Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne we Wrocławiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 953 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów we Wrocławiu

Argeom. Usługi Geodezyjne. Maciej Puchała

23 opinie
Usługi geodezyjne Wrocław

Gdy poszukujesz profesjonalnej usługi geodezyjnej w dobrej cenie to firma Argeom. Usługi Geodezyjne. Maciej Puchała jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji Twoich wymagań z zakresu geodezji. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Profesjonalna Ewidencja Gruntów Wrocław

20 opinii
StudioGeo - Profesjonalna Ewidencja Gruntów Wrocław

Jeśli wciąż potrzebujesz ekspertów od ewidencji gruntów to wykorzystaj kompetencje StudioGeo. Wrocław i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

Geo-Rom Usługi Geodezyjne Roman Wisiecki

14 opinii
Geo-Rom Usługi Geodezyjne Roman Wisiecki - Dobra Firma Geodezyjna Wrocław

Geo-Rom Usługi Geodezyjne Roman Wisiecki to dobra firma geodezyjna, która nie ma sobie równych w regionie Wrocławia - przekonaj się na własne oczy! Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

GEO-KART S.C.

12 opinii
GEO-KART S.C. - Perfekcyjna Ewidencja Gruntów Wrocław

Przygotowanie ewidencji gruntów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. GEO-KART S.C. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Pierwszorzędna Geodezja

9 opinii
Petrus Maps Usługi Geodezyjne i Kartograficzne - Pierwszorzędna Geodezja Wrocław

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij Petrus Maps Usługi Geodezyjne i Kartograficzne. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ustal pasujący termin!

Fenomenalny Geodeta Wrocław

9 opinii
USŁUGI GEODEZYJNE BANGEO - Fenomenalny Geodeta Wrocław

Usługi geodezyjne w wykonaniu firmy geodezyjnej XYZ to istny majstersztyk. To fenomenalny geodeta. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Geodezja Wojciech Małek

6 opinii
Geodezja Wojciech Małek - Wybitny Geodeta Wrocław

Zwróć się do Geodezja Wojciech Małek jeśli szukasz wybitnych geodetów oferujących swoje usługi na terenie Wrocławia lub w okolicy. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Usługi geodezyjne Łukasz Pilarski

4 opinie
Usługi geodezyjne Łukasz Pilarski - Świetny Geodeta Wrocław

Perfekcyjna geodezja to specjalność ekipy z firmy Usługi geodezyjne Łukasz Pilarski - są zawodowcami w fachu geodety. Ażeby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

Sumienna Firma Geodezyjna we Wrocławiu

1 opinia
GEOPOINT GRZEGORZ STRYCHAR - Sumienna Firma Geodezyjna we Wrocławiu

Firma geodezyjna GEOPOINT GRZEGORZ STRYCHAR to prawdziwi profesjonaliści w temacie geodezji. Swoje dobre usługi geodezyjne oferują Klientom w rejonie Wrocławia. Już nie trać czasu i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Geo-Tech

1 opinia
Geo-Tech - Doskonała Geodezja Wrocław

Doskonała geodezja to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w fachu geodety. Aby uzyskać wycenę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na geodetów we Wrocławiu (28)

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 1000m², Wrocław

Jako wiarygodna firma geodezyjna i prawdziwi zawodowcy, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają solidne doświadczenie, złóż ofertę w odpowiedzi na potrzebę tego Klienta. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 2 dni temu

 • Wrocław

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m², Wrocław

Jako utalentowani pracownicy możecie spełnić oczekiwania z zakresu geodezji. Zapytanie brzmi "Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m²". Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 3 dni temu

 • Wrocław

Świetne Usługi Geodezyjne Wrocław

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Biuro projektowe zleci wykonanie m...

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 6 dni temu

 • Wrocław

Sumienny Geodeta Wrocław

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 4000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Wrocław

Szukam geodety, 1ha, Wrocław

Nawiąż współpracę jako geodeta z wieloletnim doświadczeniem z zakresu geodezji. W Twojej firmie śledzenie rynku i dostępnych rozwiązań to zwykła rzecz. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Wrocław

Odpowiednie Prace Geodezyjne Wrocław

Cel usług geodezyjnych: instalacja ładowarek EV Powierzchnia działki: 5m² Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Wsparcie geodezyjne przy instalacji ...

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Wrocław

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m², Wrocław

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-01-07 do 2023-01-15

 • Wrocław

Doskonałe Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Interesuje mnie podział na ...

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 914m², Wrocław

Usługi geodezyjne nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zgłoszenia, które ma treść "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 914m²". Żeby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się dziś - warto.

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 501-1000m², Wrocław

Cel usług geodezyjnych: naniesienie tarasu na mapy geodezyjne Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Witam, P...

2022-12-19 do 2022-12-19

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 850m², Wrocław

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 850m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-12-13 do 2022-12-21

 • Wrocław

Prace Geodezyjne

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę korzystnych prac geodezyjnych gwarantując przy tym fachową obsługę, a na życzenie też usługi dodatkowe, na pewno zaciekawisz tego Klienta, który napisał - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, poniżej 500m². Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2022-11-25 do 2022-12-03

 • Wrocław

Najlepszy Geodeta

Jako sprawdzona firma oraz najlepszy geodeta oferujesz swoje usługi na terenie Wrocławia oraz w okolicy? Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2022-11-24 do 2022-12-02

 • Wrocław

Szukam geodety, 2.6705ha, Wrocław

Cel usług geodezyjnych: projekt zagospodarowania terenu Powierzchnia działki: 2.6705ha Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Zapraszamy do zło...

2022-11-02 do 2022-11-10

 • Wrocław

Potrzebuję geodety, podział działki, 4400m², Wrocław

Jako ekspert z branży tanich usług geodezyjnych, świadczący usługi dla Klientów z Wrocławia i sąsiednich miast - poznaj szczegóły zapytania o treści "Potrzebuję geodety, podział działki, 4400m²". Konkretną wycenę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2022-10-23 do 2022-10-31

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 300m², Wrocław

Jako wiarygodny specjalista oraz wysokiej klasy geodeta oferujesz swoje usługi na terenie Wrocławia oraz w okolicy? Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

2022-10-19 do 2022-10-27

 • Wrocław

Świetne Prace Geodezyjne

Spraw, że prace geodezyjne nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany ekspert z dziedziny prac geodezyjnych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zlecę usługę geodezyjną, podział działki, 1001-1500m². Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

2022-10-05 do 2022-10-13

 • Wrocław

Firma Geodezyjna Wrocław

Jako niezawodna firma geodezyjna z miejscowości Wrocław i prawdziwi profesjonaliści, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają wieloletnie doświadczenie, jesteś świetnym wyborem dla tego Klienta. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2022-09-22 do 2022-09-30

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty