Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 619 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów

Geodezja i Nieruchomości WARDĘGA

106 opinii
Usługi geodezyjne

Uwierz w wykwalifikowaną grupę pracowników Geodezja i Nieruchomości WARDĘGA. Ta uznana firma geodezyjna jest rozchwytywana w branży na terenie Krakowa za dokładne wykonywanie usług geodezyjnych. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

EWIMAR Usługi Geodezyjne Marcin Wardziński

58 opinii
EWIMAR Usługi Geodezyjne Marcin Wardziński - Najlepsza Ewidencja Gruntów

Przygotowanie ewidencji gruntów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. EWIMAR Usługi Geodezyjne Marcin Wardziński ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Mają ofertę dla każdego, nie pożałujesz.

Usługi Geodezyjne "GEODEO" inż. Radosław Fal

43 opinie
Usługi Geodezyjne "GEODEO" inż. Radosław Fal - Perfekcyjna Firma Geodezyjna

Perfekcyjna firma geodezyjna Usługi Geodezyjne GEODEO inż. Radosław Fal, która jest gotowa pomóc Ci w wyborze odpowiednich rozwiązań, wystarczy że wyrazisz zainteresowanie ich doskonałą obsługą. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Horyzont Geodezja Kamil Rynkowski

34 opinie
Horyzont Geodezja Kamil Rynkowski - Fachowe Usługi Geodezyjne

Pragniesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę od fachowych usług geodezyjnych z powiatu Olsztyn, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Horyzont Geodezja Kamil Rynkowski jest gotowa Ci pomóc. Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Solidna Geodezja

18 opinii
SOLIDGEO Sp. z o.o. - Solidna Geodezja

Firma SOLIDGEO Sp. z o.o. oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Skupia się na Klientach z miejscowości Szczecin i z sąsiednich miast. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Świetna Ewidencja Gruntów

15 opinii
GEODETA S.C. Joanna Grochal Grzegorz Kruszyński Mariusz Łuniewski - Świetna Ewidencja Gruntów

Zaufaj ekspertom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij GEODETA S.C. Joanna Grochal Grzegorz Kruszyński Mariusz Łuniewski. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

GEO-STREFA GRZEGORZ KOPER

22 opinie
GEO-STREFA GRZEGORZ KOPER - Znakomita Ewidencja Gruntów

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij GEO-STREFA GRZEGORZ KOPER. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

NAVIGEO Geodezja

17 opinii
NAVIGEO Geodezja - Doskonały Geodeta

Ten geodeta działa na obszarze powiatu Białystok i oferuje wszechstronne usługi geodezyjne. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Najwyższej Klasy Geodeta

24 opinie
Biuro Geodezyjno - Kartograficzne MAPGEO mgr inż. Paweł Jażdżewski - Najwyższej Klasy Geodeta

Jeżeli nie podjąłeś decyzji o wyborze najwyższej klasy geodety dla siebie, to zerknij na firmę Biuro Geodezyjno - Kartograficzne MAPGEO mgr inż. Paweł Jażdżewski. Świadczy całe spektrum usług w atrakcyjnych cenach. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

MA-PA Geodezja Mariusz Paluszek

6 opinii
MA-PA Geodezja Mariusz Paluszek - Dobry Geodeta

Poszukujesz solidnego specjalisty świadczącego usługi geodezyjne? Ci geodeci nie mają sobie równych wśród firm geodezyjnych z powiatu kępińskiego. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Aktualne zlecenia na geodetów (3 666)

Potrzebuję geodety, 1001-1500m², Fajsławice

Cel usług geodezyjnych: Zasadniczo chodzi mi o odrolnienie działki żeby ją drożej sprzedać. Nigdy nie odralniałem pola dlatego wg moich informacji przysluguje mi prawo do bezplatnego odrolnienia pola. Jest to pole jednohektarowe w...

2023-12-02 do 2023-12-10
dodano 7 godzin temu

 • Fajsławice

Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: Inwestycja po wykonawcza kanalizacja Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Inwesty...

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano wczoraj o 16:07

 • Krześlinek

Perfekcyjne Usługi Geodezyjne

Klient szuka perfekcyjnego geodety i napisał - Potrzebuję geodety, 3500m². Jeśli realizujesz całe spektrum usług geodezyjnych w konkurencyjnych cenach odpowiedz na to zapytanie. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano wczoraj o 14:42

 • Bukowiny

Prace Geodezyjne

Oferujesz korzystną propozycję dotyczącą prac geodezyjnych? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego potrzeb. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano wczoraj o 13:11

 • Pilchowice

Potrzebuję geodety, 39m², Mrągowo

Olśnij Zleceniodawcę fachowym działaniem w rejonie Mrągowa. Jako uznana firma geodezyjna wykonaj zlecenie o treści "Potrzebuję geodety, 39m²" i zapewnij, że jego realizacja zostanie zakończona szybko i z dokładnością. Nie trać czasu i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano wczoraj o 11:47

 • Mrągowo

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, 1501-3000m², Wałbrzych

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy woln...

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano wczoraj o 11:01

 • Wałbrzych
Geodeta - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 912 Geodetów najlepszych w 2023 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, poniżej 500m², Nysa

Składający zapytanie napisał "Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, poniżej 500m²". Jako dobra firma geodezyjna, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, musisz tylko wyrazić zainteresowanie nawiązaniem współpracy, a Zleceniodawcy przekonają się o doskonałej obsłudze. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano wczoraj o 09:05

 • Nysa

Pierwszorzędny Geodeta

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 2 dni temu

 • Cisna

Staranne Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1522m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 2 dni temu

 • Włocławek

Zapytanie o usługę geodezyjną, budowa domu, wytyczenie ogrodzenia, 830m², Lubin

Cel usług geodezyjnych: budowa domu, wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 830m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: za 3 mies...

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 2 dni temu

 • Lubin

Doświadczona Firma Geodezyjna

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi profesjonalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Mazowieckiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 2 dni temu

 • Łazy

Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 811m², Kobiernice

Jako wiarygodna firma geodezyjna, która nie ma sobie równych w okolicy Śląskiego - skontaktuj się z Klientem i pozwól przekonać mu się samodzielnie o tym, że jesteś dobry! Skontaktuj się z nimi już teraz, aby zaprezentować ofertę.

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 2 dni temu

 • Kobiernice

Profesjonalna Geodezja

Jeśli geodezja to sfera działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Zleceniodawca zgłosił "Potrzebuję geodety, 501-1000m²". Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 2 dni temu

 • Jedlicze

Dobra Firma Geodezyjna

Dla Klienta znalezienie dobrej firmy geodezyjnej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się i nawiązać współpracę, niezależnie jako prawdziwy profesjonalista w kwestii geodezji działający na terenie Warmińsko-mazurskiego, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Przedstaw dobrą propozycję dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie.

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 2 dni temu

 • Jabłonka

Firma Geodezyjna

Jako dobra firma geodezyjna z terenu Krakowa oraz prawdziwi specjaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają niezbędne doświadczenie, jesteś świetnym wyborem dla tego Klienta. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 2 dni temu

 • Kraków

Rzetelna Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 2 dni temu

 • Wołomin

Pierwszorzędne Usługi Geodezyjne

Chcesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony specjalista od pierwszorzędnych usług geodezyjnych z Śląskiego? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 2 dni temu

 • Zebrzydowice

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1015m², Duchnice

Klient szuka dobrego geodety i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1015m². Jeśli realizujesz szeroki zakres usług geodezyjnych w korzystnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

2023-11-29 do 2023-12-07
dodano 3 dni temu

 • Duchnice
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Geodeta w największych miastach

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty