Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Strzelinie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Strzelinie

Fantastyczne Usługi Gazownicze Strzelin

16 opinii
Instalacje gazowe Strzelin

Poprzez dbałość o jakość usługi gazowniczej Gravel przewyższa konkurentów. Sławę tworzą opinie szczęśliwych Klientów. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

SPACE-THERM TECHNIKA GRZEWCZA

SPACE-THERM TECHNIKA GRZEWCZA - Najlepsze Instalacje Gazowe Strzelin

SPACE-THERM TECHNIKA GRZEWCZA świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z rejonu Strzelina i z sąsiednich miast. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Arhi-bud

Arhi-bud - Solidne Wykonanie Instalacji Gazowej Strzelin

Chesz znaleźć godnego uwagi specjalistę z zakresu solidnego wykonania instalacji gazowej z Strzelina do realizacji zaplanowanych działań? Firma Arhi-bud jest gotowa Ci pomóc. Ustal pasujący termin już teraz!

Oti-sat

Oti-sat - Świetny Gazownik Strzelin

Ten, kto planuje kupno usługi gazowniczej musi zgłosić się do tego gazownika i poznać niskie ceny oraz oferowaną jakość. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

INS BAPOL

INS BAPOL - Znakomite Instalacje Gazowe Strzelin

Jesteś zdania, że znakomite instalacje gazowe to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - gazownicy z INS BAPOL posłużą radą i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

INSTALEK

INSTALEK - Doskonała Instalacja Gazowa w Domu Strzelin

INSTALEK oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z Strzelina oraz przyległych powiatów. Nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

EL-TOM Borelowski Tomasz

EL-TOM Borelowski Tomasz - Świetne Instalacje Gazowe Strzelin

Firma EL-TOM Borelowski Tomasz świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z rejonu Strzelina i okolic. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

AT BAR TOMASZ KWIATKOWSKI

AT BAR TOMASZ KWIATKOWSKI - Perfekcyjne Przeniesienie Licznika Gazowego Strzelin

Kusząca cena i solidna realizacja powierzonych zadań to główne atuty firmy AT BAR TOMASZ KWIATKOWSKI, której specjalnością jest przeniesienie licznika gazowego. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

P.H.U Instal-Land Mariusz Oleszczuk

P.H.U Instal-Land Mariusz Oleszczuk - Wyjątkowe Usługi Gazowe Strzelin

Firma P.H.U Instal-Land Mariusz Oleszczuk to wybitni specjaliści z branży wyjątkowych usług gazowych, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Strzelin i pobliskich powiatów. Już teraz zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Doskonałe Podłączenie Kuchenki Gazowej w Strzelinie

Przedsiębiorstwo usług budowlanych Cezar - Doskonałe Podłączenie Kuchenki Gazowej w Strzelinie

Pragniesz znaleźć sprawdzonego fachowca z zakresu doskonałego podłączenia kuchenki gazowej z Strzelina, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Przedsiębiorstwo usług budowlanych Cezar jest do Twojej dyspozycji. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Strzelinie (14)

Wyjątkowe Wykonanie Instalacji Gazowej Strzelin

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 62m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: Wykonawca Termin ...

2023-02-20 do 2023-02-28

 • Wiązów

Wykonanie Instalacji Gazowej

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 35m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Informacje dodatkowe: 10 m dłu...

2023-01-14 do 2023-01-22

 • Strzelin

Dobrzy Gazownicy Strzelin

Nawiąż współpracę jako gazownik z obszerną wiedzą w temacie dobrych usług gazowniczych. Dla Twojej firmy bycie nagradzanym pozytywnymi opiniami przez Klientów to standard. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

2023-02-07 do 2023-02-15

 • Piskorzówek

Wykonanie montażu pieca gazowego, przebudowy istniejącej instalacji, 114m², Ziębice

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 114m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uzgodnie...

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Ziębice

Wysokiej Klasy Gazownicy

Wysokiej klasy wykonanie instalacji gazowej to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako doświadczony fachowiec w fachu gazownika. Przedłóż wyjątkową propozycję temu Klientowi - skontaktuj się już dziś.

2022-09-13 do 2022-09-13

 • Marcinkowice

Profesjonalne Wykonanie Instalacji Gazowej

Zlecenie o treści - Ekipa do instalacji gazowej, 51-100m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Dolnośląskiego i okolic. Zaprezentuj propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

2022-10-10 do 2022-10-18

 • Żórawina

Profesjonalne Instalacje Gazowe w Domu Strzelin

Jeśli nadal jako ekspert od instalacji gazowych w domu potrzebujesz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na instalację gazową, 24m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Oława na pewno uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Dłużej nie czekaj i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

2022-10-28 do 2022-11-05

 • Oława

Zapytanie o instalację gazową, 1m², Oława

Ten Klient uważa, że solidne instalacje gazowe to skomplikowany temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o instalację gazową, 1m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2022-11-16 do 2022-11-24

 • Oława

Wykonanie Instalacji Gazowej

Zakres zlecenia: Montaż wtyczki do iskrownika oraz montaż węża do płyty gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: do uzgodnienia w rozmowie Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapew...

2023-03-20 do 2023-03-28
dodano 4 dni temu

 • Oława

Zlecę wykonanie prac z instalacją gazową, 101-200m², Oława

Zakres zlecenia: Montaż płyty gazowej Rodzaj obiektu: dom szeregowy Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzg...

2022-09-29 do 2022-09-29

 • Oława

Ekipa do wykonania montażu pieca gazowego, 51-100m², Oława

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpoczęcia prac: do uzgo...

2022-10-10 do 2022-10-18

 • Oława

Fantastyczny Montaż Instalacji Gazowych Strzelin

Zakres zlecenia: Naprawa Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Informacje dodatkowe: Naprawa pieca dwufunkcy...

2022-11-21 do 2022-11-29

 • Oława

Solidne Instalacje Gazowe w Domu

Zakres zlecenia: przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia obiektu: 201-500m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: Wykonaw...

2022-12-16 do 2022-12-24

 • Oława

Profesjonalne Usługi Gazownicze Strzelin

Nawiąż współpracę jako gazownik z wieloletnią praktyką z zakresu profesjonalnych usług gazowniczych. Dla Twojej firmy uznanie wśród Klientów to standard. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2022-12-15 do 2022-12-23

 • Oława
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Gazowej

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Gazowej złożą Ci bezpłatne oferty