Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Kutnie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 619 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Kutnie

Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów w Kutnie

140 opinii
Fundamenty Kutno

Zleć prace dotyczące kopania fundamentów ekspertom firmy Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. z miejscowości Kutno. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Kutna nie mają sobie równych. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Doskonała Płyta Fundamentowa

50 opinii
Termico Janusz Prusiński - Doskonała Płyta Fundamentowa Kutno

Chcesz znaleźć godnego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Termico Janusz Prusiński jest na to skuteczną metodą. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

Pat-Bud

5 opinii
Pat-Bud - Staranny Fundament Kutno

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Pat-Bud. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Kutno

3 opinie
Jack-Pol - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Kutno

Izolacja fundamentów to specjalność ekipy z firmy Jack-Pol - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

BUD-TERM

2 opinie
BUD-TERM - Perfekcyjny Fundament Kutno

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z BUD-TERM. Kutno to główny obszar ich działania. Już teraz skontaktuj się z nimi.

Najlepszy Fundament

Budownictwo - inż. Jakub Kasica - Najlepszy Fundament Kutno

Zrealizowanie fundamentu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Budownictwo - inż. Jakub Kasica ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Pierwszorzędny Fundament

FHU GORACY - Pierwszorzędny Fundament Kutno

Według Ciebie pierwszorzędny fundament to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Staranne Płyty Betonowe Kutno

Domenicosalvo - Staranne Płyty Betonowe Kutno

Zaufaj fachowcom w dziedzinie płyt betonowych i zatrudnij Domenicosalvo. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Dombud

Dombud - Profesjonalny Fundament Kutno

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Dombud są dla Ciebie stworzeni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

EBUD

EBUD - Świetne Fundamenty Pod Dom Kutno

Jeżeli potrzebujesz pierwszorzędnej izolacji fundamentów i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to wykorzystaj kompetencje EBUD. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Kutnie (14)

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Kutno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-11-28 do 2023-12-06
dodano 4 dni temu

 • Kutno

Usługi Wykonania Fundamentów Kutno

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to autentyczny majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy o treści - Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

2023-11-26 do 2023-12-04
dodano 6 dni temu

 • Kutno

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Kutno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-22 do 2023-10-30

 • Kutno

Budowa Fundamentów Kutno

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie, które brzmi - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m². Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2023-10-01 do 2023-10-09

 • Kutno

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-09-29 do 2023-10-07

 • Kutno

Zapotrzebowanie na fundamenty, 36-70m², Kutno

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-19 do 2023-09-27

 • Kutno

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m², Żychlin

Przyjmij usługę rewelacyjnej budowy fundamentów o treści "Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m²", jako ekspert z miejscowości Łódzkie. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Łódzkiego jesteś jednym z najlepszych. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Żychlin

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Oporów

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które ma treść - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². Złóż bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-09-01 do 2023-09-09

 • Oporów

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów Kutno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Krośniewice

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-09-02...

2023-07-08 do 2023-07-16

 • Krośniewice

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Żychlin

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2023-06-07 do 2023-06-15

 • Żychlin

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Włodzimierzów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-08-27 do 2023-09-04

 • Włodzimierzów

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 151-200m², Dąbrowa Nad Czarną

Możesz zaoferować propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Przedłóż dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej.

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Dąbrowa nad czarną

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Daszyna

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-09-22 do 2023-09-30

 • Daszyna
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty