Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Świdniku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 202 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Wybierz kategorię:

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Świdniku

Doskonałe Studnie Głębinowe w Świdniku

1 opinia
Roboty ziemne Świdnik

Planujesz wybrać wartego uwagi partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Usługi koparko ładowarką będzie najszybszą drogą. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Wyjątkowe Kopanie Studni

1 opinia
JULPAT Sebastian Szałas - Wyjątkowe Kopanie Studni Świdnik

Zleć zadanie kopania studni fachowcom z miejscowości Świdnik. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. W okolicy Świdnika nie mają sobie równych. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

OZN Paweł Król- Usługi Hydrauliczno-Budowlane

2 opinie
OZN Paweł Król- Usługi Hydrauliczno-Budowlane - Solidne Kopanie Studni Świdnik

Pragniesz znaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu solidnego kopania studni, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma OZN Paweł Król- Usługi Hydrauliczno-Budowlane jest do Twojej dyspozycji. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

ARCH KONSTR

2 opinie
ARCH KONSTR - Profesjonalna Melioracja Świdnik

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? ARCH KONSTR z Świdnika jest na to najlepszym rozwiązaniem. Nie trać czasu i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

DANBUD

1 opinia
DANBUD - Wysokiej Klasy Niwelacja Terenu Świdnik

Zleć usługę niwelacji terenu fachowcom firmy DANBUD z miejscowości Świdnik. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Na terenie Świdnika są w ścisłej czołówce. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Doskonałe Wykopy Świdnik

1 opinia
PANECKI ANDRZEJ - Doskonałe Wykopy Świdnik

Według Ciebie doskonałe wykopy to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z PANECKI ANDRZEJ udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

STAW-BUD Sylwester Pawłoś

STAW-BUD Sylwester Pawłoś - Pierwszorzędne Wykopy Świdnik

Zrealizowanie wykopów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. STAW-BUD Sylwester Pawłoś ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Usługi mini koparką i koparko-ładowarką

Usługi mini koparką i koparko-ładowarką - Staranne Roboty Ziemne Świdnik

Jeżeli poszukujesz ekspertów od robót ziemnych to skorzystaj z doświadczenia Usługi mini koparką i koparko-ładowarką. Świdnik i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Umów się na rozmowę od razu, aby otrzymać ofertę.

Doskonały Drenaż Opaskowy Świdnik

Jarosław Ślizak - Doskonały Drenaż Opaskowy Świdnik

Przygotowanie drenażu opaskowego będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Jarosław Ślizak ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

SLG SP. Z.O. O

SLG SP. Z.O. O - Rewelacyjne Kopanie Studni Świdnik

Wybierz tych specjalistów jeśli potrzebujesz odpowiednich ludzi do rewelacyjnego kopania studni w miejscowości Świdnik lub sąsiednim mieście. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Świdniku (18)

Zlecę prace ziemne, Kazimierzówka

Zlecający szuka dobrej współpracy i pisze - Zlecę prace ziemne. To zapytanie o ofertę jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-05-21 do 2024-05-29
dodano 3 dni temu

 • Kazimierzówka

Wykop Świdnik

Ten Klient uważa, że porządne wykop to nieproste zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na prace ziemne". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Już teraz skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

2024-05-16 do 2024-05-24
dodano 8 dni temu

 • Świdnik

Szukam firmy do wykopu pod fundament domu jednorodzinnego, 71-100m², Świdnik

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Świdnika. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2024-04-20 do 2024-04-28

 • Świdnik

Perfekcyjne Prace Ziemne Świdnik

Przeznaczenie terenu: Wyrównanie terenu Powierzchnia: 1001-2000m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Nowy krępiec

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu, 301-500m², Świdnik

Przeznaczenie terenu: trawnik, poprawa drenażu Powierzchnia: 301-500m² Plantowanie: nie Obecny stan terenu: częściowo wyrównany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Świdnik

Znakomite Prace Ziemne

To zapytanie o treści - Potrzebny wykop pod fundament domu jednorodzinnego, 101-150m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z miejscowości Świdnik i z sąsiednich miast. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Świdnik

Profesjonalne Wykop

Zakres zlecenia: Zlecę usunięcie 4 korzeni po wycince Korzenie po dwóch drzewkach owocowych średnica około 30 cm i dwa po świerkach średnica 40 i 60 cm Działka w mieście Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Świdnik

Kopanie Świdnik

Rodzaj fundamentów pod wykop: ławy fundamentowe Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: nie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Minkowice

Zlecenie na wykop pod szambo, 6-10m³, Świdnik

Rodzaj szamba: jednokomorowe Wielkość szamba: 6-10m³ Posiadana dokumentacja: nie dotyczy Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: Zakres prac dotyczy po części wykopu pod szambo, wyrównania płytkiego wykopu...

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Świdnik

Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, do 50m², Świdnik

W dalszym ciągu jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako specjalista od wykopu. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Świdnik

Szukam firmy do wyrównania terenu, 101-300m², Świdnik

Nadal jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako specjalista od wykopu. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Przedłóż propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej.

2023-12-19 do 2023-12-27

 • Świdnik

Roboty Ziemne Świdnik

Rodzaj fundamentów pod wykop: fundamenty tradycyjne Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Podpiwniczenie: nie Wywóz ziemi: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny term...

2024-04-09 do 2024-04-09

 • Mętów

Szukam firmy do wykopu pod fundament domu jednorodzinnego, 71-100m², Jabłonna Druga

Przygotowanie wykopu dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Szukam firmy do wykopu pod fundament domu jednorodzinnego, 71-100m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Jabłonna druga

Zapytanie o wyrównanie terenu, 101-300m², Krzczonów

Przygotowanie robót ziemnych z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wyrównanie terenu, 101-300m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Krzczonów

Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 201-300m², Łysaków

Ten Zleceniodawca potrzebuje profesjonalistów od wykopu. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na utwardzenie terenu, 201-300m², chcąc trafić w dobre miejsce. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2024-01-03 do 2024-01-11

 • Łysaków

Fantastyczne Kopanie

Rodzaj instalacji: elektryczna Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Długość wykopów: do 20mb Wywóz ziemi: nie Informacje dodatkowe: Potrzebna na już, czas pracy koparki około 2godzin Termin skorzystania z oferty: naj...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Łęczna

Doskonałe Kopanie

Planujesz przyjąć zlecenie na kopanie, a nie masz Klienta? Odpowiedź na ogłoszenie o treści Zlecę wyrównanie terenu, 101-300m² to dobry wybór. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2024-04-21 do 2024-04-29

 • Łęczna

Dam zlecenie na utwardzenie terenu, do 50m², Łęczna

Teren do utwardzenia: podjazd Powierzchnia: do 50m² Rodzaj materiału: do uzgodnienia w rozmowie Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-04 do 2024-04-04

 • Łęczna
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty