Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne we Wrocławiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
615 624 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów we Wrocławiu

StudioGeo

31 opinii
Usługi geodezyjne Wrocław

Gdy poszukujesz profesjonalnej usługi geodezyjnej w dobrej cenie to firma StudioGeo jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji Twoich wymagań z zakresu geodezji. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Profesjonalna Ewidencja Gruntów Wrocław

27 opinii
Argeom. Usługi Geodezyjne. Maciej Puchała - Profesjonalna Ewidencja Gruntów Wrocław

Jeśli wciąż potrzebujesz ekspertów od ewidencji gruntów to wykorzystaj kompetencje Argeom. Usługi Geodezyjne. Maciej Puchała. Wrocław i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

Geo-Rom Usługi Geodezyjne Roman Wisiecki

14 opinii
Geo-Rom Usługi Geodezyjne Roman Wisiecki - Dobra Firma Geodezyjna Wrocław

Geo-Rom Usługi Geodezyjne Roman Wisiecki to dobra firma geodezyjna, która nie ma sobie równych w regionie Wrocławia - przekonaj się na własne oczy! Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

GEO-KART S.C.

13 opinii
GEO-KART S.C. - Perfekcyjna Ewidencja Gruntów Wrocław

Przygotowanie ewidencji gruntów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. GEO-KART S.C. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Pierwszorzędna Geodezja

12 opinii
MIERNICZYJ - TOMASZ NICZYJ USŁUGI GEODEZYJNE - Pierwszorzędna Geodezja Wrocław

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij MIERNICZYJ - TOMASZ NICZYJ USŁUGI GEODEZYJNE. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ustal pasujący termin!

Fenomenalny Geodeta Wrocław

8 opinii
USŁUGI GEODEZYJNE BANGEO - Fenomenalny Geodeta Wrocław

Usługi geodezyjne w wykonaniu firmy geodezyjnej XYZ to istny majstersztyk. To fenomenalny geodeta. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Geo-WA Usługi Geodezyjne Wojciech Antoszczyszyn

5 opinii
Geo-WA Usługi Geodezyjne Wojciech Antoszczyszyn - Wybitny Geodeta Wrocław

Zwróć się do Geo-WA Usługi Geodezyjne Wojciech Antoszczyszyn jeśli szukasz wybitnych geodetów oferujących swoje usługi na terenie Wrocławia lub w okolicy. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

GR

4 opinie
GR - Świetny Geodeta Wrocław

Perfekcyjna geodezja to specjalność ekipy z firmy GR - są zawodowcami w fachu geodety. Ażeby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

Sumienna Firma Geodezyjna we Wrocławiu

2 opinie
GEOŻAK Uslugi geodezyjne Łukasz Żak - Sumienna Firma Geodezyjna we Wrocławiu

Firma geodezyjna GEOŻAK Uslugi geodezyjne Łukasz Żak to prawdziwi profesjonaliści w temacie geodezji. Swoje dobre usługi geodezyjne oferują Klientom w rejonie Wrocławia. Już nie trać czasu i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

GEOPOINT GRZEGORZ STRYCHAR

1 opinia
GEOPOINT GRZEGORZ STRYCHAR - Doskonała Geodezja Wrocław

Doskonała geodezja to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w fachu geodety. Aby uzyskać wycenę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na geodetów we Wrocławiu (35)

Firma Geodezyjna Wrocław

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-12-06 do 2023-12-14
dodano 2 dni temu

 • Wrocław

Zlecę usługę geodezyjną, poniżej 500m², Wrocław

Cel usług geodezyjnych: mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: mapa do celów projektowych na...

2023-11-24 do 2023-12-02

 • Wrocław

Doskonałe Usługi Geodezyjne Wrocław

Zleceniodawca, który planuje zakup usługi geodezyjnej winien już teraz zgłosić się do Ciebie i poznać świetne ceny oraz oferowaną jakość. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m², Wrocław

Olśnij tego Zlecającego fachowym działaniem na terenie Wrocławia. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma geodezyjna podejmij się zlecenia "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 1501-3000m²" i zapewnij, że jego realizacja zostanie zakończona błyskawicznie. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Wrocław

Profesjonalna Firma Geodezyjna

Dla Klienta namierzenie profesjonalnej firmy geodezyjnej jest niełatwe, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, niezależnie jako prawdziwy specjalista w kwestii geodezji działający na terenie Wrocławia, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1500m², Wrocław

Cel usług geodezyjnych: WYKONANIE KANALIZACJI Powierzchnia działki: 1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny term...

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Wrocław

Korzystne Prace Geodezyjne Wrocław

Ten Klient pragnąc dotrzeć do prac geodezyjnych powinien trafić na Twoją Ofertę, która jest najwyższej próby. Po prostu przeczytaj dokładnie zapytanie - Potrzebuję geodety, 15ha. Zaproponuj termin już teraz!

2023-11-10 do 2023-11-18

 • Wrocław

Geodezja Wrocław

Geodezja nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zgłoszenia, które ma treść "Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 1550m²". Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

2023-10-31 do 2023-11-08

 • Wrocław

Fenomenalna Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia, spór o granice działki Powierzchnia działki: 400m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Sprawd...

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Wrocław

Tanie Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: Mapa do celów projektowyh Powierzchnia działki: 1004m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Potrzebna mapa do celów p...

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 2ha, Wrocław

Cel usług geodezyjnych: mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 2ha Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Mapa do celów projektowych na potrzeby ...

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Wrocław

Zlecę usługę geodezyjną, 501-1000m², Wrocław

Jako utalentowani pracownicy dacie radę spełnić oczekiwania odnośnie usług geodezyjnych. Ogłoszenie brzmi "Zlecę usługę geodezyjną, 501-1000m²". Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Wrocław

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, 800m², Wrocław

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 800m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Szukam geodety aby sprawdzać ...

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 501-1000m², Wrocław

Oferując usługi z zakresu geodezji od kilku lat, głównie na obszarze Wrocławia, ale także przyległych powiatów możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Przedstaw bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś.

2023-10-13 do 2023-10-21

 • Wrocław

Szukam geodety, 501-1000m², Wrocław

Pokaż Zleceniodawcy, że równie dobrej oferty prac geodezyjnych prędko nie znajdzie w miejscowości Wrocław i okolicy, więc jeśli szuka tanich prac geodezyjnych to natychmiast powinien wybrać Twoją Firmę. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę.

2023-10-13 do 2023-10-21

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 700m², Wrocław

Warto by było poznać szczegóły tego zlecenia jeśli Twoja działalność została założona z pasji do geodezji i świadczy doskonałe usługi geodezyjne na terenie miejscowości Wrocław, a także pobliskich miast i powiatów. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2023-10-09 do 2023-10-17

 • Wrocław

Solidna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: podział domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-10-06 do 2023-10-14

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 501-1000m², Wrocław

Olśnij Zleceniodawcę fachowym działaniem w rejonie Wrocławia. Jako uznana firma geodezyjna wykonaj zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 501-1000m²" i zapewnij, że jego realizacja zostanie zakończona szybko i z dokładnością. Nie trać czasu i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

2023-10-04 do 2023-10-12

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty