Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Żywcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 768 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Żywcu

Firma Marcel-Gips

95 opinii
Płyty karton gips Żywiec

Firma Marcel-Gips świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z Żywca i z sąsiednich miast. Nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Doskonały Montaż Płyt Gipsowych

70 opinii
GOLD-BUD Dawid Staszewski - Doskonały Montaż Płyt Gipsowych Żywiec

Po prostu zleć zadanie montażu płyt gipsowych fachowcom firmy GOLD-BUD Dawid Staszewski z miejscowości Żywiec. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Żywca są w ścisłej czołówce. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

MAWO Marcin Worek

37 opinii
MAWO Marcin Worek - Staranny Sufit Napinany Żywiec

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od sufitu napinanego? Powierz tę kwestię specjalistom z MAWO Marcin Worek. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Znakomita Adaptacja Poddasza Żywiec

19 opinii
Dawid Łasak PODDASZA-DZIUBO - Znakomita Adaptacja Poddasza Żywiec

Jeśli potrzebujesz dobrej firmy od adaptacji poddasza to powierz tę kwestię specjalistom z Dawid Łasak PODDASZA-DZIUBO. Żywiec i okolice to główny obszar ich działania. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

F.H.U "WOJBUD" Justyna Gibas i Daniel Wojciech s.c.

9 opinii
F.H.U "WOJBUD" Justyna Gibas i Daniel Wojciech s.c. - Perfekcyjny Montaż Sufitu Podwieszanego Żywiec

Powierz zadanie montażu sufitu podwieszanego fachowcom firmy F.H.U WOJBUD Justyna Gibas i Daniel Wojciech s.c. z miejscowości Żywiec. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. W okolicy Żywca są w ścisłej czołówce. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Perfekcyjna Sucha Zabudowa

5 opinii
Business Services Urszula Nowak - Perfekcyjna Sucha Zabudowa Żywiec

Ten fachowiec działa na obszarze Żywca i świadczy liczne usługi z zakresu perfekcyjnej suchej zabudowy. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Pierwszorzędny Montaż Płyt Gipsowych w Żywcu

2 opinie
MK BUD Marcin Karkut - Pierwszorzędny Montaż Płyt Gipsowych w Żywcu

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to specjaliści z MK BUD Marcin Karkut perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

CHP USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE

1 opinia
CHP USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE - Profesjonalna Zabudowa Płytami GK Żywiec

Przygotowanie zabudowy płytami GK będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. CHP USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na konkretny termin od razu!

Doskonała Zabudowa GK

1 opinia
" 3° " - Doskonała Zabudowa GK Żywiec

Uwierz specjalistom w dziedzinie zabudowy GK i zatrudnij 3 . Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Znakomita Zabudowa Karton Gips Żywiec

1 opinia
System-S - Znakomita Zabudowa Karton Gips Żywiec

Jeżeli nadal potrzebujesz ekspertów od zabudowy karton gips to zaufaj doświadczeniu System-S. Żywiec i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Żywcu (13)

Znakomita Zabudowa Płytami GK Żywiec

Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-06 do 2023-06-14
dodano 5 dni temu

 • Łękawica

Doskonała Zabudowa Płytami GK

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Ekipa na montaż płyt G-K na profilach, 170m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-06-05 do 2023-06-13
dodano 6 dni temu

 • Okrajnik

Profesjonalne Płyty Karton Gips Żywiec

Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 1500m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Informacje dodatkowe: Zlecę montaż płyt gipsowych do istniejących profili w budynku wielorodzinnym ,do wykonania są też z...

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Żywiec

Płyty Karton Gips

Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 1500m² Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Informacje dodatkowe: Zlecę przykręcenie płyt gipsowych do istniejącego rusztu w...

2023-05-22 do 2023-05-22

 • Żywiec

Zlecenie na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Milówka

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-26 do 2023-03-26

 • Milówka

Profesjonalna Zabudowa Karton Gips Żywiec

Na wypadek jeśli jeszcze jako ekspert od zabudowy karton gips potrzebujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapytanie o zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Śląskiego bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

2023-03-06 do 2023-03-14

 • Milówka

Perfekcyjne Płyty Karton Gips

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, gładzie gipsowe Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 180m² Informacje dodatkowe: Do wykonania ...

2023-02-05 do 2023-02-13

 • Gilowice

Znakomita Zabudowa Karton Gips

Klient napisał zlecenie brzmiące "Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, do 10m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie zabudowy karton gips daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2023-01-28 do 2023-02-05

 • Rajcza

Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m², Żywiec

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od zabudowy GK potrzebujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na zabudowę poddasza płytami GK, do 100m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z Żywca bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2023-01-27 do 2023-02-04

 • Żywiec

Montaż Płyt Gipsowych Żywiec

Powiedz Zlecającemu, że takiej oferty montażu płyt gipsowych szybko nie znajdzie w miejscowości Żywiec i okolicy, więc jeżeli szuka bezkonkurencyjnego montażu płyt gipsowych to bez wahania powinien wybrać Twoją Firmę. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-01-17 do 2023-01-25

 • Żywiec

Zlecenie na wykonanie sufitu podwieszanego, 251-500m², Gilowice

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, klejenie płyt G-K, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 251-500m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od z...

2023-01-02 do 2023-01-02

 • Gilowice

Zlecę sufit napinany, 36m², Rajcza

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zlecę sufit napinany, 36m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie zabudowy płytami GK wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2022-12-28 do 2023-01-05

 • Rajcza

Dam zlecenia na klejenie płyt G-K, 101-250m², Żywiec

Zakres prac: klejenie płyt G-K Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Informacje dodatkowe: Zlecę położenie płyt karton gis w nowo budowanym domu jednorodzinnym - ( same ściany) Powierzchnia zabudowy 280...

2022-12-05 do 2022-12-13

 • Żywiec
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty