Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Rybniku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Rybniku

Najwyższej Klasy Usługi Gazowe w Rybniku

25 opinii
Instalacje gazowe Rybnik

Gazownik z właściwym doświadczeniem w temacie najwyższej klasy usług gazowych śledzący rynek i dostępne rozwiązania. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Staranne Instalacje Gazowe Rybnik

7 opinii
Natalia Kula "Natal" PHU - Staranne Instalacje Gazowe Rybnik

Jeśli szukasz starannej usługi gazowej w dobrej cenie to Natalia Kula Natal PHU są dla Ciebie idealni. Mają najlepszych specjalistów do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny instalacji gazowych. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Marcin Juraszek Handel-Eu

5 opinii
Marcin Juraszek Handel-Eu - Staranna Instalacja Gazowa w Domu Rybnik

Potrzebujesz profesjonalistów od instalacji gazowe w domu? Wykorzystaj doświadczenie Marcin Juraszek Handel-Eu. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Firma Uslugowa DAWID

4 opinie
Firma Uslugowa DAWID - Perfekcyjne Usługi Gazownicze Rybnik

Specjalność Firma Uslugowa DAWID to perfekcyjne usługi gazownicze i montaż instalacji gazowych na terenie Rybnika oraz przyległych miast. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

UNISAN Patryk Adamczyk

4 opinie
UNISAN Patryk Adamczyk - Pierwszorzędna Instalacja Gazowa w Domu Rybnik

Zrealizowanie instalacji gazowe w domu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. UNISAN Patryk Adamczyk ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Świetny Gazownik

15 opinii
instal mur - Świetny Gazownik Rybnik

Planujesz wybrać solidnego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? instal mur z Rybnika jest na to skuteczną metodą. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Fantastyczne Usługi Gazowe

2 opinie
Usługi instalacyjne Czesław Babik - Fantastyczne Usługi Gazowe Rybnik

Ten gazownik działa na terenie Rybnika i oferuje wszechstronne usługi gazowe. Zadzwoń i otrzymaj niewiążącą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

WOJTKOP WOJCIECH SZYRA

1 opinia
WOJTKOP WOJCIECH SZYRA - Profesjonalne Instalacje Gazowe Rybnik

Planujesz wybrać sprawdzonego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? WOJTKOP WOJCIECH SZYRA z Rybnika jest na to skuteczną metodą. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Zakład Usług Elektryczno-Gazowych Dariusz Janus

2 opinie
Zakład Usług Elektryczno-Gazowych Dariusz Janus - Doskonałe Instalacje Gazowe Rybnik

Jeszcze szukasz specjalisty od instalacji gazowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Zakład Usług Elektryczno-Gazowych Dariusz Janus. Zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Znakomite Instalacje Gazowe Rybnik

11 opinii
Artomenergo - Znakomite Instalacje Gazowe Rybnik

Artomenergo oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Skupia się na Klientach z rejonu Rybnika oraz przyległych powiatów. Nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Rybniku (24)

Zlecenie na wykonanie przeróbki inst. gazowej w domu jednorodzinnym, Rybnik

Poprzez dbałość o jakość usługi gazowniczej Twoja firma przewyższa konkurentów. Renoma, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie uszczęśliwić zleceniodawców. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2023-11-27 do 2023-12-05

 • Rybnik

Montaż Instalacji Gazowych Rybnik

Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: odcięcie części instalacji Projekt instalacji: Klient posiada projekt Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-27 do 2023-12-05

 • Rybnik

Wysokiej Klasy Montaż Instalacji Gazowych

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instal...

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Rybnik

Wykonanie Instalacji Gazowej Rybnik

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: wymiana części instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-14 do 2023-11-22

 • Rybnik

Zlecenie na montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 151-200m², Rybnik

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 151-200m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego Projekt ...

2023-10-31 do 2023-11-08

 • Rybnik

Szukam firmy do montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 71-100m², Rybnik

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 71-100m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze gazowe Projekt instala...

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Rybnik

Zlecę montaż instalacji gazowej w domu typu bliźniak, 101-150m², Rybnik

Pragniesz znaleźć Klienta jako warty zaufania profesjonalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Rybnika. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Rybnik

Potrzebuję ekipy do podłączenia płyty gazowej, Rybnik

Usługi gazownicze nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania instalacji gazowej. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które ma treść "Potrzebuję ekipy do podłączenia płyty gazowej". Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-09-27 do 2023-10-05

 • Rybnik

Zapytanie o podłączenie kuchenki gazowej, Rybnik

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: wymaga zmian w instalacji gazowej Termin skorzystania z oferty: jak najszybciej...

2023-09-21 do 2023-09-29

 • Rybnik

Solidne Wykonanie Instalacji Gazowej

Zakres usług: montaż kotła Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-09-08 do 2023-09-16

 • Rybnik

Zlecenie na wykonanie przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, 60m, Rybnik

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ przyłącza gazowego: od skrzynki gazowej do budynku Długość przyłącza: 60 Projekt instalacji: Klient posiada projekt Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Rybnik

Szukam firmy prac związanych z instalacją gazową, Rybnik

Jeśli doskonałe usługi gazownicze to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten Klient zgłosił "Szukam firmy prac związanych z instalacją gazową". Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Rybnik

Wysokiej Klasy Wykonanie Instalacji Gazowej

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 2 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego Projekt ...

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Rybnik

Fantastyczny Montaż Instalacji Gazowych

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: Wymiana zaworu Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Rybnik

Zapytanie o prace związane z instalacją gazową, Rybnik

Zakres zlecenia: Wymiana zaworu gaz Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Rybnik

Perfekcyjni Gazownicy Rybnik

Zakres zlecenia: wymiana dysz w kuchence gazowej Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Rybnik

Solidne Instalacje Gazowe Rybnik

Ten Klient myśli, że solidne instalacje gazowe to niełatwe zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zlecę wykonanie przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, 22m". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

2023-08-09 do 2023-08-17

 • Rybnik

Zapytanie o wykonanie przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, 11-20m, Rybnik

Potrzebujesz zlecenia jako specjalista od perfekcyjnego wykonania instalacji gazowej w rejonie Rybnika lub w przyległych powiatach? Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-08-09 do 2023-08-17

 • Rybnik
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty