiec

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Leśna

Doskonałej Jakości Gładzie Żywiec

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Żywiec

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian Żywiec

Starasz się odnaleźć Klienta jako godny uwagi fachowiec z zakresu wysokiej klasy gładzenia ścian? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

2024-03-28 do 2024-03-28

 • Łękawica

Perfekcyjne Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-22 do 2024-03-30

 • Pietrzykowice

Kładzenie Gładzi Żywiec

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-22 do 2024-03-30

 • Pietrzykowice

Perfekcyjne Gładzenie Ścian

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na perfekcyjne gładzenie ścian w rejonie Żywca i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o położenia gładzi, 201-300m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej profesjonalnej firmy. Skontaktuj się z nimi już teraz i prześlij ofertę.

2024-03-14 do 2024-03-14

 • Żywiec

Doskonałe Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 650m² Rodzaj prac: szpachlowanie Informacje dodatkowe: Witam położenie gładzi sufity i ściany i wyszlifowanie w nowo wytynkowanym budynku Termin s...

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Rajcza

Doskonałe Gładzenie Ścian

Potrzebujesz pracy jako ekspert od doskonałego gładzenia ścian w rejonie Śląskiego lub w pobliskim rejonie? Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2024-01-06 do 2024-01-12

 • Rybarzowice

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 20m², Szczyrk

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 20m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Śląskiego i z sąsiednich miast. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Szczyrk

Położenie Gładzi

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako godny uwagi profesjonalista z zakresu profesjonalnego położenia gładzi? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-04-24 do 2024-05-02

 • Wilkowice

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 1500m², Bielsko-Biała

Ten Klient jest zdania, że solidne gładzie to skomplikowany temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 1500m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-01-08 do 2024-01-16

 • Bielsko-Biała

Położenie gładzi, 21-50m², Bielsko-Biała

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Bielsko-Biała

Zlecę położenie gładzi, 500m², Bielsko-Biała

Ten Klient uważa, że rewelacyjne gładzie to niełatwe zagadnienie. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecę położenie gładzi, 500m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Bielsko-Biała

Zapytanie o położenia gładzi, 21-50m², Bielsko-Biała

Miejsce położenia gładzi: ściany i sufity Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szpachlowanie, szlifowanie, malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-06-03 do 2024-06-11

 • Bielsko-Biała
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty