Kategorie
Szukaj

Instalacje gazowe w Złotoryi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacja gazowa to cały system, który składa się z urządzeń i przewodów, znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jej odpowiednie wykonanie i regularne przeglądy to klucz do bezpieczeństwa i komfortu domowników. Kto zajmuje się projektowaniem instalacji gazowych oraz czym grozi niesprawna lub nieszczelna instalacja? - dowiesz się tego z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Jeżeli szukasz

Chociaż w nowoczesnym budownictwie pasywnym coraz częściej się stawia na ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest instalacja gazowa. Pozwala one nie tylko ogrzać dom, ale także zapewnia ciepłą wodę w kuchni, czy w łazience. Instalacja gazowa w domu to sposób na skuteczne ogrzewanie budynku oraz płynącej w jego rurach bieżącej wody.

Każdy, kto decyduje się na założenie jej w swoim domu, musi przygotować odpowiedni projekt. Jego stworzenie należy powierzyć profesjonalistom, którzy nie tylko mają wiedzę techniczną oraz doświadczenie, ale także dysponują odpowiednimi uprawnieniami (G3). Są one niezbędne nie tylko do montażu sieci, ale również do jej konserwacji. Nieumiejętnie przygotowany projekt instalacji gazowej niesie za sobą niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Dlatego wszelkie prace związane z montażem i konserwacją takiej instalacji trzeba powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy dysponują nie tylko wiedzą, ale także stosownymi uprawnieniami.

Budowanie domu do stanu surowego zakłada montaż najważniejszych instalacji, w tym elektrycznej i gazowej. W przypadku tej ostatniej, trzeba dopełnić wszystkie niezbędne formalności. Konieczne jest pozwolenie na przyłącze, które można uzyskać u dostawcy gazu. Należy nie tylko złożyć odpowiedni wniosek, ale także przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że jesteśmy właścicielami budynku, lub mamy zgodę właściciela na dokonywanie tego typu zmian. Następnie składamy wniosek o przyłączenie do sieci gazowej. W czasie oczekiwania na jego zatwierdzenie należy przygotować projekt instalacji.

Nieszczelna instalacja gazowa stanowi poważne niebezpieczeństwo, dlatego we wszystkich budynkach mieszkalnych konieczne są jej regularne przeglądy. Trzeba wiedzieć, że jest to obowiązek nałożony przez ustawodawcę, a jego niedopełnienie grozi poważną karą finansową. Przeglądu instalacji gazowej należy dokonywać przynajmniej raz w roku. Wszystkimi czynnościami na tym polu powinna oczywiście zająć się uprawniona do tego osoba.

Sprawdź najlepszych gazowników w Złotoryi

Doskonałe Przeniesienie Licznika Gazowego

6 opinii
Instalacje gazowe Złotoryja

Twój Kąt Sp. z o.o. to eksperci z branży doskonałych usług gazowych i przeniesienia licznika gazowego, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Złotoryja i sąsiednich miast. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej oferty - skontaktuj się od razu!

ALLBUD Krzysztof Bycio

3 opinie
ALLBUD Krzysztof Bycio - Porządne Instalacje Gazowe Złotoryja

Na wypadek jeśli jeszcze szukasz dobrej firmy od instalacji gazowych to skorzystaj z doświadczenia ALLBUD Krzysztof Bycio. Złotoryja to teren, na którym koncentrują swoje działania. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

Pierwszorzędne Wykonanie Instalacji Gazowej Złotoryja

Hydralles - Pierwszorzędne Wykonanie Instalacji Gazowej Złotoryja

Oddaj sprawę we właściwe ręce i powierz swoje zadanie specjalistom od wykonania instalacji gazowej z Złotoryi. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

TECTUM Łukasz Połaczewski

TECTUM Łukasz Połaczewski - Perfekcyjne Instalacje Gazowe Złotoryja

Zleć usługę przeniesienia licznika gazowego profesjonalistom firmy TECTUM Łukasz Połaczewski z miejscowości Złotoryja. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. Na terenie Złotoryi są jednymi z najlepszych. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Doskonałej Jakości Instalacje Gazowe

Bud Team Sp.z.o.o - Doskonałej Jakości Instalacje Gazowe Złotoryja

Uwierz specjalistom w dziedzinie instalacji gazowych i zatrudnij Bud Team Sp.z.o.o. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Pierwszorzędne Przeniesienie Licznika Gazowego

Firma instalayjno budowlana- instal-bud - Pierwszorzędne Przeniesienie Licznika Gazowego Złotoryja

Przeniesienie licznika gazowego to specjalność ekipy z firmy Firma instalayjno budowlana- instal-bud - są prawdziwymi ekspertami w tym fachu. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś.

F.H.U Mega Term-bud

F.H.U Mega Term-bud - Najwyższej Klasy Montaż Instalacji Gazowych Złotoryja

Po prostu zleć usługę montażu instalacji gazowych fachowcom z miejscowości Złotoryja. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Złotoryi są jednymi z najlepszych. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Rewelacyjny Montaż Instalacji Gazowych w Złotoryi

Lajt-Bud Firma budowlana Kamil Kruszakin - Rewelacyjny Montaż Instalacji Gazowych w Złotoryi

Po prostu zleć zadanie montażu instalacji gazowych specjalistom firmy Lajt-Bud Firma budowlana Kamil Kruszakin z miejscowości Złotoryja. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. Na terenie Złotoryi nie mają sobie równych. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

Profesjonalne Instalacje Gazowe Złotoryja

F.H.U."BARTEX" - Profesjonalne Instalacje Gazowe Złotoryja

Firma F.H.U.BARTEX oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Złotoryi i okolic. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Instalbud

Instalbud - Najwyższej Klasy Wykonanie Instalacji Gazowej Złotoryja

Myślisz, że porządne instalacje gazowe to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - gazownicy z tej firmy doradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Aby uzyskać wycenę skontaktuj się dziś - warto.

Aktualne zlecenia na instalacje gazowe w Złotoryi (18)

Perfekcyjny Montaż Instalacji Gazowych Złotoryja

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, przebudowa istniejącej instalacji, wykonanie nowej instalacji gazowej, wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Rodzaj gazu: g...

2023-02-25 do 2023-03-05

 • Świerzawa

Usługi Gazowe Złotoryja

Poprzez dbałość o jakość usługi gazowej Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Reputacja, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania Klientów. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-02-17 do 2023-02-25

 • Złotoryja

Usługi Gazowe

Zlecający, który planuje zakup znakomitej usługi gazowej powinien już dziś zgłosić się do gazownika takiego, jak Ty i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Złotoryja

Wyjątkowy Montaż Instalacji Gazowych

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: Klient prosi o poradę Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do u...

2022-11-24 do 2022-12-02

 • Złotoryja

Zapotrzebowanie na instalację gazową, do 50m², Iwiny

Ten Klient jeszcze potrzebuje dobrej firmy od instalacji gazowych. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na instalację gazową, do 50m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

2022-12-08 do 2022-12-16

 • Iwiny

Zapytanie o instalację gazową, 37m², Chojnów

Zlecający szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapytanie o instalację gazową, 37m². To ogłoszenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Ustal pasujący termin już teraz!

2022-11-19 do 2022-11-27

 • Chojnów

Zlecę wykonanie prac z instalacją gazową, 37m², Chojnów

Zakres zlecenia: naprawa usunięcie wycieku Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 37m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia...

2022-11-19 do 2022-11-27

 • Chojnów

Perfekcyjne Usługi Gazowe

Zleceniodawca, który potrzebuje usługi gazowej musi koniecznie zgłosić się do gazownika takiego, jak Ty i poznać dobre ceny oraz oferowaną jakość. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2022-09-30 do 2022-10-08

 • Chojnów

Potrzebne wykonanie nowej instalacji gazowej, 54m², Legnica

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 54m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uzgodnienia Informacje dodatkowe: Mie...

2022-12-17 do 2022-12-25

 • Legnica

Potrzebne wykonanie montażu pieca gazowego, nowej instalacji gazowej, 51-100m², Legnica

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgo...

2022-11-17 do 2022-11-25

 • Legnica

Zlecę wykonanie montażu pieca gazowego, 51-100m², Legnica

Usługi gazownicze nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zapytania o treści "Zlecę wykonanie montażu pieca gazowego, 51-100m²". Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2022-11-24 do 2022-12-02

 • Legnica

Ekipa do wykonania montażu pieca gazowego, 101-200m², Legnica

Skontaktuj się z Klientem jako perfekcyjny gazownik z wieloletnim doświadczeniem w temacie perfekcyjnych usług gazowniczych. W Twojej firmie bycie nagradzanym pozytywnymi opiniami przez Klientów to standard. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

2023-02-03 do 2023-02-11

 • Legnica

Zapotrzebowanie na wykonanie nowej instalacji gazowej, 51-100m², Legnica

Zakres zlecenia: wykonanie nowej instalacji gazowej Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia w rozmowie Termin roz...

2023-02-14 do 2023-02-22

 • Legnica

Solidne Instalacje Gazowe w Domu Złotoryja

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, wykonanie przyłącza gazu do budynku Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: Wykonaw...

2022-12-06 do 2022-12-14

 • Legnica

Zapotrzebowanie na wykonanie montażu pieca gazowego, do 50m², Legnica

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: do 50m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: nie Materiały zapewnia: do uzgodnienia w rozmowie Informacje dodatkowe: In...

2023-02-23 do 2023-03-04

 • Legnica

Wykonanie nowej instalacji gazowej, 101-200m², Legnica

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako warty uwagi fachowiec od tanich usług gazowniczych z Legnicy? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Żeby poznać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2023-02-28 do 2023-03-08

 • Legnica

Potrzebne wykonanie montażu pieca gazowego, przebudowy istniejącej instalacji, 51-100m², Legnica

Zakres zlecenia: montaż pieca gazowego, przebudowa istniejącej instalacji Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia obiektu: 51-100m² Rodzaj gazu: gaz ziemny Zlecenie projektu instalacji: tak Materiały zapewnia: do uzgodnienia ...

2023-01-25 do 2023-02-02

 • Legnica

Wyjątkowe Usługi Gazowe

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie montażu pieca gazowego, 57m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Legnicy i okolic. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

2022-09-26 do 2022-10-04

 • Legnica
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Gazowej

Częste pytania o instalacjach gazowych

Ile kosztuje zainstalowanie instalacji gazowej w mieszkaniu?

Chcąc określić cenę instalacji gazowej w domu, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Obliczając koszt, trzeba bowiem zsumować ze sobą opłaty za usługi, takie jak:

 • zlecenie projektu;
 • usługi geodezyjne;
 • szafka gazowa z montażem;
 • przyłącze gazowe.

Koszty będą również zależne od cennika konkretnej firmy oraz od wielkości miejscowości, w jakiej znajduje się budynek oraz oczywiście od planowanej mocy instalacji.

Dlaczego nieszczelna instalacja gazowa jest niebezpieczna?

Zarówno montaż, jak i konserwacja instalacji gazowej, to czynności, które powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalne firmy i specjalistów, którzy dysponują konkretnymi uprawnieniami. Według polskiego prawa, w niewielkich budynkach (na przykład domach jednorodzinnych) należy przeprowadzić, przynajmniej raz w roku, kontrolę szczelności instalacji. To niezwykle istotne, ponieważ wyciek gazu może doprowadzić do tragedii.

Czym dokładnie grozi nieszczelna instalacja? Gazy wykorzystywane w roli paliwa są łatwopalne. Stopniowo, mieszając się z powietrzem, mogą prowadzić do eksplozji, która grozi zniszczeniem budynku i zagrożeniem życia domowników. Ulatniający się bezwonny gaz może również prowadzić do zatrucia. Właśnie dlatego tak istotne są regularne kontrole wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

Z czego składa się instalacja gazowa?

Instalacja gazowa w domu składa się z wielu różnych elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rury – przewody, które rozprowadzają gaz pod ciśnieniem;
 • łączniki i kształtki – elementy, które zmieniają kierunek rur;
 • uchwyty do mocowania rur;
 • armatura regulacyjna – między innymi kurki i zawory;
 • reduktory ciśnienia;
 • filtry gazu;
 • wyczystki i trójniki rewizyjne;
 • szybkozłącza – służą między innymi do podłączania kuchenek gazowych;
 • gazomierze – narzędzia do pomiaru zużycia gazu;
 • przewody spalinowe.

Czy warto oszczędzać na instalacji gazowej?

Projekt i montaż instalacji gazowej w domu to proces, który jest nie tylko czasochłonny, ale również kosztowny. Bardzo ważne jest jednak to, aby zaznaczyć, że na żadnym z etapów tej usługi nie należy oszczędzać. Dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana instalacja pozwoli skutecznie ogrzać dom i wodę użytkową. Jeżeli jednak na którymś z etapów montażu dojdzie do nieprawidłowości, może poskutkować to prawdziwym niebezpieczeństwem dla domowników. Wszystkie prace związane z instalacją gazową należy powierzać specjalistom, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami. Także konserwacja istniejącej już instalacji gazowej powinna być przeprowadzana nie tylko regularnie, ale również przez uprawnionego do tego fachowca.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Gazowej złożą Ci bezpłatne oferty