Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Bieruniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Bieruniu

Najwyższej Klasy Usługi Gazownicze

36 opinii
Instalacje gazowe Bieruń

Gazownik z imponującym doświadczeniem z zakresu najwyższej klasy usług gazowniczych nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

F.U.H."AGMAR" Marek Zieliński

29 opinii
F.U.H."AGMAR" Marek Zieliński - Doskonałej Jakości Instalacje Gazowe Bieruń

Myślisz, że doskonałej jakości instalacje gazowe to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - gazownicy z F.U.H.AGMAR Marek Zieliński posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Perfekcyjny Montaż Instalacji Gazowych Bieruń

4 opinie
Technika Grzewcza Serwis Kotłów I Palników DUŻY Sławomir - Perfekcyjny Montaż Instalacji Gazowych Bieruń

Myślisz, że doskonałej jakości instalacje gazowe to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - gazownicy z Technika Grzewcza Serwis Kotłów I Palników DUŻY Sławomir posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Znakomita Instalacja Gazowa w Domu Bieruń

15 opinii
instal mur - Znakomita Instalacja Gazowa w Domu Bieruń

Gdy poszukujesz znakomitej usługi gazowniczej w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednie kwalifikacje do sprostania Twoim oczekiwaniom z zakresu instalacji gazowe w domu. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Dobry Gazownik

4 opinie
F.U.H. "TGS" Przemysław Bajena - Dobry Gazownik Bieruń

Chcesz znaleźć gazownika do realizacji usług z zakresu montażu instalacji gazowych? Dobrze trafiłeś, F.U.H. TGS Przemysław Bajena jest tym, czego potrzebujesz. Mają ofertę dla każdego.

Instal Lux Instalacje Grzewcze i Sanitarne Rekuperacja Klimatyzacja

4 opinie
Instal Lux Instalacje Grzewcze i Sanitarne Rekuperacja Klimatyzacja - Perfekcyjne Usługi Gazownicze Bieruń

Dzięki precyzji wykonania usługi gazowniczej Instal Lux Instalacje Grzewcze i Sanitarne Rekuperacja Klimatyzacja wybija się w branży. Renomę budują opinie spełnionych Klientów. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Świetne Instalacje Gazowe

1 opinia
Czempas Technika Grzewcza - Świetne Instalacje Gazowe Bieruń

Właśnie wybierasz wartego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Czempas Technika Grzewcza będzie najszybszą drogą. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Profesjonalny Montaż Instalacji Gazowych

1 opinia
Instalacje Grzewcze i Sanitarne - Profesjonalny Montaż Instalacji Gazowych Bieruń

Nie marnuj energii i powierz prace tym fachowcom od montażu instalacji gazowych. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Najlepszy Montaż Instalacji Gazowych w Bieruniu

4 opinie
Hydroprojekt sp. z o. o. - Najlepszy Montaż Instalacji Gazowych w Bieruniu

Od lat pracownicy firmy Hydroprojekt sp. z o. o. oferują usługi z zakresu montażu instalacji gazowych, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

FUH MARIO-BUD

2 opinie
FUH MARIO-BUD - Wyjątkowy Gazownik Bieruń

Nie możesz znaleźć sprawdzonego wykonawcy realizującego usługi gazowe? Ten gazownik jest liderem na terenie Bierunia. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Bieruniu (14)

Pierwszorzędne Wykonanie Instalacji Gazowej Bieruń

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 151-200m² Liczba pięter: 3 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instal...

2023-10-10 do 2023-10-18

 • Bieruń

Montaż Instalacji Gazowych Bieruń

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na solidny montaż instalacji gazowych w rejonie Bierunia i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Potrzebuję ekipy do przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, 21-30m", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej doświadczonej firmy. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

2023-06-10 do 2023-06-18

 • Bieruń

Profesjonalne Instalacje Gazowe Bieruń

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zapytanie o montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 36-70m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę.

2023-05-28 do 2023-06-05

 • Imielin

Gazownicy Bieruń

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instal...

2023-07-26 do 2023-08-03

 • Babice

Szukam firmy do montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 101-150m², Babice

Przekonaj się, że Zleceniodawcy zlecający wykonanie instalacji gazowej są rzetelni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od wykonania instalacji gazowej. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Babice

Szukam firmy do montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 151-200m², Mętków

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 151-200m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego Projekt ...

2023-08-07 do 2023-08-15

 • Mętków

Szukam firmy do próby szczelności inst. gaz. w domu jednorodzinnym, 101-150m², Babice

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 101-150m² Powód zlecenia: Do odbioru domu Projekt instalacji: Klient posiada projekt Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-10 do 2023-11-18

 • Babice

Zapytanie o próbę szczelności inst. gaz. w mieszkaniu, 36-70m², Wola

Poszukujesz dopasowanego do Ciebie zapytania? Jako solidny profesjonalista świadczący usługi gazownicze i gazownik pierwszej klasy w Śląskim poznaj szczegóły zapytania o treści "Zapytanie o próbę szczelności inst. gaz. w mieszkaniu, 36-70m²". Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Wola

Potrzebuję ekipy do próby szczelności inst. gaz. w domu jednorodzinnym, 101-150m², Bobrek

Ten Klient jest zdania, że świetne instalacje gazowe to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Potrzebuję ekipy do próby szczelności inst. gaz. w domu jednorodzinnym, 101-150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista posłużysz mu radą i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-10-17 do 2023-10-25

 • Bobrek

Szukam firmy do montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 101-150m², Brzeszcze

Próbujesz znaleźć zlecenie do wykonania jako dobry profesjonalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Małopolskiego. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

2023-10-31 do 2023-11-08

 • Brzeszcze

Zlecę podłączenie kuchenki gazowej, Brzeszcze

Jeżeli realizujesz zlecenia na rewelacyjny montaż instalacji gazowych w rejonie Małopolskiego i szukasz najlepszych zleceń to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecę podłączenie kuchenki gazowej", jest gotowy wybrać ofertę Twojej niezawodnej firmy. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2023-11-28 do 2023-11-28

 • Brzeszcze

Gazownicy

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który pisze - "Potrzebuję ekipy do próby szczelności inst. gaz. w mieszkaniu, do 35m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

2023-07-13 do 2023-07-21

 • Brzeszcze

Doskonałe Wykonanie Instalacji Gazowej

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 201-300m² Powód zlecenia: coroczna kontrola instalacji gazowej Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania...

2023-10-02 do 2023-10-10

 • Oświęcim

Zlecę wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu, Oświęcim

Klient napisał "Zlecę wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu". Przyjmij zlecenie fantastycznego montażu instalacji gazowych jako ekspert w tej branży. Zadeklaruj gotowość do realizacji prac z okolic Oświęcimia i okolicznych powiatów. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Oświęcim
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty