Kategorie
Szukaj

Gładzie w Zawierciu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
631 825 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Zawierciu

GOSE Remonty

9 opinii
Gładzie Zawiercie

Pragniesz znaleźć solidnego fachowca z zakresu wyjątkowego gładzenia ścian z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma GOSE Remonty jest Twoim rozwiązaniem. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Decorsbud

1 opinia
Decorsbud - Profesjonalne Gładzie Zawiercie

Oferuje usługi z zakresu gładzi od wielu lat, szczególnie na obszarze Zawiercia, ale także przyległych powiatów. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Perfekcyjne Gładzie Gipsowe Zawiercie

23 opinie
Termo-bud Rafał Karwa - Perfekcyjne Gładzie Gipsowe Zawiercie

Gdy poszukujesz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Termo-bud Rafał Karwa perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Najlepsze Położenie Gładzi Zawiercie

5 opinii
Bad&Mat - Najlepsze Położenie Gładzi Zawiercie

Bez oporów zleć usługę najlepszego położenia gładzi fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Zawiercia i przyległych miast. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Najlepsze Gładzie Gipsowe w Zawierciu

8 opinii
Paweł Priebe-Efekt - Najlepsze Gładzie Gipsowe w Zawierciu

Wykonanie gładzi gipsowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Paweł Priebe-Efekt ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Zarezerwuj termin już teraz!

WRB Usługi Budowlane Kamil Kowalczyk

2 opinie
WRB Usługi Budowlane Kamil Kowalczyk - Pierwszorzędne Kładzenie Gładzi Zawiercie

Pragniesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu pierwszorzędnego kładzenia gładzi z Zawiercia do realizacji zaplanowanych działań? Firma WRB Usługi Budowlane Kamil Kowalczyk jest do Twojej dyspozycji. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

JGTM

5 opinii
JGTM - Doskonałe Gładzie Gipsowe Zawiercie

Jeśli potrzebujesz ekspertów od gładzi gipsowych to skorzystaj z kwalifikacji JGTM. Zawiercie i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

Poziom 25 Piotr Sudoł

3 opinie
Poziom 25 Piotr Sudoł - Pierwszorzędne Gładzie Zawiercie

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Poziom 25 Piotr Sudoł będzie najszybszą drogą. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Usługi Budowalne

24 opinie
Usługi Budowalne - Doskonałe Położenie Gładzi Zawiercie

Powierz prace dotyczące położenia gładzi profesjonalistom firmy Usługi Budowalne z miejscowości Zawiercie. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Zawiercia są jednymi z najlepszych. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Michał Mazurek

1 opinia
Michał Mazurek - Najlepsze Gładzenie Ścian Zawiercie

Wiele długich lat pracownicy Michał Mazurek realizują usługi z zakresu gładzenia ścian, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Już teraz skontaktuj się z nimi.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Zawierciu (14)

Solidne Położenie Gładzi Zawiercie

To zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 21-50m² jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z Śląskiego oraz przyległych powiatów. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-02-18 do 2024-02-26

 • Poręba

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 10m², Zawiercie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 10m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Zawiercie

Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian Zawiercie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Zawiercie

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 160m², Zawiercie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 160m² Informacje dodatkowe: Gładź maszynowa Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Zawiercie

Zapytanie o położenia gładzi, 301-500m², Wolbrom

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: tylko gladzie Informacje dodatkowe: sciany zbudowane z bloczkow ytong Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-18 do 2024-01-18

 • Wolbrom

Fantastyczne Gładzenie Ścian

Klient szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecę szpachlowanie, do 100m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-10-09 do 2023-10-17

 • Dąbrowa Górnicza

Szukam firmy na położenie gładzi, 301-500m², Dąbrowa Górnicza

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-03-01...

2023-11-30 do 2023-12-08

 • Dąbrowa Górnicza

Dam zlecenie na szpachlowanie, 5m², Dąbrowa Górnicza

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 5m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-27 do 2023-09-04

 • Dąbrowa Górnicza

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 101-300m², Dąbrowa Górnicza

Wykonaj zadanie rewelacyjnego kładzenia gładzi o treści "Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 101-300m²", jako specjalista z miejscowości Dąbrowa Górnicza. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Dąbrowy Górniczej jesteś w ścisłej czołówce. Zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-11-04 do 2023-11-12

 • Dąbrowa Górnicza

Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m², Dąbrowa Górnicza

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-01 do 2024-01-09

 • Dąbrowa Górnicza

Profesjonalne Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-01 do 2023-11-09

 • Dąbrowa Górnicza

Najlepsze Kładzenie Gładzi Zawiercie

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 13000m² Rodzaj prac: malowanie Informacje dodatkowe: Generalny Wykonawca zleci kompleksowe wykonanie gładzi : gruntowanie + gładź + malowanie -...

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Dąbrowa Górnicza

Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-18 do 2024-02-22

 • Dąbrowa Górnicza

Zapytanie o położenia gładzi, 170m², Skowronów

Chcesz znaleźć Klienta jako warty uwagi profesjonalista z zakresu najlepszego gładzenia ścian z Śląskiego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

2024-02-13 do 2024-02-13

 • Skowronów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty