Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Mrągowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
630 198 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Mrągowie

P.H.U. Jan-Bud Sebastian Janysz

17 opinii
Wyburzenia Mrągowo

Chcesz znaleźć solidnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? P.H.U. Jan-Bud Sebastian Janysz jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu

1 opinia
ETAL - Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu Mrągowo

Chesz znaleźć wartego uwagi specjalistę z zakresu najwyższej klasy usuwania azbestu z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma ETAL jest do Twojej dyspozycji. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Fantastyczne Kucie Betonu Mrągowo

23 opinie
Akwedukt Inżynieria Wodna i Lądowa Adrian Sadowski - Fantastyczne Kucie Betonu Mrągowo

Chesz znaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu fantastycznego kucia betonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Akwedukt Inżynieria Wodna i Lądowa Adrian Sadowski jest gotowa Ci pomóc. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Fantastyczne Kruszenie Betonu

6 opinii
Krzysztof Babiński Usługi Ogólnobudowlane - Fantastyczne Kruszenie Betonu Mrągowo

Powierz zadanie kruszenia betonu profesjonalistom firmy Krzysztof Babiński Usługi Ogólnobudowlane z miejscowości Mrągowo. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Mrągowa są jednymi z najlepszych. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Usługi pilarskie i ogrodnicze Mirosław Brzostek

1 opinia
Usługi pilarskie i ogrodnicze Mirosław Brzostek - Pierwszorzędne Wyburzanie Ścian Mrągowo

Pragniesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu pierwszorzędnego wyburzania ścian z Mrągowa, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Usługi pilarskie i ogrodnicze Mirosław Brzostek jest do Twojej dyspozycji. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Solidne Kucie Betonu w Mrągowie

2 opinie
ROMBUD - Solidne Kucie Betonu w Mrągowie

Chcesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? ROMBUD będzie najszybszą drogą. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - zobacz!

Rewelacyjne Kruszenie Betonu Mrągowo

2 opinie
Uslugi ogólnobudowlane - Rewelacyjne Kruszenie Betonu Mrągowo

Od lat pracownicy Uslugi ogólnobudowlane oferują usługi z zakresu rewelacyjnego kruszenia betonu, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

FacHura- Usługi Ogólnobudowlane Hubert Hura

4 opinie
FacHura- Usługi Ogólnobudowlane Hubert Hura - Doskonałe Rozbiórki Mrągowo

FacHura- Usługi Ogólnobudowlane Hubert Hura świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z rejonu Mrągowa i z sąsiednich miast. Już teraz skontaktuj się z nimi.

Presbud

1 opinia
Presbud - Rewelacyjne Wyburzenia Mrągowo

Chesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu fantastycznego kruszenia betonu z Twojego rejonu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Presbud jest do Twojej dyspozycji. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

JAR-BUD

1 opinia
JAR-BUD - Solidne Wyburzenia Mrągowo

Poszukujesz profesjonalistów od wyburzeń? Skorzystaj z doświadczenia JAR-BUD. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Mrągowie (17)

Zapotrzebowanie na rozbiórkę budynku mieszkalnego, 51-100m², Mrągowo

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na rozbiórkę budynku mieszkalnego, 51-100m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Mrągowa i z sąsiednich miast. Zaproponuj termin!

2024-02-20 do 2024-02-28
dodano wczoraj o 15:20

 • Mrągowo

Zapytanie o wyburzenie domku letniskowego, do 50m², Mrągowo

Oczaruj Zleceniodawcę fachowym działaniem w rejonie Mrągowa. Jako znana firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia "Zapytanie o wyburzenie domku letniskowego, do 50m²" i dowiedź, że jego realizacja zostanie wykonana z należytą uwagą. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2024-02-19 do 2024-02-27
dodano 2 dni temu

 • Mrągowo

Zapytanie o wyburzenie obiektu, do 100m², Mikołajki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 1 pietro i dobra Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny te...

2023-10-27 do 2023-11-04

 • Mikołajki

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, do 100m², Mikołajki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-27 do 2023-11-04

 • Mikołajki

Najlepsze Wyburzenia Mrągowo

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Ruciane-Nida

Firma Wyburzeniowa Mrągowo

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Przedmiotem rozbiórki jest budynek przemysłowy, parterowy...

2023-11-28 do 2023-12-06

 • Kętrzyn

Znakomite Wyburzania Budynków Mrągowo

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-09-28 do 2023-10-06

 • Kętrzyn

Doskonałe Wyburzenia

Rodzaj prac: Usunięcie strych tynków , dom jednorodzinny Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-04 do 2023-11-12

 • Kętrzyn

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 70m², Orzysz

Na wypadek jeśli nadal jako ekspert od wyburzeń potrzebujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 70m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Warmińsko-mazurskie bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2023-09-19 do 2023-09-27

 • Orzysz

Prace rozbiórkowe, 500m², Giżycko

Rodzaj prac: Demontaż styroduru, i płytek betonowych Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Zdjęcie styroduru (około 500m2) z patio budynku oraz pł...

2023-10-03 do 2023-10-11

 • Giżycko

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 2515m², Kaplityny

Rodzaj prac: schody 2 stopnie i podest Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 2515m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: schody wejściowe zewnętrzne, bez okładziny, na gruncie wylewane w la...

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Kaplityny

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, do 100m², Węgorzewo

Rodzaj prac: Skucie płytek i posadzki betonowej Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-12-01 do 2023-12-09

 • Węgorzewo

Zapytanie o usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 60m², Małszewo

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Zapytanie o usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 60m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i prześlij ofertę.

2023-10-01 do 2023-10-09

 • Małszewo

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 30m², Warchały

Zachwyć tego Klienta profesjonalnym działaniem w rejonie Warmińsko-mazurskiego. Jako znana firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia o treści "Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 30m²" i pokaż, że realizacja wyburzeń zostanie zakończona dokładnie. Przedstaw wyjątkową ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Warchały

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 12m², Olsztyn

Wykonanie wyburzań budynków dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 12m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2023-12-01 do 2023-12-02

 • Olsztyn

Świetne Wyburzenia, Rozbiórki Mrągowo

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: nie Pozwo...

2023-12-22 do 2023-12-30

 • Olsztyn

Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-13 do 2023-09-14

 • Olsztyn
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty