Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Ostródzie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
631 985 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Ostródzie

Perfekcyjne Usuwanie Azbestu

17 opinii
Wyburzenia Ostróda

Zaoszczędź sobie kłopotów i zleć twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii usuwania azbestu z Ostródy. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Fantastyczne Kruszenie Betonu

1 opinia
Stalzłom Sp z o.o. - Fantastyczne Kruszenie Betonu Ostróda

Powierz zadanie kruszenia betonu profesjonalistom firmy Stalzłom Sp z o.o. z miejscowości Ostróda. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Ostródy są jednymi z najlepszych. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Jan-Bud

17 opinii
Jan-Bud - Pierwszorzędne Rozbiórki Ostróda

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od rozbiórek? Wykorzystaj doświadczenie Jan-Bud. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Solidne Kruszenie Betonu

2 opinie
P.H.U. GRONEK ARKADIUSZ GRONKOWSKI - Solidne Kruszenie Betonu Ostróda

Wybierz specjalistów z P.H.U. GRONEK ARKADIUSZ GRONKOWSKI jeśli poszukujesz kompetentnych ludzi do solidnego kruszenia betonu na terenie Ostródy. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Pierwszorzędne Wyburzanie Budynków Ostróda

3 opinie
Makskop - Pierwszorzędne Wyburzanie Budynków Ostróda

Poszukujesz specjalisty od wyburzania budynków? Wykorzystaj doświadczenie Makskop. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Ol-Mar drew-tech stebark

1 opinia
Ol-Mar drew-tech stebark - Fantastyczne Usuwanie Azbestu Ostróda

Sprawdź tę firmę jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do fantastycznego usuwania azbestu w miejscowości Ostróda lub sąsiednim mieście. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Doskonałe Wyburzanie Ścian w Ostródzie

1 opinia
Dmp studio - Doskonałe Wyburzanie Ścian w Ostródzie

Planujesz powierzyć wyburzanie ścian, a jeszcze nie masz firmy wyburzeniowej? Dmp studio to dobry wybór. Żeby poznać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Kap-Dach

3 opinie
Kap-Dach - Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Ostróda

Znalezienie fenomenalnej firmy wyburzeniowej nie jest proste, dlatego polecamy Ci Kap-Dach - to prawdziwi fachowcy działający w rejonie Ostródy, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

Pierwszorzędne Kucie Betonu Ostróda

2 opinie
Stachewicz Wojciech - Pierwszorzędne Kucie Betonu Ostróda

Stachewicz Wojciech świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Ostróda i z sąsiednich miast. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

USŁUGI BUDOWLANO-REMONTOWE ARKADIUSZ PISAREWSKI

3 opinie
USŁUGI BUDOWLANO-REMONTOWE ARKADIUSZ PISAREWSKI - Doskonałe Wyburzenia Ostróda

Jesteś zdania, że doskonałe wyburzenia to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z USŁUGI BUDOWLANO-REMONTOWE ARKADIUSZ PISAREWSKI posłużą radą i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Ostródzie (18)

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Ostróda

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-12-11 do 2023-12-19

 • Bednarki

Staranne Wyburzania Budynków Ostróda

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 150m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Do ręcznej rozbiórki jest stodoła,częściowo tylko podmu...

2023-11-25 do 2023-12-03

 • Łukta

Doskonała Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Mały domek tzw, poniemiecki z poddaszem użytkowym. Cegła, glina. ul.••••••...

2023-10-21 do 2023-10-29

 • Dąbrówno

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 101-200m², Ostróda

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Ostróda

Pierwszorzędna Firma Wyburzeniowa Ostróda

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 151-200m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub...

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Rapaty

Najlepsze Wyburzenia Ostróda

Olśnij tego Zlecającego profesjonalnym działaniem na terenie Warmińsko-mazurskiego. Jako znana firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie "Dam zlecenie na rozbiórkę garażu, 51-100m²" i zapewnij, że realizacja wyburzeń zostanie wykonana szybko i z dokładnością. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Stękiny

Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 101-200m², Barty

Ten Klient jest zdania, że świetne wyburzenia, rozbiórki to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 101-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Jeśli chcesz uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

2023-12-13 do 2023-12-21

 • Barty

Rozbiórka Budynków

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od kilku lat, szczególnie na obszarze miejscowości Iława, ale także pobliskich miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Iława

Staranne Wyburzenia

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako solidny fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Ustal pasujący termin już teraz!

2023-12-02 do 2023-12-10

 • Iława

Prace rozbiórkowe, 51-100m², Iława

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: do uzgodnienia w rozmowie Pozwolenie na wyburzenie lub rozbió...

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Iława

Pierwszorzędna Firma Wyburzeniowa

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwo...

2024-01-27 do 2024-02-04

 • Tuławki

Zlecę rozbiórkę garażu, 151-200m², Tuławki

Jeśli nadal jako profesjonalista od wyburzań budynków potrzebujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę rozbiórkę garażu, 151-200m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Warmińsko-mazurskiego bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-01-27 do 2024-02-04

 • Tuławki

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 12m², Olsztyn

Na wypadek jeśli nadal jako profesjonalista od wyburzeń, rozbiórek szukasz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 12m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Olsztyna bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-12-01 do 2023-12-02

 • Olsztyn

Dam zlecenie na rozbiórkę garażu, 101-150m², Olsztyn

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na rozbiórkę garażu, 101-150m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z Olsztyna i z sąsiednich miast. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

2023-12-22 do 2023-12-30

 • Olsztyn

Zapotrzebowanie na rozbiórkę fundamentu, do 100m², Olsztyn

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Zapotrzebowanie na rozbiórkę fundamentu, do 100m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2023-09-13 do 2023-09-14

 • Olsztyn

Dam zlecenie na rozbiórkę altany, do 50m², Olsztyn

Obiekt do wyburzenia: altana Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub r...

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Olsztyn

Rewelacyjna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: Rozbiórka ogrodzenia tymczasowego Rodzaj obiektu: działka budowlana Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Szukam ek...

2023-12-08 do 2023-12-16

 • Olsztyn

Sumienna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: sklad narzedzi Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-08 do 2023-09-16

 • Olsztyn
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty