Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Lublińcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
604 460 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Lublińcu

Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak

23 opinie
Usługi geodezyjne Lubliniec

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

Geotyka Usługi Geodezyjne

19 opinii
Geotyka Usługi Geodezyjne - Pierwszorzędna Geodezja Lubliniec

Geodezja w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

GEO ARCUS

15 opinii
GEO ARCUS - Wykwalifikowany Geodeta Lubliniec

Ten geodeta działa w rejonie województwa i świadczy rozmaite usługi geodezyjne. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Dobry Geodeta

3 opinie
PRO-MAG Mateusz Machoń - Dobry Geodeta Lubliniec

Usługi geodezyjne w wykonaniu firmy PRO-MAG Mateusz Machoń to prawdziwy majstersztyk. To dobry geodeta. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Porządna Ewidencja Gruntów Lubliniec

1 opinia
PUHP Dexbud Andrzej Kaniut - Porządna Ewidencja Gruntów Lubliniec

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij PUHP Dexbud Andrzej Kaniut. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Doświadczona Firma Geodezyjna

1 opinia
FHU SEBEX - Doświadczona Firma Geodezyjna Lubliniec

Według Ciebie znakomita ewidencja gruntów to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - geodeci z FHU SEBEX doradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Perfekcyjna Ewidencja Gruntów Lubliniec

1 opinia
VITIS Aneta Adamek - Perfekcyjna Ewidencja Gruntów Lubliniec

Uwierz ekspertom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij VITIS Aneta Adamek. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby poznać dopasowaną ofertę.

MIR-BUD

6 opinii
MIR-BUD - Wyjątkowy Geodeta Lubliniec

Ten geodeta oferuje swoje usługi na terenie Lublińca oraz na obszarze Lublińca. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Pracownia Geodezyjna Mateusz Machoń

Pracownia Geodezyjna Mateusz Machoń - Perfekcyjna Geodezja Lubliniec

Perfekcyjna geodezja to specjalność ekipy z firmy Pracownia Geodezyjna Mateusz Machoń - są niekwestionowanym liderem w fachu geodety. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Najlepsza Ewidencja Gruntów w Lublińcu

Adam Binkowski Masters Consulting - Najlepsza Ewidencja Gruntów w Lublińcu

Planujesz wybrać dobrego profesjonalistę do realizacji swoich planów? Adam Binkowski Masters Consulting z Lublińca będzie najszybszą drogą. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na geodetów w Lublińcu (19)

Szukam geodety, 5007m², Lubockie

Poszukujesz dopasowanego do Ciebie Klienta? Jako rzetelny profesjonalista realizujący usługi geodezyjne i geodeta bez konkurencji wśród firm geodezyjnych zapoznaj się ze zleceniem o treści "Szukam geodety, 5007m²". Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2023-09-08 do 2023-09-16

 • Lubockie

Potrzebuję geodety, 1501-3000m², Molna

Cel usług geodezyjnych: Dokument powykonawczy Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Molna

Najlepszy Geodeta Lubliniec

Jako sprawdzona firma oraz najlepszy geodeta oferujesz swoje usługi na terenie Śląskiego oraz w okolicy? Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Boronów

Znakomite Prace Geodezyjne Lubliniec

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 25000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Zabytkowy dworek wraz parkiem Termin skorz...

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Ciasna

Solidna Geodezja Lubliniec

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-07-28 do 2023-08-05

 • Kochcice

Geodeta

Będąc w gronie geodetów z tak dużym doświadczeniem realizujesz prace w miejscowości Lubliniec i w całym powiecie? Jesteś świetnym ekspertem do tego zlecenia. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę.

2023-07-28 do 2023-08-05

 • Lubliniec

Szukam geodety, 1001-1500m², Woźniki

Jako wiarygodna firma geodezyjna, która nie ma sobie równych w okolicy Śląskiego - skontaktuj się z Klientem i pozwól przekonać mu się samodzielnie o tym, że jesteś dobry! Skontaktuj się z nimi już teraz, aby zaprezentować ofertę.

2023-07-10 do 2023-07-18

 • Woźniki

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, poniżej 500m², Lubliniec

Cel usług geodezyjnych: mapka Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: mapka pod przyłącz gazu Termin skorzy...

2023-06-28 do 2023-07-06

 • Lubliniec

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, 300m², Lubliniec

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: 300m² Rodzaj zagospodarowania terenu: usługowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-06-16 do 2023-06-24

 • Lubliniec

Geodezja

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-05-29 do 2023-06-06

 • Lubliniec

Szukam geodety, 1001-1500m², Lubsza

Zleceniodawca zgłosił "Szukam geodety, 1001-1500m²". Jako doświadczona firma geodezyjna, która jest gotowa pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, wystarczy, że wyrazisz zainteresowanie podjęciem współpracy, a Klienci przekonają się o profesjonalnej obsłudze. Przedłóż propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

2023-05-25 do 2023-06-02

 • Lubsza

Zlecę usługę geodezyjną, 1001-1500m², Herby

Oferując usługi z zakresu geodezji od kilku lat, głównie na obszarze Śląskiego, ale także przyległych powiatów możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Przedstaw bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś.

2023-05-23 do 2023-05-31

 • Herby

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, podział działki, 2000m², Lubliniec

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 2000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-05-02 do 2023-05-10

 • Lubliniec

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m², Boronów

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Chodzi o wznowienie gr...

2023-05-01 do 2023-05-09

 • Boronów

Zapytanie o usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, poniżej 500m², Boronów

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wol...

2023-05-01 do 2023-05-09

 • Boronów

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m², Boronów

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ...

2023-05-01 do 2023-05-09

 • Boronów

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 2000m², Lubliniec

Ten Składający zapytanie zgłosił "Dam zlecenie na usługę geodezyjną, podział działki, 2000m²". Jako świetna firma geodezyjna, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, musisz tylko wyrazić zainteresowanie złożeniem oferty, a Zlecający przekonają się o pierwszorzędnej obsłudze. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

2023-04-17 do 2023-04-25

 • Lubliniec

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, 501-1000m², Herby

Będąc w gronie geodetów z tak bogatym dorobkiem zawodowym świadczysz usługi geodezyjne na terenie miejscowości Śląskie i w całym powiecie? Jesteś idealnym kandydatem do tego zlecenia. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-04-16 do 2023-04-18

 • Herby
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty