Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Częstochowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Częstochowie

Najwyższej Klasy Gazownik

25 opinii
Instalacje gazowe Częstochowa

Ten gazownik pasjonuje się tym tematem od dzieciństwa i jest specjalistą zawsze gotowym do podjęcia nowego zlecenia - HYDROINSTAL JAN GATLIK to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Najwyższej Klasy Usługi Gazownicze w Częstochowie

25 opinii
Aqua-Men - Najwyższej Klasy Usługi Gazownicze w Częstochowie

Pracuje w branży usług gazowniczych od kilku lat, głównie na obszarze miejscowości Częstochowa, ale także okolicznych miast. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

Perfekcyjny Montaż Instalacji Gazowych Częstochowa

22 opinie
UNIMOT PALIWA SP. Z O.O. - Perfekcyjny Montaż Instalacji Gazowych Częstochowa

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze cechy firmy UNIMOT PALIWA SP. Z O.O., której specjalnością jest montaż instalacji gazowych. Zarezerwuj termin już teraz!

Znakomite Usługi Gazownicze

21 opinii
ZEMBUD INSTAL PRZEMYSŁAW ZEMŁA - Znakomite Usługi Gazownicze Częstochowa

Każdy, kto planuje kupno znakomitej usługi gazowniczej musi już dziś zgłosić się do ZEMBUD INSTAL PRZEMYSŁAW ZEMŁA i poznać atrakcyjne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Instal-hydro Mariusz Pasicz

14 opinii
Instal-hydro Mariusz Pasicz - Doskonałe Usługi Gazowe Częstochowa

Szukasz solidnego profesjonalisty wykonującego usługi gazowe? Ten gazownik jest liderem w mieście Częstochowa. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

Świetne Instalacje Gazowe

7 opinii
Active Term - Świetne Instalacje Gazowe Częstochowa

Firma Active Term oferuje swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Częstochowy i okolic. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Usługi hydrauliczne Rafał Stolarski

5 opinii
Usługi hydrauliczne Rafał Stolarski - Rewelacyjna Instalacja Gazowa w Domu Częstochowa

Wciąż szukasz dobrej firmy od instalacji gazowe w domu? Trafiłeś w dobre miejsce - Usługi hydrauliczne Rafał Stolarski jest do Twoich usług. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Najlepsze Usługi Gazowe

5 opinii
HYDRO-SERVICES - Najlepsze Usługi Gazowe Częstochowa

Wybitni pracownicy HYDRO-SERVICES spełnią Państwa wymagania w temacie usług gazowych. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź.

instal mur

15 opinii
instal mur - Znakomita Instalacja Gazowa w Domu Częstochowa

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz profesjonalistów od instalacji gazowe w domu to powierz tę kwestię specjalistom z instal mur. Częstochowa i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

Tanie Usługi Gazowe Częstochowa

3 opinie
rafgaz Wolski Rafał - Tanie Usługi Gazowe Częstochowa

Tanie usługi gazowe w najlepszym wydaniu to dla firmy rafgaz Wolski Rafał pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Częstochowie (27)

Potrzebuję ekipy do montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 101-150m², Częstochowa

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: przydomowy zbiornik na gaz Powierzchnia budynku: 101-150m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego...

2023-12-05 do 2023-12-13
dodano 2 dni temu

 • Częstochowa

Usługi Gazowe Częstochowa

Urządzenie do montażu: kuchenka gazowa Montaż: wymaga zmian w instalacji gazowej Informacje dodatkowe: Nieszczelność na kuchence gazowej. Płyta do wymiany i dysza do wymiany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmow...

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano 4 dni temu

 • Częstochowa

Zapytanie o wykonanie przeróbki inst. gazowej w mieszkaniu, Częstochowa

Rodzaj budynku: mieszkanie Źródło gazu: gazownia miejska Zakres prac: zmiana biegu instalacji Projekt instalacji: Klient nie posiada projektu Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano 6 dni temu

 • Częstochowa

Solidne Usługi Gazowe

Usługi gazowe w wykonaniu Twojej firmy to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako solidny gazownik skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie, które ma treść - Potrzebuję ekipy do próby szczelności inst. gaz. w mieszkaniu, 36-70m². Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-11-28 do 2023-12-06

 • Częstochowa

Zapytanie o wykonanie przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym, 1-5m, Częstochowa

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Typ przyłącza gazowego: od skrzynki gazowej do budynku Długość przyłącza: 1-5m Projekt instalacji: Klient posiada projekt Termin skorzystania z oferty: 2023-11-27...

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Częstochowa

Rzetelne Usługi Gazownicze Częstochowa

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Informacje dodatkowe: Wymiana pieca viesman na nowy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Częstochowa

Doskonałej Jakości Instalacje Gazowe w Domu Częstochowa

Zlecający szuka dobrej współpracy, pisząc - Szukam firmy, wymianę pieca w bud. wielorodzinnym. To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Częstochowa

Pierwszorzędne Instalacje Gazowe w Domu

Zakres usług: wymiana kotła Rodzaj budynku: dom w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Częstochowa

Potrzebuję ekipy, wymianę pieca w domu typu bliźniak, Częstochowa

Jeśli usługi gazowe w najlepszym wydaniu to sfera działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Klient napisał "Potrzebuję ekipy, wymianę pieca w domu typu bliźniak". Żeby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Częstochowa

Zapytanie o wymianę pieca w bud. wielorodzinnym, Częstochowa

Wykonanie instalacji gazowej to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako prawdziwy ekspert w fachu gazownika. Pokaż dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie.

2023-10-03 do 2023-10-11

 • Częstochowa

Potrzebuję ekipy, wymianę pieca w mieszkaniu, Częstochowa

Ten Klient myśli, że znakomite instalacje gazowe to skomplikowany temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Potrzebuję ekipy, wymianę pieca w mieszkaniu". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-09-26 do 2023-10-04

 • Częstochowa

Zapytanie o montaż instalacji gazowej w domu typu bliźniak, 71-100m², Częstochowa

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej Źródło gazu: butla gazowa Powierzchnia budynku: 71-100m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient posiada przyłącze ga...

2023-09-15 do 2023-09-23

 • Częstochowa

Pierwszorzędne Instalacje Gazowe Częstochowa

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zlecę wykonanie przyłącza gazowego w bud. wielorodzinnym, 1-5m". Jako zaufany specjalista w dziedzinie instalacji gazowych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Częstochowa

Pierwszorzędne Instalacje Gazowe

Zlecający poszukuje dobrej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Potrzebuję ekipy do montaż instalacji gazowej w bud. wielorodzinnym, 201-300m². To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Częstochowa

Perfekcyjny Montaż Instalacji Gazowych Częstochowa

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i wykonujesz usługi z zakresu montażu instalacji gazowych odpowiedz na zapytanie ofertowe, które brzmi - Potrzebuję ekipy, wymianę pieca w mieszkaniu i zostało złożone przez pewnego Klienta. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Częstochowa

Szukam firmy do podłączenia płyty gazowej, Częstochowa

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i świadczysz usługi z zakresu wykonania instalacji gazowej wykonaj zlecenie, które brzmi - Szukam firmy do podłączenia płyty gazowej i zostało napisane przez pewnego Klienta. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Częstochowa

Najwyższej Klasy Usługi Gazownicze

Usługi gazownicze nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie montażu instalacji gazowych. Przeanalizuj szczegóły zgłoszenia, które brzmi "Zapytanie o montaż instalacji gazowej w domu jednorodzinnym, 151-200m²". Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2023-08-16 do 2023-08-24

 • Częstochowa

Wysokiej Klasy Gazownicy

Zakres usługi: montaż nowej instalacji gazowej Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Źródło gazu: gazownia miejska Powierzchnia budynku: 71-100m² Liczba pięter: 1 Przyłącze gazowe: Klient nie posiada przyłącza gazowego Projekt i...

2023-08-14 do 2023-08-22

 • Częstochowa
Otrzymaj zlecenia dla Gazowników

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGazownicy złożą Ci bezpłatne oferty