EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Montaż klimatyzatora: cena klimatyzatorów do domu i mieszkania w 2024 roku

Sprawdź, ile kosztuje montaż klimatyzacji

ECO Comfort | 2024-05-14
Montaż klimatyzatora

Montaż klimatyzatora

Klimatyzowane pomieszczenia, zapewniające pełny komfort termiczny, stają się z roku na rok standardem budowlanym, nie są zaś postrzegane jako zbędny luksus, zarezerwowany dla majętniejszych inwestorów. Szeroka półka cenowa wysokiej klasy urządzeń, nieskomplikowany montaż klimatyzacji w domu oraz wielofunkcyjność oferowanych przez branżę klimatyzacyjną modeli: to wszystko sprawia, że coraz częściej decydujemy się na instalację systemu klimatyzacji.

treść sponsorowana

Większość inwestorów chce jednak znać odpowiedź na pytanie o cennik montażu klimatyzacji, a ten zależy od wielu czynników. Klimatyzator multisplit będzie montowany w inny sposób niż klimatyzacja typu split. Z kolei niewymagający prac instalatorskich klimatyzator przenośny będzie miał ograniczone pole działania, w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów. Montaż klimatyzatora – cena oraz inne aspekty instalacji mogą różnić się z powodu wielu różnych powodów. Chcesz dowiedzieć się wszystkiego o klimatyzacji w domu, zanim zdecydujesz się na wykonanie instalacji?

Przeczytaj poniższy artykuł, wyjaśniamy w nim:

 • jak działa klimatyzacja domowa
 • jak wygląda podłączenie klimatyzatora
 • jak kształtuje się cennik montażu klimatyzacji w poszczególnych województwach
 • ile zapłacisz za koszt montażu, a ile za urządzenie
 • jak wygląda wykonanie instalacji pomiędzy jednostkami i gdzie najlepiej zamontować jednostkę zewnętrzną
 • czym różnią się między sobą poszczególne rodzaje klimatyzatorów
 • jakie dodatkowe funkcje posiadają nowoczesne klimatyzatory typu split i multisplit, a także klimatyzatory przenośne

Montaż klimatyzacji: chwilowy trend czy standard w nowoczesnym budownictwie?

Decydującym aspektem w przypadku montażu klimatyzacji w domu na przestrzeni lat zawsze był komfort termiczny i wydajne chłodzenie budynku w upalne dni. Nie da się ukryć, że odpowiednia temperatura w domu, kiedy słupki termometrów osiągają najwyższe wartości, jest nie do przecenienia. Warto jednak zdać sobie sprawę, że współczesne, zaawansowane techniczne i nowoczesne klimatyzatory nie tylko szybko schłodzą pomieszczenia latem, ale zadbają o nasz komfort cieplny także w okresach przejściowych, stając się znakomitym uzupełnieniem systemu grzewczego w naszym domu. Klimatyzator zadba także o mikroklimat budynku, odpowiednio osuszając powietrze. Różne tryby pracy klimatyzatorów oraz mnogość funkcji sprawiły, że myślenie o instalacji klimatyzacji domowej uległo przemianom. Coś, co kiedyś rozpatrywano w kategoriach luksusu, zostało znormalizowane: powszechność klimatyzacji to zasługa rozwoju branży klimatyzacyjnej, oferującej modele urządzeń z różnej półki cenowej oraz rozwój firm gwarantujących profesjonalne zaprojektowanie systemu wraz z usługą montażu.

Od czego zależy cena montażu klimatyzacji w domu?

Ile zapłacisz za montaż klimatyzacji w domu? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna: instalacja jednostki zewnętrznej na ścianie budynku oraz jednostki wewnętrznej w pomieszczeniu wiąże się z dodatkowymi pracami monterskimi, a należą do nich m.in.:

 • instalacja pompki skroplin oraz podłączenie odpływu skroplin do instalacji kanalizacji
 • instalacja jednostki na zewnętrznej ścianie budynku (jeżeli konieczny jest wynajem podnośnika i rusztowania ze względu na trudny dostęp do elewacji, wygeneruje to dodatkowe koszty)
 • doprowadzenie zasilania z rozdzielni
 • skomunikowanie jednostki zewnętrznej z jednostką wewnętrzną za pośrednictwem istniejącej instalacji elektrycznej
 • utrudniony montaż klimatyzacji ze względu na długość instalacji (każdy dodatkowy metr instalacji freonowej to dodatkowe nakłady finansowe)
 • w istniejących już domach jednorodzinnych, by zainstalować tradycyjny system klimatyzacji, konieczne będzie bruzdowanie ścian, a następnie ich wygładzenie i uzupełnienie ubytków, musimy liczyć się zatem z poszerzeniem zakresu prac monterskich

Dodatkowe prace związane z montażem klimatyzacji powinny być w całości uwzględnione w ofercie dla klienta.

Ile kosztuje montaż klimatyzacji w domu lub mieszkaniu?

Jak już wspomniano wcześniej, ostateczne koszty związane z montażem klimatyzatora zależą m.in. od zakresu dodatkowych prac instalacyjnych. Montaż urządzeń i związany z tym rachunek może być także warunkowany lokalizacją inwestycji. Podstawowa cena za montaż klimatyzacji w województwie mazowieckim wynosi 1600 zł, podczas gdy mieszkańcy podkarpacia i województwa podlaskiego płacą ok. 1300 zł za tę samą usługę. Jest to podstawowa cena montażu klimatyzacji, nieuwzględniająca szeregu prac monterskich.

Montaż jednostki zewnętrznej i wewnętrznej: ceny klimatyzatorów

Ile kosztuje klimatyzacja dla domu jednorodzinnego? Znasz już podstawowy cennik montażu klimatyzacji, a co z samymi urządzeniami? Klimatyzatory dzielą się nie tylko na klimatyzator multisplit, split i monoblok, ale także ze względu na sposób ich montażu: inwestor ma więc do wyboru montaż klimatyzatora ściennego, klimatyzatory przypodłogowe czy też klimatyzatory kasetonowe. Decydując się na montaż klimatyzatora ściennego, inwestor za sam model urządzenia zapłaci cenę oscylującą wokół 1200 zł. Dla porównania klimatyzator przypodłogowy kosztuje ponad dwa razy więcej.

Najmniej zapłacimy za klimatyzator przenośny: koszt urządzenia oscyluje wokół 1200 zł, bardziej zaawansowane modele kosztują więcej, ale klimatyzacja monoblok nie wymaga montażu ani jednej jednostki zewnętrznej, ponieważ wszystkie podzespoły systemu znajdują się w jednym, kompaktowym i przenośnym urządzeniu. W przypadku klimatyzatorów typu monoblok należy połączyć urządzenie z rurą wyrzutową we wskazanym miejscu, a samą rurę umieścić np. w otworze okiennym lub wentylacyjnym. Zakup klimatyzatora tego typu sprawdza się w mieszkalnictwie wielorodzinnym, gdzie ze względu na hałas generowany przez jednostkę zewnętrzną spółdzielnie nie wyrażają zgody na montaż agregatu na zewnątrz budynku. Klimatyzator monoblok będzie także dobrym rozwiązaniem do domku letniskowego, gdzie przebywamy czasowo, w określonych okresach roku, a zatem montaż tradycyjnych klimatyzatorów typu split nie jest konieczny.

Jak obliczyć moc chłodniczą? Dobór klimatyzatora

Koszt montażu klimatyzacji oraz urządzenia w dużym stopniu generują także parametry techniczne klimatyzatora. Największe znaczenie ma tutaj moc chłodnicza oraz zużycie energii przez określony model urządzenia chłodzącego. Do obliczenia mocy chłodniczej potrzebna jest powierzchnia pomieszczenia pomnożona razy sto: dla przykładu – jeżeli metraż pomieszczenia wynosi 35 m2, oznacza to, że dla danej inwestycji potrzebny będzie klimatyzator o mocy chłodniczej 3500 W (3,5 kW). Niemniej ważna jest klasa energetyczna klimatyzatora, która obrazuje jego zużycie energii. Najnowocześniejsze jednostki wyróżniają się największą klasą energetyczną A+++ i są urządzeniami energooszczędnymi, które nawet w czasie największej eksploatacji urządzenia (w miesiącach letnich) nie będą generowały wysokich rachunków za prąd.

Dodatkowe funkcje klimatyzatora: na co zwrócić uwagę?

Klimatyzatory wciąż kojarzone są jedynie ze swoim podstawowym zadaniem, czyli chłodzeniem powietrza. Tymczasem rynek branży klimatyzacyjnej oferuje zaawansowane techniczne urządzenia, które poza funkcją chłodzenia, oferują także inwestorowi różne tryby pracy urządzenia. O jakich funkcjach dodatkowych mowa?

 • Ogrzewanie powietrza: montaż klimatyzacji to nie tylko gwarancja na schłodzenie powietrza, ale i ogrzewanie domu w okresach przejściowych, będzie on zatem doskonałym uzupełnieniem głównego systemu grzewczego budynku. Taki tryb pracy klimatyzacji jest znacznie tańszy w użytkowaniu, aniżeli np. ogrzewanie elektryczne. Nie wymaga także uzupełniania paliwa ani zaangażowania ze strony inwestora.
 • Wentylacja: wentylatory i kanały będące częścią systemu klimatyzacji usuwają z pomieszczeń zużyte powietrze, a w jego miejsce zapewniają napływ czystego powietrza zewnętrznego. Jeśli klimatyzator posiada rozbudowany system filtracji, powietrze wpływające do środka z zewnątrz budynku zostanie wstępnie oczyszczone z kurzu, alergenów, pyłków oraz smogu. Filtry oczyszczające powietrze zapewniają także utrzymanie właściwego mikroklimatu, inwestor musi jednak bezwzględnie pamiętać o konieczności ich wymiany przynajmniej co kwartał.
 • Osuszanie powietrza: klimatyzatory dbają także o to, by wilgotność powietrza w domu była utrzymana w granicach normy wynoszącej ok. 40–60 procent. Dlaczego to tak ważne? Nadmierna wilgoć przyczynia się do wykwitów ściennych i rozwoju grzyba oraz pleśni na ścianach, to z kolei negatywnie odbija się na naszym zdrowiu, prowadząc do problemów z układem oddechowym, dekoncentracji i bezsenności.

Jak obniżyć koszt klimatyzacji w domu?

Za pomocą danych takich jak moc klimatyzatora wstępnie możemy oszacować koszty eksploatacji klimatyzacji w domu. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów na to, by nie przepłacać za użytkowanie klimatyzatora:

 • ustawienie odpowiedniej temperatury: zbyt niskie wartości będą generowały wyższe koszty zużycia energii, a przy tym nie będą zbyt komfortowo odczuwalne. Wartości temperatury w domu powinny być zbliżone do tych na zewnątrz.
 • pamiętaj o szczelności okien i drzwi: by klimatyzacja była w stanie „utrzymać” chłód w pomieszczeniu, nie może on uciekać przez stolarkę okienną ani drzwiową, a ciepło z nieszczelnych okien i drzwi nie może wnikać do wewnątrz budynku
 • dbaj o regularny serwis klimatyzatora oraz wymianę filtrów w urządzeniu: to właśnie brudne, zapchane filtry są przyczyną „złej sławy” klimatyzacji, jako winnej chorobom i zapaleniom tchawicy. Nie jest to jednak wina klimatyzatora, a jego niewłaściwego użytkowania!
 • korzystaj z różnych trybów pracy i wybierz ten, który jest dla Ciebie odpowiedni: klimatyzator nie musi działać na pełnych obrotach w czasie, kiedy nikogo nie ma w domu. Warto postawić na modele z opcją sterowania poprzez aplikację i schładzać powietrze na kilka chwil przed naszym powrotem do domu.

Jaki klimatyzator wybrać do domu?

Jednostka zewnętrzna obsługująca jedną jednostkę wewnętrzną? A może klimatyzator multisplit z kilkoma jednostkami wewnętrznymi? To, jaki model i rodzaj urządzenia będzie najbardziej optymalny dla Twojej inwestycji, warto skonsultować z fachowcem z branży chłodniczej. Profesjonalny projektant w oparciu o parametry techniczne i ograniczenia inwestycji oraz Twoje oczekiwania jest w stanie dokładnie zaprojektować dla Ciebie cały system wraz z usługą montażu klimatyzacji.

Montaż klimatyzatora cena: podsumowanie opinii

Wiesz już, jak działa klimatyzacja, jakie są rodzaje klimatyzatorów i jakie wyzwania stoją przed inwestorem, który planuje montaż klimatyzacji w domu.

Pamiętaj, by cenę montażu klimatyzacji wraz z usługą instalacji konsultować tylko ze sprawdzonymi firmami z branży klimatyzacyjnej. Powierzanie prac niedoświadczonym monterom lub co gorsza „fachowcom zajmującym się na co dzień zupełnie innymi pracami budowlanymi i parającymi się klimatyzacją „po godzinach może skutkować sporymi stratami finansowymi. Niewłaściwie doszacowana moc chłodnicza urządzenia, źle przeprowadzona instalacja, brak serwisu: to tylko niektóre z błędów popełnianych przez niedoświadczonych instalatorów. Nie płać podwójnie i zaprojektowanie systemu klimatyzacji powierz wyspecjalizowanej firmie oferującej transparentne warunki współpracy.

Komentarze

Powiązane

ECO Comfort Klimatyzacja: cena. Na co zwrócić uwagę, planując zakup klimatyzatora wraz z montażem w 2024 roku?

Klimatyzacja: cena. Na co zwrócić uwagę, planując zakup klimatyzatora wraz z montażem w 2024 roku? Klimatyzacja: cena. Na co zwrócić uwagę, planując zakup klimatyzatora wraz z montażem w 2024 roku?

Montaż instalacji klimatyzacji jeszcze do niedawna wydawał się zarezerwowany dla nielicznych inwestorów, budujących swój dom, lub kojarzył się z inwestycjami przemysłowymi oraz budynkami użyteczności publicznej....

Montaż instalacji klimatyzacji jeszcze do niedawna wydawał się zarezerwowany dla nielicznych inwestorów, budujących swój dom, lub kojarzył się z inwestycjami przemysłowymi oraz budynkami użyteczności publicznej. Znaczący rozwój branży budowlanej oraz powiązane z nią rozwiązania instalacyjne sprawiły, że w ostatnich latach coraz większa liczba inwestorów budujących nowe nieruchomości mieszkalne lub modernizujących starsze obiekty podejmuje decyzję dotyczącą wykonania instalacji chłodniczej.

ECO Comfort Projekt rekuperacji: dlaczego warto rozplanować instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?

Projekt rekuperacji: dlaczego warto rozplanować instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła? Projekt rekuperacji: dlaczego warto rozplanować instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?

Nowoczesne i energooszczędne budownictwo stało się faktem, a stosowanie szczelnych materiałów budowlanych o bardzo niskiej wartości współczynnika przenikania ciepła stawia inwestorów przed koniecznością...

Nowoczesne i energooszczędne budownictwo stało się faktem, a stosowanie szczelnych materiałów budowlanych o bardzo niskiej wartości współczynnika przenikania ciepła stawia inwestorów przed koniecznością zastosowania rozwiązań, które zagwarantują, że nowy budynek będzie nie tylko szczelny i ciepły, ale też współczynnik zapotrzebowania na energię potrzebną do ogrzewania będzie jak najniższy.

ECO Comfort Pompa ciepła c.w.u. – jak działa, jakimi kryteriami kierować się przy jej wyborze?

Pompa ciepła c.w.u. – jak działa, jakimi kryteriami kierować się przy jej wyborze? Pompa ciepła c.w.u. – jak działa, jakimi kryteriami kierować się przy jej wyborze?

Jaki powinien być nowoczesny dom? Współcześni inwestorzy stawiają nie tylko na przestrzeń, mnogość przeszkleń i innowacyjne rozwiązania dotyczące umeblowania domu. Szczególny akcent kładzie się na systemy...

Jaki powinien być nowoczesny dom? Współcześni inwestorzy stawiają nie tylko na przestrzeń, mnogość przeszkleń i innowacyjne rozwiązania dotyczące umeblowania domu. Szczególny akcent kładzie się na systemy grzewcze: zwłaszcza ekologiczne i wydajne w przeciwieństwie do nieefektywnych kotłów. Jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań służących zarówno do ogrzewania budynku, jak i przygotowania ciepłej wody użytkowej jest instalacja pompy ciepła. Kompleksowy system oparty na działaniu powietrznej...

ECO Comfort Pompa ciepła z klimatyzatora

Pompa ciepła z klimatyzatora Pompa ciepła z klimatyzatora

Pompy ciepła to urządzenia coraz częściej wybierane przez inwestorów budujących i modernizujących swoje domy. Popularność tych urządzeń z roku na rok rośnie nie tylko ze względu na fakt, że są to najbardziej...

Pompy ciepła to urządzenia coraz częściej wybierane przez inwestorów budujących i modernizujących swoje domy. Popularność tych urządzeń z roku na rok rośnie nie tylko ze względu na fakt, że są to najbardziej ekologiczne urządzenia wykorzystywane do ogrzewania domu oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej, ale charakteryzują się również wysoką sprawnością i niskimi kosztami eksploatacji. Pompy ciepła to urządzenia szczególnie doceniane przez właścicieli mikroinstalacji fotowoltaicznych, które znacząco...

ECO Comfort Projekt rekuperacji: dlaczego warto rozplanować instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?

Projekt rekuperacji: dlaczego warto rozplanować instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła? Projekt rekuperacji: dlaczego warto rozplanować instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?

Nowoczesne i energooszczędne budownictwo stało się faktem, a stosowanie szczelnych materiałów budowlanych o bardzo niskiej wartości współczynnika przenikania ciepła stawia inwestorów przed koniecznością...

Nowoczesne i energooszczędne budownictwo stało się faktem, a stosowanie szczelnych materiałów budowlanych o bardzo niskiej wartości współczynnika przenikania ciepła stawia inwestorów przed koniecznością zastosowania rozwiązań, które zagwarantują że nowy budynek będzie nie tylko szczelny i ciepły, ale też jego współczynnik zapotrzebowania na energię potrzebną do ogrzewania będzie jak najniższy.

ECO Comfort Rekuperator ścienny w budynkach nowych i modernizowanych. Sprawdź wszystko o wentylacji z odzyskiem ciepła!

Rekuperator ścienny w budynkach nowych i modernizowanych. Sprawdź wszystko o wentylacji z odzyskiem ciepła! Rekuperator ścienny w budynkach nowych i modernizowanych. Sprawdź wszystko o wentylacji z odzyskiem ciepła!

Planując budowę nowego budynku lub remont i modernizację już istniejącego domu lub mieszkania, inwestor staje przed szeregiem bardzo ważnych pytań i zagadnień, które musi przemyśleć i rozważyć. Czy wybrać...

Planując budowę nowego budynku lub remont i modernizację już istniejącego domu lub mieszkania, inwestor staje przed szeregiem bardzo ważnych pytań i zagadnień, które musi przemyśleć i rozważyć. Czy wybrać ogrzewanie podłogowe czy tradycyjne grzejniki konwekcyjne? Czy instalować panele fotowoltaiczne lub instalację solarną? Czy wybrać piec gazowy, czy pompę ciepła? Jaki rodzaj wentylacji zastosować? Z tymi pytaniami mierzy się każdy przyszły inwestor. W tym artykule odpowiemy na pytania dotyczące...

ECO Comfort Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat centralnego ogrzewania

Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat centralnego ogrzewania Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat centralnego ogrzewania

Centralne ogrzewanie jest obecnie najpopularniejszym sposobem zapewniania ciepła w budynkach mieszkalnych. Nazwę zaczerpnięto od jego sposobu działania – ciepło wytwarzane jest w jednym miejscu, a dopiero...

Centralne ogrzewanie jest obecnie najpopularniejszym sposobem zapewniania ciepła w budynkach mieszkalnych. Nazwę zaczerpnięto od jego sposobu działania – ciepło wytwarzane jest w jednym miejscu, a dopiero potem transportowane do kaloryferów rozmieszczonych w całym mieszkaniu.

Wybrane dla Ciebie

V33 Polska sp. z o.o. Czasem słońce, czasem deszcz, ale ochrona i kolor wciąż bez zmian!

Czasem słońce, czasem deszcz, ale ochrona i kolor wciąż bez zmian! Czasem słońce, czasem deszcz, ale ochrona i kolor wciąż bez zmian!

Lata lecą, trendy się zmieniają, a drewno cieszy się nieustającą popularnością wśród projektantów i miłośników ponadczasowego designu. Szereg zalet funkcjonalnych, walory estetyczne oraz gwarancja bliskiego...

Lata lecą, trendy się zmieniają, a drewno cieszy się nieustającą popularnością wśród projektantów i miłośników ponadczasowego designu. Szereg zalet funkcjonalnych, walory estetyczne oraz gwarancja bliskiego kontaktu z naturą sprawiają, że to prawdopodobnie jedyny surowiec, który odnajdzie się w każdym stylu kompozycyjnym - w pomieszczeniu i na zewnątrz. No właśnie… na zewnątrz. Deszcze, śniegi, intensywne nasłonecznienie – warunki pogodowe mogą szybko i skutecznie pozbawić drewno zachwycającego blasku....

Doładuj swoje narzędzia akumulatorowe »

Doładuj swoje narzędzia akumulatorowe » Doładuj swoje narzędzia akumulatorowe »

Jaki styropian na elewację? »

Jaki styropian na elewację? » Jaki styropian na elewację? »

Ochroń rynny przed zamarzaniem »

Ochroń rynny przed zamarzaniem » Ochroń rynny przed zamarzaniem »

Jak wygląda system izolacyjny w systemach chłodniczych i klimatyzacyjnych

Jak wygląda system izolacyjny w systemach chłodniczych i klimatyzacyjnych Jak wygląda system izolacyjny w systemach chłodniczych i klimatyzacyjnych

Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom »

Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom » Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom »

Odzyskaj swoje ciepło

Odzyskaj swoje ciepło Odzyskaj swoje ciepło

Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym»

Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym» Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym»

Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe »

Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe » Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe »

Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu »

Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu » Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu »

Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi »

Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi » Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi »

Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji »

Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji » Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji »

Najnowsze produkty i technologie

STYROPMIN Balkon i dach płaski – ochrona przed wilgocią

Balkon i dach płaski – ochrona przed wilgocią Balkon i dach płaski – ochrona przed wilgocią

Właściwa izolacja termiczna i wentylacja to podstawa suchego i ciepłego domu. Nowoczesne płyty styropianowe mogą mieć dodatkowe właściwości związane z większą odpornością na wilgoć. Warto o tym pamiętać,...

Właściwa izolacja termiczna i wentylacja to podstawa suchego i ciepłego domu. Nowoczesne płyty styropianowe mogą mieć dodatkowe właściwości związane z większą odpornością na wilgoć. Warto o tym pamiętać, wybierając materiał ociepleniowy.

Owens Corning PAROC Polska Usterki fasad otynkowanych po sezonie grzewczym – jak zadbać o ocieplenie ścian?

Usterki fasad otynkowanych po sezonie grzewczym – jak zadbać o ocieplenie ścian? Usterki fasad otynkowanych po sezonie grzewczym – jak zadbać o ocieplenie ścian?

Wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni, właściciele domów oraz zarządcy budynków stają przed ważnym zadaniem – przeprowadzeniem gruntownej inspekcji elewacji. Zimowe miesiące mogły poważnie nadszarpnąć...

Wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni, właściciele domów oraz zarządcy budynków stają przed ważnym zadaniem – przeprowadzeniem gruntownej inspekcji elewacji. Zimowe miesiące mogły poważnie nadszarpnąć stan naszych ścian zewnętrznych. Prawidłowa konserwacja i naprawy są nie tylko kwestią estetyki, ale przede wszystkim zabezpieczenia ważnych elementów konstrukcji przed postępującymi uszkodzeniami. W tym artykule przyjrzymy się, jak efektywnie ocenić zniszczenia oraz podjąć odpowiednie kroki,...

Paroc Panel System O czym koniecznie pamiętać, planując ocieplenie poddasza wełną?

O czym koniecznie pamiętać, planując ocieplenie poddasza wełną? O czym koniecznie pamiętać, planując ocieplenie poddasza wełną?

Planując realizację dachu skośnego, szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednią izolację termiczną oraz prawidłowy przepływ powietrza. Aspekty te mają bezpośredni wpływ nie tylko na efektywność energetyczną...

Planując realizację dachu skośnego, szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednią izolację termiczną oraz prawidłowy przepływ powietrza. Aspekty te mają bezpośredni wpływ nie tylko na efektywność energetyczną budynku, ale też trwałość konstrukcji oraz komfort użytkowania poddasza użytkowego. Na etapie projektowania konieczne jest uwzględnienie szeregu czynników, takich jak rodzaj materiału, jego właściwości, a także geometria dachu oraz sposób odprowadzania wilgoci. Skuteczna izolacja dachu skośnego...

HOMEKONCEPT Projekty domów piętrowych – dlaczego są tak popularne? Sprawdź?

Projekty domów piętrowych – dlaczego są tak popularne? Sprawdź? Projekty domów piętrowych – dlaczego są tak popularne? Sprawdź?

W dzisiejszych czasach, gdy przestrzeń staje się coraz bardziej cennym zasobem, projekty domów piętrowych zyskują na popularności. Dzięki swojej unikalnej strukturze i możliwości adaptacji do różnorodnych...

W dzisiejszych czasach, gdy przestrzeń staje się coraz bardziej cennym zasobem, projekty domów piętrowych zyskują na popularności. Dzięki swojej unikalnej strukturze i możliwości adaptacji do różnorodnych potrzeb, domy piętrowe oferują komfortowe i funkcjonalne rozwiązania dla rodzin, par, a także inwestorów szukających optymalnych sposobów na wykorzystanie dostępnej przestrzeni. W tym artykule omówimy najważniejsze cechy, zalety oraz możliwości domów piętrowych.

ECO Comfort Montaż klimatyzatora: cena klimatyzatorów do domu i mieszkania w 2024 roku

Montaż klimatyzatora: cena klimatyzatorów do domu i mieszkania w 2024 roku Montaż klimatyzatora: cena klimatyzatorów do domu i mieszkania w 2024 roku

Klimatyzowane pomieszczenia, zapewniające pełny komfort termiczny, stają się z roku na rok standardem budowlanym, nie są zaś postrzegane jako zbędny luksus, zarezerwowany dla majętniejszych inwestorów....

Klimatyzowane pomieszczenia, zapewniające pełny komfort termiczny, stają się z roku na rok standardem budowlanym, nie są zaś postrzegane jako zbędny luksus, zarezerwowany dla majętniejszych inwestorów. Szeroka półka cenowa wysokiej klasy urządzeń, nieskomplikowany montaż klimatyzacji w domu oraz wielofunkcyjność oferowanych przez branżę klimatyzacyjną modeli: to wszystko sprawia, że coraz częściej decydujemy się na instalację systemu klimatyzacji.

MyBed Piękne i wytrzymałe łóżka tapicerowane – warto sięgać po meble krajowej produkcji

Piękne i wytrzymałe łóżka tapicerowane – warto sięgać po meble krajowej produkcji Piękne i wytrzymałe łóżka tapicerowane – warto sięgać po meble krajowej produkcji

W każdym domu albo mieszkaniu kluczowym meblem będzie z pewnością dobrej jakości łóżko. Dzięki niemu będziemy mogli porządnie odpocząć po ciężkim dniu pracy czy też zapaść w krótką, poobiednią drzemkę....

W każdym domu albo mieszkaniu kluczowym meblem będzie z pewnością dobrej jakości łóżko. Dzięki niemu będziemy mogli porządnie odpocząć po ciężkim dniu pracy czy też zapaść w krótką, poobiednią drzemkę. W obecnych czasach solidne łóżka tapicerowane, np. łóżka kontynentalne, młodzieżowe czy dziecięce, można z powodzeniem kupić w stacjonarnych salonach meblowych, ale o wiele wygodniejszym rozwiązaniem będzie zakup łóżka przez Internet. Znajdziemy tam z pewnością niejedno łóżko małżeńskie czy kontynentalne,...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.