Kategorie
Szukaj

Gładzie w Chełmnie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
604 460 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Chełmnie

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian

3 opinie
Gładzie Chełmno

Bez oporów zleć usługę wysokiej klasy gładzenia ścian ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Chełmna i okolicznych miast. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Staranne Gładzie Bezpyłowe

8 opinii
Usługi remontowo budowlane SławekLinnik - Staranne Gładzie Bezpyłowe Chełmno

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie gładzi bezpyłowych i zatrudnij Usługi remontowo budowlane SławekLinnik. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Chełmno

4 opinie
Centrum Serwisowo Montażowe Aniwal Waldemar Lewandowski - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Chełmno

Jeżeli poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Centrum Serwisowo Montażowe Aniwal Waldemar Lewandowski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Janusz Sankiewicz

2 opinie
Janusz Sankiewicz - Porządne Gładzie Gipsowe Chełmno

Uwierz ekspertom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Janusz Sankiewicz. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zadzwoń!

Pierwszorzędne Położenie Gładzi Chełmno

3 opinie
TOM BUD - Pierwszorzędne Położenie Gładzi Chełmno

Zleć usługę położenia gładzi fachowcom z miejscowości Chełmno. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Chełmna są w ścisłej czołówce. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Żywicowo

6 opinii
Żywicowo - Perfekcyjne Gładzie Chełmno

Ten specjalista działa na obszarze Chełmna i świadczy różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnego gładzi. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Staranne Gładzie Gipsowe

2 opinie
Perfekt - Mat - Staranne Gładzie Gipsowe Chełmno

Zaufaj fachowcom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Perfekt - Mat. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Już teraz zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Solidne Gładzie Gipsowe

2 opinie
Lemar-Bud Usługi Budowlane - Solidne Gładzie Gipsowe Chełmno

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Lemar-Bud Usługi Budowlane. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - zobacz!

Znakomite Gładzie Gipsowe w Chełmnie

6 opinii
BARTBUD BARTOSZ NIEWIADOMSKI - Znakomite Gładzie Gipsowe w Chełmnie

Wciąż szukasz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Powierz tę kwestię specjalistom z BARTBUD BARTOSZ NIEWIADOMSKI. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

BUDIREM

3 opinie
BUDIREM - Najlepsze Gładzie Na Mokro Chełmno

Zaufaj fachowcom w dziedzinie gładzi na mokro i zatrudnij BUDIREM. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Chełmnie (17)

Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m², Łubianka

Najwyższej klasy kładzenie gładzi to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w tym fachu. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2023-05-07 do 2023-05-15

 • Łubianka

Profesjonalne Położenie Gładzi Chełmno

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Dąbrowa Chełmińska

Położenie gładzi, 40m², Krąplewice

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 40m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Krąplewice

Profesjonalne Gładzenie Ścian Chełmno

Szukasz pracy jako ekspert od profesjonalnego gładzenia ścian w rejonie Grudziądza lub w pobliskich miastach? Ustal pasujący termin już teraz!

2023-03-27 do 2023-04-04

 • Grudziądz

Zapytanie o położenie gładzi, 230m², Grudziądz

Jeśli dobra cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to Twoje główne zalety jako fachowca od kładzenia gładzi to zrealizuj zlecenie - Zapytanie o położenie gładzi, 230m². Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2023-07-28 do 2023-08-05

 • Grudziądz

Profesjonalne Położenie Gładzi

Jako wieloletni specjalista, który świadczy usługi położenia gładzi na najwyższym poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest wiarygodny. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2023-06-10 do 2023-06-18

 • Łysomice

Profesjonalne Kładzenie Gładzi Chełmno

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Kujawsko-pomorskie i z sąsiednich miast. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Łysomice

Zapytanie o położenie gładzi, 140m², Strzelce Górne

Szukasz zlecenia do wykonania jako solidny fachowiec z zakresu solidnego gładzenia ścian? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2023-08-13 do 2023-08-21

 • Strzelce górne

Pierwszorzędne Gładzie Chełmno

W dalszym ciągu możesz odpowiedzieć na zlecenie Zleceniodawcy jako dobra firma od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-05-16 do 2023-05-29

 • Górsk

Szukam firmy na położenie gładzi, do 100m², Wąbrzeźno

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Gładź na mokro Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Wąbrzeźno

Gładzie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-04-13 do 2023-04-21

 • Toruń

Gładzenie Ścian

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-12 do 2023-07-20

 • Toruń

Położenie gładzi, 301-500m², Toruń

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Informacje dodatkowe: Położenie gładzi polimerowych maszynowo Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-29 do 2023-06-06

 • Toruń

Dam zlecenie na położenie gładzi, 301-500m², Toruń

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający położenie gładzi są pewni. Wyślij ofertę jako specjalista od położenia gładzi. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Toruń

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Toruń

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-06-18 do 2023-06-26

 • Toruń

Położenie gładzi, 101-300m², Toruń

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-07-12 do 2023-07-20

 • Toruń

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m², Toruń

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-13 do 2023-06-21

 • Toruń
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty