Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Pyrzycach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 487 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Pyrzycach

Profesjonalne Wylewanie Fundamentów w Pyrzycach

27 opinii
Fundamenty Pyrzyce

Pragniesz znaleźć solidnego profesjonalistę z zakresu profesjonalnego wylewania fundamentów z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma BEST - płyty fundamentowe jest gotowa Ci pomóc. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

ROCKWOOD Zdzisław Gąsiorowski

16 opinii
ROCKWOOD Zdzisław Gąsiorowski - Doskonałej Jakości Fundament Pyrzyce

Właśnie wybierasz godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? ROCKWOOD Zdzisław Gąsiorowski z Pyrzyc jest na to skuteczną metodą. Ustal pasujący termin od razu!

Ej Viking

9 opinii
Ej Viking - Najwyższej Klasy Wylewanie Fundamentów Pyrzyce

Powierz prace dotyczące wylewania fundamentów ekspertom firmy Ej Viking z miejscowości Pyrzyce. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Pyrzyc są w ścisłej czołówce. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.

M&S-BUD

9 opinii
M&S-BUD - Doskonałe Kopanie Fundamentów Pyrzyce

Po prostu zleć prace dotyczące kopania fundamentów ekspertom z miejscowości Pyrzyce. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Pyrzyc są w ścisłej czołówce. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - zadzwoń!

Perfekcyjne Płyty Betonowe Pyrzyce

1 opinia
Firma Leoni - Perfekcyjne Płyty Betonowe Pyrzyce

Zrealizowanie płyt betonowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Firma Leoni ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

ADEXBUD Usługi Remontowo-Budowlane

39 opinii
ADEXBUD Usługi Remontowo-Budowlane - Najlepsza Izolacja Fundamentów Pyrzyce

Atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to najważniejsze zalety firmy, której specjalnością jest izolacja fundamentów. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

Tomasz Dobrowolski.

1 opinia
Tomasz Dobrowolski. - Rewelacyjne Wzmacnianie Fundamentów Pyrzyce

Zrealizowanie wzmacniania fundamentów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Tomasz Dobrowolski. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Marcin stefaniak

5 opinii
Marcin stefaniak - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Pyrzyce

Na wypadek jeśli nadal szukasz ekspertów od wzmacniania fundamentów to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Marcin stefaniak. Pyrzyce i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

DAMBUD Kwaśniewski Damian

1 opinia
DAMBUD Kwaśniewski Damian - Solidne Wzmacnianie Fundamentów Pyrzyce

Przygotowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. DAMBUD Kwaśniewski Damian ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Świetny Fundament Pyrzyce

wiśniewski kamil - Świetny Fundament Pyrzyce

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij wiśniewski kamil. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Pyrzycach (14)

Fantastyczna Budowa Fundamentów Pyrzyce

Ten Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 71-100m²". Wykonaj zlecenie fantastycznej budowy fundamentów jako fachowiec w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do podjęcia działalności z Zachodniopomorskiego i pobliskich powiatów. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2024-06-23 do 2024-07-01

 • Bielice

Szukam firmy do wykonania fundamentów, 71-100m², Pyrzyce

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-25 do 2024-06-02

 • Pyrzyce

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Pyrzyce

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-05-22 do 2024-05-30

 • Pyrzyce

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 71-100m², Pyrzyce

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Zależy mi na realizacji w miesiącach sierpień-wrzesień 2024r. fundamentów tradycyjnych pod dom...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Pyrzyce

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Chabowo

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-14 do 2024-04-22

 • Chabowo

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 36-70m², Pyrzyce

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-14 do 2024-04-22

 • Pyrzyce

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Płyta pod garaż 60 m2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Pyrzyce

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Giżyn

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Giżyn

Zlecę wykonanie fundamentów, 201-300m², Pyrzyce

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Pyrzyce

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 36-70m², Pyrzyce

Poszukiwane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 36-70m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny wykonania fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Pyrzyce

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Pyrzyce

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Pyrzyce

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 71-100m², Bielice

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na profesjonalna budowa fundamentów w rejonie Zachodniopomorskiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 71-100m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej fachowej firmy. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2024-01-12 do 2024-01-20

 • Bielice

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Dolice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Dolice

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Osina

Oferujesz godną uwagi propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2024-06-04 do 2024-06-12

 • Osina
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty