Kategorie
Szukaj

Usługi geodezyjne w Chorzowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 351 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Usługi geodezyjne są niezbędne podczas budowy domu. Planowanie inwestycji w nową nieruchomość powinno uwzględniać współpracę z wykwalifikowanym geodetą, który m.in wytyczy granice działki i wyznaczy miejsca przyłączy. Co warto wiedzieć o usługach geodezyjnych i kiedy z nich skorzystać? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące geodezji. Wybierz spośród wielu doświadczonych fachowców, sprawdzając nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Usługi geodezyjne są elementem projektowania, budownictwa inżynieryjnego, a także prac wykonawczych oraz finalizowania całego procesu powstawania nieruchomości. Choć wiążą się z koniecznością poniesienia dużych wydatków, ich dopełnienie jest niezbędne podczas budowania domu, a także każdego innego budynku.

Geodezja to dziedzina, która wymaga specjalistycznego wykształcenia. Geodeta zajmuje się głównie pomiarem gruntu oraz analizą otrzymanych wyników. Pracuje zarówno jako wykonawca zleceń publicznych – chociażby podczas budowy chodników, jak i jako zleceniobiorca klientów prywatnych. Pełni on kluczową rolę w budowie nieruchomości - bez niego nie można zacząć, ani zakończyć prac. Należy pamiętać, że geodeta nie zajmuje się badaniem geologicznych właściwości danego gruntu. Tego rodzaju prace są wykonywane przez firmy oferujące odwierty geotechniczne. Z kolei, usługi geodezyjne poprzedzają budowanie stanu surowego, a także są niezbędne przed oddaniem budynku do użytku. Warto pamiętać o tym, że w znacznym stopniu wpływają one na architekturę krajobrazu. Mapę uzyskaną przez geodetę należy przekazać architektowi oraz późniejszym wykonawcom projektu. Wszystkie dokumenty trafiają też do wydziału geodezji.

Wydział geodezji jest miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej kilka razy podczas procesu budowy domu. Znajduje się w każdym powiecie – to właśnie tam należy udać się w celu uzgodnienia dokumentacji projektowej oraz dopełnienia formalności związanych z założeniem i prowadzeniem sieci uzbrojenia w zakresie ewidencji geodezyjnej. Ekipa zajmująca się budową nieruchomości ma za zadanie prowadzenie dziennika budowy, oświadczenia kierownika o zakończeniu robót oraz dokumentacji powykonawczej. Wszystkie te dokumenty należą do operatu kolaudacyjnego, który ostatecznie przedkłada się w inspektoracie nadzoru budowlanego.

Kto może wykonać usługę geodezyjną? Szukając odpowiedniego fachowca, warto zorientować się, czy posiada on wszystkie niezbędne uprawnienia. Z tego względu, wybór geodety z pierwszego lepszego ogłoszenia internetowego nie zawsze będzie dobrym wyborem. Warto jednak przeanalizować ranking najlepszych firm oraz zapoznać się z opiniami klientów. Dobrym pomysłem może też okazać się ogłoszenie swojego zlecenia i kontakt z wykonawcami, którzy zgłoszą chęć realizacji.

Sprawdź najlepszych geodetów w Chorzowie

Geotyka Usługi Geodezyjne

20 opinii
Usługi geodezyjne Chorzów

Planujesz wybrać godnego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Geotyka Usługi Geodezyjne jest na to skuteczną metodą. Żeby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Dobra Firma Geodezyjna

5 opinii
exigeo - Dobra Firma Geodezyjna Chorzów

Poszukujesz solidnego profesjonalisty świadczącego usługi geodezyjne? Ten geodeta jest liderem wśród firm geodezyjnych z Chorzowa. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - sprawdź!

Fachowe Usługi Geodezyjne w Chorzowie

1 opinia
De Ka Er. Zespół Geodetów Uprawnionych - Fachowe Usługi Geodezyjne w Chorzowie

Ta firma świadczy fachowe usługi geodezyjne i inne usługi z zakresu geodezji na terenie Chorzowa oraz pobliskich powiatów. Umów odpowiedni dla Ciebie termin już teraz!

PBGM Sp. z o.o.

4 opinie
PBGM Sp. z o.o. - Doskonała Ewidencja Gruntów Chorzów

Przygotowanie ewidencji gruntów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. PBGM Sp. z o.o. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - zadzwoń!

Firam remontowo budowlane

2 opinie
Firam remontowo budowlane - Tanie Usługi Geodezyjne Chorzów

Ich specjalność to tanie usługi geodezyjne na terenie Chorzowa oraz sąsiednich miast. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Rewelacyjny Geodeta Chorzów

1 opinia
Viva2 - Rewelacyjny Geodeta Chorzów

Ten rewelacyjny geodeta realizuje się od wczesnej młodości i jest specjalistą gotowym do pracy - Viva2 to doskonały wybór dla Ciebie. Aby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

AVGEO Sp. z o.o.

AVGEO Sp. z o.o. - Rewelacyjne Usługi Geodezyjne Chorzów

Ta dobra firma geodezyjna to prawdziwi zawodowcy, z którymi warto współpracować, gdyż mają wieloletnie doświadczenie. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Fenomenalny Geodeta Chorzów

GGS-Projekt Laboratorium geotechniczne Sp. z o.o. - Fenomenalny Geodeta Chorzów

Nawiąż kontakt z GGS-Projekt Laboratorium geotechniczne Sp. z o.o. jeśli szukasz fenomenalnych geodetów działających na terenie Chorzowa i w okolicy. Nie zwlekaj - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Biuro Rachunkowe Global Business Services Sp. z o.o.

Biuro Rachunkowe Global Business Services Sp. z o.o. - Perfekcyjna Ewidencja Gruntów Chorzów

Przygotowanie ewidencji gruntów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Biuro Rachunkowe Global Business Services Sp. z o.o. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Remontowo-Budowlana Usługowa ADULAX

Remontowo-Budowlana Usługowa ADULAX - Świetna Firma Geodezyjna Chorzów

Świetna firma geodezyjna Remontowo-Budowlana Usługowa ADULAX, która jest gotowa pomóc Ci w wyborze odpowiednich rozwiązań, gdy tylko wyrazisz zainteresowanie ich pierwszorzędną obsługą. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Aktualne zlecenia na geodetów w Chorzowie (16)

Dam zlecenie na usługę geodezyjną, budowa budynku, 5 001 - 10 000 m², Chorzów

Cel usług geodezyjnych: budowa domu lub innego budynku Powierzchnia: 5 001 - 10 000 m² Rodzaj zagospodarowania terenu: mieszkaniowy Informacje dodatkowe: W związku z planowanym rozpoczęciem robót dotyczących budowy budynku wiel...

2024-07-08 do 2024-07-16

 • Chorzów

Perfekcyjne Usługi Geodezyjne Chorzów

Cel usług geodezyjnych: budowa domu lub innego budynku Powierzchnia: 15m² Rodzaj zagospodarowania terenu: Magazyn gospodarczy Informacje dodatkowe: Zabudowa wnęki 2.5mna 5.6m między garażami a hlywikami Termin skorzystania z u...

2024-07-03 do 2024-07-11

 • Chorzów

Zapytanie o usługę geodezyjną, podział działki, 501-1000m², Chorzów

Cel usług geodezyjnych: podział działki Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: wiejski Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Chorzów

Doświadczona Firma Geodezyjna Chorzów

Jesteś firmą z doświadczoną kadrą? Jako uznana firma geodezyjna, która jest ceniona w branży na terenie Chorzowa za całościowe wykonywanie usług geodezyjnych, podejmij się zlecenia mówiącego "Potrzebuję geodety, 501-1000m²". Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Chorzów

Solidna Geodezja Chorzów

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Świętochłowice

Szukam geodety, 702m², Siemianowice Śląskie

Cel usług geodezyjnych: Inwentaryzacja geodezyjna przyłącza wod-kan Powierzchnia działki: 702m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Siemiano...

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Siemianowice Śląskie

Wyjątkowe Usługi Geodezyjne

Cel usług geodezyjnych: budowa domu Powierzchnia działki: 702m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Jaki będzie koszt wytyczenia 14 osi budy...

2024-02-20 do 2024-02-20

 • Siemianowice Śląskie

Zapytanie o usługę geodezyjną, inwentaryzacja powykonawcza, 501 - 1 000 m², Siemianowice Śląskie

Wyślij ofertę Klientowi jako firma geodezyjna świadcząca swoje usługi geodezyjne na terenie Siemianowic Śląskich oraz na obszarze Siemianowic Śląskich. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2024-06-03 do 2024-06-11

 • Siemianowice Śląskie

Firma Geodezyjna

Cel usług geodezyjnych: praca w warunkach przemysłowych i na wysokościach Powierzchnia działki: 1001-1500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: przemysłowy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: Pomia...

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Ruda Śląska

Potrzebuję geodety, poniżej 500m², Ruda Śląska

Jesteś firmą z kompetentną kadrą? Jako znana firma geodezyjna, która jest rozchwytywana w branży w miejscowości Ruda Śląska za szczegółowe realizowanie usług geodezyjnych, zrealizuj zlecenie mówiącego "Potrzebuję geodety, poniżej 500m²". Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

2024-02-04 do 2024-02-12

 • Ruda Śląska

Usługa geodezyjna, budowa domu, 501-1000m², Ruda Śląska

Wpraw w zachwyt tego Zlecającego fachowym działaniem w okolicach Rudy Śląskiej. Jako uznana firma geodezyjna podejmij się zlecenia o treści "Usługa geodezyjna, budowa domu, 501-1000m²" i pokaż, że jego realizacja zostanie zakończona błyskawicznie. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2024-04-11 do 2024-04-19

 • Ruda Śląska

Usługi Geodezyjne

Szukasz Klienta jako warty uwagi specjalista od solidnych usług geodezyjnych z Rudy Śląskiej? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2024-01-11 do 2024-01-19

 • Ruda Śląska

Potrzebuję geodety, poniżej 500m², Ruda Śląska

Cel usług geodezyjnych: badanie pochylenia budynku Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Informacje dodatkowe: badanie pochyleni...

2024-05-15 do 2024-05-17

 • Ruda Śląska

Geodezja

Jeśli geodezja to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Zleceniodawca napisał "Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, budowa domu, 720m²". Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Ruda Śląska

Najwyższej Klasy Geodeta Chorzów

Cel usług geodezyjnych: Połączenie działek Powierzchnia działki: poniżej 500m² Rodzaj zagospodarowania terenu: rolniczy Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Ruda Śląska

Zapotrzebowanie na usługę geodezyjną, wytyczenie ogrodzenia, 501-1000m², Ruda Śląska

Cel usług geodezyjnych: wytyczenie ogrodzenia Powierzchnia działki: 501-1000m² Rodzaj zagospodarowania terenu: osiedle mieszkaniowe Obszar, na którym znajduje się ziemia: miejski Termin skorzystania z oferty: 2024-05-11...

2024-05-11 do 2024-05-19

 • Ruda Śląska
Otrzymaj zlecenia dla Geodetów

Częste pytania o geodezji

Do jakich czynności jest potrzebny geodeta?

Geodeta jest niezbędny podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych. Z jego usług korzysta rynek nieruchomości, rynek budowlany, a nawet przemysłowy i wydobywczy. W kompetencjach geodety znajduje się m.in.:

 • wyznaczenie granic działki;
 • adaptacja projektu;
 • wytyczenie budynku zgodnie z projektem zagospodarowania;
 • dokonywanie wpisów w dzienniku budowy;
 • wytyczenie i pomiar przyłączy;
 • inwentaryzacja powykonawcza.

Ile kosztuje usługa geodezyjna?

Główną czynnością, którą zajmuje się geodeta, są prace na terenie budowy, finalizowanie formalności oraz mapy. Geodezja z pewnością nie należy do tanich dziedzin – z tego względu każda osoba, która planuje budowę domu musi liczyć się z koniecznością wliczenia w kosztorys inwestycji usług specjalisty w tej dziedzinie. Sama cena wytyczenia działki jest wyższa niż 1000 złotych. W dużej mierze zależy ona od wielkości działki.

Ostateczne kwoty zależą m.in. od statusu prawnego nieruchomości. Znaczenie ma też budowa terenu, na którym umieszczona jest działka. Większe koszty dotyczą miejsc, w których są duże spadki terenu, czy ograniczona widoczność. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja nieruchomości.

Stosunkowo duża jest opłata za podział działki. Najczęściej waha się między 2000 a 3000 złotych. Inwentaryzacja geodezyjna kosztuje około 1000 złotych. Po zsumowaniu koniecznych wydatków okazuje się, że wszystkie usługi geodety podczas budowy domu wyniosły kilka tysięcy złotych.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze geodety?

Wybrany geodeta powinien posiadać wszystkie niezbędne uprawnienia. Mogą być one uzyskane jedynie poprzez zdanie egzaminu państwowego. Należy o to zapytać wybranego specjalistę, a także zorientować się, czy posiada on nowoczesny sprzęt. Dzięki niemu, będzie on w stanie wykonać zlecone zadania z wysoką dokładnością. Warto przywiązać specjalną wagę do wyboru geodety. Błąd popełniony w jego pracy może skutkować nawet uchyleniem uzyskanego wcześniej pozwolenia na budowę. Kompletność dokumentacji jest niezwykle ważna.

Nie bez znaczenia są również opinie. Warto korzystać z portali ogłoszeniowych oraz sprawdzać opinie dotychczasowych klientów. Bezpieczne będzie również wybranie specjalistów pracujących w danej okolicy. Znajomość terenu może znacząco ułatwić wykonanie zleconych obowiązków. Koniecznie sprawdź też nasz ranking najlepszych geodetów.

Czy geodeta jest potrzebny przy budowie budynku jednorodzinnego?

Geodeta jest niezbędny na każdym placu budowy – również na działce, na której ma powstać dom jednorodzinny. Choć jest to nieduży budynek, formalności są takie same jak w przypadku każdej innej nieruchomości. Niezbędne jest sporządzenie mapy, wyznaczenie elementów wchodzących w skład działki i przeprowadzenie inwestycji.

Planując budowę domu jednorodzinnego, należy znaleźć wykwalifikowanego geodetę, który sprawnie wykona wszystkie wyznaczone obowiązki. Są one niezbędne zarówno do rozpoczęcia, jak i zakończenia prac związanych z powstawaniem nowej nieruchomości.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plGeodeci złożą Ci bezpłatne oferty