EkspertBudowlany.pl

Jak wybrać generator prądu?

W ofercie producentów są generatory prądu zasilane silnikami benzynowymi dwu- i czterosuwowymi oraz silnikami diesla.;Fot. Aries Power Equipment

W ofercie producentów są generatory prądu zasilane silnikami benzynowymi dwu- i czterosuwowymi oraz silnikami diesla.;
Fot. Aries Power Equipment

Czy ktoś jeszcze pamięta, co to był 20. stopień zasilania? Były to nieoczekiwane wyłączenia prądu w Polsce za czasów PRL-u. Czasem żartowano sobie, że może być jeszcze wyższy stopień –  21., czyli całkowity brak prądu. Jeśli jednak jesteśmy właścicielami domu jednorodzinnego, letniskowego lub działki, musimy się liczyć z całkowitym brakiem zasilania. Warto więc przemyśleć zakup niewielkiego generatora prądu. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie urządzenie i jak zadbać o jego kondycję, aby bezawaryjnie nam służyło, gdy zabraknie prądu.

Zobacz także

Systemy przeciwoblodzeniowe - zima bezpieczna dla każdego

Systemy przeciwoblodzeniowe - zima bezpieczna dla każdego Systemy przeciwoblodzeniowe - zima bezpieczna dla każdego

Przegląd rozwiązań z zakresu ochrony przeciwoblodzeniowej od firmy Elektra.

Przegląd rozwiązań z zakresu ochrony przeciwoblodzeniowej od firmy Elektra.

Sterowanie bezprzewodowe - postaw na rozwiązania dostępne dla każdego wnętrza

Sterowanie bezprzewodowe - postaw na rozwiązania dostępne dla każdego wnętrza Sterowanie bezprzewodowe - postaw na rozwiązania dostępne dla każdego wnętrza

Komfortowy dom, w którym żyje się wygodnie, bezpiecznie i oszczędnie, jest marzeniem nas wszystkich. Inteligentne budynki wyręczają lub znacząco ułatwiają domownikom sterowanie różnymi urządzeniami i ich...

Komfortowy dom, w którym żyje się wygodnie, bezpiecznie i oszczędnie, jest marzeniem nas wszystkich. Inteligentne budynki wyręczają lub znacząco ułatwiają domownikom sterowanie różnymi urządzeniami i ich funkcjami. Jeśli jednak na etapie budowy domu lub dużego remontu nie została podjęta decyzja o instalacji "systemu domu inteligentnego", to nic straconego - nowoczesne rozwiązania ułatwiają modernizację istniejącej instalacji.

LIVOLO - najwyższa jakość i wyszukany styl

LIVOLO - najwyższa jakość i wyszukany styl LIVOLO - najwyższa jakość i wyszukany styl

Włączniki dotykowe i gniazdka LIVOLO doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu, stając się jego szlachetną ozdobą. Zapewnią też wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

Włączniki dotykowe i gniazdka LIVOLO doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu, stając się jego szlachetną ozdobą. Zapewnią też wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

Wybór agregatu prądotwórczego

Zanim kupimy generator prądu, powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, aby wybrać właściwe urządzenie:

 1. Jednofazowy czy trójfazowy? Zależy to od tego, jakie urządzenia chcemy zasilać – jedno- czy trójfazowe.
 2. Jaki ma być rodzaj odbieranej mocy? Odbiorniki prądu możemy podzielić według rodzaju odbieranej mocy na: odbiorniki rezystancyjne, m.in. sprzęt AGD i RTV, oświetlenie, ogrzewanie elektryczne itp.; odbiorniki indukcyjne, m.in. silniki elektryczne jedno- i trójfazowe, elektronarzędzia, transformatory itp.; odbiorniki nieliniowe, np. zasilacze UPS, falowniki, sprzęt komputerowy.
 3. Jaka moc? Aby ją obliczyć,najprościej zsumować moc wszystkich odbiorników prądu, jakie mamy zamiar zasilać z agregatu prądotwórczego. Moc agregatu musi być większa od mocy pobieranej przez odbiorniki prądu. To o ile większa powinna być moc agregatu od mocy pobieranej przez urządzenia, zależy głównie od rodzaju zasilanych urządzeń. W celu prawidłowego doboru mocy agregatu najlepiej skonsultować się z dostawcą urządzenia oraz zapoznać się z instrukcją techniczną agregatu.
 4. Czy nasze urządzenia wymagają stabilizacji napięcia? Jeśli agregat przeznaczony jest do zasilania urządzeń elektronicznych, które cechują się dość wysokim stopniem czułości, jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się być wybór takiego urządzenia, które wyposażone jest w stabilizator napięcia AVR.

Przed zakupem agregatu prądotwórczego powinniśmy się też zapoznać z  takimi parametrami, jak np. moc awaryjna, moc ciągła, AVR czy SZR / AZR.

Moc awaryjna/maksymalna – to moc zespołu używanego do awaryjnego zasilania, maksymalna moc dostępna przy zmiennym obciążeniu. Tu nie dopuszcza się przeciążeń i ograniczony jest roczny limit pracy urządzenia w godzinach.

Moc ciągła/nominalna – to moc przy pracy ciągłej, przy zmiennym obciążeniu dla nieograniczonego czasu pracy. Dopuszczalne jest tu 10% przeciążenie.

AVR – automatyczna stabilizacja napięcia.

SZR / AZR – Samoczynne / Automatyczne Załączanie Rezerwy – układ pozwalający na automatyczne załączenie agregatu w przypadku zaniku zasilania w sieci i wyłączeniu po jego powrocie.

Pamiętajmy, że moc agregatu w kilowatach (kW) to 0,5 do 0,8 mocy agregatu podanej w kilovoltamperach (kVA).

Jakie paliwo?

W ofercie producentów są generatory prądu zasilane silnikami benzynowymi dwu- i czterosuwowymi oraz silnikami diesla. Te ostatnie wymagają szczególnej troski w czasie mrozów, ale paliwo do nich jest bezpieczniejsze w przechowywaniu. Zwróćmy też szczególną uwagę na podane przez producenta zużycie paliwa. Wielu podaje bowiem zużycie paliwa przy około 75% mocy. W przypadku, gdy będziemy wykorzystywać agregat z mocą 100%, zużycie paliwa będzie na pewno większe.

EKSPERT RADZI

Jak dbać o agregat prądotwórczy?

 • Ogranicz czas pracy urządzenia przy obciążeniu maksymalnym do 30 min.
 • W warunkach pracy ciągłej nie przekraczaj mocy znamionowej.
 • Dobieraj właściwie moc podłączonych urządzeń do mocy agregatu.
 • Nie przekraczaj maksymalnego natężenia prądu w każdym z gniazdek.
 • Nie podłączaj agregatu do domowej sieci energetycznej, może to spowodować uszkodzenie agregatu lub odbiorników prądu wpiętych w sieć.
 • Nie przerabiaj agregatu.
 • Wykorzystuj agregat zgodnie z przeznaczeniem, do jakiego został zaprojektowany.
 • Dbaj o właściwy poziom oleju (silniki czterosuwowe).
 • Dbaj o właściwy skład mieszanki paliwowej (silniki dwusuwowe).
 • Wymieniaj okresowo olej w silniku agregatu (silniki czterosuwowe). Terminy wymiany oleju powinny być podane w instrukcji eksploatacji.
 • Wymieniaj filtry powietrza i świece po określonej w instrukcji liczbie godzin pracy agregatu.
 • Nie włączaj silnika agregatu bez filtra powietrza.
 • Przy planowanej dłuższej bezczynności agregatu opróżnij urządzenie z paliwa. Benzyna traci swoje właściwości już po 30 dniach.
 • Przechowuj agregat w suchym miejscu w pozycji pionowej.

Komentarze

 • JareKraków JareKraków, 17.01.2014r., 11:37:44 W ostatnim czasie poszukiwałem agregatu, który pociągnie mi całe zasilanie mieszkania. W moim regionie często brakuje prądu, więc takie urządzenie było mi bardzo potrzebne. Przez długi okres zastanawiałem się co wybrać. W nowo wybudowanym domu zależało mi na agregacie z systemem ZSR. Znajomy polecił mi agregat firmy Barracuda. Zakupiony był na początku tego roku i jestem bardzo zadowolony. Elektryk podłączył mi całą instalacje pod system samostartu. Z mojej strony mogę tylko polecić te agregaty!
 • MArek77 MArek77, 25.04.2014r., 14:22:50 a jak myślicie coś takiego warto kupić - agregat prądotwórczy fogo fh 5001 - nie macie go w artykule więc nie wiem, a nigdzie nie spotkałem się z opiniami na jego temat.
 • darko darko, 04.05.2014r., 20:57:16 tez przygladam sie aktualnie tematowi agregatow i chyba zdecyduje sie na polskiego kruzera. parametrowo sa bardzo konkurencyjni, ceny ok i polska gospodarka
 • ponino ponino, 15.05.2014r., 21:15:01 znam polecana marke Kruzer i slyszalem,ze akurat jest calkiem dobra jak na swoja polke cenowa. Czy ktos uzywal?
 • tczewiak tczewiak, 26.05.2014r., 14:16:41 Całkiem niezły jest ten model ze zdjęcia ilustrującego artykuł. Dobry kolega go posiada i w rozmowie zachwalał. Jeśli chodzi o kruzery, to z tego co wiem, są stosunkowo ciche, co dla niektórych jest dość ważne.
 • Chantu Chantu, 12.06.2014r., 20:10:20 Jeszcze warto dodac, ze Kruzer wszystkie połacznie robi na meidzi i nie tylko mowimy tu o poloaczeniach eletrycznych ale takze stojan i wirnik prądnicy. powoli staje sie to rzadkoscia wsrod reszty producentow
 • jacekplacek jacekplacek, 15.06.2014r., 18:45:09 Potrzbuje pomocy w wyborze modelu - potrzebuję go na działkę, na sezon - jaką moc polecacie?
 • Adam Paśko Adam Paśko, 16.06.2014r., 12:42:55 Może Kruzer TH5500? Najlepiej byłoby jakbyś sobie wyliczył zapotrzebowanie na energię i pod to dobrał moc agregatu.
 • Wiesio99 Wiesio99, 16.06.2014r., 14:20:26 Ja kupiłem ostatnio agregat. Dopiero posłużył mi co prawda dwa razy ale jest na razie ok. 
 • Grześ35 Grześ35, 20.09.2014r., 07:57:19 mi z kolei znajomy elektryk polecił agregat prądotwórczy ponieważ uzwojenie prądnicy jest w 100% miedziane, a nie powlekane aluminium, co ma duży wpływ na wydajność i żywotność.
 • helikopter helikopter, 23.09.2014r., 11:05:28 potwierdzam, Kruzer ma bardzo dobre agregaty w dobrych cenach. plusem jest to uzwojenie, ale też sposób zamawiania oraz serwis.
 • Januszek Januszek, 30.09.2014r., 14:42:53 Też na już muszę kupić agregat prądotwórczy i z informacji jakich dotąd zebrałem wnioskuję, że lepiej jest zainwestować w taki, który dłużej posłuży.Popytałem znajomych fachowców w temacie i faktycznie Kruzer ma dość dobre opinie, ty bardziej że wszystkie połączenia elektryczne oraz przewody, a także stojan i wirnik prądnicy wykonano w miedzianym uzwojeniu, a cena nie jest zbyt wygórowana.
 • kuraski kuraski, 23.10.2014r., 21:43:09 a ten kruzer jak się spisuje? bo ostatnio byłem w sklepie, oglądałem różne agregaty i w sumie zauważyłem ze Kruzery mają miedziane przewody, solidnie wykonane.... czytałem trochę o nich i ludzie sobie je polecają. a ceny są całkiem przystępne!
 • szefu szefu, 11.11.2014r., 11:45:34 Kruzer się spisuje bardzo dobrze. Nie żadna masówka i rzeczywiście zwoje miedziane a nie tylko powlekane miedzią jak inne badziewie. Mnie służy już długi czas, oj a nie jedno przeszedł na niejednej budowie. No i są cichsze niż ich odpowiedniki z innych firm. godne polecenia
 • basiek basiek, 02.01.2015r., 00:14:34 Dla mnie jeśli chodzi o agregatory to tylko Kruzer. Dobra polska firma z japońskimi podzespołami, nadaje się idealnie zarówno jako zasilanie tymczasowe/zastępcze jak i stałe, np na budowę. Bardzo wytrzymałe i ciche. A cena jest bardziej niż uczciwa
 • Kipk Kipk, 15.01.2015r., 22:44:20 tez mam sprawdzona marke, bo mam w domu Kruzera - nie zawiodlem sie wcale na nim, sprawdza sie w kryzysowych sytuacjach
 • Klusek Klusek, 29.01.2015r., 20:27:44 wybrac po cenie, po potrzebach i po opiniach innych, wiec wydaje mi sie,ze ten tutaj wpsominany jest ok i zdaje egzamin na wszystkich pytaniach
 • Sista Sista, 31.01.2015r., 12:38:57 Klusku! Dokladnie, moge sie podpisac pod Twoim postem. Uwazam,ze Kruzer ma w swoim przedziale cenowym serio dobre agregaty :)
 • bartu bartu, 19.03.2015r., 14:03:29 Do tego w kruzerach miedziane zwoje, a to nawet nie trzeba być elektrykiem żeby wiedzieć, że to ma wpływ na działanie sprzętu. Ja nie lubie kupować dziadostwa, a agregat się kupuje po to żeby służył lata i kruzery tak mają
 • Tomek Tomek, 27.03.2015r., 22:13:20 też mam agregat kruzera Kruzer TH 3900, solidnie wykonany, jeszcze się nic nie popsuło, jest warty uwagi moim zdaniem
 • Zdzisław Zdzisław, 28.03.2015r., 11:26:50 Ja mam Kruzera agregat parę lat już i dobrze mi się sprawdza. Jeszcze nigdy nie zawiódł. Pali nie tak znowu dużo, moc ma dobrą. Daje radę na moje potrzeby
 • seba seba, 30.03.2015r., 23:10:29 agregat konkurencyjny do tych chińskich, ba, nawet lepszy o niebo. Kruzer ma przedewszystkim zwoje całkowicie wykonane z miedzi, a nie miedziowane z wierzchu, mam taki agregat i działa po dziś dzień, polecam jak najbardziej
 • andrzej_szopa andrzej_szopa, 09.04.2015r., 10:39:22 Dobrze mi doradzili w kwestii wyboru agregatu. Nie za bardzo się orientowałem w tematach bardziej technicznych – czyli jaką moc urządzenia potrzebuję tak naprawdę. Pomogli w doborze, zainstalowali, podłączyli system monitorowania. Jest okej.
 • Patryk Patryk, 19.04.2015r., 10:47:52 Widzę że nie tylko ja zdecydowałem sie na Kruzera. Ja wybrałem go przede wszystkim za świetny stosunek ceny do jakości. Nie stać mnie na jakiegoś japończyka ale też nie lubie mieć chińskiego szmelcu który może paść w każdej chwili.
 • Wawrzyński Wawrzyński, 20.04.2015r., 09:39:57 Podbijam temat. Kupiłem rok temu KRUZER ULTRA GENERATOR TH 2500. Jak do tej pory sprawuje sie niezawodnie. To prawda z tym japońskimi podzespołami. Teraz rozważam zakup trojfazowego Kruzera. czy ktoś ma? Ktoś użytkuje?
 • Geydion Geydion, 07.05.2015r., 11:43:57 To dobrze Ci polecił :) moim zdaniem jedne z lepszych na rynku.
 • manhiek manhiek, 25.05.2015r., 10:38:26 Agregat KRUZER świetny do zabrania na działkę lub wyjazd, można podłączyć do niego bez obaw każde urządzenie .
 • Anita Anita, 27.06.2015r., 16:20:43 Mój mąż ma agregat tej firmy. Z tego co wiem to jest u nas od roku i nigdy nie było z nim problemu
 • makowa makowa, 16.07.2015r., 14:19:23 U nas działał podczas budowy. Tauron robił problemy z przyłączem prądu. Generator zasilał wszystkie narzędzia plus betoniarke. Sprawdził sie bardzo dobrze. Nie było problemów z odpalaniem, trzymał napięcie. Polecam wszystkim budującym.
 • Romek Atomek Romek Atomek, 30.09.2015r., 19:33:47 no wlasnie coraz więcej słysze o kruzerach i szczerze mówiąc mocno nad nimi się zastanawiam i jestem coraz bliższa kupna bo chyba warto!
 • Krystian Krystian, 21.10.2015r., 15:00:55 Kruzer jest dobrym wyborem. Ostatnio przekonałem się nawet że mają dobry serwis bo miałem problemy z moim już dość starym kruzerem.
 • Janusz D. Janusz D., 26.01.2016r., 10:48:13 Kupiłem Kruzera jednofazowego i moge napisać , że za te pieniądze to dobry wybór. Stary rzęch pił plaiwo jak smok. Kruzer jest w porównaniu do tego starego volvo jak mercedes przy polonezie:) Pracuje równiutko i jest cichy. Kierowałem sie też jakością serwisu bo ludzie piszą , że jest świetny.
 • Mapet_65 Mapet_65, 06.02.2016r., 21:59:12 Zauważyłem, że agregaty Barracuda są coraz popularniejsze. Używam modelu 8000 na budowie, teraz już chyba trzeci rok będę miał. Troche dostaje w kość (wiertarka, spawarka młot wyburzeniowy) jak narazie jest OK. Z plusów to niskie spalanie około 1-1,4 litra. Z minusów to odkręciły mi się 2-3 śrubki. POzdr.
 • Bernado Bernado, 21.02.2016r., 08:39:11 Ja postawiłem na jednofazowego Kruzera THT 6500E i moge powiedzieć, że wybór był trafny! :) W bebechach ma miedziane uzwojenia a kto wie jakie to ma znaczenie ten tez kupi z takim podzespołem. Praca bardzo kulturalna, cicha . Zużycie paliwa bardzo rozsądne.
 • Karusel Karusel, 23.02.2016r., 09:28:06 Bernado, potwierdzam ! Mój Kruzer pali mniej niż jest napisane w instrukcji.
 • Olek D. Olek D., 24.02.2016r., 10:32:22 Mam Kruzera TH2500 i pali tak jak mówili w sklepie 0,8 l / godz. Użytkuję od pół roku i działa bezawaryjnie. Polecam.
 • Mikołaj Mikołaj, 09.03.2016r., 13:02:58 Do Olka D. Też mam Kruzera TH2500 ale mój pali jakieś0,7 l/godzinę ! :))) Świetna maszynka!
 • Maken Maken, 13.03.2016r., 11:59:11 Co do Kruzera mam bardzo pozytywne zdanie . Używam THT 3900E i deklarowane zużycie paliwa to 1-1.2 l/godz. Mój bierze ok 1,1 czyli trzyma normę. Ale to nie o to chodzi. Sprzęt jest niezawodny. Jasne ze można kupowac cuda na kiju za wielką kasę. Tylko po co? Kruzera polecam.
 • Majster klepka Majster klepka, 14.03.2016r., 09:12:44 Wszyscy prawie chwalą tu Kruzera jako producenta. Cóż mam podobne zdanie. Potrzebowałem dobrego agregatu do spawarki (co najmniej 150% mocy spawary). Kupiłem THT6500 z naddatkiem mocy bo uwaqżam, że trzeba mieć rezerwę mocy:) Działa bezbłędnie i jest oszczędny faktycznie.
 • Geronimo Geronimo, 16.03.2016r., 09:41:09 Kruzera mam od 3 lat. Serwis pogwarancyjny mają zakorbisty! Maszynę naprawili błyskiem a kontakt z nimi jest super. To chyba świadczy o marce w przeciwieństwie do niby renomowanych a dających ciała gdy kończy się gwara.
 • Irek Irek, 16.03.2016r., 10:39:03 Jak to jest z tymi kruzerami? Szukam i szukam informacji i nikt nic nie wie, marka widmo? Kogo sie nie zapytam to nikt nie zna marki, w castoramie, praktikerze, jula czy leroymerlin, nawet w serwisie co od wieków naprawiaja i serwisuja agregaty nikt ich nie zna. Dziwne jest, że tylko na tym forum wszyscy mają kruzery??? Cos mi tu nie pasuje. Chyba ktoś robi sobie reklame.
 • Buffet Buffet, 18.03.2016r., 15:30:33 Do Irka. Marka Kruzer znana jest w Polsce i cieszy się dobrą opinią. Więksdzość marketów sprzedaje jednorazówki. Kruzer ma miedziane podzespoły. Wieszo czym mówię? Poza tym serwis mają świetny. Używam trójfazowego THT 6500E i działał bezbłędnie póki pracownik nie zaniedbał sprawdzenia stanu oleju. Załatwili sprawę w trszy dni!
 • Irek Irek, 31.03.2016r., 21:19:54 Do użytkownika Buffet, to kurzery nie mają nawet czujnika poziomu oleju? Czytałem, że czasami tanie chińskie agregaty takiej jak kraft welle czy kraft cośtam nie mają czujników ale myślałem że kruzer ma. Przecież czujnik odcina zapłon w przypadku zbyt niskiego stanu oleju i by Ci go nie wykończyli na budowie w ten sposób.
 • Irek Irek, 28.04.2016r., 18:33:40 super porady z tym kupnem agregatu. sam ostatnio szukam czegos dobrego ale niestety nie wiem co wybrać. jedni polecają kupno używanego, inni nowego. jedni polecają znane firmy inni z kolei jakieś mniej znane. co byście polecili? potrzebuję jakiś niezbyt duży agregat do domowego użytku
 • Martin Martin, 30.04.2016r., 09:58:49 Jeśli mały ma być to ja polecam Kruzera TH2500 . Jednofazowy, oszczędny i cichy. U mnie pracuje bezawaryjnie drugi rok.
 • Jacko Jacko, 10.05.2016r., 10:09:18 Jednofazowe agregaty rulez! :) mam aż 3 i hulają aż miło.
 • ADam ADam, 30.05.2016r., 17:18:05 rzeczywiście Kruzer jest godzien polecenia. u mnie przetrwał budowę i teraz obsługuje budowę znajomych. najbardziej zadowolony z jego ekonomiczności - nie wiele paliwa zuzywał a naprawdę dawał sporo prądu. no i co ważne - kupiłem nowy z gwarancją w dobrej cenie
 • Arturro Arturro, 31.05.2016r., 06:59:26 Miałem i volvo i honde. Teraz Kruzera i nie ma różnic. Może to , że Kruzer jest oszczedniejszy niz honda. No i kosztuje mniej:))))))))
 • Ola Ola, 31.05.2016r., 07:08:44 JEDNA WIEEEEEELKA ŚCIEMA. WIDAĆ, że ktoś robi kampanie kruzera. Dzwinym trafem wchodzą tu tylko ludzie którzy znają ta markę i zachwalają, zachwalają. Brawo Panowie z Kruzera, świetną kampanie sobie robicie. Tylko zaraz może się okazać, że działa to w drugą stronę.
 • Hanka budowlanka Hanka budowlanka, 31.05.2016r., 16:48:48 Olu, kupując agregat zawsze stoisz przed dokonaniem ostatecznego wyboru - kupujesz markowy lub no name, używkę lub nówkę, Hondę z najwyższej półki, Kruzera ze średniej lub marketowy wypust. To zawsze będzie tylko Twój wybór i to Ty ponosisz konsekwencje tego wyboru. Wszystko zależy od twoich preferencji i zasobności portfela. A to, że Panowie zachwalają Kruzera...to ich sprawa. Skąd my mamy wiedzieć, czy Ty nie jesteś wysłannikiem konkurencji? :-)))
 • Kotiek Kotiek, 09.06.2016r., 22:31:39 Ja słyszałem wiele dobrych opinie o Barracudach, szwagier ma model 3800 i sobie bardzo chwali. Ma małą firme ogólnobudowlaną, często uruchamia dużą szlifierkę makita bez wolnego startu i ten agregat daje rade. Wcześniej miał jakiś kraftwele i przy rozruchu agregat nie miał mocy. Sam będe kuppował barracude ale model wyższy 5500 bo chcę do niego spawarkę inwertorową podpinać.
 • Jarek Jarek, 29.06.2016r., 19:46:14 z doświadczenia wiem, ze nie jest łatwo wybrac generator. sam jestem w trakcie wybierania jeszcze odpowiedniej mocy - teraz muszę jednak zasięgnąć porady który będzie idealny na moją budowę
 • omnia omnia, 20.07.2016r., 09:41:55 wszyscy piszą o agregatach z kruzera , tez takowy mamy w domu . i uważamy z mężem ,że jest to rzecz bardzo potrzebna, zwłaszcza jak ktoś ma dom jednorodzinny czy działkę. Nie wiem czy wiecie ale są teraz w ofercie z tej samej firmy motopompy. Moim zdaniem bardzo potrzebne, zwłaszcza po ulewnych deszczach, jak zaleje garaż czy piwnice, na pewno będziemy chceli kupić taką pompę
 • Krygier Krygier, 22.07.2016r., 15:15:21 Ja mam Kruzera i super spisuje się na budowie. Jest oszczędny, bo gdy nie jest pobierana moc, prędkość obrotowa zmniejsza się, dzięki czemu oszczędza paliwo, będąc jednocześnie cały czas w gotowości.
 • deepson deepson, 31.08.2016r., 01:19:20 Jedne z lepszych agregatów ma zdecydowanie firma barracuda mocne i wytrzymałe modele na które dają długą gwarancję działania.
 • Anija Anija, 20.11.2016r., 19:49:26 hmm no wlasnie zastanawiam się. mam niewielki budżet ale chciałabym jak najlepiej zainwestować te pieniadze. a potrzebuję taki sprzęt do firmy! no i mam nadzieję ze to najlepsze wyjście :)
 • teravita teravita, 29.12.2016r., 19:38:16 Co do kruzerów to przynajmniej wiem co kupuje . Bo faktycznie ma w 100 % miedziane uzwojenie . A nie tak jak inni producenci pisza . Równiez przez to ze mam agregat od nich , zdecydowałem sie na kupno motopompy , która zakupiłem w bardzo atrakcyjnej cenie .
 • chainsmokers chainsmokers, 26.01.2017r., 12:30:15 Ja moge jeszcze dodać ,ze agregaty z kruzera są 3 razy tańsze od japończyków . Więc z pompami myślę ,ze bedzie podobna sprawa. widziałem takowy za 640 zł z kruzera ;)
 • Józef Far Józef Far, 25.05.2017r., 23:46:27 Ja jako źródło awaryjnego zasilania mam agregat, Dla mnie to był oczywisty wybór, bo już miałem styczność z tą firmą. Jestem elektrykiem i znam różne marki. Ten wiem, że jest niezawodny i klienci, z którymi rozmawiałem na moich fuchach zauważyli to samo co ja - zaskakuje bez problemu i stosunkowo mało zużywa paliwa.
 • Tarron Tarron, 24.08.2017r., 19:52:53 ja stosowałem się do podobnych zasad i też myślę, że dobrze wybrałem stanęło na kruzerze i w sumie zadowolony jestem polecam
 • charlie charlie, 27.08.2017r., 17:28:32 a jak mam pilarkę stołową, której moc znamionowa to 1800 W, to 2 kw mocy agregatu wystarczy czy powinienem kupić mocniejszy? kruzer jakie ma agregaty?
 • ktoś ktoś, 16.04.2018r., 23:37:46 przydatne są takie artykuły ja na szczęście miałem możliwość poradzenia się fachowca. polecam w razie doraźnej pomocy w trakcie awarii prądu lub to prac przydomowych
 • ktoś ktoś, 25.04.2018r., 23:25:01 skontaktuj się z przedstawicielem, myślę że pomogą bez problemu dobrać odpowiedni model
 • Marek Marek, 18.09.2018r., 10:28:31 Świetny artykuł, agregaty prądotwórcze to bardzo przydatne urządzenia. Np ja pracuję w firmie budowlanej i nie wyobrażam sobie skutecznej pracy bez źródła prądu, warto tutaj też wyróżnić agregaty prądotwórcze marki barracuda które są wydajne i ciche
 • Marek Marek, 18.09.2018r., 10:30:44 Warto również przeczytać więcej informacji na temat agregatów barracuda
 • Olek225 Olek225, 04.09.2019r., 14:22:01 Mnie znajomy polecił kruzera i na taki też się zdecydowałem. Jak na razie działa bez zarzutu a używam go dość często i intensywnie.
 • Czajaa320 Czajaa320, 03.02.2020r., 19:52:06 Też zdecydowałem sie na kruzera. Cena przystępna a jakość bardzo dobra. Agregatu używam dość często i nigdy nie miałem z nim problemu.
 • Wojtek Wojtek, 11.03.2020r., 18:49:11 Ja za poleceniem znajomego zdecydowałem się na kruzera. On już kilka lat korzysta z jednego modelu i nigdy nie miał problemu więc nie było się nad czym zastanawiać.
 • Grzegorz Grzegorz, 28.03.2020r., 09:49:25 My od początku budowy mamy agregat z kruzera . Zamawialiśmy go u niech w sklepie internetowym .

Powiązane

Czerwony kapelusz, czyli mamy dach...

Czerwony kapelusz, czyli mamy dach... Czerwony kapelusz, czyli mamy dach...

Ostatnia sobota minęła pracowicie. Nasza altanka została ubrana w czerwony kapelusz.

Ostatnia sobota minęła pracowicie. Nasza altanka została ubrana w czerwony kapelusz.

Wiecha nad altanką

Wiecha nad altanką Wiecha nad altanką

Wiecha zawisła nad altanką. Główna konstrukcja altanki skończona!

Wiecha zawisła nad altanką. Główna konstrukcja altanki skończona!

Zimni ogrodnicy

Zimni ogrodnicy Zimni ogrodnicy

Właśnie zawitali do ogrodu "Zimni ogrodnicy". Nagle gdzieś poznikały letnie temperatury i zrobiło się ponuro i szaro. Całe szczęście, że już po "Zimnej Zośce" czyli po 15 maja będzie tylko cieplej i bez...

Właśnie zawitali do ogrodu "Zimni ogrodnicy". Nagle gdzieś poznikały letnie temperatury i zrobiło się ponuro i szaro. Całe szczęście, że już po "Zimnej Zośce" czyli po 15 maja będzie tylko cieplej i bez przymrozków. Druga połowa maja to dalszy ciąg porządków w ogrodzie, wysiew nasion oraz roślin wrażliwych na przymrozki.

Migdałowiec

Migdałowiec Migdałowiec

Jeszcze niedawno migdałowiec w moim ogrodzie cieszył mnogością różowych kwiatów. Wygląda to naprawdę czarująco, zważywszy na to, że w okresie kwitnienia drzewo nie ma liści.

Jeszcze niedawno migdałowiec w moim ogrodzie cieszył mnogością różowych kwiatów. Wygląda to naprawdę czarująco, zważywszy na to, że w okresie kwitnienia drzewo nie ma liści.

Altanka vs Magnolia

Altanka vs Magnolia Altanka vs Magnolia

Szkielet altanki został postawiony. Jedyną przeszkodą w dalszej jej budowie była dwunastoletni piękny krzew magnolii, rosnący w świetle altanki. Czekaliśmy cierpliwie aż przekwitnie. W końcu przyszedł...

Szkielet altanki został postawiony. Jedyną przeszkodą w dalszej jej budowie była dwunastoletni piękny krzew magnolii, rosnący w świetle altanki. Czekaliśmy cierpliwie aż przekwitnie. W końcu przyszedł czas na przeprowadzkę krzewu, a właściwie małego prawie trzymetrowego drzewka.

Kwiaty o zmierzchu

Kwiaty o zmierzchu Kwiaty o zmierzchu

Maj przywitał nas letnimi temperaturami. Miło było posiedzieć o zmierzchu w ogrodzie, w wiosenno-letniej atmosferze.

Maj przywitał nas letnimi temperaturami. Miło było posiedzieć o zmierzchu w ogrodzie, w wiosenno-letniej atmosferze.

Budujemy altankę: Stawiamy konstrukcję altany

Budujemy altankę: Stawiamy konstrukcję altany Budujemy altankę: Stawiamy konstrukcję altany

Właśnie minął pracowity Pierwszy Maja. Postanowiliśmy uczcić Święto Pracy pracą.

Właśnie minął pracowity Pierwszy Maja. Postanowiliśmy uczcić Święto Pracy pracą.

Ogród to nie tylko kwiaty

Ogród to nie tylko kwiaty Ogród to nie tylko kwiaty

Własny ogródek to nie tylko piękne kwiaty. Przez ostatnie dni poznawałem tę bardziej przyziemną stronę ogródka.

Własny ogródek to nie tylko piękne kwiaty. Przez ostatnie dni poznawałem tę bardziej przyziemną stronę ogródka.

Wczesnowiosenne Tulipany

Wczesnowiosenne Tulipany Wczesnowiosenne Tulipany

W moim ogródku codziennie pojawiają się coraz to nowe kwiaty. Pięknie kwitną wczesnowiosenne tulipany botaniczne.

W moim ogródku codziennie pojawiają się coraz to nowe kwiaty. Pięknie kwitną wczesnowiosenne tulipany botaniczne.

Budujemy altankę

Budujemy altankę Budujemy altankę

Wiosna w pełni. Jesienią zeszłego roku narysowaliśmy pierwsze szkice naszej altany z grilo-wędzarnią, dokonaliśmy odpowiedniego zgłoszenia w urzędzie (starostwo) i zakupiliśmy deski. Zima to był czas gorących...

Wiosna w pełni. Jesienią zeszłego roku narysowaliśmy pierwsze szkice naszej altany z grilo-wędzarnią, dokonaliśmy odpowiedniego zgłoszenia w urzędzie (starostwo) i zakupiliśmy deski. Zima to był czas gorących dyskusji, jak i w jakim kształcie ma powstać nasza altana. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na altanę na planie sześcioboku, wyposażoną w murowany grill z funkcją wędzarni.

Żywopłot u fryzjera...

Żywopłot u fryzjera... Żywopłot u fryzjera...

Zbliża się kolejny weekend i ciąg dalszy wiosennych porządków w ogrodzie. Tym razem kolej przyszła na żywopłot.

Zbliża się kolejny weekend i ciąg dalszy wiosennych porządków w ogrodzie. Tym razem kolej przyszła na żywopłot.

Pierwsze kwiaty w ogrodzie

Pierwsze kwiaty w ogrodzie Pierwsze kwiaty w ogrodzie

Wreszcie możemy cieszyć się wiosennymi promieniami słońca. W ogrodzie zaczyna robić się kolorowo i wesoło. Już zakwitły tulipany, krokusy i cebulice. Są to rośliny cebulowe, zaczynające swoją wegetację...

Wreszcie możemy cieszyć się wiosennymi promieniami słońca. W ogrodzie zaczyna robić się kolorowo i wesoło. Już zakwitły tulipany, krokusy i cebulice. Są to rośliny cebulowe, zaczynające swoją wegetację wczesną wiosną i wprowadzające wiosenne ożywienie we wczesnowiosenną szarość ogrodu.

Goście w naszym ogrodzie

Goście w naszym ogrodzie Goście w naszym ogrodzie

Nasz ogród to przestrzeń, którą dzielimy z innymi mieszkańcami naszej planety Ziemi. Są wśród nich ci mile widziani, jak np. żaby, jeże, pszczoły... oraz ci mniej mile widziani, jak nornice i krety oraz...

Nasz ogród to przestrzeń, którą dzielimy z innymi mieszkańcami naszej planety Ziemi. Są wśród nich ci mile widziani, jak np. żaby, jeże, pszczoły... oraz ci mniej mile widziani, jak nornice i krety oraz cała armia szkodników owadzich. Dziś skupię się na trzech gościach często spotykanych w naszym ogrodzie: kretach, jeżach i żabach.

Dziś trochę o trawniku

Dziś trochę o trawniku Dziś trochę o trawniku

Dziś trochę o trawniku. Soczyście zielony, ładnie przystrzyżony trawnik, to ozdoba każdego ogrodu. Stworzenie ładnego i trwałego trawnika wymaga jednak czasu i pracy. Nie wystarczy zasiać trawę i od czasu...

Dziś trochę o trawniku. Soczyście zielony, ładnie przystrzyżony trawnik, to ozdoba każdego ogrodu. Stworzenie ładnego i trwałego trawnika wymaga jednak czasu i pracy. Nie wystarczy zasiać trawę i od czasu do czasu go kosić.

Wiosenne cięcie

Wiosenne cięcie Wiosenne cięcie

Cięcie drzew i krzewów to obowiązkowy punkt w zabiegach pielęgnacyjnych w ogrodzie. Większość gatunków drzew i krzewów wymaga tych zabiegów, aby prawidłowo rosnąć, kwitnąć i owocować. Terminy i powody...

Cięcie drzew i krzewów to obowiązkowy punkt w zabiegach pielęgnacyjnych w ogrodzie. Większość gatunków drzew i krzewów wymaga tych zabiegów, aby prawidłowo rosnąć, kwitnąć i owocować. Terminy i powody cięcia zależą są od gatunku drzew i krzewów.

Zwiastuny wiosny

Zwiastuny wiosny Zwiastuny wiosny

Zima ma się ku końcowi. Słońce mocniej grzeje i cała przyroda zaczyna się budzić do życia, a w raz z nią również nasz ogród. Warto teraz zastanowić się, jak pomóc roślinom w naszym ogrodzie nabrać sił...

Zima ma się ku końcowi. Słońce mocniej grzeje i cała przyroda zaczyna się budzić do życia, a w raz z nią również nasz ogród. Warto teraz zastanowić się, jak pomóc roślinom w naszym ogrodzie nabrać sił po zimie, jak sprawić, by wkrótce cieszyły nasze oczy wszystkimi kolorami tęczy.

Nadchodzi wiosna

Nadchodzi wiosna Nadchodzi wiosna

Dociera już forpoczta nadchodzącej wiosny.

Dociera już forpoczta nadchodzącej wiosny.

news 23. urodziny Leroy Merlin w Polsce

23. urodziny Leroy Merlin w Polsce 23. urodziny Leroy Merlin w Polsce

Od 23 lat Leroy Merlin wspiera swoich klientów w tworzeniu pięknych i wygodnych domów, mieszkań oraz ogrodów. Dzieli się fachową wiedzą, pomaga podejmować decyzje, służy pomocą na każdym etapie budowy,...

Od 23 lat Leroy Merlin wspiera swoich klientów w tworzeniu pięknych i wygodnych domów, mieszkań oraz ogrodów. Dzieli się fachową wiedzą, pomaga podejmować decyzje, służy pomocą na każdym etapie budowy, modernizacji, wyposażenia czy dekoracji wnętrz.

news Wszechstronny kosz

Wszechstronny kosz Wszechstronny kosz

Kosz Ergo Pop-up marki Fiskars to produkt do zbierania mokrych odpadów ogrodowych, jak np. wilgotne liście, chwasty, ścięta trawa czy śmieci.

Kosz Ergo Pop-up marki Fiskars to produkt do zbierania mokrych odpadów ogrodowych, jak np. wilgotne liście, chwasty, ścięta trawa czy śmieci.

news Betonowy murek inspirowany łupkiem skalnym

Betonowy murek inspirowany łupkiem skalnym Betonowy murek inspirowany łupkiem skalnym

Murki z łupków skalnych wracają do naszych ogrodów w nowej formie i funkcji. Przykładem tego klasycznego designu we współczesnej wersji jest nowy betonowy murek Polbruk Albero. Dzięki wykonanym w nim bruzdom...

Murki z łupków skalnych wracają do naszych ogrodów w nowej formie i funkcji. Przykładem tego klasycznego designu we współczesnej wersji jest nowy betonowy murek Polbruk Albero. Dzięki wykonanym w nim bruzdom oraz imitującej kamień fakturze przypomina on wyglądem historyczne konstrukcje, które wznoszono w średniowieczu, np. we włoskiej Toskanii. Na budowę murka nie trzeba jednak poświęcać jak dawniej dużo czasu, gdyż stawia sie go z gotowych modułów. Każdy z nich ma 41 cm wysokości, 7,7 cm grubości...

news Przywróć blask nawierzchniom wokół domu

Przywróć blask nawierzchniom wokół domu Przywróć blask nawierzchniom wokół domu

Zaczął się już letni sezon urlopowy - ciepłe i słoneczne dni chętnie spędzamy na świeżym powietrzu, w przydomowym ogródku czy na działce. Aby w pełni cieszyć się ładnym i zadbanym ogrodem, warto odpowiednio...

Zaczął się już letni sezon urlopowy - ciepłe i słoneczne dni chętnie spędzamy na świeżym powietrzu, w przydomowym ogródku czy na działce. Aby w pełni cieszyć się ładnym i zadbanym ogrodem, warto odpowiednio go przygotować. Do odświeżenia wyblakłych okładzin z kostki czy płyt chodnikowych przyda się specjalistyczny produkt do renowacji nawierzchni wokół domu. Weź udział w naszej sondzie i wygraj.

news Ceny materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu - listopad 2018 r.

Ceny materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu - listopad 2018 r. Ceny materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu - listopad 2018 r.

Grupa PSB śledzi ceny materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu, co pozwala obserwować zmiany trendów.

Grupa PSB śledzi ceny materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu, co pozwala obserwować zmiany trendów.

Jak funkcjonalnie i estetycznie wykorzystać betonowe palisady w ogrodzie

Jak funkcjonalnie i estetycznie wykorzystać betonowe palisady w ogrodzie Jak funkcjonalnie i estetycznie wykorzystać betonowe palisady w ogrodzie

Palisady przydadzą się w każdym niemal ogrodzie, szczególnie w miejscach o nierównomiernym ukształtowaniu. Jakie wybrać? Jaki efekt dzięki nim możemy osiągnąć? I czy warto postawić na palisady betonowe?

Palisady przydadzą się w każdym niemal ogrodzie, szczególnie w miejscach o nierównomiernym ukształtowaniu. Jakie wybrać? Jaki efekt dzięki nim możemy osiągnąć? I czy warto postawić na palisady betonowe?

Mała architektura ogrodowa z elementów betonowych

Mała architektura ogrodowa z elementów betonowych Mała architektura ogrodowa z elementów betonowych

Tak jak do dopełnienia modowej stylizacji potrzebna jest biżuteria i stylowe dodatki, tak projektom architektonicznym charakteru dodają przykuwające oko detale. W ogrodzie są to np. elementy małej architektury,...

Tak jak do dopełnienia modowej stylizacji potrzebna jest biżuteria i stylowe dodatki, tak projektom architektonicznym charakteru dodają przykuwające oko detale. W ogrodzie są to np. elementy małej architektury, które stanowią zarówno użyteczne, jak i estetyczne uzupełnienie ogrodu. Można je wykonać z różnych materiałów, a jednym z nich może być beton, który sprawdzi się w każdej aranżacji.

Najnowsze produkty i technologie

Mercedes PRO – cyfrowe centrum dowodzenia

Mercedes PRO – cyfrowe centrum dowodzenia Mercedes PRO – cyfrowe centrum dowodzenia

Cyfrowe połączenie z pojazdem, telediagnostyka oraz planowanie tras tak, by ominąć korki w czasie rzeczywistym? To już możliwe i łatwe, dzięki usługom łącznościowym, które zapewnia Mercedes PRO – dzięki...

Cyfrowe połączenie z pojazdem, telediagnostyka oraz planowanie tras tak, by ominąć korki w czasie rzeczywistym? To już możliwe i łatwe, dzięki usługom łącznościowym, które zapewnia Mercedes PRO – dzięki nim można jeździć bezpieczniej, oszczędniej i przyjemniej.

Stropy panelowe – łatwy montaż, modułowość, niskie koszty

Stropy panelowe – łatwy montaż, modułowość, niskie koszty Stropy panelowe – łatwy montaż, modułowość, niskie koszty

W polskim budownictwie mieszkaniowym przez lata dominowały tradycyjne rozwiązania takie jak żelbetowe stropy monolityczne czy gęstożebrowe stropy Teriva. Jednak z uwagi na wysokie koszty i dużą pracochłonność...

W polskim budownictwie mieszkaniowym przez lata dominowały tradycyjne rozwiązania takie jak żelbetowe stropy monolityczne czy gęstożebrowe stropy Teriva. Jednak z uwagi na wysokie koszty i dużą pracochłonność oraz niezgodność z europejskimi normami (w przypadku stropów Teriva) obecnie klienci poszukują zupełnie innych rozwiązań.

Na czym polega odpowiednie oczyszczanie szamba?

Na czym polega odpowiednie oczyszczanie szamba? Na czym polega odpowiednie oczyszczanie szamba?

Jak w przypadku większości rzeczy w życiu, im lepiej się nimi zajmiesz, tym dłużej będą trwać. Twoje szambo nie jest wyjątkiem, dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć, jak właściwie je konserwować i w jaki...

Jak w przypadku większości rzeczy w życiu, im lepiej się nimi zajmiesz, tym dłużej będą trwać. Twoje szambo nie jest wyjątkiem, dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć, jak właściwie je konserwować i w jaki sposób preparat do szamb taki jak Biofos może w tym zadaniu pomóc.

Twój dom zabezpieczony przed skutkami obfitych opadów deszczu i zalaniem piwnicy

Twój dom zabezpieczony przed skutkami obfitych opadów deszczu i zalaniem piwnicy Twój dom zabezpieczony przed skutkami obfitych opadów deszczu i zalaniem piwnicy

Ulewy niosą za sobą podtopienia domów, a meteorolodzy są zgodni – silne opady będą występować coraz częściej. Zalanie grozi piwnicom również ze strony ścieków, szczególnie kiedy odpływ występuje poniżej...

Ulewy niosą za sobą podtopienia domów, a meteorolodzy są zgodni – silne opady będą występować coraz częściej. Zalanie grozi piwnicom również ze strony ścieków, szczególnie kiedy odpływ występuje poniżej kolektora ściekowego. Urządzenia odwadniające skutecznie zabezpieczą Twój dom.

Jakość wody deszczowej i sposoby jej oczyszczania

Jakość wody deszczowej i sposoby jej oczyszczania Jakość wody deszczowej i sposoby jej oczyszczania

Według obiegowych opinii magazynowana w zbiornikach woda deszczowa może z czasem zagniwać i tym samym być niezdatna do dalszego wykorzystania. Opinii tych w żadnym wypadku nie można stosować do sytuacji,...

Według obiegowych opinii magazynowana w zbiornikach woda deszczowa może z czasem zagniwać i tym samym być niezdatna do dalszego wykorzystania. Opinii tych w żadnym wypadku nie można stosować do sytuacji, gdy deszczówka gromadzona jest w zbiornikach podziemnych i gdy wcześniej jest ona filtrowana.

Zbiorniki do gromadzenia i wykorzystania wody deszczowej

Zbiorniki do gromadzenia i wykorzystania wody deszczowej Zbiorniki do gromadzenia i wykorzystania wody deszczowej

Systemy gromadzenia deszczówki, ze względu na lokalizację zbiornika magazynującego, dzielą się na naziemne i podziemne. Zbiorniki naziemne mogą być umiejscowione zarówno na zewnątrz budynków, jak i w ich...

Systemy gromadzenia deszczówki, ze względu na lokalizację zbiornika magazynującego, dzielą się na naziemne i podziemne. Zbiorniki naziemne mogą być umiejscowione zarówno na zewnątrz budynków, jak i w ich wnętrzach, np. w piwnicach.

Kredyt hipoteczny 300 tys – jaka rata?

Kredyt hipoteczny 300 tys – jaka rata? Kredyt hipoteczny 300 tys – jaka rata?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które udzielane jest na dłuższy okres – zazwyczaj na 20 czy 25 lat. Z tego też powodu warto zastanowić się, jaka będzie jego miesięczna rata, by mieć pełną świadomość...

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które udzielane jest na dłuższy okres – zazwyczaj na 20 czy 25 lat. Z tego też powodu warto zastanowić się, jaka będzie jego miesięczna rata, by mieć pełną świadomość regularnie ponoszonych wydatków w dłuższej perspektywie.

Czy inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne jest opłacalna?

Czy inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne jest opłacalna? Czy inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne jest opłacalna?

Fotowoltaika to rozwiązanie z zakresu odnawialnych źródeł energii, które zyskuje coraz większą popularność. Na dachach polskich domów coraz częściej widzimy charakterystyczne niebieskie lub czarne panele....

Fotowoltaika to rozwiązanie z zakresu odnawialnych źródeł energii, które zyskuje coraz większą popularność. Na dachach polskich domów coraz częściej widzimy charakterystyczne niebieskie lub czarne panele. Ogniwa fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną z odnawialnego i ekologicznego źródła, jakim jest promieniowanie słoneczne. Dzięki fotowoltaice zyskujemy darmowy prąd i niezależność energetyczną. Jak działają ogniwa fotowoltaiczne, jaka jest opłacalność montażu fotowoltaiki?

Wymiana stropów

Wymiana stropów Wymiana stropów

Wiele budynków, a szczególnie te wzniesione na przełomie XIX i XX wieku kamienice i pałace, ze względu na zły stan techniczny, wymaga obecnie remontu, a często niezbędne jest wzmocnienie lub wymiana stropu....

Wiele budynków, a szczególnie te wzniesione na przełomie XIX i XX wieku kamienice i pałace, ze względu na zły stan techniczny, wymaga obecnie remontu, a często niezbędne jest wzmocnienie lub wymiana stropu. Budynki te zwykle posiadają stropy o konstrukcji drewnianej lub stalowej. Fundamenty wykonywane pod takimi obiektami najczęściej były zaprojektowane pod kątem lekkich ogólnodostępnych wówczas rodzajów stropów. Konstruktorzy, po ocenie stanu technicznego budynku, najczęściej decydują się na drogie...

Szybka zmiana podłogi w Twoim domu

Szybka zmiana podłogi w Twoim domu Szybka zmiana podłogi w Twoim domu

Na rynek trafia właśnie całkowicie bezpłatne narzędzie, które ma szansę zrewolucjonizować proces wyboru i zakupu podłóg do domu. Wizualizator podłóg, który wprowadziła znana z innowacji polska marka Arbiton,...

Na rynek trafia właśnie całkowicie bezpłatne narzędzie, które ma szansę zrewolucjonizować proces wyboru i zakupu podłóg do domu. Wizualizator podłóg, który wprowadziła znana z innowacji polska marka Arbiton, to najnowocześniejsze i najbardziej dokładne tego typu narzędzie w Europie. Za pomocą trzech kliknięć możemy sprawdzić, jak w naszym salonie będzie wyglądać podłoga o różnych kolorach czy fakturach.

Jaki powinien być dom dla małej rodziny?

Jaki powinien być dom dla małej rodziny? Jaki powinien być dom dla małej rodziny?

Budowa własnego domu to bez wątpienia jedno z większych przedsięwzięć, z jakim można zmierzyć się w życiu. To tak naprawdę przygoda, która trwa przez kilka lat. Sama budowa to tylko jakiś jej etap. Potem...

Budowa własnego domu to bez wątpienia jedno z większych przedsięwzięć, z jakim można zmierzyć się w życiu. To tak naprawdę przygoda, która trwa przez kilka lat. Sama budowa to tylko jakiś jej etap. Potem następuje wykańczanie oraz urządzanie, kiedy to dom nabiera bardziej indywidualnego charakteru. Można się tym wszystkim bawić, można stresować i denerwować, szczególnie wtedy, gdy zdecydujemy się na nieruchomość zbyt dużą. Warto zatem do tematu podejść z rozwagą, tak by metraż dom był optymalny.

Blachodachówka FIORD – nowoczesne pokrycie na każdy rodzaj dachu

Blachodachówka FIORD – nowoczesne pokrycie na każdy rodzaj dachu Blachodachówka FIORD – nowoczesne pokrycie na każdy rodzaj dachu

Blachodachówka panelowa FIORD to nowość firmy Blachy Pruszyński, wprowadzona na rynek tej jesieni. Nowoczesny kształt doskonale sprawdzi się na każdym rodzaju dachu – zarówno tych o prostej, jak i nieco...

Blachodachówka panelowa FIORD to nowość firmy Blachy Pruszyński, wprowadzona na rynek tej jesieni. Nowoczesny kształt doskonale sprawdzi się na każdym rodzaju dachu – zarówno tych o prostej, jak i nieco bardziej skomplikowanej konstrukcji.

Rodzaje wkrętaków

Rodzaje wkrętaków Rodzaje wkrętaków

Wkrętaki należą do standardowego wyposażenia każdego warsztatu lub domowej skrzynki narzędziowej. Ze względu na mnogość występujących śrub i wkrętów z gniazdami na różnego rodzaju wkrętaki nie mogą obejść...

Wkrętaki należą do standardowego wyposażenia każdego warsztatu lub domowej skrzynki narzędziowej. Ze względu na mnogość występujących śrub i wkrętów z gniazdami na różnego rodzaju wkrętaki nie mogą obejść się bez nich ani profesjonaliści, ani majsterkowicze. Sprawdź, jakie rodzaje wkrętów można spotkać i do czego służą.

Popraw klimat w swoim domu

Popraw klimat w swoim domu Popraw klimat w swoim domu

W Polsce co roku powstaje kilkadziesiąt tysięcy domów jednorodzinnych. W wielu projektach możemy znaleźć okna, które ze względu na ograniczoną dostępność nie są później otwierane. Rozwiązanie tej kwestii...

W Polsce co roku powstaje kilkadziesiąt tysięcy domów jednorodzinnych. W wielu projektach możemy znaleźć okna, które ze względu na ograniczoną dostępność nie są później otwierane. Rozwiązanie tej kwestii jest banalnie proste, choć niewiele osób zdaje sobie sprawę, że może je zastosować w swoim domu. Okno wystarczy wyposażyć w napęd, który zautomatyzuje jego pracę.

Zasady funkcjonalnej i spójnej architektonicznie przestrzeni wokół posesji

Zasady funkcjonalnej i spójnej architektonicznie przestrzeni wokół posesji Zasady funkcjonalnej i spójnej architektonicznie przestrzeni wokół posesji

Dom i jego otoczenie zawsze powinny stanowić spójną kompozycję. Z tego względu bardzo ważny w procesie projektowania jest dobór poszczególnych elementów aranżacji – wszystkie powinny idealnie do siebie...

Dom i jego otoczenie zawsze powinny stanowić spójną kompozycję. Z tego względu bardzo ważny w procesie projektowania jest dobór poszczególnych elementów aranżacji – wszystkie powinny idealnie do siebie pasować.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.