Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Sosnowcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 307 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Sosnowcu

Perfekcyjna Ewidencja Gruntów

23 opinie
Usługi geodezyjne Sosnowiec

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ustal pasujący termin!

GEO-MAR Usługi Geodezyjne

13 opinii
GEO-MAR Usługi Geodezyjne - Solidna Firma Geodezyjna Sosnowiec

Jeśli szukasz solidnej firmy geodezyjnej z Sosnowca to skorzystaj z doświadczenia GEO-MAR Usługi Geodezyjne. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Dobra Firma Geodezyjna Sosnowiec

12 opinii
GEOTech Geodezja i Nieruchomości - Dobra Firma Geodezyjna Sosnowiec

Ta dobra firma geodezyjna to prawdziwi zawodowcy, z którymi warto współpracować, gdyż mają wieloletnie doświadczenie. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

exigeo

5 opinii
exigeo - Solidna Ewidencja Gruntów Sosnowiec

Wykonanie ewidencji gruntów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. exigeo ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Żeby poznać ofertę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Wyjątkowy Geodeta w Sosnowcu

3 opinie
GEOPROM ŻANETA NOWAK - Wyjątkowy Geodeta w Sosnowcu

Geodeta z wymaganym doświadczeniem w temacie geodezji śledzący rynek i dostępne rozwiązania. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Wybitny Geodeta Sosnowiec

5 opinii
Usługi Geodezyjne GEOUNITS Tomasz Szmidt - Wybitny Geodeta Sosnowiec

Szukasz solidnego fachowca realizującego usługi geodezyjne? Ci geodeci nie mają sobie równych na terenie Sosnowca. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Archeo Tomasz Cięciel

1 opinia
Archeo Tomasz Cięciel - Niezawodna Firma Geodezyjna Sosnowiec

Niezawodna firma geodezyjna oferująca swoje usługi w miejscowości Sosnowiec oraz w rejonie Sosnowca. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Świetny Geodeta

1 opinia
BAFLO Adrian Strzałkowski - Świetny Geodeta Sosnowiec

Ten świetny geodeta z wieloletnim doświadczeniem jest specjalistą przygotowanym do współpracy - BAFLO Adrian Strzałkowski to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

F.B.Tarnowski tynki maszynowe

1 opinia
F.B.Tarnowski tynki maszynowe - Najwyższej Klasy Usługi Geodezyjne Sosnowiec

F.B.Tarnowski tynki maszynowe świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z miejscowości Sosnowiec oraz przyległych powiatów. Przedzwoń jeszcze dzisiaj.

BUD-MAR

1 opinia
BUD-MAR - Dobry Geodeta Sosnowiec

Ten geodeta działa na obszarze miejscowości Sosnowiec i świadczy liczne usługi z zakresu doskonałej geodezji. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Aktualne zlecenia na geodetów w Sosnowcu (14)

Doskonałe Usługi Geodezyjne Sosnowiec

Zleceniodawca, który planuje zakup usługi geodezyjnej winien już teraz zgłosić się do Ciebie i poznać świetne ceny oraz oferowaną jakość. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-10-13 do 2023-10-21

 • Sosnowiec

Solidna Geodezja Sosnowiec

Jeśli Geodezja nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Twojej firmy. Opierając się na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Dłużej nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-09-24 do 2023-10-02

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, poniżej 500m², Sosnowiec

Jesteś firmą fachową? Jako uznana firma geodezyjna, która jest szanowana w branży na terenie Sosnowca za dokładne podejście do usług geodezyjnych, podejmij się zlecenia o treści "Dam zlecenie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, poniżej 500m²". Przedstaw dobrą propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Sosnowiec

Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, podział działki, 1200m², Sosnowiec

Usługi geodezyjne w Twoim wykonaniu to majstersztyk? Jako dobry geodeta skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie, które ma treść - Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, podział działki, 1200m². Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Sosnowiec

Pierwszorzędna Geodezja

Geodezja nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zlecenia, które ma treść "Potrzebuję geodety, 1001-1500m²". Zachęcamy do kontaktu.

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Sosnowiec

Szukam geodety, poniżej 500m², Sosnowiec

Cel usług geodezyjnych: Badanie techniczne budynku Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3...

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Sosnowiec

Wykwalifikowany Geodeta Sosnowiec

Jako sprawdzony wykonawca oraz wykwalifikowany geodeta oferujesz swoje usługi na terenie Sosnowca lub w sąsiednich miastach? Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-07-07 do 2023-07-15

 • Sosnowiec

Solidna Geodezja

Jako osoba z branży, najlepszy w każdym calu wykaż się gotowością by pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny solidnej geodezji. Klient, który zleca napisał - Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, 1000m². Przedstaw dopasowaną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-06-28 do 2023-07-06

 • Sosnowiec

Bezkonkurencyjne Prace Geodezyjne Sosnowiec

Cel usług geodezyjnych: Identyfikacja działki Powierzchnia działki: 300m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Chodzi o zmianę w księdze wiec...

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Będzin

Szukam geodety, poniżej 500m², Będzin

Jako ekspert złóż doskonałą ofertę prac geodezyjnych. Masz na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Z pewnością zapytanie o treści "Szukam geodety, poniżej 500m²" jest stworzone dla Ciebie. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Będzin

Zapytanie o usługę geodezyjną, spór o granice działki, poniżej 500m², Będzin

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Zapytanie o usługę geodezyjną, spór o granice działki, poniżej 500m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Aby uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Będzin

Idealne Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 300m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-11-24 do 2023-12-02
dodano 5 dni temu

 • Będzin

Pierwszorzędna Geodezja

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Szukam geodety...

2023-06-26 do 2023-07-04

 • Będzin

Odpowiednie Prace Geodezyjne

Zlecenie o treści - Zlecę usługę geodezyjną, budowa domu, 1031m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Będzina oraz przyległych powiatów. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Będzin
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty