Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne we Wrocławiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 274 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów we Wrocławiu

StudioGeo

34 opinie
Usługi geodezyjne Wrocław

Gdy poszukujesz profesjonalnej usługi geodezyjnej w dobrej cenie to firma StudioGeo jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji Twoich wymagań z zakresu geodezji. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Profesjonalna Ewidencja Gruntów Wrocław

32 opinie
Argeom. Usługi Geodezyjne. Maciej Puchała - Profesjonalna Ewidencja Gruntów Wrocław

Jeśli wciąż potrzebujesz ekspertów od ewidencji gruntów to wykorzystaj kompetencje Argeom. Usługi Geodezyjne. Maciej Puchała. Wrocław i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

GEO-KART S.C.

16 opinii
GEO-KART S.C. - Dobra Firma Geodezyjna Wrocław

GEO-KART S.C. to dobra firma geodezyjna, która nie ma sobie równych w regionie Wrocławia - przekonaj się na własne oczy! Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

Geo-Rom Usługi Geodezyjne Roman Wisiecki

15 opinii
Geo-Rom Usługi Geodezyjne Roman Wisiecki - Perfekcyjna Ewidencja Gruntów Wrocław

Przygotowanie ewidencji gruntów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Geo-Rom Usługi Geodezyjne Roman Wisiecki ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Pierwszorzędna Geodezja

12 opinii
MIERNICZYJ - TOMASZ NICZYJ USŁUGI GEODEZYJNE - Pierwszorzędna Geodezja Wrocław

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij MIERNICZYJ - TOMASZ NICZYJ USŁUGI GEODEZYJNE. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ustal pasujący termin!

Fenomenalny Geodeta Wrocław

8 opinii
USŁUGI GEODEZYJNE BANGEO - Fenomenalny Geodeta Wrocław

Usługi geodezyjne w wykonaniu firmy geodezyjnej XYZ to istny majstersztyk. To fenomenalny geodeta. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Geodus Raszewski Jarosław

7 opinii
Geodus Raszewski Jarosław - Wybitny Geodeta Wrocław

Zwróć się do Geodus Raszewski Jarosław jeśli szukasz wybitnych geodetów oferujących swoje usługi na terenie Wrocławia lub w okolicy. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Geo-WA Usługi Geodezyjne Wojciech Antoszczyszyn

5 opinii
Geo-WA Usługi Geodezyjne Wojciech Antoszczyszyn - Świetny Geodeta Wrocław

Perfekcyjna geodezja to specjalność ekipy z firmy Geo-WA Usługi Geodezyjne Wojciech Antoszczyszyn - są zawodowcami w fachu geodety. Ażeby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

Sumienna Firma Geodezyjna we Wrocławiu

6 opinii
GeoGlob Usługi Geodezyjno-Kartograficzne inż. Andrzej Bąk - Sumienna Firma Geodezyjna we Wrocławiu

Firma geodezyjna GeoGlob Usługi Geodezyjno-Kartograficzne inż. Andrzej Bąk to prawdziwi profesjonaliści w temacie geodezji. Swoje dobre usługi geodezyjne oferują Klientom w rejonie Wrocławia. Już nie trać czasu i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

GP GEODEZJA

6 opinii
GP GEODEZJA - Doskonała Geodezja Wrocław

Doskonała geodezja to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w fachu geodety. Aby uzyskać wycenę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na geodetów we Wrocławiu (47)

Perfekcyjne Usługi Geodezyjne Wrocław

Usługi geodezyjne nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zapytania, które ma treść "Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 1001-1500m²". Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-05-27 do 2024-05-28

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1501-3000m², Wrocław

Cel usług geodezyjnych: mapy do celów projektowych, budowa domu Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty...

2024-05-23 do 2024-05-31

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1501-3000m², Wrocław

Skontaktuj się z Klientem jako znakomita firma geodezyjna świadcząca swoje usługi geodezyjne w miejscowości Wrocław i w pobliskich miastach. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2024-05-19 do 2024-05-27

 • Wrocław

Usługa geodezyjna, budowa domu, 616m², Wrocław

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 616m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-03 do 2024-05-11

 • Wrocław

Usługa geodezyjna, wytyczenie ogrodzenia, 764m², Wrocław

Usługi geodezyjne w Twoim wykonaniu to majstersztyk? Jako najlepszy geodeta poznaj szczegóły zlecenia, które ma treść - Usługa geodezyjna, wytyczenie ogrodzenia, 764m². Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-05-02 do 2024-05-06

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1200m², Wrocław

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1200m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-30 do 2024-05-08

 • Wrocław

Zlecę usługę geodezyjną, 3000m², Wrocław

Jako wiarygodny specjalista oraz wysokiej klasy geodeta oferujesz swoje usługi na terenie Wrocławia oraz w okolicy? Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-04-25 do 2024-05-07

 • Wrocław

Fachowe Usługi Geodezyjne

Jesteś firmą z kompetentną kadrą? Jako znana firma geodezyjna, która jest ceniona w branży w miejscowości Wrocław za szczegółowe realizowanie usług geodezyjnych, podejmij się zlecenia mówiącego "Zlecę usługę geodezyjną, 1501-3000m²". Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-04-25 do 2024-05-03

 • Wrocław

Zlecę usługę geodezyjną, budowa domu, 970m², Wrocław

Jeśli świadczysz perfekcyjne usługi geodezyjne i inne usługi z zakresu geodezji na terenie Wrocławia oraz pobliskich miast to to zapytanie jest skierowane do Ciebie. Przedstaw dopasowaną ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-04-24 do 2024-05-02

 • Wrocław

Korzystne Prace Geodezyjne Wrocław

Cel usług geodezyjnych: Bad geotechniczne Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-21 do 2024-04-29

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 2500m², Wrocław

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 2500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Zlecę obsługe geodezyjną budowy budynku...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Wrocław

Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 12000m², Wrocław

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 12000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Podział nieruchomości zabudowanej (hala) o ...

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Wrocław

Potrzebuję geodety, 6057m², Wrocław

Ten Zleceniodawca, który nadal nie znalazł prac geodezyjnych, pomimo że szuka od sam nie wiesz jak dawna, napisał nam ogłoszenie o treści - Potrzebuję geodety, 6057m². To właśnie Twoja oferta może pomóc rozwiązać problem Zleceniodawcy. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2024-04-11 do 2024-04-19

 • Wrocław

Nieprzeciętny Geodeta Wrocław

Jako geodeta działający w rejonie Wrocławia i świadczący rozmaite usługi geodezyjne zapoznaj się z potrzebami Klienta, który zgłosił zapytanie o treści "Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 1114m²". Skontaktuj się z nimi już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Wrocław

Szukam geodety, 501-1000m², Wrocław

Jako profesjonalista i prawdziwy wyjadacz w dziedzinie geodezji możesz zaoferować swoje doskonałe usługi geodezyjne Zlecającemu w okolicy Wrocławia, który wysłał zapytanie o treści "Szukam geodety, 501-1000m²". Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-04-01 do 2024-04-09

 • Wrocław

Zlecę usługę geodezyjną, 145m², Wrocław

Cel usług geodezyjnych: Pomiar powykonawczy lokalu deweloperskiego Powierzchnia działki: 145m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: n...

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Wrocław

Doskonałe Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięc...

2024-03-24 do 2024-04-01

 • Wrocław

Firma Geodezyjna Wrocław

Oczaruj Zlecającego fachowym działaniem w okolicach Wrocławia. Jako znana firma geodezyjna podejmij się zlecenia "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 757m²" i pokaż, że jego realizacja zostanie wykonana szybko. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty