Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Bydgoszczy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
605 089 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Bydgoszczy

Profesjonalna Płyta Fundamentowa Bydgoszcz

140 opinii
Fundamenty Bydgoszcz

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. są dla Ciebie stworzeni. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Parati Sp. z o.o.

24 opinie
Parati Sp. z o.o. - Solidny Fundament Bydgoszcz

Uwierz specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Parati Sp. z o.o.. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Globallet - Płyty Fundamentowe

22 opinie
Globallet - Płyty Fundamentowe - Staranne Wzmacnianie Fundamentów Bydgoszcz

Poszukujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje Globallet - Płyty Fundamentowe. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Profesjonalne Fundamenty Pod Dom w Bydgoszczy

19 opinii
Baxbud Piróg Paweł - Profesjonalne Fundamenty Pod Dom w Bydgoszczy

Chcesz znaleźć wartego uwagi partnera do realizacji swoich planów? Baxbud Piróg Paweł z Bydgoszczy jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

HP-Inwest

17 opinii
HP-Inwest - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Bydgoszcz

Konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to najważniejsze cechy firmy, której specjalnością jest wylewanie fundamentów. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Najlepsze Wzmacnianie Fundamentów

12 opinii
MEGATHERM NTB Sp. z o.o. - Najlepsze Wzmacnianie Fundamentów Bydgoszcz

Według Ciebie najlepsze wzmacnianie fundamentów to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z MEGATHERM NTB Sp. z o.o. posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

Love Build Paweł Gałczyński

11 opinii
Love Build Paweł Gałczyński - Solidne Fundamenty Pod Dom Bydgoszcz

Zrealizowanie fundamentów pod dom będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Love Build Paweł Gałczyński ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Porządny Fundament Bydgoszcz

7 opinii
DOM-BET-BUD Wojciech Cichulski - Porządny Fundament Bydgoszcz

Jeszcze potrzebujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia DOM-BET-BUD Wojciech Cichulski. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

Bud-dom24

4 opinie
Bud-dom24 - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Bydgoszcz

Profesjonalna izolacja fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w branży. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Perfect Łukasz Łukomski

1 opinia
Perfect Łukasz Łukomski - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów Bydgoszcz

Powierz prace dotyczące kopania fundamentów specjalistom z miejscowości Bydgoszcz. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Bydgoszczy nie mają sobie równych. Nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Aktualne zlecenia na fundamenty w Bydgoszczy (42)

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Bydgoszcz

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę opłacalnych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym fachową obsługę, a na życzenie także usługi dodatkowe, bez wątpienia zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który pisze - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m². Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-09-30 do 2023-10-08
dodano 3 dni temu

 • Bydgoszcz

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 101-150m², Bydgoszcz

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry, proszę o wycenę budowy fundamentu dla domu z następującego projektu: https:/w...

2023-09-24 do 2023-10-02

 • Bydgoszcz

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów Bydgoszcz

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i wykonujesz usługi z zakresu wysokiej klasy budowy fundamentów zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które brzmi - Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m² i zostało napisane przez sprawdzonego Konsumenta. Pokaż dopasowaną propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

2023-09-23 do 2023-10-01

 • Bydgoszcz

Pierwszorzędne Fundamenty Bydgoszcz

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-21 do 2023-09-29

 • Bydgoszcz

Usługi Wykonania Fundamentów Bydgoszcz

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia budynku: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Bydgoszcz

Porządne Fundamenty

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Bydgoszcz

Konstrukcje Betonowe Bydgoszcz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Bydgoszcz

Perfekcyjne Fundamenty

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-09-01 do 2023-09-09

 • Bydgoszcz

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 330m², Bydgoszcz

Zleceniodawca napisał "Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 330m²". Wykonaj zlecenie rewelacyjnej budowy fundamentów jako profesjonalista w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji zleceń z Bydgoszczy i przyległych miast. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Bydgoszcz

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe

Pokaż Klientowi, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Bydgoszczy, więc jeśli poszukuje najwyższej klasy konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Skontaktuj się i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Bydgoszcz

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m², Bydgoszcz

Jeśli usługi wykonania fundamentów na najwyższym poziomie to sfera działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Zleceniodawca napisał "Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m²". Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-08-27 do 2023-09-04

 • Bydgoszcz

Konstrukcje Betonowe

Jako specjalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Niewątpliwie zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m²" jest stworzone dla Ciebie. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-08-26 do 2023-09-03

 • Bydgoszcz

Fantastyczna Budowa Fundamentów

Zakres prac: pale fundamentowe cfa Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia budynku: 1500 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Bydgoszcz

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wzmocnienie fundamentów Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: tak Powierzchnia budynku: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Bydgoszcz

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-150m², Bydgoszcz

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny specjalista z branży konstrukcji betonowych sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-150m². Zaproponuj termin od razu!

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Bydgoszcz

Dobre Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-08-20 do 2023-08-28

 • Bydgoszcz

Porządne Fundamenty

Klient napisał zlecenie brzmiące "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2023-08-20 do 2023-08-28

 • Bydgoszcz

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 71-100m², Bydgoszcz

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na fantastyczne wykonanie fundamentów w rejonie Bydgoszczy i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 71-100m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej niezawodnej firmy. Żeby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2023-08-08 do 2023-08-16

 • Bydgoszcz
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty