Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Czarnkowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 333 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Czarnkowie

Profesjonalne Wyburzanie Budynków

21 opinii
Wyburzenia Czarnków

Zrealizowanie wyburzania budynków będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. KBR Invest sp. z o.o. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Posadzki żywiczne,izolacje,

1 opinia
Posadzki żywiczne,izolacje, - Rewelacyjne Wyburzanie Ścian Czarnków

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć prace specjalistom od wyburzania ścian z Czarnkowa. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Tombet

2 opinie
Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Tombet - Solidne Usuwanie Azbestu Czarnków

Osiągnij założone cele dzięki doskonałemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi usuwania azbestu na najwyższym poziomie. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Czarnków

5 opinii
MIR-KOP - Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Czarnków

Oszołomi Cię sprawne działanie MIR-KOP w miejscowości Czarnków. Ta firma wyburzeniowa ma wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń, rozbiórek wykonają błyskawicznie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Doskonałej Jakości Wyburzenia Czarnków

16 opinii
Usługi Ogólnobudowlane Dominik Matyjak - Doskonałej Jakości Wyburzenia Czarnków

Gdy szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Usługi Ogólnobudowlane Dominik Matyjak są dla Ciebie stworzeni. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

Sovex

4 opinie
Sovex - Porządne Wyburzenia Czarnków

Jeżeli nadal potrzebujesz ekspertów od wyburzeń to wykorzystaj doświadczenie Sovex. Czarnków i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się - to Ci się opłaci.

New Wall Service

9 opinii
New Wall Service - Staranne Wyburzenia Czarnków

Starasz się odnaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu solidnego usuwania azbestu z Czarnkowa, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma New Wall Service jest gotowa Ci pomóc. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

SZLEN-BUD

1 opinia
SZLEN-BUD - Wysokiej Klasy Wyburzanie Ścian Czarnków

Zleć zadanie wyburzania ścian ekspertom z miejscowości Czarnków. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Czarnkowa nie mają sobie równych. Mają propozycję dla każdego.

Szym-Fil

23 opinie
Szym-Fil - Solidne Kruszenie Betonu Czarnków

Pragniesz znaleźć godnego uwagi profesjonalistę z zakresu solidnego kruszenia betonu z Czarnkowa, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Szym-Fil jest Twoim rozwiązaniem. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Znakomite Rozbiórki w Czarnkowie

MT KOP Kompleksowe Roboty Ziemne Milosz Torbinski - Znakomite Rozbiórki w Czarnkowie

Jeśli poszukujesz świetnej współpracy to specjaliści z MT KOP Kompleksowe Roboty Ziemne Milosz Torbinski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się dziś - warto.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Czarnkowie (18)

Najlepsze Wyburzania Budynków Czarnków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 10x10 cegła beton Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-24 do 2023-11-01

 • Trzcianka

Zlecę prace rozbiórkowe, do 100m², Czarnków

Wpraw w zachwyt Klienta fachowym działaniem w okolicach Czarnkowa. Jako uznana firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia "Zlecę prace rozbiórkowe, do 100m²" i pokaż, że realizacja wyburzeń zostanie wykonana dokładnie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Czarnków

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 282m², Lubasz

Oczaruj Zleceniodawcę sprawnym działaniem w miejscowości Wielkopolskie. Jako uznana firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie o treści "Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 282m²" i zapewnij, że realizacja wyburzeń, rozbiórek zostanie wykonana z należytą uwagą. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2023-06-03 do 2023-06-11

 • Lubasz

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Czarnków

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Wielkopolskie, ale także okolicznych powiatów możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2023-10-29 do 2023-11-06

 • Komorzewo

Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m², Komorzewo

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Budynek połączony z sąsiednim budynkiem Termin rozpoczęcia prac: do uzgo...

2023-07-04 do 2023-07-12

 • Komorzewo

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 101-200m², Wronki

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako dobry profesjonalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Wielkopolskiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Już teraz skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Wronki

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Człopa

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-06-23 do 2023-07-01

 • Człopa

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 101-200m², Marcinkowice

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: stodoła 130m2, cegła czerwona i biała,dach z dachówki cemento...

2023-09-24 do 2023-10-02

 • Marcinkowice

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 120m², Szamotuły

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 120m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-05-22 do 2023-05-22

 • Szamotuły

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Szamotuły

Zlecę rozbiórkę obiektu, 201-300m², Szamotuły

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Stodoła drewniana, szczyty murowane. Dł. 29m szer. 9m wys.7,90...

2023-05-28 do 2023-06-05

 • Szamotuły

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 800m², Szamotuły

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 800m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-11-26 do 2023-12-04
dodano 4 dni temu

 • Szamotuły

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, do 100m², Szamotuły

Klient szuka dobrej współpracy i pisze - Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, do 100m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Szamotuły

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m², Dobiegniew

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: dodatkowo pomieszczenia gospodarcze Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnie...

2023-06-17 do 2023-06-25

 • Dobiegniew

Wyburzenia, Rozbiórki Czarnków

Klient szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapytanie o wyburzenie obiektu, 101-200m². To zlecenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Rożnowo

Prace rozbiórkowe, do 100m², Kwilcz

Rodzaj prac: rozbiórka schodów i podestu Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-01 do 2023-09-12

 • Kwilcz

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Rozbiórka budynków nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zgłoszenia o treści "Zapytanie o wyburzenie ścian, 201-300m²". Przedzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

2023-06-07 do 2023-06-15

 • Piła

Zlecę wyburzenie ścian, 101-200m², Piła

Jeżeli wciąż jako ekspert od wyburzań budynków szukasz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecę wyburzenie ścian, 101-200m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Piły bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów.

2023-05-23 do 2023-05-31

 • Piła
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty