Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Gdańsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
563 557 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Gdańsku

Wybitny Geodeta Gdańsk

28 opinii
Usługi geodezyjne Gdańsk

Szukasz solidnego fachowca realizującego usługi geodezyjne? Ci geodeci nie mają sobie równych na terenie Gdańska. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Znakomity Geodeta

9 opinii
MH Geodezja Marcin Hilla - Znakomity Geodeta Gdańsk

Właśnie wybierasz sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? MH Geodezja Marcin Hilla będzie najszybszą drogą. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

GEOSKAN

9 opinii
GEOSKAN - Doskonałej Jakości Ewidencja Gruntów Gdańsk

Jeśli jeszcze szukasz dobrej firmy od ewidencji gruntów to wykorzystaj doświadczenie GEOSKAN. Gdańsk i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Usługi Geodezyjne Mariusz Rompa

4 opinie
Usługi Geodezyjne Mariusz Rompa - Znakomita Ewidencja Gruntów Gdańsk

Jeżeli poszukujesz doskonałej współpracy to specjaliści z Usługi Geodezyjne Mariusz Rompa perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Najlepsza Ewidencja Gruntów w Gdańsku

4 opinie
GEOCOM Michał Wojtas - Najlepsza Ewidencja Gruntów w Gdańsku

Planujesz wybrać dobrego profesjonalistę do realizacji swoich planów? GEOCOM Michał Wojtas z Gdańska będzie najszybszą drogą. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

ma.concept Mateusz Wiśniewski

2 opinie
ma.concept Mateusz Wiśniewski - Dobry Geodeta Gdańsk

Jeżeli nie podjąłeś decyzji o wyborze dobrego geodety dla siebie, to zwróć uwagę na firmę ma.concept Mateusz Wiśniewski. Oferuje szeroki zakres usług w korzystnych cenach. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Usługi Geodezyjne GEO-CENTRUM

7 opinii
Usługi Geodezyjne GEO-CENTRUM - Utalentowany Geodeta Gdańsk

Przygotowanie ewidencji gruntów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Usługi Geodezyjne GEO-CENTRUM ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Mają ofertę dla każdego, nie pożałujesz.

Fantastyczny Geodeta Gdańsk

12 opinii
GEODETA-WOJTEK mgr inż. Wojciech Mackun - Fantastyczny Geodeta Gdańsk

Każdy, kto szuka usługi geodezyjnej winien niezwłocznie zgłosić się do tego geodety i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

GEMAZ Michał Nowosad

2 opinie
GEMAZ Michał Nowosad - Doświadczona Firma Geodezyjna Gdańsk

Sprawdź wykwalifikowaną grupę pracowników GEMAZ Michał Nowosad. Ta uznana firma geodezyjna jest szanowana w branży w miejscowości Gdańsk za szczegółowe realizowanie usług geodezyjnych. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Getamap sp. z o.o.

1 opinia
Getamap sp. z o.o. - Profesjonalne Usługi Geodezyjne Gdańsk

Jeśli jeszcze szukasz dobrego geodety, to zerknij na firmę Getamap sp. z o.o.. Wykonuje bogaty zakres usług geodezyjnych w dobrych cenach. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

Aktualne zlecenia na geodetów w Gdańsku (25)

Tanie Prace Geodezyjne Gdańsk

Spraw, że prace geodezyjne nie będzie dla Klienta problemem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany znawca z zakresu prac geodezyjnych stwórz idealną ofertę pod ogłoszenie - Potrzebuję geodety, 501-1000m². Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

2023-01-19 do 2023-01-19

 • Gdańsk

Szukam geodety, 501-1000m², Gdańsk

Cel usług geodezyjnych: budowa garażu przy domu oraz 5m od osi działki drogowej, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia:...

2023-01-06 do 2023-01-14

 • Gdańsk

Geodeta Gdańsk

Usługi geodezyjne w wykonaniu Twojej firmy to istny majstersztyk? Jako dobry geodeta nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem o treści - Szukam geodety, wytyczenie ogrodzenia, 1528m². Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

2023-01-05 do 2023-01-13

 • Czaple

Potrzebuję geodety, 1001-1500m², Gdańsk

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Potrzebuję geodety, 1001-1500m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2022-12-11 do 2022-12-19

 • Gdańsk

Szukam geodety, 1501-3000m², Gdańsk

Jako firma zatrudniająca najlepszych geodetów i odznaczająca się nieprzeciętnym profesjonalizmem, zlecenie o treści - Szukam geodety, 1501-3000m² jest skierowane do Ciebie. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2022-12-01 do 2022-12-09

 • Gdańsk

Wiarygodna Firma Geodezyjna Gdańsk

Wyślij ofertę Klientowi jako firma geodezyjna oferująca swoje usługi w miejscowości Gdańsk oraz na obszarze Gdańska. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

2022-11-30 do 2022-12-08

 • Gdańsk

Niezawodna Firma Geodezyjna

Poszukujesz skrojonego pod Twojej firmy zapytania? Jako sprawdzony profesjonalista świadczący usługi geodezyjne i geodeta bez konkurencji wśród firm geodezyjnych z Pomorskiego zapoznaj się ze zleceniem o treści "Szukam geodety, podział działki, 2700m²". Przedzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

2022-11-29 do 2022-12-07

 • Leźno

Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 1501-3000m², Gdańsk

Jako wiarygodna firma geodezyjna, która nie ma sobie równych w okolicy Gdańska - skontaktuj się z Klientem i pozwól przekonać mu się samodzielnie o tym, że jesteś dobry! Skontaktuj się z nimi już teraz, aby zaprezentować ofertę.

2022-11-25 do 2022-12-03

 • Gdańsk

Perfekcyjna Geodezja Gdańsk

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: za 3 miesiące lub późni...

2022-11-23 do 2022-12-01

 • Gdańsk

Szukam geodety, 707m², Gdańsk

Poszukujesz dopasowanego do Ciebie Klienta? Jako rzetelny profesjonalista realizujący usługi geodezyjne i geodeta bez konkurencji wśród firm geodezyjnych zapoznaj się ze zleceniem o treści "Szukam geodety, 707m²". Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2022-10-25 do 2022-11-02

 • Gdańsk

Dobre Prace Geodezyjne

Zlecający szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, poniżej 500m². To zlecenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Już nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2022-10-22 do 2022-10-30

 • Gdańsk

Tanie Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 5781m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Zlecimy opracowanie mapy...

2022-10-21 do 2022-10-29

 • Gdańsk

Potrzebuję geodety, 850m², Gdańsk

Cel usług geodezyjnych: potwierdzenie granic istniejące działki Powierzchnia działki: 850m² Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: działka posiada ogr...

2022-10-20 do 2022-10-28

 • Gdańsk

Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, poniżej 500m², Gdańsk

Wyślij ofertę Klientowi jako profesjonalna firma geodezyjna oferująca swoje usługi geodezyjne na terenie Gdańska i w pobliskich miastach. Aby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2022-10-07 do 2022-10-15

 • Gdańsk

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 505m², Gdańsk

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 505m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: Klient jeszcze nie wie...

2022-10-06 do 2022-10-14

 • Gdańsk

Szukam geodety, budowa domu, 850m², Gdańsk

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 850m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2022-09-28 do 2022-10-06

 • Gdańsk

Potrzebuję geodety, podział działki, poniżej 500m², Gdańsk

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wyk...

2022-09-15 do 2022-09-23

 • Gdańsk

Usługi Geodezyjne Gdańsk

Zlecenie o treści - Potrzebuję geodety, podział działki, poniżej 500m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy staranne usługi geodezyjne uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Gdańska i okolic. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2022-09-06 do 2022-09-06

 • Gdańsk
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty