Kategorie
Szukaj

Gładzie w Bydgoszczy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 933 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Bydgoszczy

Wysokiej Klasy Położenie Gładzi

35 opinii
Gładzie Bydgoszcz

Z czystym sumieniem powierz zadanie wysokiej klasy położenia gładzi fachowcom z firmy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jarmal. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Bydgoszczy i pobliskich miast. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby otrzymać ofertę.

FIRMA USŁUGOWA "AD-REM" DOMINIKA KLIMCZAK

22 opinie
FIRMA USŁUGOWA "AD-REM" DOMINIKA KLIMCZAK - Staranne Gładzie Gipsowe Bydgoszcz

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z FIRMA USŁUGOWA AD-REM DOMINIKA KLIMCZAK są dla Ciebie stworzeni. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

Pierwszorzędne Gładzie Bydgoszcz

13 opinii
Gerard - Pierwszorzędne Gładzie Bydgoszcz

Firma Gerard to prawdziwi profesjonaliści w branży gładzi. Swoje usługi oferują Klientom w rejonie Bydgoszczy. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

PHU SZAFIR

13 opinii
PHU SZAFIR - Solidne Gładzie Gipsowe Bydgoszcz

Myślisz, że solidne gładzie gipsowe to skomplikowane zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Doskonałe Gładzie

11 opinii
DOM100M2 SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Doskonałe Gładzie Bydgoszcz

Znakomici pracownicy DOM100M2 SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ spełnią Państwa oczekiwania odnośnie gładzi. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Solidne Gładzie Bydgoszcz

9 opinii
Fab-Bud Fabian Joachimiak - Solidne Gładzie Bydgoszcz

Zawodowcy z Fab-Bud Fabian Joachimiak to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty od gładzi. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Fantastyczne Kładzenie Gładzi w Bydgoszczy

9 opinii
Zakład remontowo-budowlany Mirosław Kaniewski - Fantastyczne Kładzenie Gładzi w Bydgoszczy

Starasz się odnaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu fantastycznego kładzenia gładzi, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Zakład remontowo-budowlany Mirosław Kaniewski jest gotowa Ci pomóc. Już teraz określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Jakub sieja

1 opinia
Jakub sieja - Znakomite Gładzie Bezpyłowe Bydgoszcz

Firma Jakub sieja świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z Bydgoszczy i okolic. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

NEW HOME

1 opinia
NEW HOME - Doskonałe Gładzie Gipsowe Bydgoszcz

Potrzebujesz specjalisty od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia NEW HOME. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Spray Finish

31 opinii
Spray Finish - Rewelacyjne Gładzie Na Mokro Bydgoszcz

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od gładzi na mokro? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Spray Finish. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Bydgoszczy (21)

Gładzie Bydgoszcz

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: Beton architektoniczny Informacje dodatkowe: Dzień dobry, Zlecę wykonanie wykoń...

2024-04-16 do 2024-04-24
dodano 3 dni temu

 • Bydgoszcz

Gładzenie Ścian Bydgoszcz

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21-50m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z miejscowości Bydgoszcz i z sąsiednich miast. Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-04-14 do 2024-04-22
dodano 5 dni temu

 • Bydgoszcz

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 301-500m², Bydgoszcz

Szukasz zlecenia jako ekspert od perfekcyjnego gładzenia ścian w rejonie Bydgoszczy lub w okolicznych miastach? Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

2024-04-13 do 2024-04-21
dodano 6 dni temu

 • Bydgoszcz

Gładzenie Ścian

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: szlifowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-18 do 2024-04-18

 • Bydgoszcz

Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 101-200m², Bydgoszcz

Położenie gładzi to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako doświadczony fachowiec w tej dziedzinie. Żeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Bydgoszcz

Szukam firmy do położenia gładzi, 51-100m², Bydgoszcz

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: 2024-03-25...

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Bydgoszcz

Zlecę położenie gładzi, 1300m², Bydgoszcz

Jeżeli realizujesz zlecenia na wyjątkowe położenie gładzi w rejonie Bydgoszczy i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecę położenie gładzi, 1300m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej fachowej firmy. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-03-09 do 2024-03-17

 • Bydgoszcz

Zapytanie o położenia gładzi, 101-200m², Bydgoszcz

Zrealizowanie gładzi dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zapytanie o położenia gładzi, 101-200m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-03-08 do 2024-03-16

 • Bydgoszcz

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi Bydgoszcz

Zapytanie o treści - Potrzebna ekipa na położenia gładzi, 101-200m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Bydgoszczy i z sąsiednich miast. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Bydgoszcz

Szukam firmy do położenia gładzi, 51-100m², Bydgoszcz

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Bydgoszcz

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian

Starasz się odnaleźć Klienta jako godny uwagi fachowiec z zakresu wysokiej klasy gładzenia ścian? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

2024-02-07 do 2024-02-07

 • Bydgoszcz

Dam zlecenie na położenie gładzi, 21-50m², Bydgoszcz

Bądź pewny, że Klienci zlecający kładzenie gładzi są wiarygodni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od kładzenia gładzi. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-02-02 do 2024-02-10

 • Bydgoszcz

Profesjonalne Gładzenie Ścian

Profesjonalne gładzenie ścian to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako prawdziwy ekspert w branży. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej.

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Bydgoszcz

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 301-500m², Bydgoszcz

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 301-500m² Rodzaj prac: szpachlowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-25 do 2024-02-02

 • Bydgoszcz

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi

Pragniesz znaleźć Klienta jako warty zaufania specjalista z zakresu najwyższej klasy położenia gładzi z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Bydgoszcz

Profesjonalne Położenie Gładzi

Miejsce położenia gładzi: sufity, ściany Stan ścian: surowe Powierzchnia prac: 21-50m² Rodzaj prac: szlifowanie Informacje dodatkowe: Mieszkanie w stanie deweloperskim Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-13 do 2024-01-21

 • Bydgoszcz

Kładzenie Gładzi Bydgoszcz

Miejsce położenia gładzi: ściany Stan ścian: do remontu Powierzchnia prac: do 20m² Rodzaj prac: malowanie Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-12-29 do 2024-01-06

 • Bydgoszcz

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i świadczysz usługi z zakresu kładzenia gładzi odpowiedz na zapytanie ofertowe, które brzmi - Szukam firmy do położenia gładzi, 301-500m² i zostało napisane przez rzetelnego Zleceniodawcę. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

2023-12-19 do 2023-12-28

 • Bydgoszcz
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Położenia Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty