Kategorie
Szukaj

Płyty karton gips w Piotrkowie Trybunalskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 768 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Płyty gips-karton stosuje się między innymi do wyrównywania ścian, tworzenia ścian działowych, czy też podwieszanych sufitów. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo popularny, a jego montaż jest szybki i prosty. Czy warto się nim zainteresować? Czym kierować się przy wyborze rodzaju wykończenia ścian oraz na co należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tynkowanie elewacji. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking Najlepszych Firm.

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, takich jak gres i terakota, płyty G-K mają określone parametry. Są to wymiary płyt gips-karton. Zazwyczaj wynoszą one 1,2 na 2 metry. Wybór rozmiaru płyty powinien być podyktowany względami praktycznymi i uwzględniać indywidualne potrzeby. Najczęściej spotykana grubość płyty gips-karton to 1200 mm. W sklepach spotyka się zazwyczaj płyty długie na 2000, 2200, 2400, 2600 oraz 3000 mm. Oczywiście zdarzają się również produkty o innych wymiarach lub takie wykonane na zamówienie. Waga płyty gips karton zazwyczaj wynosi ok. 8,4 kg na m2, w przypadku płyt o grubości 12 mm.

Mocowanie płyt G-K do ściany można zrealizować na kilka sposobów. Najpopularniejsze jest zastosowanie kleju do płyt karton-gips (klej gipsowy) i przyklejenie ich bezpośrednio do ścian. Można je również przykleić punktowo lub na pasach. Proces rozpoczyna się od zagruntowania powierzchni, do której ma być przyklejona płyta. To bardzo ważny krok i nie należy go pomijać. Następnie mierzy się powierzchnię i dokładnie przycina płyty. Karton gips powinien być po przyklejeniu dodatkowo dociśnięty długą łatą lub gumowym młotkiem.

Nieco inaczej przebiega montaż płyt na pasach. W tym przypadku nakleja się cienkie paski płyt do ściany w odległości około 60 centymetrów od siebie. Następnie do tak przygotowanych pasków doczepia się właściwe płyty.

Ostatnią metodą jest przyklejanie punktowe. Montaż w tym przypadku rozpoczyna się od nawiercenia dziur co około 30 centymetrów i wypełnienie ich gipsem ponad ich krawędź. Następnie do powstałych wypustek przykleja się płyty. Niezależnie od metody montażu i rodzaju montowanych płyt, na koniec szpachluje się całość, a łączenia wzmacnia specjalnym materiałem. Ten krok jest dokładnie taki sam dla każdego typu płyty.

Cena za montaż płyt gips karton, podobnie jak za tynkowanie elewacji zależny jest od wielu czynników. Całkowity kosztorys będzie się różnić w zależności od regionu, rodzaju wykonywanych prac i renomy ekipy. Niezależnie jednak od tych czynników, w całościowym koszcie trzeba uwzględnić nie tylko montaż płyt, ale również ich gruntowanie, szpachlowanie oraz malowanie.

Sprawdź najlepszych specjalistów od płyt karton gips w Piotrkowie Trybunalskim

Tomasz Laska

2 opinie
Płyty karton gips Piotrków Trybunalski

Dokonaj najlepszego wyboru i powierz twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii montażu sufitu podwieszanego z Piotrkowa Trybunalskiego. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

DAM-BUD Usługi Remontowo -Budowlane Elewacje Budynków

2 opinie
DAM-BUD Usługi Remontowo -Budowlane Elewacje Budynków - Solidny Montaż Płyt Gipsowych Piotrków Trybunalski

Bez oporów zleć zadanie solidnego montażu płyt gipsowych fachowcom z firmy DAM-BUD Usługi Remontowo -Budowlane Elewacje Budynków. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Piotrków Trybunalski i okolicznych powiatów. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

MICH-BUD

2 opinie
MICH-BUD - Solidna Adaptacja Poddasza Piotrków Trybunalski

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie adaptacji poddasza i zatrudnij MICH-BUD. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Profesjonalna Zabudowa GK Piotrków Trybunalski

1 opinia
ABROX ROMAN JĘCZMIEŃ - Profesjonalna Zabudowa GK Piotrków Trybunalski

W dalszym ciągu szukasz specjalisty od zabudowy GK? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom ABROX ROMAN JĘCZMIEŃ. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz ofertę.

Marcin Czuchra

1 opinia
Marcin Czuchra - Solidny Montaż Sufitu Podwieszanego Piotrków Trybunalski

Chesz znaleźć wartego uwagi fachowca z zakresu solidnego montażu sufitu podwieszanego z Piotrkowa Trybunalskiego, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Marcin Czuchra jest do Twojej dyspozycji. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Damian Jakubczyk

4 opinie
Damian Jakubczyk - Perfekcyjna Zabudowa GK Piotrków Trybunalski

Poszukujesz specjalisty od zabudowy GK? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Damian Jakubczyk. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Perfekcyjna Adaptacja Poddasza Piotrków Trybunalski

2 opinie
Sylwek Malicki - Perfekcyjna Adaptacja Poddasza Piotrków Trybunalski

Według Ciebie perfekcyjna adaptacja poddasza to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Doskonały Sufit Napinany w Piotrkowie Trybunalskim

1 opinia
Piotr-Bud - Doskonały Sufit Napinany w Piotrkowie Trybunalskim

Gdy szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Piotr-Bud są dla Ciebie idealni. Zachęcamy do zadawania pytań.

Świetny Sufit Napinany

2 opinie
Tomasz Kłos - Świetny Sufit Napinany Piotrków Trybunalski

Potrzebujesz dobrej firmy od sufitu napinanego? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Tomasz Kłos. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Kamix-Bud

1 opinia
Kamix-Bud - Solidna Zabudowa Karton Gips Piotrków Trybunalski

Jesteś zdania, że solidna zabudowa karton gips to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

Aktualne zlecenia na płyty gk w Piotrkowie Trybunalskim (14)

Świetna Zabudowa GK Piotrków Trybunalski

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 40m² Informacje dodatkowe: Witam poszukuję osoby która wykona sufity podwieszane z płyt karton gipsowych w dwóch pomieszczeniach. ...

2023-05-09 do 2023-05-17

 • Piotrków Trybunalski

Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, 50m², Piotrków Trybunalski

Płyty karton gips nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zgłoszenia o treści "Dam zlecenia na montaż płyt G-K na profilach, 50m²". Nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-05-08 do 2023-05-09

 • Piotrków Trybunalski

Potrzebna firma na wykonanie sufitu podwieszanego, 35m², Piotrków Trybunalski

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Rodzaj obiektu: Letniskowy Powierzchnia prac: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-03-16 do 2023-03-24

 • Piotrków Trybunalski

Perfekcyjne Płyty Karton Gips Piotrków Trybunalski

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-13 do 2023-03-21

 • Piotrków Trybunalski

Dam zlecenia na sufit napinany, 101-250m², Piotrków Trybunalski

Zakres prac: sufit napinany Rodzaj obiektu: sklep, magazyn, pomieszczenia socjalne, kotłownia Powierzchnia prac: 101-250m² Informacje dodatkowe: biały połysk magazyn około 32m2 bez punktów światła sklep około 45m2 jakieś 30 pun...

2023-02-10 do 2023-02-18

 • Piotrków Trybunalski

Pierwszorzędny Montaż Płyt Gipsowych Piotrków Trybunalski

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-10-05...

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Piotrków Trybunalski

Potrzebuję firmy do prac z płytami GK, 1200m², Piotrków Trybunalski

Zakres prac: montaż sufitów ażurowych Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 1200m² Informacje dodatkowe: Zlecę montaż sufitów ażurowych - barwa system. Obiekt handlowy 1200m2. Termin rozpoczęcia prac: w c...

2023-01-26 do 2023-01-27

 • Piotrków Trybunalski

Najlepsza Zabudowa GK

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 6m² Informacje dodatkowe: Zabudowa miejsca pod schodami , tylko ścianka do postawienia. Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-12-15 do 2022-12-23

 • Piotrków Trybunalski

Zapytanie o montaż płyt G-K na profilach, 15m², Piotrków Trybunalski

Zakres prac: montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 15m² Informacje dodatkowe: Postawienie ścianki działowej Termin rozpoczęcia prac: możliwy ...

2022-12-01 do 2022-12-09

 • Piotrków Trybunalski

Ekipa na wykonanie sufitu podwieszanego, 55m², Rozprza

Zakres prac: wykonanie sufitu podwieszanego, sufit napinany, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 55m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Rozprza

Ekipa na zabudowę poddasza płytami GK, 101-250m², Rozprza

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, sufit napinany, montaż płyt G-K na profilach, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-250m² Te...

2023-03-28 do 2023-04-05

 • Rozprza

Zapotrzebowanie na wykonanie sufitu podwieszanego, do 100m², Sulejów

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako dobry profesjonalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-05-23 do 2023-06-01

 • Sulejów

Zlecę prace budowlane z płytami GK, 58m², Bełchatów

Ten Klient uważa, że doskonałej jakości zabudowa płytami GK to niełatwy temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecę prace budowlane z płytami GK, 58m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Bełchatów

Tani Montaż Płyt Gipsowych

Zakres prac: zabudowa płytami G-K poddasza, wykonanie sufitu podwieszanego, sufit napinany, montaż płyt G-K na profilach, klejenie płyt G-K, wykonanie ścianek działowych z płyt G-K Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia ...

2022-12-04 do 2022-12-12

 • Bełchatów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Zabudowy Płytami GK

Częste pytania o zabudowie karton-gips

Ile kosztuje montaż płyt G-K?

Postawienie ścianki działowej kosztuje od 60 do 90 złotych. Za sufity podwieszane trzeba zapłacić od 45 do 90 zł. Z kolei cena montażu płyt gips-karton na stelażu wynosi od 40 do nawet 120 zł. Jak widać, koszty robocizny uzależnione są w dużej mierze od projektu i jego skomplikowania. Ceny różnią się oczywiście również regionalnie oraz ze względu na renomę ekipy.

Jakie są wady i zalety stosowania płyt G-K?

Jak każde rozwiązanie montaż płyt G-K ma swoje wady i zalety. Poznanie ich jest kluczem do podjęcia właściwej decyzji.

Do zalet płyt G-K należą:

 • wysoka plastyczność pozwalająca tworzyć z płyt łuki i inne wymyślne kształty,
 • szybkość i łatwość montażu,
 • możliwość montowania ich bez względu na pogodę,
 • łatwość docinania,
 • gładka powierzchnia.

Wady płyt G-K, jakie należy uwzględnić:

 • ryzyko pęcznienia w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności,
 • niska odporność na uszkodzenia,
 • zajmowanie sporej ilości miejsca.

Gdzie można znaleźć firmy oferujące montaż płyt G-K?

Profesjonalnych firm warto szukać zarówno w Internecie, jak i wśród znajomych. W sieci najlepiej jest rozejrzeć się po stronach prezentujących wiele ofert wykonania od różnych specjalistów. Zwróć szczególną uwagę na nasz Ranking Najlepszych Specjalistów. Porównasz tam oferty wielu doświadczonych firm i znajdziesz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania.

Wartościową ekipę budowlaną można również spotkać na forach internetowych. Poszukując tego typu fachowców, najlepiej zaufać ekipie, która posiada już pozytywne opinie od innych klientów oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze płyt G-K?

Kupując płyty G-K, należy przede wszystkim zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inny rodzaj posłuży do wyłożenia ścian wewnętrznych, a inny na sufity. W niektórych sytuacjach może być również wymagane kupno płyt o właściwościach chroniących przed ogniem.

Płyty dzielimy na:

 • zwykłe, czyli takie przeznaczone do suchych pomieszczeń,
 • zielone wodoodporne, czyli takie o wysokiej odporności na wilgoć,
 • płyty gipsowo-włóknowe o podwyższonej odporności na wilgoć i ogień,
 • ognioochronne, o podwyższonej odporności na ogień, charakteryzujące się większą wagą i twardością,
 • płyty białe, czyli już zagruntowane,
 • płyty jastrychowe, czyli takie na podłogi,
 • płyty do gięcia umożliwiające ich zakrzywianie,
 • synia, umożliwiające dopasowanie płyt do siebie i idealne ich łączenie.

Pod uwagę trzeba wziąć również rozmiar płyty. Najczęściej spotykane są takie o wymiarach 1,2 na 2 metry, jednak w sklepach znajdują się również inne rozmiary. Ten parametr powinien więc być dopasowany do potrzeb, przez co płyta nie będzie wymagała częstego docinania, a tym samym praca zajmie mniej czasu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Zabudowy Płytami GK złożą Ci bezpłatne oferty