Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Gdańsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
631 845 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Gdańsku

Wybitny Geodeta Gdańsk

30 opinii
Usługi geodezyjne Gdańsk

Szukasz solidnego fachowca realizującego usługi geodezyjne? Ci geodeci nie mają sobie równych na terenie Gdańska. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Znakomity Geodeta

10 opinii
MH Geodezja Marcin Hilla - Znakomity Geodeta Gdańsk

Właśnie wybierasz sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? MH Geodezja Marcin Hilla będzie najszybszą drogą. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

GEOSKAN

9 opinii
GEOSKAN - Doskonałej Jakości Ewidencja Gruntów Gdańsk

Jeśli jeszcze szukasz dobrej firmy od ewidencji gruntów to wykorzystaj doświadczenie GEOSKAN. Gdańsk i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

A&D Pracownia Geodezyjno-Projektowa "KODEM" Dariusz Mazurek

8 opinii
A&D Pracownia Geodezyjno-Projektowa "KODEM" Dariusz Mazurek - Znakomita Ewidencja Gruntów Gdańsk

Jeżeli poszukujesz doskonałej współpracy to specjaliści z AD Pracownia Geodezyjno-Projektowa KODEM Dariusz Mazurek perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Najlepsza Ewidencja Gruntów w Gdańsku

7 opinii
Usługi Geodezyjne GEO-CENTRUM - Najlepsza Ewidencja Gruntów w Gdańsku

Planujesz wybrać dobrego profesjonalistę do realizacji swoich planów? Usługi Geodezyjne GEO-CENTRUM z Gdańska będzie najszybszą drogą. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Usługi Geodezyjne Mariusz Rompa

4 opinie
Usługi Geodezyjne Mariusz Rompa - Dobry Geodeta Gdańsk

Jeżeli nie podjąłeś decyzji o wyborze dobrego geodety dla siebie, to zwróć uwagę na firmę Usługi Geodezyjne Mariusz Rompa. Oferuje szeroki zakres usług w korzystnych cenach. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

HORYZONT Krzysztof Hrynowiecki

3 opinie
HORYZONT Krzysztof Hrynowiecki - Utalentowany Geodeta Gdańsk

Przygotowanie ewidencji gruntów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. HORYZONT Krzysztof Hrynowiecki ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Mają ofertę dla każdego, nie pożałujesz.

Fantastyczny Geodeta Gdańsk

2 opinie
ma.concept Mateusz Wiśniewski - Fantastyczny Geodeta Gdańsk

Każdy, kto szuka usługi geodezyjnej winien niezwłocznie zgłosić się do tego geodety i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Usługi Geodezyjne Janusz Honchera

2 opinie
Usługi Geodezyjne Janusz Honchera - Doświadczona Firma Geodezyjna Gdańsk

Sprawdź wykwalifikowaną grupę pracowników Usługi Geodezyjne Janusz Honchera. Ta uznana firma geodezyjna jest szanowana w branży w miejscowości Gdańsk za szczegółowe realizowanie usług geodezyjnych. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

PERFECT-GEO Usługi geodezyjne Jakub Szczeblewski

2 opinie
PERFECT-GEO Usługi geodezyjne Jakub Szczeblewski - Profesjonalne Usługi Geodezyjne Gdańsk

Jeśli jeszcze szukasz dobrego geodety, to zerknij na firmę PERFECT-GEO Usługi geodezyjne Jakub Szczeblewski. Wykonuje bogaty zakres usług geodezyjnych w dobrych cenach. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

Aktualne zlecenia na geodetów w Gdańsku (20)

Szukam geodety, budowa domu, 1041ha, Gdańsk

Zlecający szuka dobrej współpracy i pisze - Szukam geodety, budowa domu, 1041ha. To zapytanie o ofertę jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Gdańsk

Szukam geodety, 600000m², Gdańsk

Usługi geodezyjne w Twoim wykonaniu to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako fenomenalny geodeta skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie, które ma treść - Szukam geodety, 600000m². Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2024-02-08 do 2024-02-16

 • Gdańsk

Potrzebuję geodety, podział działki, 1501-3000m², Gdańsk

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-07 do 2024-02-15

 • Gdańsk

Potrzebuję geodety, podział działki, 2300m², Gdańsk

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 2300m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Do wytyczenia działka 78/13 i 78/14...

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Gdańsk

Szukam geodety, 715m², Kowale

Cel usług geodezyjnych: Mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 715m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Dzień dobry, Zlecę wyk...

2024-01-16 do 2024-01-24

 • Kowale

Najwyższej Klasy Prace Geodezyjne Gdańsk

Ten Zleceniodawca, który nadal nie znalazł prac geodezyjnych, pomimo że próbuje znaleźć od niezliczonych dni, napisał nam zapytanie o treści - Szukam geodety, 1501-3000m². To właśnie Twoja oferta ma szansę zakończyć problem Klienta. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-01-09 do 2024-01-17

 • Gdańsk

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 993m², Gdańsk

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 993m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Potrzebna dokumentacja geodezyjna po zak...

2024-01-07 do 2024-01-15

 • Gdańsk

Doskonałe Prace Geodezyjne

Doprowadź do tego, że prace geodezyjne nie będzie dla Zleceniodawcy tajemnicą i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony specjalista z branży prac geodezyjnych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m². Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się - warto.

2023-12-30 do 2024-01-07

 • Gdańsk

Potrzebuję geodety, budowa domu, 501-1000m², Gdańsk

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-12-20 do 2023-12-28

 • Gdańsk

Szukam geodety, poniżej 500m², Gdańsk

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie urządzeń na placu zabaw Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w...

2023-12-07 do 2023-12-15

 • Gdańsk

Potrzebuję geodety, 1501-3000m², Gdańsk

Ten Klient poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług, pisząc - Potrzebuję geodety, 1501-3000m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

2023-12-04 do 2023-12-12

 • Gdańsk

Doskonały Geodeta Gdańsk

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Gdańsk

Doskonała Geodezja Gdańsk

Jeśli świadczysz doskonałe usługi geodezyjne i inne usługi z zakresu geodezji na terenie Gdańska oraz pobliskich powiatów to to ogłoszenie jest skierowane do właśnie Ciebie. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Gdańsk

Wykwalifikowany Geodeta

Jako geodeta działający na obszarze miejscowości Gdańsk i świadczący rozmaite usługi geodezyjne poznaj potrzeby zleceniodawcy, który pisze zapytanie o treści "Zlecę usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1280m²". Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

2023-11-01 do 2023-11-09

 • Gdańsk

Świetny Geodeta

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-10-22 do 2023-10-30

 • Gdańsk

Zlecę usługę geodezyjną, 501-1000m², Gdańsk

Cel usług geodezyjnych: mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Mapa do celów projektowych na po...

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Gdańsk

Usługa geodezyjna, podział działki, 3334m², Gdańsk

Ten Zleceniodawca, który wciąż nie znalazł prac geodezyjnych, mimo iż próbuje znaleźć od sam nie wiesz jak dawna, zgłosił nam zapytanie o treści - Usługa geodezyjna, podział działki, 3334m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Zlecającego. Aby poznać Klienta skontaktuj się - naprawdę warto.

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 5000m², Gdańsk

Wpraw w zachwyt Zlecającego sprawnym działaniem w miejscowości Gdańsk. Jako uznana firma geodezyjna podejmij się zlecenia o treści "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 5000m²" i zapewnij, że jego realizacja zostanie wykonana z należytą uwagą. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2023-10-06 do 2023-10-14

 • Gdańsk
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty