Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Gliwicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 517 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Gliwicach

Profesjonalna Zabudowa GK Gliwice

20 opinii
Płyty karton gips Gliwice

Akustik Morytko Bogdan oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z Gliwic i okolic. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

F.R.B MARREM

13 opinii
F.R.B MARREM - Doskonała Zabudowa Karton Gips Gliwice

F.R.B MARREM świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z rejonu Gliwic i z sąsiednich miast. Już teraz umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

Świetna Zabudowa GK w Gliwicach

13 opinii
Zakład usług leśnych - Świetna Zabudowa GK w Gliwicach

Jeśli poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Zakład usług leśnych są dla Ciebie idealni. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

WOJT-BUD

9 opinii
WOJT-BUD - Wysokiej Klasy Montaż Płyt Gipsowych Gliwice

Zaoszczędź pieniądze i zleć prace tym fachowcom od montażu płyt gipsowych z Gliwic. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

A.W. Construction Ariel Włodarczyk

7 opinii
A.W. Construction Ariel Włodarczyk - Doskonałe Płyty Karton Gips Gliwice

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z A.W. Construction Ariel Włodarczyk są dla Ciebie stworzeni. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Spec Karton- Dawid Remien

5 opinii
Spec Karton- Dawid Remien - Najwyższej Klasy Montaż Płyt Gipsowych Gliwice

Zleć usługę najwyższej klasy montażu płyt gipsowych fachowcom z firmy Spec Karton- Dawid Remien. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Gliwic i przyległych powiatów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

HOUSEBART

4 opinie
HOUSEBART - Perfekcyjna Sucha Zabudowa Gliwice

Perfekcyjna sucha zabudowa to specjalność tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w tym fachu. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

KMS Nieruchomości sp. z o.o.

4 opinie
KMS Nieruchomości sp. z o.o. - Doskonała Zabudowa Płytami GK Gliwice

Przygotowanie zabudowy płytami GK będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. KMS Nieruchomości sp. z o.o. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

RADOSŁAW IWANICKI

1 opinia
RADOSŁAW IWANICKI - Perfekcyjna Adaptacja Poddasza Gliwice

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od adaptacji poddasza? Wykorzystaj kompetencje RADOSŁAW IWANICKI. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Milmoto Kamil Wieczorek

1 opinia
Milmoto Kamil Wieczorek - Pierwszorzędne Płyty Karton Gips Gliwice

Wykonanie zabudowy karton gips będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Milmoto Kamil Wieczorek ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Jeśli chcesz otrzymać dokładną wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na płyty gk w Gliwicach (41)

Zabudowa Płytami GK Gliwice

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Gliwice

Solidne Płyty Karton Gips Gliwice

Płyty karton gips nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zgłoszenia o treści "Ekipa na wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 101-250m²". Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-11-17 do 2023-11-25

 • Gliwice

Zlecenie na obudowę z płyt warstwowych, 1250m2, Gliwice

Zakres prac: wykonanie obudowy z płyty warstwowej Dodatkowo: rdzeń z wełny mineralnej, gr. 20cm Powierzchnia: około 1250m2 Termin realizacji: od 48. tydzień 2023r., zakończenie do 3. tydzień 2024r....

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Gliwice

Porządna Zabudowa Karton Gips Gliwice

Rodzaj obiektu: budynek biurowy Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-17 do 2023-10-25

 • Gliwice

Świetna Zabudowa Płytami GK

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 32m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, klejenie płyt G-K, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Termin rozp...

2023-10-11 do 2023-10-19

 • Gliwice

Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m², Gliwice

Udowodnij Zlecającemu, że takiej propozycji montażu płyt gipsowych nie znajdzie na terenie Gliwic, więc jeżeli szuka dobrego montażu płyt gipsowych to niezwłocznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

2023-10-08 do 2023-10-16

 • Gliwice

Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, 40m², Gliwice

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 40m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, klejenie płyt G-K, montaż płyt G-K na profilach Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-07 do 2023-10-15

 • Gliwice

Tani Montaż Płyt Gipsowych Gliwice

Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, ocieplenie wełną Informacje dodatkowe: ••••••...

2023-10-05 do 2023-10-13

 • Gliwice

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 40m², Gliwice

Jeżeli nadal jako profesjonalista od zabudowy karton gips szukasz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 40m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Gliwic na pewno dowiedziesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi od razu i prześlij ofertę.

2023-09-29 do 2023-10-07

 • Gliwice

Ekipa na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m², Gliwice

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od zabudowy płytami GK potrzebujesz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Ekipa na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z pewnością uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Gliwice

Rewelacyjna Zabudowa GK Gliwice

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 30m² Zakres prac: klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Gliwice

Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 16m², Gliwice

Ten Klient w dalszym ciągu poszukuje specjalisty od zabudowy płytami GK. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenia na wykonanie sufitu podwieszanego, 16m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Gliwice

Perfekcyjne Płyty Karton Gips

Jako wybitni specjaliści jesteście w stanie spełnić oczekiwania w temacie płyt karton gips. Zlecenie ma treść "Zapotrzebowanie na prace z płytami GK, 50m²". Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2023-09-07 do 2023-09-07

 • Gliwice

Zabudowa Karton Gips

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 13m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Informacje dodatkowe: + zakrycie bruzd po montażu nowej instalacji elektrycznej, doprowadzenie ścian i sufitu do stanu pod malowanie...

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Gliwice

Ekipa na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m², Gliwice

Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-08-26 do 2023-09-03

 • Gliwice

Solidne Płyty Karton Gips

Płyty karton gips nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zlecenia o treści "Dam zlecenia na sufit napinany, do 100m²". Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Gliwice

Zlecę wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 9m², Gliwice

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę opłacalnego montażu płyt gipsowych gwarantując przy tym solidną obsługę, a opcjonalnie także usługi dodatkowe, bez dwóch zdań zainteresujesz tego Klienta, który pisze - Zlecę wykonanie ścianek działowych z płyt G-K, 9m². Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Gliwice

Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, 101-250m², Gliwice

Daj znać Klientowi, że równie dobrej oferty montażu płyt gipsowych nie znajdzie na terenie Gliwic, więc jeżeli szuka znakomitego montażu płyt gipsowych to natychmiast powinien sprawdzić Twoją Firmę. Żeby poznać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

2023-08-17 do 2023-08-25

 • Gliwice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty