Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Lublińcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
631 827 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Lublińcu

Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak

23 opinie
Usługi geodezyjne Lubliniec

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij Usługi Geodezyjne geodeta uprawniony magr inż. Sebastian Staszak. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

GEO ARCUS

19 opinii
GEO ARCUS - Pierwszorzędna Geodezja Lubliniec

Geodezja w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Geotyka Usługi Geodezyjne

19 opinii
Geotyka Usługi Geodezyjne - Wykwalifikowany Geodeta Lubliniec

Ten geodeta działa w rejonie województwa i świadczy rozmaite usługi geodezyjne. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Dobry Geodeta

3 opinie
PRO-MAG Mateusz Machoń - Dobry Geodeta Lubliniec

Usługi geodezyjne w wykonaniu firmy PRO-MAG Mateusz Machoń to prawdziwy majstersztyk. To dobry geodeta. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Porządna Ewidencja Gruntów Lubliniec

1 opinia
PUHP Dexbud Andrzej Kaniut - Porządna Ewidencja Gruntów Lubliniec

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij PUHP Dexbud Andrzej Kaniut. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Doświadczona Firma Geodezyjna

1 opinia
FHU SEBEX - Doświadczona Firma Geodezyjna Lubliniec

Według Ciebie znakomita ewidencja gruntów to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - geodeci z FHU SEBEX doradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Perfekcyjna Ewidencja Gruntów Lubliniec

6 opinii
MIR-BUD - Perfekcyjna Ewidencja Gruntów Lubliniec

Uwierz ekspertom w dziedzinie ewidencji gruntów i zatrudnij MIR-BUD. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby poznać dopasowaną ofertę.

VITIS Aneta Adamek

1 opinia
VITIS Aneta Adamek - Wyjątkowy Geodeta Lubliniec

Ten geodeta oferuje swoje usługi na terenie Lublińca oraz na obszarze Lublińca. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Pracownia Geodezyjna Mateusz Machoń

Pracownia Geodezyjna Mateusz Machoń - Perfekcyjna Geodezja Lubliniec

Perfekcyjna geodezja to specjalność ekipy z firmy Pracownia Geodezyjna Mateusz Machoń - są niekwestionowanym liderem w fachu geodety. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Najlepsza Ewidencja Gruntów w Lublińcu

Adam Binkowski Masters Consulting - Najlepsza Ewidencja Gruntów w Lublińcu

Planujesz wybrać dobrego profesjonalistę do realizacji swoich planów? Adam Binkowski Masters Consulting z Lublińca będzie najszybszą drogą. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na geodetów w Lublińcu (16)

Rzetelne Usługi Geodezyjne Lubliniec

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 14:17

 • Koszęcin

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, spór o granice działki, poniżej 500m², Lubliniec

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: spór z Gminą Lublinie...

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Lubliniec

Usługi Geodezyjne

Usługi geodezyjne w Twoim wykonaniu to majstersztyk? Jako pierwszorzędny geodeta poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę usługę geodezyjną, poniżej 500m². Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2024-01-25 do 2024-02-02

 • Boronów

Potrzebuję geodety, podział działki, 1001-1500m², Lubliniec

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: za 3 miesiące lub później...

2024-01-11 do 2024-01-11

 • Lubliniec

Szukam geodety, budowa domu, 1001-1500m², Kochanowice

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Potrzebuję mapy do celów projektow...

2023-11-02 do 2023-11-02

 • Kochanowice

Szukam geodety, 5007m², Lubockie

Poszukujesz dopasowanego do Ciebie Klienta? Jako rzetelny profesjonalista realizujący usługi geodezyjne i geodeta bez konkurencji wśród firm geodezyjnych zapoznaj się ze zleceniem o treści "Szukam geodety, 5007m²". Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2023-09-08 do 2023-09-16

 • Lubockie

Potrzebuję geodety, 1501-3000m², Molna

Cel usług geodezyjnych: Dokument powykonawczy Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Molna

Najlepszy Geodeta Lubliniec

Jako sprawdzona firma oraz najlepszy geodeta oferujesz swoje usługi na terenie Śląskiego oraz w okolicy? Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Boronów

Znakomite Prace Geodezyjne Lubliniec

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 25000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: leśny Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Informacje dodatkowe: Zabytkowy dworek wraz parkiem Termin skorz...

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Ciasna

Usługa geodezyjna, budowa domu, 1600m², Konradów

Jeśli twoja specjalność to perfekcyjne usługi geodezyjne i inne usługi z zakresu geodezji na terenie miejscowości Śląskie oraz sąsiednich miast to to ogłoszenie jest skierowane do właśnie Ciebie. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-08-28 do 2023-09-09

 • Konradów

Dobra Firma Geodezyjna Lubliniec

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny te...

2024-02-26 do 2024-03-05
dodano 4 dni temu

 • Blachownia

Potrzebuję geodety, spór o granice działki, poniżej 500m², Blachownia

Cel usług geodezyjnych: spór o granice działki Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: podmiejski Informacje dodatkowe: Zlecę wydzielenie drogi z dzia...

2023-10-29 do 2023-11-06

 • Blachownia

Firma Geodezyjna

Jesteś firmą z wykwalifikowaną grupą pracowników? Jako renomowana firma geodezyjna, która jest ceniona w branży na terenie Śląskiego za całościowe realizowanie usług geodezyjnych, wykonaj zlecenie mówiącego "Potrzebuję geodety, 1200m²". Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-10-21 do 2023-10-29

 • Kalety

Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 2ha, Czarków

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Potrzebuję geodety, wytyczenie ogrodzenia, 2ha, wybranie najwyższej klasy prac geodezyjnych może być skomplikowane, ale pracownicy Twojej firmy będą na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego rozwiązania. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2024-02-26 do 2024-03-05
dodano 4 dni temu

 • Czarków

Profesjonalna Geodezja Lubliniec

Jeśli geodezja to sfera działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Zleceniodawca zgłosił "Potrzebuję geodety, 6,35ha". Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

2023-10-24 do 2023-11-01

 • Aleksandrów

Świetne Prace Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 1501-3000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-27 do 2024-02-04

 • Panki
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty