Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Łodzi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 899 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Łodzi

Perfekcyjna Ewidencja Gruntów

24 opinie
Usługi geodezyjne Łódź

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij GEO Marcin Skórski. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ustal pasujący termin!

PRO BUD Szymon Łysik

18 opinii
PRO BUD Szymon Łysik - Dobra Firma Geodezyjna Łódź

Sprawdź doświadczoną kadrę PRO BUD Szymon Łysik. Ta znana firma geodezyjna jest rozchwytywana w branży na terenie Łodzi za drobiazgowe realizowanie usług geodezyjnych. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Świetna Ewidencja Gruntów

7 opinii
Usługi Geodezyjne GRUNT inż. Radosław Marciniak - Świetna Ewidencja Gruntów Łódź

Wciąż potrzebujesz specjalisty od ewidencji gruntów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Usługi Geodezyjne GRUNT inż. Radosław Marciniak. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Porządna Ewidencja Gruntów w Łodzi

6 opinii
R-GEO, Usługi geodezyjne - Porządna Ewidencja Gruntów w Łodzi

Uwierz specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij R-GEO Usługi geodezyjne. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Dobry Geodeta Łódź

12 opinii
Azymut-geo - Dobry Geodeta Łódź

To jedna z najlepszych firm geodezyjnych zatrudniających geodetów z tak dużym doświadczeniem, pracujących w miejscowości Łódź i w okolicy. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Geo - Rys Jolanta Markowska

3 opinie
Geo - Rys Jolanta Markowska - Solidne Usługi Geodezyjne Łódź

Sprawdź firmę Geo - Rys Jolanta Markowska jeśli szukasz dobrych geodetów działających na terenie Łodzi oraz w okolicy. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

GeoComplex s.c. RAFAŁ CENDROWSKI, MARIUSZ ŚWIĄTKIEWICZ

3 opinie
GeoComplex s.c. RAFAŁ CENDROWSKI, MARIUSZ ŚWIĄTKIEWICZ - Perfekcyjna Geodezja Łódź

Firma geodezyjna GeoComplex s.c. RAFAŁ CENDROWSKI MARIUSZ ŚWIĄTKIEWICZ to prawdziwi wyjadacze w temacie geodezji. Swoje usługi oferują Klientom w okolicy Łodzi. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - sprawdź!

Doskonałej Jakości Ewidencja Gruntów

21 opinii
SmartGeo Geodezja - Doskonałej Jakości Ewidencja Gruntów Łódź

Poszukujesz godnego uwagi profesjonalisty realizującego usługi geodezyjne? Ci geodeci nie mają sobie równych w Łodzi. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Doskonała Geodezja Łódź

1 opinia
Allgeo. Kompleksowe Usługi Geodezyjne i Kartograficzne - Doskonała Geodezja Łódź

Wysoko wykwalifikowani pracownicy Allgeo. Kompleksowe Usługi Geodezyjne i Kartograficzne spełnią Państwa oczekiwania w temacie geodezji. Zachęcamy do zadawania pytań.

Wysokiej Klasy Geodeta

1 opinia
Geointel Sp. z o.o. Sp. k. - Wysokiej Klasy Geodeta Łódź

Wysokiej klasy geodeta z bogatym doświadczeniem z zakresu perfekcyjnych usług geodezyjnych wykorzystujący nowoczesne metody pracy. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na geodetów w Łodzi (44)

Pierwszorzędne Usługi Geodezyjne Łódź

Przez zapewnianie pierwszorzędnej usługi geodezyjnej Twoja firma prześciga konkurentów. Renoma, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie zachwycić odbiorców. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-05-27 do 2024-06-04
dodano 2 dni temu

 • Łódź

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 1166m², Łódź

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1166m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-21 do 2024-05-29
dodano 8 dni temu

 • Łódź

Szukam geodety, 501-1000m², Łódź

Usługi geodezyjne nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi "Szukam geodety, 501-1000m²". Umów się na rozmowę od razu.

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Łódź

Potrzebuję geodety, 4443m², Łódź

Zleceniodawca, który szuka najlepszej usługi geodezyjnej winien zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Przez to, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Łódź

Wyjątkowe Usługi Geodezyjne

Skontaktuj się z Klientem jako wyjątkowa firma geodezyjna świadcząca swoje usługi geodezyjne w miejscowości Łódź oraz w pobliskich powiatach. Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

2024-05-12 do 2024-05-20

 • Łódź

Geodezja Łódź

Jeśli Geodezja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Ciebie. Polegając na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Żeby otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

2024-05-04 do 2024-05-12

 • Łódź

Firma Geodezyjna Łódź

Wpraw w zachwyt tego Zleceniodawcę sprawnym działaniem w rejonie Łodzi. Jako znana firma geodezyjna wykonaj zlecenie o treści "Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, 1001-1500m²" i pokaż, że jego realizacja zostanie wykonana z należytą uwagą. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Łódź

Pierwszorzędna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: budowa inwestycji mieszkaniowej Powierzchnia działki: 7000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Zakres prac geodezy...

2024-04-25 do 2024-05-03

 • Łódź

Wyjątkowa Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1200m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Gmina Aleksandrów Łódzki - obszar wiejski...

2024-04-24 do 2024-05-02

 • Łódź

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 1.5ha, Łódź

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1.5ha Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-24 do 2024-05-02

 • Łódź

Potrzebuję geodety, 1ha, Łódź

Klient szuka świetnego geodety dla siebie i pisze - Potrzebuję geodety, 1ha. Jeśli realizujesz szerokie spektrum usług geodezyjnych w korzystnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Złóż dopasowaną ofertę dla tego Klienta - zadzwoń już dziś, nie pożałujesz.

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Łódź

Firma Geodezyjna

Zleceniodawcę interesuje niezawodna firma geodezyjna z Łodzi. Zapoznaj się zapytania o treści - Potrzebuję geodety, 1ha. Zaproponuj termin!

2024-04-16 do 2024-04-16

 • Łódź

Zlecę usługę geodezyjną, 501-1000m², Łódź

Poszukiwana jest dobra firma geodezyjna działająca w rejonie Łodzi lub okolicach. Zapoznaj się ze szczegółami zgłoszenia o treści - Zlecę usługę geodezyjną, 501-1000m². Aby uzyskać Klienta skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Łódź

Doskonałe Usługi Geodezyjne

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi geodezyjnej Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Sława, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania zleceniodawców. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Łódź

Wykwalifikowany Geodeta Łódź

Jako wykwalifikowany geodeta niezmiennie w branży od lat i specjalista zawsze gotowy do podjęcia nowego zlecenia odpowiedz na zapytanie. Ten Zlecający zgłosił potrzebę "Potrzebuję geodety, budowa domu, 150m²". Umów odpowiedni dla Ciebie termin bez zbędnej zwłoki!

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Łódź

Usługi Geodezyjne

Jesteś firmą z doświadczoną kadrą? Jako renomowana firma geodezyjna, która jest szanowana w branży w rejonie Łodzi za dokładne realizowanie usług geodezyjnych, zrealizuj zlecenie o treści "Zlecę usługę geodezyjną, 501-1000m²". Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Łódź

Prace Geodezyjne Łódź

Zleceniodawca poszukuje dobrej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zlecę usługę geodezyjną, poniżej 500m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Aby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się dziś - warto.

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Łódź

Zlecę usługę geodezyjną, poniżej 500m², Łódź

Dla Zleceniodawcy, który pisze - Zlecę usługę geodezyjną, poniżej 500m², znalezienie pierwszorzędnych prac geodezyjnych jest trudniejsze niż może się wydawać, jednak pracownicy Twojej firmy będą na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego rozwiązania. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Łódź
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty