Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Bydgoszczy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
649 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Bydgoszczy

Profesjonalna Płyta Fundamentowa Bydgoszcz

141 opinii
Fundamenty Bydgoszcz

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. są dla Ciebie stworzeni. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Parati Sp. z o.o.

24 opinie
Parati Sp. z o.o. - Solidny Fundament Bydgoszcz

Uwierz specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Parati Sp. z o.o.. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Globallet - Płyty Fundamentowe

23 opinie
Globallet - Płyty Fundamentowe - Staranne Wzmacnianie Fundamentów Bydgoszcz

Poszukujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje Globallet - Płyty Fundamentowe. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Profesjonalne Fundamenty Pod Dom w Bydgoszczy

19 opinii
Baxbud Piróg Paweł - Profesjonalne Fundamenty Pod Dom w Bydgoszczy

Chcesz znaleźć wartego uwagi partnera do realizacji swoich planów? Baxbud Piróg Paweł z Bydgoszczy jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

MEGATHERM NTB Sp. z o.o.

12 opinii
MEGATHERM NTB Sp. z o.o. - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Bydgoszcz

Konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to najważniejsze cechy firmy, której specjalnością jest wylewanie fundamentów. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Najlepsze Wzmacnianie Fundamentów

11 opinii
Firma budowlana Domy Raz Dwa - Najlepsze Wzmacnianie Fundamentów Bydgoszcz

Według Ciebie najlepsze wzmacnianie fundamentów to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z Firma budowlana Domy Raz Dwa posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

Altius Sp. z o.o.

13 opinii
Altius Sp. z o.o. - Solidne Fundamenty Pod Dom Bydgoszcz

Zrealizowanie fundamentów pod dom będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Altius Sp. z o.o. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Porządny Fundament Bydgoszcz

9 opinii
Zakład remontowo-budowlany Mirosław Kaniewski - Porządny Fundament Bydgoszcz

Jeszcze potrzebujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Zakład remontowo-budowlany Mirosław Kaniewski. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

RBUD Przemysław Różycki

11 opinii
RBUD Przemysław Różycki - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Bydgoszcz

Profesjonalna izolacja fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w branży. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak

6 opinii
Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów Bydgoszcz

Powierz prace dotyczące kopania fundamentów specjalistom z miejscowości Bydgoszcz. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Bydgoszczy nie mają sobie równych. Nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Aktualne zlecenia na fundamenty w Bydgoszczy (50)

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Bydgoszcz

Ten Zleceniodawca jeszcze potrzebuje profesjonalistów od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2024-06-21 do 2024-06-29
dodano wczoraj o 12:11

 • Bydgoszcz

Profesjonalna Budowa Fundamentów Bydgoszcz

Szukasz pracy jako fachowiec od profesjonalnej budowy fundamentów w miejscowości Bydgoszcz lub w przyległych powiatach? Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-06-18 do 2024-06-26
dodano 4 dni temu

 • Bydgoszcz

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Bydgoszcz

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na wysokim poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest wiarygodny. Żeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

2024-06-07 do 2024-06-15

 • Bydgoszcz

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Bydgoszcz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Bydgoszcz

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Bydgoszcz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-29 do 2024-06-06

 • Bydgoszcz

Staranne Fundamenty Bydgoszcz

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Bydgoszcz

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Bydgoszcz

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Bydgoszcz

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m², Bydgoszcz

Przyjmij zlecenie doskonałej budowy fundamentów o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m²", jako specjalista z miejscowości Bydgoszcz. Zadziw klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Bydgoszczy nie masz sobie równych. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Bydgoszcz

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów Bydgoszcz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-05-19 do 2024-05-27

 • Bydgoszcz

Szukam firmy do wykonania fundamentów, 71-100m², Bydgoszcz

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Bydgoszcz

Fundamenty

Ten Klient uważa, że pierwszorzędne fundamenty to trudny temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Bydgoszcz

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Chcesz wykonać zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m² to doskonały pomysł. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

2024-04-22 do 2024-04-23

 • Bydgoszcz

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-04-22 do 2024-04-30

 • Bydgoszcz

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Bydgoszcz

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta zagadką i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny znawca z dziedziny konstrukcji betonowych znajdź idealną ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Bydgoszcz

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Bydgoszcz

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Przedstaw dobrą ofertę dla tego Klienta - zadzwoń już dziś.

2024-04-12 do 2024-04-20

 • Bydgoszcz

Porządne Fundamenty

Klient napisał zlecenie brzmiące "Szukam firmy do wykonania fundamentów, 36-70m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2024-04-12 do 2024-04-20

 • Bydgoszcz

Najwyższej Klasy Usługi Wykonania Fundamentów Bydgoszcz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-11 do 2024-04-19

 • Bydgoszcz

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m², Bydgoszcz

To zlecenie o treści - Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z Bydgoszczy oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2024-04-11 do 2024-04-18

 • Bydgoszcz
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty