Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Łodzi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
613 822 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Łodzi

Perfekcyjna Ewidencja Gruntów

24 opinie
Usługi geodezyjne Łódź

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij GEO Marcin Skórski. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ustal pasujący termin!

SmartGeo Geodezja

21 opinii
SmartGeo Geodezja - Dobra Firma Geodezyjna Łódź

Sprawdź doświadczoną kadrę SmartGeo Geodezja. Ta znana firma geodezyjna jest rozchwytywana w branży na terenie Łodzi za drobiazgowe realizowanie usług geodezyjnych. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Świetna Ewidencja Gruntów

13 opinii
PRO BUD Szymon Łysik - Świetna Ewidencja Gruntów Łódź

Wciąż potrzebujesz specjalisty od ewidencji gruntów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom PRO BUD Szymon Łysik. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Porządna Ewidencja Gruntów w Łodzi

7 opinii
GEO-SERWIS Usługi Geodezyjne inż. Elżbieta Kostka - Porządna Ewidencja Gruntów w Łodzi

Uwierz specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij GEO-SERWIS Usługi Geodezyjne inż. Elżbieta Kostka. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Dobry Geodeta Łódź

6 opinii
R-GEO, Usługi geodezyjne - Dobry Geodeta Łódź

To jedna z najlepszych firm geodezyjnych zatrudniających geodetów z tak dużym doświadczeniem, pracujących w miejscowości Łódź i w okolicy. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Usługi Geodezyjne GRUNT inż. Radosław Marciniak

6 opinii
Usługi Geodezyjne GRUNT inż. Radosław Marciniak - Solidne Usługi Geodezyjne Łódź

Sprawdź firmę Usługi Geodezyjne GRUNT inż. Radosław Marciniak jeśli szukasz dobrych geodetów działających na terenie Łodzi oraz w okolicy. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Geo - Rys Jolanta Markowska

3 opinie
Geo - Rys Jolanta Markowska - Perfekcyjna Geodezja Łódź

Firma geodezyjna Geo - Rys Jolanta Markowska to prawdziwi wyjadacze w temacie geodezji. Swoje usługi oferują Klientom w okolicy Łodzi. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - sprawdź!

Doskonałej Jakości Ewidencja Gruntów

1 opinia
TerraFLY Miłosz Placek - Doskonałej Jakości Ewidencja Gruntów Łódź

Poszukujesz godnego uwagi profesjonalisty realizującego usługi geodezyjne? Ci geodeci nie mają sobie równych w Łodzi. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Doskonała Geodezja Łódź

1 opinia
GeoExpert Piotr Kędziora - Doskonała Geodezja Łódź

Wysoko wykwalifikowani pracownicy GeoExpert Piotr Kędziora spełnią Państwa oczekiwania w temacie geodezji. Zachęcamy do zadawania pytań.

Wysokiej Klasy Geodeta

12 opinii
Azymut-geo - Wysokiej Klasy Geodeta Łódź

Wysokiej klasy geodeta z bogatym doświadczeniem z zakresu perfekcyjnych usług geodezyjnych wykorzystujący nowoczesne metody pracy. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na geodetów w Łodzi (40)

Wyjątkowy Geodeta Łódź

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Wytyczenie ogrodzenia dwóch sąsiadują...

2023-11-27 do 2023-12-05
dodano 2 dni temu

 • Łódź

Zlecę usługę geodezyjną, 9800m², Łódź

Jako zawodowiec z branży, najlepszy w swoim fachu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej geodezji. Ten Zleceniodawca przesłał zlecenie o treści - Zlecę usługę geodezyjną, 9800m². Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Łódź

Profesjonalna Geodezja Łódź

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-12 do 2023-11-20

 • Łódź

Szukam geodety, poniżej 500m², Łódź

Pokaż Klientowi, że takiej propozycji prac geodezyjnych nie znajdzie w miejscowości Łódź i okolicy, więc jeżeli poszukuje odpowiednich prac geodezyjnych to koniecznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Ustal pasujący termin!

2023-11-07 do 2023-11-15

 • Łódź

Doskonałe Prace Geodezyjne Łódź

Cel usług geodezyjnych: mapa do celów projektowych, budowa domu Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Potr...

2023-10-26 do 2023-10-26

 • Łódź

Pierwszorzędne Prace Geodezyjne

Ten Klient szukając prac geodezyjnych powinien namierzyć Twoją Ofertę, która jest najwyższej próby. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 1001-1500m². Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Łódź

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa domu, 1000m², Łódź

Chcesz znaleźć Klienta jako godny uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Łódź

Dobry Geodeta

Cel usług geodezyjnych: Mapa do celów projektowych, podłączenie kanalizacji do sieci miejskiej. Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejsk...

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Łódź

Potrzebuję geodety, 1000m², Łódź

Cel usług geodezyjnych: Mapa do celów projektowych Powierzchnia działki: 1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wo...

2023-10-13 do 2023-10-19

 • Łódź

Pierwszorzędny Geodeta

Klient, który planuje zakup pierwszorzędnej usługi geodezyjnej powinien zgłosić się do geodety takiego, jak Ty i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

2023-10-10 do 2023-10-18

 • Łódź

Opłacalne Prace Geodezyjne

Podjęcie decyzji o wyborze prac geodezyjnych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista udziel rad i dobierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Zlecę usługę geodezyjną, podział działki, 4523m². Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-10-07 do 2023-10-15

 • Łódź

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 2000m², Łódź

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 2000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: 2 działki po 2000 m2 do podziału na działki po ...

2023-10-07 do 2023-10-15

 • Łódź

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, podział działki, 501-1000m², Łódź

Jako firma zatrudniająca najlepszych geodetów i odznaczająca się nieprzeciętnym profesjonalizmem, zlecenie o treści - Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, podział działki, 501-1000m² jest skierowane do Ciebie. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-09-30 do 2023-10-08

 • Łódź

Dobry Geodeta

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-28 do 2023-10-06

 • Łódź

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 800m², Łódź

Nie możesz znaleźć dobranego pod Ciebie Klienta? Jako sprawdzony fachowiec realizujący usługi geodezyjne i geodeta pierwszej klasy wśród firm geodezyjnych poznaj treść zlecenia o treści "Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 800m²". Wybierz numer i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

2023-09-24 do 2023-10-02

 • Łódź

Niezawodna Firma Geodezyjna Łódź

Jesteś firmą fachową? Jako uznana firma geodezyjna, która jest szanowana w branży na terenie Łodzi za dokładne podejście do usług geodezyjnych, podejmij się zlecenia o treści "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, 1420m²". Przedstaw dobrą propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-09-23 do 2023-10-01

 • Łódź

Świetny Geodeta

Klient poszukuje rewelacyjnej jakości wykonywanych usług, pisząc - Potrzebuję geodety, budowa domu, 1501-3000m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2023-09-16 do 2023-09-24

 • Łódź

Zlecę usługę geodezyjną, 1501-3000m², Łódź

Cel usług geodezyjnych: Badanie gruntu Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Tel. 48 / 501•••••••• Termin ...

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Łódź
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty